Samsung Galaxy S3 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
PDA:LL5 / PHONE:LK1 / CSC:LL1 (VD2)

Kies ile güncellemeyi kurdum bakalım neler değişmiş...

Impacto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
15-40 :) Aslında her yaş içinde :) Yinede bu yaş arasında kullanıyorlar daha çok. :D

Daha yolun başındasın ondan Custom Rom at diyemem. :) Benimde bu sorun olmuştu bir aralar bende gidip güncellemiştim Odin ile sorun düzelmişti. Telefona yeniden Rom kur Odin ile :) Konumden nasıl Odin ile güncelleyeceğine bakabilirsin :)

Anladım ama rom kurunca cihaz garanti dışı kalıyor diye duydum.başka bir şekilde düzeltmenin yolu yokmu, çünkü kamera hariç herşey mükemmel çalışıyor

aslında kies'ten yazılımı silip tekrar yukleyecektim ama başka sorunlar çıkar diye vazgeçtim :D

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Anladım ama rom kurunca cihaz garanti dışı kalıyor diye duydum.başka bir şekilde düzeltmenin yolu yokmu, çünkü kamera hariç herşey mükemmel çalışıyor

aslında kies'ten yazılımı silip tekrar yukleyecektim ama başka sorunlar çıkar diye vazgeçtim :D
Odin ile yükleyince garanti dışı kalmaz :)

ufuk256

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir sorum olacak. Rom yüklemeden önce Cwm den yedekledim stock romumu şimdi romlu halini yedekleyebiliyormuyum ayriyetten? Eğer yedekleniyorsa bu ikisi arasında geçiş yapmam problem çıkarırmı?

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar bir sorum olacak. Rom yüklemeden önce Cwm den yedekledim stock romumu şimdi romlu halini yedekleyebiliyormuyum ayriyetten? Eğer yedekleniyorsa bu ikisi arasında geçiş yapmam problem çıkarırmı?
Evet yedekleyebiliyorsun :)

lokman686868

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bişey danışcam Bizim arkadaşın s3 'ü var güncelleme bölümünde 4.0 ıcs görünüyor 4.1 bile değil normalde ayarlardan otomatik güncelle yazması gerekmezmi şahsne odinle filan ugraşmak istemıyoru yorumunuz beklıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar toplu mesaj gönderemiyorum sebebini bilmiyorum denemeleri sonuçsuz kaldı yardım lütfen tşk

ufuk256

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bişey danışcam Bizim arkadaşın s3 'ü var güncelleme bölümünde 4.0 ıcs görünüyor 4.1 bile değil normalde ayarlardan otomatik güncelle yazması gerekmezmi şahsne odinle filan ugraşmak istemıyoru yorumunuz beklıyorum
Bilgisayara Kies programını kurun telefonu bağladığınızda güncelleme olduğnu söyleyecektir zaten otomatik yapar.

Evet yedekleyebiliyorsun :)
Peki aralarında sürekli geçiş yapsam restore ile herhangi bi problem olurmu telefon için.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
acil cvp lütfen 1 hafta önce yurtdışından samsung galaxy s3 hediye geldi bana (çin malı) internete girebilmem için de; int giren bir tlfnun imeili çakılmalı denildi bnde samsung d 900İ NUN imelini çaktım bugünde inte girim dedim skybuddy den facebooku tıkladım . kulanıcı adı şifre falan orya kadar geldi kabul etmemdi eror verdi sayfayı kapattığımda da şebeke gitti şimdide açılmıyo kart içinde ama kart yok diyo :S sorun neyden kaynaklanıyo ne yapamam gerekiyor acaba ya lütfen acil cvp

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sevgili abilerim.. ben 4.1.2 guncellemesinii yaptim. Birkaç problem yasadim.

Birincisi ve en büyüğü kulaklık taktigim zaman touhwhizz hata veriyor ve kapanıyor. Masaüstü kullanılamaz oldugu zaman da hicbir işlem yapamiyorsun tabi. Tekrar kulakligi cikarman gerekiyor. Diger uygulamaların kullanımında problem yok ama touchwizz hata veriyor.
Bir digeri klavye. Smile ifadeleri kalkti sayılır cok az kaldi. Ben talk messenger de kullanilan klavyeyi normal mesajda da kullanmak istiyorum.

Bu iki konuda yardimlarinizi bekliyorum

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
merhaba arkadaşlar toplu mesaj gönderemiyorum sebebini bilmiyorum denemeleri sonuçsuz kaldı yardım lütfen tşk
İlk öncelikle ilk sayfadaki 8. soruya bakmayı deneyin :)

Sevgili abilerim.. ben 4.1.2 guncellemesinii yaptim. Birkaç problem yasadim.

