Kombi tavsiye edenler,buraya lütfen.

Bu konuyu okuyanlar

yener ala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s.a. Gebze'de ikamet etmekteyim,aciliyetle kombi almalıyım .Fakat internetten alınca bayi fiyatlarına göre ucuz oluyor.Burada sıkıntılar var.
_ Bağlantıyı kime kaça yaptırabilirim?
_ Seçmem gereken ürünler ve vasıfları ne olmalıdır?
_ Hangi parçayı nereden kaça alıcam?
_ Bayi yerine kendim topladığım parçaları bağlatınca gaz açma,servis ve garanti hizmetleri ve sair sıkıntılarım olucakmı?

Bu durumum birçoğunuzu alakadar ediyor fikrindeyim.Genel anlamda "kombi" başlığı güncel olmalı ve yoğun takib edilmelidir. Sdn bu konuda özel
başlık açıp kolay görülen ve erişilen menüde bulundurmalıdır.Alakadarlara teşekkür.

ben_61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internetten de alsan bağlantıyı servis ücretsiz yapıyor...

yener ala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
az önce gebze merkezdeki yılka baymak bayisiyle telden görüştüm.fiyatları nettekilerden pazarlıkla çekebileceklerini peteklerin metrede 125 lira falke condens premiks yoğuşmalı 1900 lira
sayabileceklerini söyledi.yaklaşık 400 lira palgaz şirketine ...250 proje parası kendileri yapıyolarmış ,bu fiyatın olağan bir rakkam olduğunu ayrıca konuştuk.bütün iç parçası aynı olan bir diğer model var,baymak adı altındaki başka anlaşmalı şirketle satışı yapılan,bununla onun arasında ekranın çıkarılıp kablo vasıtasıyla bulunduğunuz odaya çekilip kumanda edilişinden dolayı 250 liralık bi fark vardır.bu şimdilik gerek duymadığım bi fonksiyon.petek alt bağlantılarının kendilerine ait olmakla beraber işçilik 150 lira dedi herif .tanesi 10 liradan vanaları saydı galiba...
baymak petekleri satıyomuşlar . demirdöküm plus nette çokça bahsediliyor.fakat aynı vasıflı farklı marka alıcam inşaallah sitesinde neden aile planlaması var.katkılarınızı bekliyorum.

birşey daha ekleyeyim ,ferroli 5 yıl garantiyi ek ödemeyle garanti kartıylamı yapıyor acaba bu herif kendileri için böyle bir ek ödemenin gerekmediğini
ve baymak 7 yıl garanti yaptığını bildirdi.7 yıl ...yokmu artıran?:huh:... ticari faaliyet nereye gidiliyor böyle? :confused1:

bug

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bu kafayla iş yapan müşteri hep sıkıntı çeker. 5-10 tl'nin hesabını yapar sonra bir sıkıntı çıktığı zaman muhattap bulamaz. Git doğalgazcının biriyle anlaş anahtar teslim yapsınlar işte. Tek tek gidip malzeme mi toplayacaksın. Tabi bizim Türk halkı her konuda fikir sahibi olduğu için normal.

yener ala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürlerde...bi de cehaletimizden dem vurup haklarımızı yeterince savunamadığımızı savuşturanlar vardır.falke condens 1700 lira civarı nette ,adam 1900 demiş !? ucuza getirip

garanti ve servis hizmetlerinden sıkıntısız yararlanırsam ki araştırınız netten ne kadar bilgisayar toplar gibi kombi toplayanların olduğunu daha kombide bile bismillah 200 pangılot...
cebin delikmi ki demezlermi? petekleri saymıyorum baymaka göre 10 m'de 1250 lira araştırılsa bak burdanda toptancıda 1000 pangılot 250 daha ettimi 450, ne az para mı!?

Bu kafayla iş yapan müşteri hep sıkıntı çeker. 5-10 tl'nin hesabını yapar sonra bir sıkıntı çıktığı zaman muhattap bulamaz. Git doğalgazcının biriyle anlaş anahtar teslim yapsınlar işte. Tek tek gidip malzeme mi toplayacaksın. Tabi bizim Türk halkı her konuda fikir sahibi olduğu için normal.

