iPhone açılmıyor - tüm içerik ve ayarları sıfırla

Bu konuyu okuyanlar

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Bende iphone4 Turkcell den alınma, jailbreak yaptıktan sonra tüm içerikleri sil dedim 4 saat oldu ekranda bi simge dönüyor.
PC ye bağlı ama pc görmüyor. Acaba aynı işlemleri benimde mi yapmam lazım?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonumu sabah şarja taktımm ve sonra dönüpp baktığımda telefonn açılmıyorduu bunun için ne yapmalıyım...:(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar... iphone 4s kullanıyorum... 3 gün önce telefonum şarjı %1 gösterirken şarja taktım. yaklaşık bir saat sonra baktığımda hala %1 gösterdiğini gördüm. Şarj olmadığı düşüncesiyle tlfnunu kapatıp açmak istedim. Kapattım açamadım. Daha sonra şarjda 4-5 saat bekledikten sonra açıldı şarjı hala %1di. tlfnumu kullandım o gün şarj %1 göstermesine rağmen demekki şarj olmuştu. o şekilde kullandım. gece tekrar bitii şarj ve kapandı 2 gündür açılmıyor artık. ne itunes işe yarıyor ne de power+home falan. hiç tepki yok. ne olmuş olabilir... yardım lütfen...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sa arkadaşla benim iphone 3 ve tunese gir geri yükle yap diyor bende yapaıorum tam yüklenirken bir hata oluştu diyip kapatıo tunesi neyapmalıyım??:(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
i phone3 kullanıyorum telefon cok agır calısıo deyıp bi internet cafeci abimin telefonu sıfırladı ıkı gundur acamıyorum telefoncular 70 80 tl ye jailbreak guncellestırmesı yapabılırım dıyor daha uygun bırsey yapamıor muyuz :(

engin33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Merhaba arkadaslar dun benimde basıma geldi bu olay fakat sonunda araya araya buldum.şimdi size birer birer anlayacagınız dilden bu olayı nasıl yapacagınızı söyleyeceğim.Bende de jailbreakli iphone 3gs var.Elma işareti ekranda dondu kaldı.itunes den de güncelleme yani geri yükleme yaparken hata veriyor defalarca denedim fakat sonra çözümü buldum
1.Önce bilgisayarınızın başlat menüsüne uac yazıp bilgisayarınızın denetim ayarlarını yapmalısınız.uac yazınca Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarları yazıyor bu kısma gireceksiniz.bu kısıma girdiğinizde Her zaman Uyar ve Hiçbir zaman Uyarma diye bir kısım çıkıyor önce bunu yapacaksınız.yani Hiçbir zaman uyarma kısmına getireceksiniz imleci.Daha sonra tamam deyip resetleyeceksiniz bilgisayarınızı
2.Bilgisayarınız açıldığında C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\ETC klasörüne gidin ve hosts dosyasını Notepad ile açın.daha sonra açılan sayfayı oldugu gibi silin ve aşağıda yazılanları kopyalayıp silinen sayfaya yapıştırın.

# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost

3.yapıştırdıktan sonra bu kodu aynı sayfada yani C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\ETC klasorundeki hosts kısmına tekrrardan yapıştırın.ondan sonra telefonunuzu DFU modda itunese baglayın ve geri yüklemeyi başlatın hata vermeyektir emin olun.Aynısı yaptım ve oldu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim pc deki internet vınn olduğundan pc görmüyor interneti ne yapmalıyım acil lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar i phone 4.2.1 i basebandida yukselterek 6.0.1 e gectim sonra tekrar dusurmek istedim birseyler yaptim 5.0.1 e dustu telefon kapandi acilmiyor simdi power tusuyla home tusuna basincada acilmiyor itunesda telefonu görmuyor tiny umbrellada gormuyor ekranin icinde bir los isik var herseyi denedim acilmadi restore yapamiyorum dfu modunada alamadim ne yapmak lazim yardimci olursaniz sevinirim...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonum iphone 4s android dün kapandı ve bir daha açılmadı ne yapmam lazım lütfen yardım power-home tuşuna bastım ama bir işe yaramıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim ıphone 3 şifreyi yanlış girdim itunese baglan diyor baglandım restore etdim ama telefon açılmıyor. Kablo simgesi çıkıyor telefonu açmam için ne yapmalıyım ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ıphone 3 kullanıyorum itunes programından yazılım guncelledim ardından telefonun ekranına usb ve itunes simgesi geldi her seyi yaptım olmuyor bilgisayara baglayıp itunesi acınca hiç bir sey cıkmıyor sadece programda apple işareti var geri yükle falan da yapamıyorum. ne yapmalıyım lutfen yardımcı olunnn

