Çin malı S3 aldım hayattan bezdim

Bu konuyu okuyanlar

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
bütün iphonelar çinde üretiliyor zaten.

Gel gelelim telefonun çinde üretilmesi sorun değil. Bütün büyük markaların çinde üretim yaptıkları fabrikalar mevcut.
Buradaki kasıt merdivenaltı üretim tabir edilen kimin ürettiği belli olmayan çakma ürünler. Sony de çinde üretim yapabilir sonuçta. Ama yine de kalitesi sony dir ve orijinaldir. ancak sony nin çakması da vardır ve %99 oda çinde üretilmiştir. İşte onda ayvayı yersin...

Geçen kadıköy de bana da az kalsın iphone 5 kakalıyorlardı. adama diyorumki orijinal mi bana diyor ki orijinal dubai malı. Arkadaş diyorum orijinal mi değil mi onu soyle
abi dubai malı diyor hala

neyse almadım Allah'tan. ama teli biraz kurcaladım ağırlığından tut tasarımına kadar aynı hatta adam dediki internet varsa tak dene appstore dan uygulama indir !!! şaşırdım o derece mi dedim. Klavyesinden çaktım durumu. orijinallerinde olmayan bir özellik vardı.

Ben bu dubai işini çözemedim. Bİlen kullanan var mı dubai malı iphone 5

Kullandığım telefonum bozuldu bende idareten dediğin tarzda bir telefon aldım bir yakınımdan. Telefona hayran kaldım o kadar diyeyim sana. İphone 5 replica bir telefon. Ama içine ios temasını öyle bir import etmişler ki şaştım kaldım. Android'in kişiselleştirme başarısına bir kez daha tanık oldum. Hani biliyorum orjinal telefonların yerini asla tutmaz ama şunun garantisini verebilirim piyasada ki birçok nokia samsung lg modelinden çok daha üstün bir cihaz hız olarak vs olarak. Nokia çoğu modelinde AF kullanmazken bu cihazın kamerasında AF var. Hatta aldığım cihazın videosunu aşağıya ekledim. He şu var appstore dan uygulama indir zırvası yalan tabi ki :) Tıklıyorsun appstore a Google play açılıyor. Ama şu kadar diyeyim öyle sıradan kişilerin anlayacağı bir ürün değil. Çok profesyonelce hazırlanmış. Videoyu izleyin anlarsınız :)

[video=youtube;E0_H4Evc7gc]http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=E0_H4Evc7gc&feature=endscreen[/video]

Not: Siz yine de orjinalden yana kullanın şansınızı. Ben bu cihazı android olduğu için ve işimi görsün diye çok ucuz bir fiyata aldım idareten yani :)

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Ne beklıyordun Çok normal telefonun çalıştıgına dua et :D

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
geçenlerde yaşlı bir amca geldi s3 diye çakmasını kakalamışlar 1000 tl de para vermiş :) satan adam da arazi olmuş neyse geldi rica etti bende kıramadım kendisini. İnternete bağlanamıyorum dedi neyse baktım ettim uğraştım olmadı şebeke ayarları yapılı ama baülanmıyor neyse dur bi imei sorgulatayım dedim oda ne 10 sene önceki nokia modelinin imeisi 2g yi bile desteklemiyor :D dedim amca bunun imeisi değişecek neyse bulduk bozuk bi samsung cihaz 3g destekli onun imeisini yazdırdık cihaza şu anda sıkıntı yok ama çok vasat bir cihaz adam sadece tango ve viber üzerinden oğluyla konuşma için almış :) neyse satan adam çok fna beddua aldı yalnız :D

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Kablosuz internetedemi bağlanmıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çakma s3 kullanıyorum ve internetede gayet güzel giriyorum arkadaşım normalde tüm operoterlerin internet ayaraları nette var aynısını teline gir hayırlı olsun :)

Empatik

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Abi bırakın şu lanet telefonun lanet çakmasını alamayı.. :D

snowbird

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çin işi Jiayu marka telefonlar var, birçok marka telefona taş çıkartır. G3 ve G4 modelleri çok yaygın. Hemen bilip bilmeden herşeye Çin işi deyip taş atmayın.

