[Xperia Ion] Root, CWM Recovery, Bootloader Unlock, Driver

Bu konuyu okuyanlar

r.yagmur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eyvallah hocam cm olmadı ama eski haline döndürüdm teli artık sony güncelleme göndermesini bekleyecem sağolasın :)

Crallizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=130683]android3[/MENTION] Ben Rootta Takılı Kaldım Yıne Hocam Ya :/ Vermıs Oldugun Kernelı Yuklemeye Calıstıgım Zaman
' sending 'boot' (10869 KB)...FAILED (remote: The Device must be rooted first)
finished. total time: 0.009s
Boyle Uyarı Verıyor Fınıshed Dıyor Ama Menude Supersu Uygulaması Fln Gorunmuyor :S

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
[MENTION=130683]android3[/MENTION] Ben Rootta Takılı Kaldım Yıne Hocam Ya :/ Vermıs Oldugun Kernelı Yuklemeye Calıstıgım Zaman
' sending 'boot' (10869 KB)...FAILED (remote: The Device must be rooted first)
finished. total time: 0.009s
Boyle Uyarı Verıyor Fınıshed Dıyor Ama Menude Supersu Uygulaması Fln Gorunmuyor :S

Bootloader kilidi açık mı?

Crallizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam verilen hata Bootloader kilidi kapalı olduğu için. bl açma işlemini tekrar yapıp root etmeyi dener misin?

(bootloader) Unlock phone requested
OKAY [ 0.955s]
finished. total time: 0.955s
Bootloader'ı Acma Islemını Yaparken Bu Ekran Gelıor Buda Acıldıgını Gosterır Ama Root Kısmınıda Dedıgın Gıbı Eksıksız Yapıyorum Supersu Fln Gelmıyor Hıc.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
(bootloader) Unlock phone requested
OKAY [ 0.955s]
finished. total time: 0.955s
Bootloader'ı Acma Islemını Yaparken Bu Ekran Gelıor Buda Acıldıgını Gosterır Ama Root Kısmınıda Dedıgın Gıbı Eksıksız Yapıyorum Supersu Fln Gelmıyor Hıc.

daha önce yüklemiştin dimi bunu? :)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Daha Xperia S Icın Root Yapıp Cm Yuklemıstım Sımdı Ikıncı Tlf Olarak Ion Aldım Bunuda Aynı Hale Getırmek Istıyorum Ondan :)

anladım :) senin model neydi lt28h mı lt28i mi? birde bl kilidi açılıyor muydu baktın mı?

Crallizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anladım :) senin model neydi lt28h mı lt28i mi? birde bl kilidi açılıyor muydu baktın mı?
lt28h Hocam Evet Verılen Kodu Gırdıgım Zaman Bootloader Unlock Allowed:Yes Yazısı Cıkıor Bootloader Acma Islemını Yaptıktan Sonrada Bootloader Unlocked :Yes Yazıor Buda Acılmıs Demek Oluyor Yanlıs Deılsem.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
lt28h Hocam Evet Verılen Kodu Gırdıgım Zaman Bootloader Unlock Allowed:Yes Yazısı Cıkıor Bootloader Acma Islemını Yaptıktan Sonrada Bootloader Unlocked :Yes Yazıor Buda Acılmıs Demek Oluyor Yanlıs Deılsem.

evet açılmış. birazcık bekle başka bir yöntem bakayım.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841

Crallizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Boot'u Kapatıp Ondan Sonramı Bu Yontemlerı Denıyeyım Hocam ?

Crallizm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam Botu Kapattım Fakat Suan Tlfnu Acmaya Calısırken Yesıl Isık Bı Defa Yanıp Sonuo Yanlız Tlf Acılmıor :S

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sımdı Bılgısayara Baglayınca Yesıl Isık Yanıor Ama Tf Acılmıyor Kabloyu Cıkarıp Acmayı Denedıgımde De Yesıl Isık Bı Defa Yanıp Sonuo Acılmıor :S

S

SDN Okuru

SDN Okuru
muazzam bir anlatım olmuş. kolayca kuruluyor ve root ediliyor telefon.

ancak blackmart alpha ile uygulamaları indirmeye çalışırken çoğunda indirme gerçekleştikten sonra "xxx (hangi program hangi oyunsa artık) çalışmayı durdurdu" diyor. yetki de verdim programa ama nafile. unroot yaptım ben de. gereksiz yere garanti kapsamından çıkmasın telefon, kasma oluşmasın zamanla diye. böyle bir sorunla karşılaşan var mıdır daha önceden??