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonu bağlayınca itunes telefonu algılıyor ama hiç bir şey açılmıyor sadece büyük bir dikdörtgen ve apple sembolü var. geri yükle falan da yapılmıyor. telefonumun ekranında da itunes ve usb simgesi var o sekilde kaldı ne yapsam açılmıyorr

S

SDN Okuru

SDN Okuru
home + acma kapama tusuna aynı anda basınca duzeldı bır ıkı dakıka ıcerısındede eskı halıne geldı tesekkurler :) tek sorun jeılbreak ı sılmek ıstıyorum ama beceremıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
günaydın iyi sabahlar tlf iph4s tlf bir anda kendi kendine dondu ne yaptıysam olmuyor dfm moduna aldım değişen bir şey yok home-acma tuşuna başıyorum elma işareti çıkana kadar sonra parmağımı çekiyorum kaç dakka bekledim ama ama usb isareti çıkmadı sonra ekranda dönen isaret çıkıyor ama dönmüyor tlf bilgisara takıyorum bilgisayar görüyor ama parola ile kitli olduğu için giremiyorn lütfen çok acil seyahate çıkmam gerekiyor arkadaşlar...

ugrygl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9

Merhaba arkadaslar dun benimde basıma geldi bu olay fakat sonunda araya araya buldum.şimdi size birer birer anlayacagınız dilden bu olayı nasıl yapacagınızı söyleyeceğim.Bende de jailbreakli iphone 3gs var.Elma işareti ekranda dondu kaldı.itunes den de güncelleme yani geri yükleme yaparken hata veriyor defalarca denedim fakat sonra çözümü buldum
1.Önce bilgisayarınızın başlat menüsüne uac yazıp bilgisayarınızın denetim ayarlarını yapmalısınız.uac yazınca Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarları yazıyor bu kısma gireceksiniz.bu kısıma girdiğinizde Her zaman Uyar ve Hiçbir zaman Uyarma diye bir kısım çıkıyor önce bunu yapacaksınız.yani Hiçbir zaman uyarma kısmına getireceksiniz imleci.Daha sonra tamam deyip resetleyeceksiniz bilgisayarınızı
2.Bilgisayarınız açıldığında C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\ETC klasörüne gidin ve hosts dosyasını Notepad ile açın.daha sonra açılan sayfayı oldugu gibi silin ve aşağıda yazılanları kopyalayıp silinen sayfaya yapıştırın.

# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
#
# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
# entry should be kept on an individual line. The IP address should
# be placed in the first column followed by the corresponding host name.
# The IP address and the host name should be separated by at least one
# space.
#
# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
#
# For example:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server
# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
# 127.0.0.1 localhost
# ::1 localhost

3.yapıştırdıktan sonra bu kodu aynı sayfada yani C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\ETC klasorundeki hosts kısmına tekrrardan yapıştırın.ondan sonra telefonunuzu DFU modda itunese baglayın ve geri yüklemeyi başlatın hata vermeyektir emin olun.Aynısı yaptım ve oldu

arkadaş gayet güzel anlatmış tek yapman gereken ETC klasörünün içini temizleyip cihazı bağlayıp geri yükleme yapman.

ErhanKarpuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaslar ya benim iphone 3g 8GB'a yazılım güncellerken hata vermiyoda jealbreak yapınca şebeke gidiyo nası jealbreak yapmam lazım ltfen biri yardım edebilirmi :(( ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben de 4s de aynı sorunu yaşadım açılmadı sim kartı çıkartıp taktım düzeldi ancak neden böyle oldu hiç bir fikrim yok bilen var mı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar ben gerı yukledım önceden acılmıyordu
sımdı acılıyor fakat yedeklemeden yuklemısım suanda ekrandaıtunes yazısı ve usb kablo goruntunusu var baskada bırsey cıkmıyor acıl arama oluyor sadece yardım edın nasıl duzeltebılırm.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam arkadaslar bende tum icerikleri ve ayarlari sildim ne yapmam lazim bi yardimci Olin lutfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Cydia yüklü Iphone 5 ıphone mi sil dedikten sonra ortada bişey dönmeye başladı saatlerdır telefon açılmıyor yardımcı olurmusunz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş yükleme yaptıgın usb kabloyu degiştir. orjinal bir kablo ile dene

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar iphone kapatıp açmak istediğimde kapandı ve hiç açılmıyor.
Power tuşu ve home tuşuna basılı tutup açmayı denedim açılmıyor.
USB pc ye bağlayıp açmayı denedim olmadı.
Şarja taktım oda fayda etmedi.
Sarjo oranı %43 lerde felandı. Çok kullanmadığım için 2 güne yakın idare ediyordu.
Ne yapmam lazım bu durumda