Taklit telefonlardan bahsetmiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kabe diyor ya sanki kabenin içinde seyyar s3 satılıyor tövbe tövbe

ReDxxLiNe

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benim Iphone da çin malı. Ustunde oyle yazıyor. Kimin telefonu Amerika da ya da japonya da yapılıyor ki deyi alakasız bir konuya barnak basmak istedim.:p Gecmis olsun bu arada...

ykaduman

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bu tarz ürünlerde orta yol yok ya hiç almayacaksın ya da aldıysan ne olursa olsun şikayet etmeyeceksin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende '' note 2 '' aldım 1 ay önce bazı yerlere yazdım burayada yazayım kısaca : 500 tl ye aldım, beyaz orjinali ile bire bir aynı, 5.5 inç dokunmatiği iyi derece hassas diyebilirim kendim orjinal galaxy S(i9000) kullanmış biri olarak , özellikleri şöyle : 2 gb ram , 1.6ghz tek çekirdek armv7 rev10(v71) , ekran çözünürlük 480*854 refresh rate : 150.94 hz ,
cpu(openGL) mali-400MP , 3 adet sensörü var light sensör,proximity sensör, 3-axis accelerometer, quadrant testinde 2.854 leri gördüm çok rahat , marketteki indirdiğim bütün oyunları rahat oynayabiliyorum uygulamaları rahat kullanabiliyorum hızlı ve stabil donma vs kesinlikle yok,worms argemedon-subway surfers vs vs ,tv izliyorum çok iyi 10 numara,teksas poker oynuyorum wifi den 10 numara herşeyi yapıyorum daha ne olsun, bataryası 3100 mah daha ne olsun , ekran çözünürlüğü biraz daha yüksek olsaymış birde kamerası flashlı ama tam 5 mp veya 8 mp olsaymış tadından yenmezmiş ama bu paraya bu görüntü ve bu verim çok çok mükemmel, kimse anlamıyor orjinal sanıyor herkes birde deri kılıf aldım ekrana jelatin off :) galaxy s lerin uzmanı olarak konuşuyorum galaxy s ' i 2 sene önce ilk aldığımda hemen custom rom yükledim root yaptım vs vs bu zamana kadar yüzlerce rom kernel yüklemiş biri olarak beni bu 500 tl lik note 2 gayet tatmin etti bir daha 1.5 - 2 milyar telefona bayılmam, önerirmiyim evet öneririm çok memnunum işlemcisi hızlı ram i 2 gb bana mısın demiyo , internette gezinmekte çok eylenceli bir tıklamaya 1 saniyede sayfayı açıyor çok akıcı umarım bütçesi kısıtlı arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir, misafir olarak yazım ama eğer bir sorunuz olursa nick olarak ghostrider şeklinde bana hitap edip yazarsanız cevaplarım..

DemonQ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi ki almışsın. Bir musibet bin nasihatten iyidir. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
biri de çıkıp demiyor ki bu adamın parası belki buna yetmiştir. Yani şık görünümlü olsun istemiştir anca yüklenin adama neden çin malı aldın diye :laugh:

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
yahu akıl var mantık var kafanızda beyin var düşünmekte bedava kimse para istemio sizden düşünmek için. Bu telefon piyasada 1000 - 1500 tl arası satılırken sen gidip 500 liraya alırsan bu telefonu değil internete girmek kutunun içinden açılan telefon çıktıgına şükretmen gerek. Sadece mantık kur ya haberlere bile çıkıyo telefonun satış fiyatı artık sen hangi akılla gidip o parayı verip o telefonu alıyosunki. Paran yoksa bütçen düşükse samsung un aynı paraya android ve wifi li telefonları var onu alsaydın, sana yeterdi. Ülkede sağlıklı düşünebilen adam sayısı çok azaldı gibi geliyo bana hepimiz kaybettik sağlığı bukadar sorun yüzünden. Dubai malı varmış birebir aynıymış bırakın arkadas ya alıcağın s3 u 2 - 3 sene kullanıcaksan onu 1 sene kullanamıcaksın doğru düzgün hadi kullandın 2. sene kalıcak elinde ki bu süre zarfında bir sorun oluşşa telefon direk çöp.. Yani varya deselerki düşünmek mantık yürütmek parayla şu kdar para verin size bu yetenekleri vericez bizim insanımız dünyanın en zeki milleti olur yemin ediyorum. Alışverişte ucuz ürün her zaman size daha pahalıya gelir örneğin 50 liraya alıcağın bi ayakkabıyı 1 sene giyersin 150 liraya alıcagın bi ayakkabıyı 3 seneden fazla giyebilirsin... Çok değil ya biraz düşünün yeter.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
birçok gömülü sistemlerin işletim sistemi değiştirilebilir.(telefonda bir gömülü sistemdir) Yeterki yapmasını bil. Olay cihazdan cihaza değişir benim lgks20 mim vardı üzerinde windows mobile 5.5 vardı üzerine android kurdum dokunmatiği çalışmadı sonra gittim 6.5 versiyonunu kurdum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:hammer:bende bayrampasa otogardan s3 aldım 400 tlye sıfır telefonu görsenız bırebır herseyı kıyaslama yaptık arkadasta orjınalı vardı herseyı aynı sadece cözünürlük onun daha güzel ama buda onun yaptıgını yapıyor android 4.1.9 var herseyı ındırıyo hızlı donma yapmaz ama bugun tele nazar degdı tuskılıdını bloke yaptım fabrıka ayarlara gerı dondüm suanda sebekem gıttı napmalıyım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar çin malı yani çakma telefon almayın! Ben de Samsung S3 Aldım. Evet 1 gb raam + 150.94 hz ve çok hızlı, adeta tutamıyorsunuz. İnternette gezinirken tıkladığınız anda sayfalar açılıyor , oyunlarda kesinlikel donma yok ama... Üstündeki batarya tam bi rezalet 2 saat zor gidiyor! Telefonu şarjda kullanıyorum. Dışarı çıktığımda batarya hemen %90 dan %20 düşüyor ve bir anda kapanıyor! Batarya alıcaksın S3 bataryası uymaz, uydurursun şarj olmaz. Üstüne üstük telefoncular çin malı telefonları kendilerine hakaret sayıyor ve söyleniyorlar. Birde hoperlor, mikrofon , gps anteni , wireless modemi 5 para etmez!