ashoka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam rootladıktan sonra yeni güncelleme istiyor telefon bunun sebebi ne olabilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sorununuzu çözemediyseniz size şunu aktarayım , çözmüşseniz bile belki başka biri de yararlanabilir. yukarıda üstadın eklediği adımları gerçekleştirdikten sonra relock yaparken telefon açılmaz duruma geldi ise Sony PC Companion'u açarak telefonunuzu burada sorun yaşıyorsanız telefonumu onar seçeneğini seçtiğiniz takdirde yönlendirme adımlarını izleyerek son sürüme güncellemiş olacaksınız bu sayede tekrar çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bizzat kendim durumu yaşayıp bu şekilde problemi halledebildim. Umarım faydası dokunur. esenlikle...

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
[MENTION=130683]android3[/MENTION] banayardım et bootloader i geri kapatamıyorum failed diyor :cursing:

telefon siyah ekranda duruyor

sorununuzu çözemediyseniz size şunu aktarayım , çözmüşseniz bile belki başka biri de yararlanabilir. yukarıda üstadın eklediği adımları gerçekleştirdikten sonra relock yaparken telefon açılmaz duruma geldi ise Sony PC Companion'u açarak telefonunuzu burada sorun yaşıyorsanız telefonumu onar seçeneğini seçtiğiniz takdirde yönlendirme adımlarını izleyerek son sürüme güncellemiş olacaksınız bu sayede tekrar çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bizzat kendim durumu yaşayıp bu şekilde problemi halledebildim. Umarım faydası dokunur. esenlikle...
helal olsun be, helal olsun be büyüksün üstat.. [MENTION=130683]android3[/MENTION] konuya bu yazıyı da ekle de benim gibiler bu arkadaş sayesinde kurtulsun sorundan :)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
@android3 banayardım et bootloader i geri kapatamıyorum failed diyor :cursing:

telefon siyah ekranda duruyor

helal olsun be, helal olsun be büyüksün üstat.. @android3 konuya bu yazıyı da ekle de benim gibiler bu arkadaş sayesinde kurtulsun sorundan :)

arkadaşın dediği bootloader kilidi kapandığı zaman yapılabilir :) kilit açık iken güncelleme/onarma yapamazsınız.

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
arkadaşın dediği bootloader kilidi kapandığı zaman yapılabilir :) kilit açık iken güncelleme/onarma yapamazsınız.
ben diyorum neden hala açılmADı telefon
bir el at android3 destek çık bana telefonumu geri getir :crying:

telefon yeşil led yakılı duruyor hala bir umut var mı ?

istersem maviye de çevirebiliyorum

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
ben diyorum neden hala açılmadı telefon
bir el at android3 destek çık bana telefonumu geri getir :crying:

- - - mesaj güncellendi - - -

telefon yeşil led yakılı duruyor hala bir umut var mı ?

- - - mesaj güncellendi - - -

istersem maviye de çevirebiliyorum

pm :)

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
pm alındı okundu uygulanıyor % 0.2 :)
bu apdeyt sentır umarım indirdiği dosyayı kurmayı da başarır, şu ana kadar ses kısma tuşunu bırakın lütfen diyerek beni şaşırttı :D
hem farklı bir rom indiriyor 403 mb boyutunda jelibondur diye ümitleniyorum :D
eğer jelibonsa ilk sana pm atacam :)

rom inene kadar markete gidip çikolata aliyim bari coco star lar indirime girmiş xd

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
pm alındı okundu uygulanıyor % 0.2 :)
bu apdeyt sentır umarım indirdiği dosyayı kurmayı da başarır, şu ana kadar ses kısma tuşunu bırakın lütfen diyerek beni şaşırttı :D
hem farklı bir rom indiriyor 403 mb boyutunda jelibondur diye ümitleniyorum :D
eğer jelibonsa ilk sana pm atacam :)

rom inene kadar markete gidip çikolata aliyim bari coco star lar indirime girmiş xd

banada almayı unutma :D 403 mb ise ics dir o :mrgreen:

hasanistan44

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
banada almayı unutma :D 403 mb ise ics dir o :mrgreen:
şimdi söylemek zorunda mıydın bunu ?
bütün umutlarımı tuzla buz etmeğe ne gerek vardı şimdi :D
neyse telefonu kurtarak da daha birşey istemiyom
Sen hindistan cevizi sevmessin sana kurutmalık göndereyim :D