Süper Modlar Hakkında Düşüncelerinizi Buradan Paylaşın

Bu konuyu okuyanlar

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Öncelikle herkese selam olsun ..

Direkt olaya girmek istiyorum biz konu açınca yada yorum yazınca tahrik edici ortam gerici düzen bozucu oluyoruz.Uyarı alıyoruz. ceza alıyoruz vs diğer açılan konulardan haberiniz varmi? Varsa onlarinın kının bizden farkı nedir, merak ediyorum

http://forum.shiftdelete.net/fenerbahce/295309-meirelesin-tukurdugu-kesinlesti.html#post2631820

Bu konun amacı nedir? Tüm FENERBAHÇELİ arkadaslari buraya cekip yorum yazdırıp ortamı germekmi?

Zaten ortam gergin böyle şeylere ne gerek var? Heleki konuyu açan vatandaş mod ise ..

dikkat et böyle ortam gerici mesajlar yazarsan banlanırsın !

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
spor bölümlerinde karşıt görüşlü bir mod mesaj silince tepki oluşturması kaçınılmaz oluyor. kişinin silinen mesajı bunu sahiden hak etmişse dahi mesela bir fenerbahçeliyse buna tepki gösterebiliyor, yahut mesajı yazan galatasaraylı, silen fenerbahçeli bir modsa aynı şekilde olabiliyor.

acaba diyorum, bu konu biraz düşünülebilir mi? bu açıdan bakınca bir tedbir düşünülebilir mi yahut?

bu arada bir temennimi de belirteyim: özellikle yetkili olan arkadaşlar tarafgir yorum yapmaktan biraz sarf-ı nazar ederlerse kırgınlıklar, su-i zanlar belki çok daha azalacak diye de düşünüyorum.

epeydir sportif yorumlarda kavga ve münakaşaya müncer mesajlardan kaçınsam da, sair arkadaşlarımızın galatasaray kimlikli mod arkadaşlarımızın tasarrufları konusunda çok kırgın ve üzgün olduklarını görmek tabii bizi de üzmektedir.

yukarıda dillendirdiğim mevzu bu yüzdendi.

kavgasız, kinsiz ve öfkesiz güzel günlere, sevgi, dostluk ve muhabbet içre yarınlara diye temenni ediyorum.

sevgiyle kalın arkadaşlar, sürç-i lisan ettikse affola...

vlkn1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Süper Modlar Hakkında Düşüncelerimizi söylesek düşünce cezası alabirim diye düşünmüyorum

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Şov yapmaya ne gerek var peki? Bir konu hakkında şikayetiniz var ise "Mesajı moderatöre bildir" butonunu kullanın.

Süper moderatörler hakkında bir yorumunuz olacaksa bu konunun kapıları sonuna kadar açık.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
bir üye meireles'in tükürdüğüne dair bir görüntüyü konu açıp paylaşmış. bunun neresi tahrik? fenerbahçeli üyeler tükürmediğine dair görüntü paylaşınca herşey normal, aksi olunca tahrik mi oluyor? :)

[MENTION=142972]tambjk[/MENTION] yaklaşımından dolayı kutluyorum. :)

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Yukarıdaki mesajım [MENTION=287660]vlkn1907[/MENTION] ve [MENTION=129454]|SeYYaH|[/MENTION] için değildi, bir yanlış anlaşılma olduysa affola.

Normal bir üye olsam ben de hakkımı aramayı bilirdim ama spor bölümünden gelen şikayetleri görebildiğim için anlayışla karşılıyorum artık.

leonfrt

Doçent
Reaksiyon puanı
1
AliA süper bir mod her bi işe koşturuyor :) maşallah

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
[MENTION=36351]mr_rain[/MENTION] isimli üper moderatör arkadaş http://forum.shiftdelete.net/sdn-ha...eylemi-icin-ne-dusunuyorlar-tartisiyoruz.html konusuna biber gazlı coplu müdahalesiyle vicdanlarda derin bir yara açtı.

Kaç gündür [MENTION=2]Troy[/MENTION] 'un tanıdığı özgürlük doğrultusunda, en sert tartışmaların bile yaratamadığı gerginliği kendisi 3-5 dokunuşla yaptı. Bıraksa bir süre daha tartışsak içimizde birikmişi döksek çok daha güzel olurdu, diğer moderatörlerin hiçbiri müdahale etmezken kendisi üstüne vazife edinip konuyu katletti.

Saygılar

Jacoub

Doçent
Reaksiyon puanı
4
@mr_rain isimli üper moderatör arkadaş http://forum.shiftdelete.net/sdn-ha...eylemi-icin-ne-dusunuyorlar-tartisiyoruz.html konusuna biber gazlı coplu müdahalesiyle vicdanlarda derin bir yara açtı.

Kaç gündür @Troy 'un tanıdığı özgürlük doğrultusunda, en sert tartışmaların bile yaratamadığı gerginliği kendisi 3-5 dokunuşla yaptı. Bıraksa bir süre daha tartışsak içimizde birikmişi döksek çok daha güzel olurdu, diğer moderatörlerin hiçbiri müdahale etmezken kendisi üstüne vazife edinip konuyu katletti.

Saygılar

Türkiye'de basının ne kadar özgür olduğunu gördük, en azından SDN'de bu tarz kısıtlayıcı durumlar yaşanmamalıydı. Ne farkınız kaldı sizin "özgür" basından?