"doğal gazcının biride" abicim 2 sene ve 7 sene garanti ,hangisini seçtim.sonra senmi gelcende tamire bedavadan... bakın sıradan boruyla çekildiğini zannettiğim tesisat oksijen bariyersiz oksitlenmeye yani paslanmaya dayanıksız ,kombi yoğuşmalı ki tercihler böyle, her ne kadar bayiler tersini idda edebilirler dikkat! eşanjör ömrünü kısaltıyomuş ,delik eşanjörün garantiyle değişimi kazancımdır tabi; bu kafa bu akıl ne haber?

yener ala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
baya uzun oldu demirdöküm

bi demirdöküm yetkilisine sorunda görün.garanti süresi uzatmanın maliyeti kaç pul-kağıt? radyomu alıyosun? 365 gün-7 saat çalışıcak be! dile kolay...ahada parça kırdı ,alo servis ...
kanadı yokya.sudan ucuzmu yaptı hükümet yakıt masrafı ve sair giderini senden alıcak tabi ev geçindiriyo ya...parça değişmeden gelip-gitmesi 50 pulcuk...

bug

Asistan
Reaksiyon puanı
7
teşekkürlerde...bi de cehaletimizden dem vurup haklarımızı yeterince savunamadığımızı savuşturanlar vardır.falke condens 1700 lira civarı nette ,adam 1900 demiş !? ucuza getirip garanti ve servis hizmetlerinden sıkıntısız yararlanırsam ki araştırınız netten ne kadar bilgisayar toplar gibi kombi toplayanların olduğunu daha kombide bile bismillah 200 pangılot...
cebin delikmi ki demezlermi? petekleri saymıyorum baymaka göre 10 m'de 1250 lira araştırılsa bak burdanda toptancıda 1000 pangılot 250 daha ettimi 450, ne az para mı!?

"doğal gazcının biride" abicim 2 sene ve 7 sene garanti ,hangisini seçtim.sonra senmi gelcende tamire bedavadan... bakın sıradan boruyla çekildiğini zannettiğim tesisat oksijen bariyersiz oksitlenmeye yani paslanmaya dayanıksız ,kombi yoğuşmalı ki tercihler böyle, her ne kadar bayiler tersini idda edebilirler dikkat! eşanjör ömrünü kısaltıyomuş ,delik eşanjörün garantiyle değişimi kazancımdır tabi; bu kafa bu akıl ne haber?

Neyin hakkını savunuyosun ben daha çözemedim. Ortada yapılmış bir haksızlık yok gördüm kadarıyla. Bizim millet, ya bu adam bunu niye ucuz satıyo demez, yeterki ucuz bişey bulsun. Petek toptancıda 1000 tl demişsin, bayide 1250 tl, bundan daha normal ne olabilir. Bayideki adam işçi çalıştırıyor, kira ödüyor, aldığı gibi sana mı verecek. Adam toptancıdan aldığı şeyleri yeri geliyor nakliye ücreti ödüyor. Saçma sapan şeyleri kendine argüman olarak kullanıyosun.

Kombiyi tamir etmeye hiç bir zaman bayi gelmez zaten servis gelir. Benim bahsettiğim tesisatınla ilgili olan problemler. Sağlam işinin arkasında duran bir firma bulduysan ki bunun için 50-100 tl'nin hesabını yapmamak gerekir, adamlar gelir tesisatınla ilgili her sorunu çözer. Onlarda 50-100 tl'nin hesabını yapmaz. Eğer mevcut tesisatınızı değiştirmeden kombi taktırıyosanız zaten ilerde ısınma sorunları yaşayacağınız bir gerçek. Kombiye geçerken plastik tesisat yaptırmanız sizin için daha yararlı olacaktır.

