Samsung Galaxy S3 I9300 Güncelleme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

critus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba babam bana Irak'tan Galaxy S3 aldı Android sürümüm 4.0.4 arkadaşımda da var aynı telefon onun sürüm 4.1.1 bende güncellemeye çalıştım ayarlardan yazılım güncelleştirme dedim fakat "Kullanılabilir güncelleme yok" hatası verdi. Samsung kies'te yükledim fakat görünmedi güncelleme. Sonra araştırdım 4.1.2 çıkmış başka ülkeler yazıyordu birşey olur falan diye indirmedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sürümüm 4.0.4 ben 4.1.1 veya 4.1.2 ye yükseltmek istiyorum nasıl yükseltirim yardımcı olun lütfen.

plaksan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
4.1.1 JellyBean'a odin ile indirip güncelleyebilirsiniz.4.1.2 yide Türkiye için çıkmadı ama çıkan ülkeler için romlar mevcut indirip onlarıda kurabilirsiniz telefonunuza.

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba babam bana Irak'tan Galaxy S3 aldı Android sürümüm 4.0.4 arkadaşımdada var aynı telefon onun sürüm 4.1.1 bende güncellemeye çalıştım ayarlardan yazılım güncelleştirme dedim fakat "Kullanılabilir güncelleme yok" hatası verdi. Samsung kies'te yükledim fakat görünmedi güncelleme. Sonra araştırdım 4.1.2 çıkmış başka ülkeler yazıyordu birşey olur falan diye indirmedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sürümüm 4.0.4 ben 4.1.1 veya 4.1.2 ye yükseltmek istiyorum nasıl yükseltirim yardımcı olun lütfen.

güncelleme gelmiyor olması kullandığın rom ve csc kodu ile alakalı bir durum , şuan hali hazırda tüm ülekeler için 4.1.1 çoktan çıkmış zaten , 4.1.2 lerde yeni yeni çıkmaya ve dağıtılmaya başlandı,

sana önerim güncellemeleri ota ya da kies ile bekleme direk odin ile 4.1.2 güncelleştirmesini yükle ve kullan.. odin ile yükleyemeyi bilmiyorsan forumda araştırabilirsin..

mehmetfurkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Odin ile rahatça güncelleyebilirsin arkadaşlarında söylediği ama telefon Iraktan geldiği için sertifika hatası, şebeke gitmesi olabilir. Güncelleyeyim derken hepten gitmesin güzelim telefon. Bana sorarsanız iyice bi araştırın. Ondan sonra halledin. Güncellemeyi yüklemesi en basiti

critus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şu odin nasıl yapılıyor bilgi verirmisiniz? Telefon dili falan değişirmi odini yaparsam? Bu arada mehmetfurkan kardesim biran korkuttun beni ne yapmam gerek?

mehmetfurkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Odin güncellemesi çok basit. Telefonun dili aynı kalıyor, yüklediğiniz herşey olduğu gibi kalıyor. Forumdada mevcut zaten. Fakat benim endişelendiğim konu telefon yurt dışından geldiği için bir problem çıkarır mı. Pasaporta kaydettirdiniz büyük ihtimalle. Benimde bir etraflıca bir bilgim yok ama aklınızda olsun. Bilen arkadaşlar varsa ki vardır, yazarlar buraya

critus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon alındı pasaport kaydı yaptırılmadı diye hatırlıyorum ama dayım bilgisayarcı ve telefon işlerinide biliyor o format atmıştı galiba ve pasaport kayıtı gibi birşey oldu yani imei falan kapanmadı ve az önce dayımı aradım dedim ki şebeke kaybolsa yeniden yapılırmı dedim yapılır dedi ozaman güncellemeyi yapayım dedim o da dedi ki beni bekle birşey yapma felan dedi ama çok yapmak istiyorum dosyada inmek üzere.