Birincisi ve en büyüğü kulaklık taktigim zaman touhwhizz hata veriyor ve kapanıyor. Masaüstü kullanılamaz oldugu zaman da hicbir işlem yapamiyorsun tabi. Tekrar kulakligi cikarman gerekiyor. Diger uygulamaların kullanımında problem yok ama touchwizz hata veriyor.
Bir digeri klavye. Smile ifadeleri kalkti sayılır cok az kaldi. Ben talk messenger de kullanilan klavyeyi normal mesajda da kullanmak istiyorum.

Bu iki konuda yardimlarinizi bekliyorum
Biraz yanlışlık mı yaptın acaba bilemiyorum. En iyisi sen İngiltere için olanı indir buyur Link. Bunu kur Odin ile. Düzeleceğini sanıyorum.

acil cvp lütfen 1 hafta önce yurtdışından samsung galaxy s3 hediye geldi bana (çin malı) internete girebilmem için de; int giren bir tlfnun imeili çakılmalı denildi bnde samsung d 900İ NUN imelini çaktım bugünde inte girim dedim skybuddy den facebooku tıkladım . kulanıcı adı şifre falan orya kadar geldi kabul etmemdi eror verdi sayfayı kapattığımda da şebeke gitti şimdide açılmıyo kart içinde ama kart yok diyo :S sorun neyden kaynaklanıyo ne yapamam gerekiyor acaba ya lütfen acil cvp
Arkadaş İmei çaktırmayın çaktırdınızmı hiç güncelleme yapmayın bir şey yapmayın sadece kullanın hiç bir şey değiştirmeyin !!! Çözümünü bulmak için adam gibi bir telefoncuya gitmen lazım.

Peki aralarında sürekli geçiş yapsam restore ile herhangi bi problem olurmu telefon için.
Telefonun işlemcisini yakmak ve bozmak için daha kolay yöntemler var kardeşim o kadar uğraşma al telefonu alkolün içine sok çıkar açıkken 5 defa kadar sonra telefonu tuzlu suyun içine at çalkala ve çıkar daha kolay olur.

:D Sadece şakaydı üst üste 16 defa Custom Rom attığımı hatırlıyorum sorun yok. Ama günlük en fazla 10 defa geç :)

mfbkkes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar başlıktada belirtdiğim gibi telefonumu sony dualshock 3 e bluetooth üzerinden nasıl bağlarım yardım ederseniz sevinirim

not:root var

zined7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ekranda kırmızı çerçeve yanıp sönmesi aslında bir sorun değildir. Kırmızı çerçevenin çıkmasının sebebi;
"Bir uygulamanın ana dizinde uzun işlemler yaptığında bunu size bildirmek amacıyla ekranda uyarı vermesidir yani bi takım sınırlamadır."

Kırmızı çerçeveyi kapatmak için çözüm: Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri ne girip "izleme" kategorisinden "Sınırlı Mod" daki tiki kaldırın ve telefonu yeniden başlatın.

sansar18f

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Galaxy s3 4.1.1 sürümünü kullaniyorum
telefonda rehber-mesajlara girerken 6-8saniye kadar bekliyor bunun nedeni nedir acaba

bide telefon hafizasini nasil sifirlayabilirim?

(fabrika ayarlarina geri yuklemeyi denedim kasmalar gene devam ediyor)

Choice

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkaraslar kolay gelsin bu gun suudi arabistandan aldigim s3 4.1.2 guncellemesi aldi hu multiwndow olayinda istedigimiz uygulamalari kullanamiyoruz acaba bunun bir yolu yok mu xda ya baktim ama ingilizcem yok anlamadim orjinal rom icin bir sey yapilabilir mi acaba ??? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2060050 adres te bu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende telefonu ilk defa aldım sanki kameranın üzerinde küçük bir jelatin var gibi , yoksa bana mı öyle geldi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar rahatsız ettim ama birşey soracağım ben ocağın 18'inde gs3 alacağım bir bayi üzerinden (Turkcell,Vodafone,Avea) sizce daha mı iyi ?

