Windows 8 Güvenli Mod'da Açmak Bilmeyenler İçin Çok Basit!

Bu konuyu okuyanlar

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Diyelim ki bilgisayarınızı güvenli mod da başlatmak istiyorsunuz... Normal oturum açıkken fare yi ekranın sağ üst köşesine sürükleyin... sağ menü açılacak ayarlar ı tıklayın / güç ü bi defa tıklayıp shift e basılı iken yeniden başlat ı tıklayın... gelişmiş başlangıç menüsü gelecek / sorun gider /gelişmiş seçenekler/ başlangıç ayarları/ yeniden başlat bu yöntemle açılıştaki f8 menüsü karşınıza gelecek oradan güvenli mod veya ne lazımsa seçebilirsiniz...

http://answers.microsoft.com/tr-tr/...4d?msgId=2e58ad09-3d99-49cc-8d7a-7b377567c900

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Faydalı bir bilgi teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Peki bilgisayarı açamıyorsak nasıl yapabiliriz bu işlemi? windows 8 de bir hata oluştu yazısı geldi ve bilgisayar yeniden başladı siyah ekranda j yazıyor girişte sadece f2 ile bios ayarlarına girebiliyorum başka birşey yapamıyorum f8 vb tuşlar işlemiyor

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
aynen ya.windows 8 hata oluştu güvenli modda nasıl acacam ben şimdi bilgisayarı.komedi ya.resmen çöplük bir işletim sistemi herşeyi sorun.

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
aynen ya.windows 8 hata oluştu güvenli modda nasıl acacam ben şimdi bilgisayarı.komedi ya.resmen çöplük bir işletim sistemi herşeyi sorun.

Kendisi otomatik düzeltiyor. Daha önce yok sistem yükleme ekranına gel, yok sistem onarmaya gir uğraşırken bu sistem sorun olup sistem açılmadığında otomatik düzeltmeyi çalıştırıyor ve başarılı da. Kendi gözlerimle gördüm. Sorunu da güzelce çözdü.

Çöplük dediğiniz sistem şu an en gelişmiş Windows. Arayüzü sevmezsin anlarım da Windows XP/7 kullanıp buna çöp demek (özellikle de 7 kullanıp) hiç mantıklı değil.

Peki bilgisayarı açamıyorsak nasıl yapabiliriz bu işlemi? windows 8 de bir hata oluştu yazısı geldi ve bilgisayar yeniden başladı siyah ekranda j yazıyor girişte sadece f2 ile bios ayarlarına girebiliyorum başka birşey yapamıyorum f8 vb tuşlar işlemiyor

Açılışta shift'i basılı tutup f8'e o şekilde basacaksınız.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Ben açılışta shift+f8 yaptım olmadı, shift+f12 yaptım olmadı. Ne yapcam anlamadım daha. :)
Ama her zaman yanımda windows 8 usb olduğu için sorun yok. 3 tane usb den tekini windows'a ayırdım, sorun olursa hemen tamir, reset, refresh ve ya tam format atarım diye. :D

ardacumhur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben açılışta shift+f8 yaptım olmadı, shift+f12 yaptım olmadı. Ne yapcam anlamadım daha. :)
Ama her zaman yanımda windows 8 usb olduğu için sorun yok. 3 tane usb den tekini windows'a ayırdım, sorun olursa hemen tamir, reset, refresh ve ya tam format atarım diye. :D

Bende Windows 8'e ek olarak ayrı bir flash bellekte ubuntu 10.10 kurulu :)

Format atmadan düzelmeyecek bir olay olduysa en azından dosyaları yedekleyebilmem için :)

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Bende Windows 8'e ek olarak ayrı bir flash bellekte ubuntu 10.10 kurulu :)

Format atmadan düzelmeyecek bir olay olduysa en azından dosyaları yedekleyebilmem için :)

Ubuntu uzak dursun benden, bilgisayarımı format atılmayacak getiren linux idi. :)

altinediz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
Acil olrak yrdımınızı istiyorum. WİN 8 de mavi açılış ekranında o yuvarlak noktaların döndüğü ekranda sistem takılıp kalıyor. shift F8, shift F12 yaptım hiç biri işe yaramadı. Yardım edermisiniz?

altinediz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sistem aılmıyor ki atayım ayrıca dediğim gibi aılma ekranında takılıyor daha ileri gitmiyor print scrin de yoamıyorum

ysf.taskin

Asistan
Reaksiyon puanı
9
geçen benim pc çöktü.f8 fln çalışmadı. shift+f8yaptım yine tınlamadı. windows 8 de açılışta shift +F8 fln çalışmıyor arkadaşım. boşa ümitlendirme insanları. size tavsiyem flash belleğinize sistem geri yükleme noktası oluşturun. 256mb bişey. sonra açılışta usb nizi okutup geri yükleme yapıp pc nizi rahatça açın. windows 8 gayet güzel ama bazı konularda biraz eksik gibi.

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Başlat çalıştır msconfig önyükleme güvenli önyükleme(tik at) uygula tamam yeniden başlat.Al sana güvenli kip.Normal çalıştırmak için güvenli ön yüklemedeki tiki kaldır uygula tamam yeniden başlat.Kolay gelsin.

altinediz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlat çalıştır msconfig önyükleme güvenli önyükleme(tik at) uygula tamam yeniden başlat.Al sana güvenli kip.Normal çalıştırmak için güvenli ön yüklemedeki tiki kaldır uygula tamam yeniden başlat.Kolay gelsin.
İyide güzel abim. Hiç aılmıyor. Dolayısı ile başlat çalıştır vs. girmek mümkün değil zaten.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba.
windows 8 açıldıktan sonra şifreyi sormadan önce arayüzde bilgisayar kalıyor. normalde tıkladığımda şifre sorma ekranı açılması gerekirken kırmızı (tema rengi) ekran çıkıyor, bir süre sonra da arayüze geri dönüyor. kısacası masaüstüne ve şifre sorma ekranına ulaşamıyorum. ne yapabilirim? teşekkürler.