İTunes Satış

Bu konuyu okuyanlar

De1uxee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bakıyorum da hep yabancılar beste yapıp İTunes üzerinden satıyorlar bu nasıl yapabilirim İTunes üzerinden nasıl satabilirim Örnek: 1.29TL gibi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Oncelikle yabancilar dediklerinin bi label'i oluyo yani bi nevi record company. Anca bu birimler parca vs cikarabilir

bayadres

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
İTunes tan film yada müzik satın almak istiyorum ancak yeni sözleşme onayındaki bir madde beni düşündürüyor.Madde şu:Türkiye'deki her türlü KDV sorumluluğu size aittir.Ne yani şimdi ben satın alsam KDV yi ödemek için ayrıca bildirimmi yapacağım? Bilen bir arkadaş açıklarsa sevirim.Teşekkürler.

kanalistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İTunes tan film yada müzik satın almak istiyorum ancak yeni sözleşme onayındaki bir madde beni düşündürüyor.Madde şu:Türkiye'deki her türlü KDV sorumluluğu size aittir.Ne yani şimdi ben satın alsam KDV yi ödemek için ayrıca bildirimmi yapacağım? Bilen bir arkadaş açıklarsa sevirim.Teşekkürler.
Açık açık şunu demek istiyorlar. Biz satış yapar paramızı alırız. Ne fatura ne fiş keser, ne de senin ülkene vergi öderiz. Kısacası vergi kaçırırız. Bu dediklerimizi kabul edersen sorumluluk sana kalır.(Böyle bir mantığın yasal altyapısı yoktur diye düşnüyorum.). İstersen git bildir ve ayrıca vergini öde.

Bence saçmalıktan öte değil. Bizim ülkemizde satışı yapan onlar ama vergi vermiyorlar. Birde bu şekilde saçma maddeler ekliyorlar. Sen bunu dikkate almayıp indir. Sonuçta vergi ödemesi gereken onlar, sen bildirmek zorunda değilsin.

bayadres

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Açıklaman için teşekkürler kanalistanbul.
SDN yetkililerinden rica ediyorum, bu konuyla ilgili bir araştırma yaparmısınız,maliyeye gidip apple Türkiye'ye gidip işin aslı astarı neymiş ? Teşekkürler SDN .

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Açıklaman için teşekkürler kanalistanbul.
SDN yetkililerinden rica ediyorum, bu konuyla ilgili bir araştırma yaparmısınız,maliyeye gidip apple Türkiye'ye gidip işin aslı astarı neymiş ? Teşekkürler SDN .
Artık kdv dahil. İşler inkişaf etti.