Benden size uyarı kesinlikle orjinal cihaz tercih edin, Paranızla rezil olmayın. Zevkin parası olmaz 1 kere verin rahat edin.

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar çin malı yani çakma telefon almayın! Ben de Samsung S3 Aldım. Evet 1 gb raam + 150.94 hz ve çok hızlı, adeta tutamıyorsunuz. İnternette gezinirken tıkladığınız anda sayfalar açılıyor , oyunlarda kesinlikel donma yok ama... Üstündeki batarya tam bi rezalet 2 saat zor gidiyor! Telefonu şarjda kullanıyorum. Dışarı çıktığımda batarya hemen %90 dan %20 düşüyor ve bir anda kapanıyor! Batarya alıcaksın S3 bataryası uymaz, uydurursun şarj olmaz. Üstüne üstük telefoncular çin malı telefonları kendilerine hakaret sayıyor ve söyleniyorlar. Birde hoperlor, mikrofon , gps anteni , wireless modemi 5 para etmez!

Benden size uyarı kesinlikle orjinal cihaz tercih edin, Paranızla rezil olmayın. Zevkin parası olmaz 1 kere verin rahat edin.

çok doğru , katılıyorum.alıyorsunuz çakma ucuz etin yahnisi hesabı , fakat 4 - 5 günden sonra bozuluyor vs. paranızda çöpe gidiyor , yazık oluyor açıkcası.halbuki biraz daha para biriktirip original alınsa ve düzgün kullanılsa seni ömür boyu götürür.

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
aldıysan başta bilcektin bunları şimdi sızlamanın mantıgı ne ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım bendede aynı sorun vardı,internete giremiyordum,aradım türksel müşteri hizmetlerini telefonumu yurtdışından aldım dedim bana hemen bir mesaj geldi girdim o numarayı internetim açıldı.çakma s3 çinmalı telefonum,gayette memnunum sadece kamera özelliği orjinali gibi deil

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ne konuda yardım istediğini pek anlayamadım ama şöyle söyleyeyim, telefonun işletim sistemini herhangi bir şekilde değiştiremez yada işlevselleştiremezsin,seninde dediğin gibi ya S3 görünümlü 3310 kullanmayı kabullenecek yada çin malı olmayan bi telefon alman gerekecek.

İşin zor,Ucuz etin yahnisi...
Kars'ta da ucuz etin tiriti olmaz derler

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ne konuda yardım istediğini pek anlayamadım ama şöyle söyleyeyim, telefonun işletim sistemini herhangi bir şekilde değiştiremez yada işlevselleştiremezsin,seninde dediğin gibi ya S3 görünümlü 3310 kullanmayı kabullenecek yada çin malı olmayan bi telefon alman gerekecek.

İşin zor,Ucuz etin yahnisi...
Kars'ta da ucuz etin tiriti olmaz derler

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bari aliyorsun s3 alma hadi aldin cakmasini hoc alma kardesim hic mi sormafin kimseye