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
@mr_rain isimli üper moderatör arkadaş http://forum.shiftdelete.net/sdn-ha...eylemi-icin-ne-dusunuyorlar-tartisiyoruz.html konusuna biber gazlı coplu müdahalesiyle vicdanlarda derin bir yara açtı.

Kaç gündür @Troy 'un tanıdığı özgürlük doğrultusunda, en sert tartışmaların bile yaratamadığı gerginliği kendisi 3-5 dokunuşla yaptı. Bıraksa bir süre daha tartışsak içimizde birikmişi döksek çok daha güzel olurdu, diğer moderatörlerin hiçbiri müdahale etmezken kendisi üstüne vazife edinip konuyu katletti.

Saygılar
@mr_rain hakkında aynı şeyleri düşünüyoruz.

Teşekkürler @Troy bize özgürlük tanıdıgın icin @AliA ilgilendiğin icin

Artvincenter

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Her süper moderatör'e ,moderatör'e ,editörlere teşekkür ederim hiç taraflı davrandıklarını görmedim aksine son 2 gündür olanlara ragmen oldukça sakinler her zaman yanınızdayım.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Önceden bir üye süreli / süresiz ceza aldığında veya kendi isteğiyle ayrıldığında bu "Uçuşan Üyeler" bölümümüzde sebebi ile ilan edilirdi..

Hala ediliyor ama keyfen..

Yaklaşık son 15-20 gündür bazı üyelerin ayrıldığını veya banlandığını görüyoruz ama herhangi bir açıklama yok. Açıklama sisteminde bilemediğimiz yeni bir uygulamaya mı geçildi diyecem ama verdiğim örneklerde açıklananlar da var...

Forumdaşlarımın akibetlerini merak ediyorum şahsen..

Yeni bir konu açacaktım bununla ilgili çok basit bir durum olduğu için kirlilik olmasın diye buraya yazayım istedim...

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Her yasakladığımız üyeyi o konuya yazma gibi bir yükümlülüğümüz, zorunluluğumuzun olmadığını hatırlatmak isterim.

Yasaklanan üyelerin akıbetini merak ettiğiniz takdirde, üyenin profiline girip hatalar sekmesine tıklamanız neden yasaklandığını görebilmenizi sağlayacaktır.

İyi çalışmalar.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Her yasakladığımız üyeyi o konuya yazma gibi bir yükümlülüğümüz, zorunluluğumuzun olmadığını hatırlatmak isterim.

Yasaklanan üyelerin akıbetini merak ettiğiniz takdirde, üyenin profiline girip hatalar sekmesine tıklamanız neden yasaklandığını görebilmenizi sağlayacaktır.

İyi çalışmalar.

hatalar sekmesi yok.üyelere kapalı galiba.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671

Bu dediğiniz durum banlanan hiç bir üyenin profilinde gözükmüyor.
Örnek resimde koyabilirim hatta...

Sorumun asıl cevabı için bu yeterlidir bana göre. :)

Zorunluluk demeyelim de madem böyle bir bölüm var daha kısa bir zaman öncesine kadar aktif kullanılırken şimdi ise neden kısmen kullanılıyor ve herkes ilan edilmiyor diye de aklımdan sorasım geldi ama vazgeçtim sormayacağım.

Zaten merak ettiğim kişiler için sorduğum zaman yetkili arkadaşlar da cevap veriyorlar.

Öyle yaparız olmazsa..

Teşekkürler..

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
kendi hatalarımı görebiliyorum.başkalarının hata sekmenti gözükmüyor.cümle devrik oldu ama.

Başkasının hatasını görüp ne yapcan , İslamda ne var birbirinizin hatalarını kapatın SDN de böyle düşünüyor olmalı :mrgreen::mrgreen:

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Örnek mesela ;

Mesele birisinin hatasını görmek ya da görmemek değil..
Her zaman sohbet ettiğim ve ya mesajlarını okuduğum forumdaşımın neden ayrıldığını bilmek...

nvzzc.jpg

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Kimi merak ettin [MENTION=63117]friendly[/MENTION] ?

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
nikney: Huzur bozucu tartışma
theley: Huzur bozucu tartışma
YellowRed: Kendi isteği ile

Ceza sebepleri bunlar arkadaşlar

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
nikney: Huzur bozucu tartışma
theley: Huzur bozucu tartışma
YellowRed: Kendi isteği ile

Ceza sebepleri bunlar arkadaşlar

YellowRed in sebebini tahmin etmiştim hatta dün merak eden bir kaç arkadaşla da paylaşmıştık "Söyle Rahatla" bölümünde.

nikney ve theley süresiz mi ?

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Bu ağır olmuş işte... :(
Sağlık olsun.

Çok kolay üye harcıyoruz..

Bu cezalar elbet gerekli lakin ; üyelere kendilerini toparlamaları ve hatalarını anlayabilmeleri için kısa ve orta vadeli cezalarla fırsat verilse inanın çok daha kazançlı olurduk...

Neyse...

Hayırlısı olsun.

CMYK

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım, ama bazen ortam gerilmesin diye üyeyi geriyorlar olay bitiyor :D

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
mr-rain kesinlikle tarafsız degil forum kuralları umrunda degil kendi düşüncesine ters düşen mesajları silip duruyor.

Platon

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben şunu merak ediyorum.
Bu forum yönetim anlayışı olarak demokrasiyi mi yoksa monarşiyi mi benimsemektedir?