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Telefon alındı pasaport kaydı yaptırılmadı diye hatırlıyorum ama dayım bilgisayarcı ve telefon işlerinide biliyor o format atmıştı galiba ve pasaport kayıtı gibi birşey oldu yani imei falan kapanmadı ve az önce dayımı aradım dedim ki şebeke kaybolsa yeniden yapılırmı dedim yapılır dedi ozaman güncellemeyi yapayım dedim o da dedi ki beni bekle birşey yapma felan dedi ama çok yapmak istiyorum dosyada inmek üzere.

aman dikkat et derim, telefoncularda geçici pasaport ile kayıt yaptırıyorlar tamamda , bu tür durumlarda odin ile rom yüklersen imei tamamen gidebilir dikkat et derim..
bence sen csc kodunu değiştir sonra telefona reset atıp yeniden başlatıcaktır , sonra güncellemeleri kontrol et.. güncellemeleri görmesi gerekir.. bölgeyi değiştirirsen güncelelmeleri ottomatik olarak görecektir..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&feature=search_result#?t=W10.

al bu linkten bu uygulamayı indir ve telefonuna kur.. uygulamayı aç , bi uyarı ibaresi çıkıcaktır ona tıkla sonra csc kodları gelecek karşına , onlardan sende seçili olan hengisi ise bir diğerini dene ve ınstall a tıkla , bekle telefon yeniden başlayacak , sonra güncelelmeleri kontorol edeceksin görecektir büyük ihtimalle..

unutma telefonun yeniden başladığın herşeyin sıfırlanmış tüm verilerin ve uygulamalrın silinmişl olacaktır.. önemli bilgilerini yedekle derim..

critus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
csc kodunu bu programlamı değiştireceğim? Acaba özelden konuşacağımız MSN-Facebook Gibi adresiniz varsa mesaj olarak atabilirmisiniz?

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Kardeşim Irak için daha çıkmadı yeni sürümler. Senin Odin ile güncellemen lazım. Benim konumda linkleri var hepsinin (Jelly Bean 4.1.1) konuma şuradanten gidebilirsin :)

critus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler ama ben sizin paylaştığınız konuyu anlayamadım karışık geldi ve kensington başıma birşey yapmakta istemiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben de Galaxy S3 i9300xxblh1 var. ben de güncellemek istiyorum ama kendi güncellemesini istiyorum. made in vietnam diyor. ve şu an 4.0.4 yüklü.
acaba gelir mi ileri bir tarihte yoksa telefonu yurt dışından aldığım için mi gelmiyor?

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Teşekkürler ama ben sizin paylaştığınız konuyu anlayamadım karışık geldi ve kensington başıma birşey yapmakta istemiyorum
Kardeşim nasıl anlamadın apaçık yazdım her şeyi nereyi anlamadıysan konumdan sor :)

brkcnykslr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş hiç gerek yok bunlara telefonunla google play e gir arama yerine csc yaz en üstteki programı ("s" resimli program) indir onu programa gir tur seçeneğini seç DİKKAT ET TELEFONU SIFIRLAYACAK VE HERŞEY SİLİNECEK TELEFONUN TÜRKİYE MALI OLARAK GÖRÜNECEK ve otamatik olarak güncellemeler gelecek ben de nijeryadan aldım güncelleme yapamıyordum bu yöntemle 4.1.1 yükselttim ve 4.1.2 yi bekliyorum kolay gelsin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
brkcnyklsr
Dedğinizi yaaptım cihazda kullanılabilir güncelleme yok falan yazdı ne yapmam lazım ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben de marketten csc programını indirdim ancak TUR seçeneği yoktu. TYG de idi telefonum tek alternatif seçener BRI idi. Onu seçtim. Ama güncelleme gelmedi henüz.

Shaun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Guncellemeden sonra sebeke giderse ariza.patch diye bisey var onu kur sebeken geri gelir. Arama motorundan ara bulursun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tr yaptım dediğiniz gibi. cihaz reset attı fakat güvcelleme için restart yaparken %32 lerde tekrar kapamıp açılıyor ve olmadı diyor..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4.1.2 sürümü kullanıyorum fakat telefonumun güncellemelerini yükseltmem gerektiğini söylediler bi üst sürümü olarak hangisini önerirsiniz.