Adsl bağlantısı war ama internete giremiyorum

Bu konuyu okuyanlar

spider_9600

Asistan
Reaksiyon puanı
0
adsl bağlantım war ama internete giremiyorum tüm lambalar yanıyor ama internete giremiyorum 4440375 i de aradım ama olmadı ip alamıyomuş pc.bütün bunlar port deiğişikliğinden sonra oldu lütfeen bi çözüm bulun

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
90
Ev Kullanıcısımısın Yoksa Cafe Falanmı Modemin Kablolumu Yoksa Kablosuzmu?

spider_9600

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ew kullanıcısıymda şu anda cafe deyim kablolu bağlantı

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Modemin bütün ışıklarının yandığını söylemiştiniz, bende buradan modemin ADSL bağlantısının olduğunu varsayıyorum.
Eğer PC ip adresi alamıyorsa kendiniz bir ip adresi tanıtmanız gereklidir. Şuanda XP de olmadığım için (Linux) tam yerini söyleyemem. Ama ağ sembolüne sağ tıkladığınızda (yada Başla->Ayarlar->ağ bağlantıları) oradan tcp/ip ayarlarına giriniz.
192.168.1.5 gibi bir ip yazıp deneyiniz. Tabi modemden modeme göre değişmektedir ip adresleri
192.168.0.XX gibi de olabilir. Genelde modemin ip adresinin sonu 1 olur, PC nin aynı ip adresi olmaması gerekir. Varsa modemin kitabına bakınız, modem hangi ip adresi kullanmaktadır. Yoksa internetten bakınız.
Şimdi internete bağlanıyormu kontrol ediniz, bağlanıyorsa modemin DHCP ayarı bozuk olabilir...
Bağlanmıyorsa modeme internet explorer üzerinden giriş yapıp sebebini araştırmanız gerekmektedir.
Kolay gelsin

spider_9600

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya tüm ayarlar tamamda önceden benim sürekli kopma sorunum wardı o yüzden port deiğiştirdiler ondan sonra oldu böylee

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kabloda bir sorun olmasın? Başka kabloyla denedinizmi?
Port değiştirme ile neyi kastediyorsunuz?

spider_9600

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o telekomun portlarından arıza wardıda biraz seri yazarsanız sewinirim

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sorun telekomda ise bilemem... ama PC nin ip alamadığını söylemiştiniz.. modemin adsl bağlantısı olmadan da bilgisayarlara ip atması gerekiyor normalde.

last_musa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
modemini resetleyip yeniden kurmayı dene büyük ihtimalle düzelmesi lazım...

spider_9600

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya ilgilenenler için sölüyorum çok saolun.ama telekomun mal mal işleri işte.salaklar ben şifremi deiştirmiştim onlarda deiştirmiş ondanmış

muhosoft

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu telekom smile hepsi aynı halt neler çetim bunlar yüzünden işlerini tam yapmıyorlar suçu kullanıcıya atıyorlar

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Telefondan internete girebiliyorum ama pc belli bir süre sonra nete girmeyi kesiyor ve reset atmadan da düzelmiyor nedir problem sizce ?

tanerim

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bendede aynı sorun vardı. ethernet kablosunu değiştirince sorun kalmadı....

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
özelden yazdım sana

adsl bağlantım war ama internete giremiyorum tüm lambalar yanıyor ama internete giremiyorum 4440375 i de aradım ama olmadı ip alamıyomuş pc.bütün bunlar port deiğişikliğinden sonra oldu lütfeen bi çözüm bulun

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadasın dediği gibi modem ayarlarından kaynaklanıyor olabilir olmazsa modemi tekrar kurmakta fayda var .

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Çok kolay bir cevabı var.TTnetle her şey mümkün.gel bu hatandan vazgeç.
ttnet-reklam-sener-sen-448-x-376.jpg

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
eğer dsl bağlantısını modem üzerinde ethernete taktıysan kısa devre yapmıştır çözümüde telokomu evine çağıracaksın ücreti 10 tl eğer böyle bir durum söz konusu değilse sürücün devre dışıdır bağdaştırıcılara gelip bağdaştırııcının üzerine sağ tıklayıp etkinleştirmeyi dene.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnmde ağ bağlantıda sorun var yani ana bilgisayarım internete gırmıyor dığer bılgısayarlrmda internet var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende dsl var ama internet yok arada gelip gidiyo gelince internete girince modem guncellenecek diyo onaylıyorum onayladıktan sonra 20-15 dk sonra ınternet gıdıyor resetlıyorum gelıyor ertesı gun gene aynısı oluyor gene guncelleme gelıyor bunun sebebi ne ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selamlar.1 haftadır sinirden çıldırcam yardımcı olursanız sevinirim çok.
oto.ödeme hesabında para kalmadıgından neti kapatmışlar.tekrar baglanması için gecen 3 4 gün sonrasında yaşadıklarım:

Adsl ve inetrnet ışığım sabit,hiç kesilmemekte.
kablosuz baglanmaktayım.nerdeyse periodik olarak 20 25 dk da bir evde bulunan laptop,masaüstü telefonlar hepsi birden aktif olarak wi-fi agında modem ismimi görmesine ragmen baglanamıyorum.bu durum modeme reset atmadan geçmemekte.
müşteri hizmetlerini defalarca aramama ragmen bizden kaynaklanan birşey yok çünkü baglantınız şu an var;ışıklarınız sabit diyor.
değişen tek şey internet tekrar baglandıgında bana verdikleri yeni şifre.bu durumu nasıl çözebilirim.2 sefer modemi sıfırlayıp yeniden kurdum otomatik olarak.yine aynı sorunu yaşamaktayım

Adalet1453

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler türk telekom kullanicisiyim modemimde herhangi bir oyun için port açiyorum internet bağlantım kesiliyor..modemdeki isiklar yaniyor onlan alakali problem degil sadce port açinca boyle oluyor.Ve modemi restleyip açinca net tekrar geliyo..Ama portu acinca tekrar gidiyor eger modemde yapmam gerekn bi ayar varsa lutfen acil yardim gerkli ...