Choice

Asistan
Reaksiyon puanı
1

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1

embayt

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar herkese..
Android versiyonum 4.1.1
Nedese dün akşam telefonumda bir sorun teşkil etti..
Sorun şu;
Yazı yazarken(Viberde olsun, Whatsappda olsun, normal mesaj yazarken olsun hatta not yazarken) silme (X) tuşuna bastığımda l (küçük L) yazıyor..uzun bastığımda ise de L (büyük L) yazıyor..
acaba sorunumun çözüm yolu nedir..
format atmak istemiyorum..
neden böyle olduğu hususundada fikir sahibi değilim..
Avast kullanıyorum tarattım telefonu bişe bulamadı..o zaman neden kaynaklndı bu sorun..
Bataryayı söktüm taktım, Yeniden başlattım felan..Yok olmadı bir türlü..
Yardımlarınızı bekliyorum..Teşekkürler..

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkaraslar kolay gelsin bu gun suudi arabistandan aldigim s3 4.1.2 guncellemesi aldi hu multiwndow olayinda istedigimiz uygulamalari kullanamiyoruz acaba bunun bir yolu yok mu xda ya baktim ama ingilizcem yok anlamadim orjinal rom icin bir sey yapilabilir mi acaba ??? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2060050 adres te bu

Orda birkaç tane link verilmiş. Sürüme göre o linktekileri yüklersen istediğin programı seçebiliyormuşsun.

Choice

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Orda birkaç tane link verilmiş. Sürüme göre o linktekileri yüklersen istediğin programı seçebiliyormuşsun.

tamam onu anladım ama nasıl yapılacak hangi adımları izlemek lazım root gerekiyor mu vs.vs. onları bilmiyorum

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Arkadaslar rahatsız ettim ama birşey soracağım ben ocağın 18'inde gs3 alacağım bir bayi üzerinden (Turkcell,Vodafone,Avea) sizce daha mı iyi ?
Bayi üzerinden almanı tavsiye etmem. Biraz pahalı diye sanıyorum piyasaya göre. Teknosa'dan alınabilir belki :)

Bende telefonu ilk defa aldım sanki kameranın üzerinde küçük bir jelatin var gibi , yoksa bana mı öyle geldi ?
Fotoğraf filan çekip yükleyebilir misin ?

Orjinal Rom için bir şey yapılmıyor diye biliyorum. Ama yinede denemek istersen senin sürümün için olanı indir ".zip"i telefonun içine at Recovery Mod'a geç (Root lazım) install zip from sdcard => choose zip from sdcard oradan bul dosyayı bas sonra Yes - Install ........ ya bas yüklesin. Telefonu yeniden başlat öle dene :) Umarım anlatabilmişimdir :D

Galaxy s3 4.1.1 sürümünü kullaniyorum
telefonda rehber-mesajlara girerken 6-8saniye kadar bekliyor bunun nedeni nedir acaba

bide telefon hafizasini nasil sifirlayabilirim?

(fabrika ayarlarina geri yuklemeyi denedim kasmalar gene devam ediyor)
Rehber-Mesajlara girerken 5-6 saniye kadar bekleyebilir sorun yok. Telefonu Fabrika Ayarlarına döndürebilirsin başka bir şey yapamazsın. Ama dersen ki stabilite benim için acayip önemli o zaman Custom Rom yüklemelisin. Burada konu mevcut =>

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya ben telefonu aldım ama illa sim kartımı kestirmem lazım mı ? pek bilmiyorumda duymamıştım kestirildiğini çünkü mecburi değilse kestirmemeyi düşünüyorum :)

anti-apple

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s3 üm dowland moduna geçmiyor.bütün yöntemleri denenedim ama olmadı :( jg aldım onunla da denedim olmadı dowland modu yerine FACTORY moduna giriyor bir takım testler yapıyor yardımcı olursanız sevinirim.

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Ya ben telefonu aldım ama illa sim kartımı kestirmem lazım mı ? pek bilmiyorumda duymamıştım kestirildiğini çünkü mecburi değilse kestirmemeyi düşünüyorum :)
İlla kırdırman lazım :)

s3 üm dowland moduna geçmiyor.bütün yöntemleri denenedim ama olmadı :( jg aldım onunla da denedim olmadı dowland modu yerine FACTORY moduna giriyor bir takım testler yapıyor yardımcı olursanız sevinirim.
Telefonu Root'la CWM'yi yükle birde öyle dene. CWM'ye girince orada yazar Download Mode diye ona bas öyle dene bakalım olmazsa valla hiç bir fikrim yok.

slckalc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba ben galaxy s3 android 4.1.2 ingiltere romu ile rootlamak istiyorum ingiltere romu cok stabil oldugu icin bunu istiyorum yardimci olur musunu ingiltere romuyla nasil root ederim

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
[MENTION=306490]sirnatli21[/MENTION] UltimaROM v8.0'dan v8.1'e yükselticem wipe falan yapayım mı, yine verilerimin silinmesi gerekiyorsa yüklemeyeceğim.