Gelelim şu yoğuşmalı kombi olayına. İşte bu konuda fıttırıyorum ben. Herkes tutturmuş bi yoğuşma yoğuşma. Kime göre neye göre yoğuşmalı kombi arkadaşım. Bahsettiğim olay burda geçerli, maşallah her konuyu biliyoruz ya her konuyu. Daha yoğuşma nedir bilmez kalkmış ahkam keser. Niye? Çünkü millet yoğuşmalı kombi alıyor. Ne haliniz varsa görün baştan bayılın bir ton para yoğuşmalı kombiye. Sözüm ona birde ceplerini düşünürler.

Kafan da çok güzelmiş bu arada...

byneco

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bi demirdöküm yetkilisine sorunda görün.garanti süresi uzatmanın maliyeti kaç pul-kağıt? radyomu alıyosun? 365 gün-7 saat çalışıcak be! dile kolay...ahada parça kırdı ,alo servis ...
kanadı yokya.sudan ucuzmu yaptı hükümet yakıt masrafı ve sair giderini senden alıcak tabi ev geçindiriyo ya...parça değişmeden gelip-gitmesi 50 pulcuk...

garanti neden uzatayım 15 yıldır tık demeden calısan alet ayrıca ne yazdığın da belirsiz

yener ala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neyin hakkını savunuyosun ben daha çözemedim. Ortada yapılmış bir haksızlık yok gördüm kadarıyla. Bizim millet, ya bu adam bunu niye ucuz satıyo demez, yeterki ucuz bişey bulsun. Petek toptancıda 1000 tl demişsin, bayide 1250 tl, bundan daha normal ne olabilir. Bayideki adam işçi çalıştırıyor, kira ödüyor, aldığı gibi sana mı verecek. Adam toptancıdan aldığı şeyleri yeri geliyor nakliye ücreti ödüyor. Saçma sapan şeyleri kendine argüman olarak kullanıyosun.

Kombiyi tamir etmeye hiç bir zaman bayi gelmez zaten servis gelir. Benim bahsettiğim tesisatınla ilgili olan problemler. Sağlam işinin arkasında duran bir firma bulduysan ki bunun için 50-100 tl'nin hesabını yapmamak gerekir, adamlar gelir tesisatınla ilgili her sorunu çözer. Onlarda 50-100 tl'nin hesabını yapmaz. Eğer mevcut tesisatınızı değiştirmeden kombi taktırıyosanız zaten ilerde ısınma sorunları yaşayacağınız bir gerçek. Kombiye geçerken plastik tesisat yaptırmanız sizin için daha yararlı olacaktır.

Gelelim şu yoğuşmalı kombi olayına. İşte bu konuda fıttırıyorum ben. Herkes tutturmuş bi yoğuşma yoğuşma. Kime göre neye göre yoğuşmalı kombi arkadaşım. Bahsettiğim olay burda geçerli, maşallah her konuyu biliyoruz ya her konuyu. Daha yoğuşma nedir bilmez kalkmış ahkam keser. Niye? Çünkü millet yoğuşmalı kombi alıyor. Ne haliniz varsa görün baştan bayılın bir ton para yoğuşmalı kombiye. Sözüm ona birde ceplerini düşünürler.

Kafan da çok güzelmiş bu arada...

donanım haber sitesi forum bölümüne bi göz gezdirirmisiniz lütfen? kombi başlıklarına ..orada makine mühendisleri,bayiler,deneyimli servisler ve birçok marka kullanmış müşterilerin şahit olduklarını teknik yorumlarla paylaşıyorlar.

yener ala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
garanti neden uzatayım 15 yıldır tık demeden calısan alet ayrıca ne yazdığın da belirsiz

sizin durumunuzda olmak istisnaen geçerlidir.necip milletimiz kaidedirki garanti süresini ek ödemelerle uzatmaktadır.ayrıca bilinenleri hızlıca yazmak ve noktalama işaretlerine yerli yerince riayet etmemek cümlelerde anlam düşüklüğüne sebep oluyor .küçük tencereye geniş sofralık türlü yemeği malzemeleri sıkıştırmaya benzermiş meğer..hakkınızı helal ediniz. açılıyorum yavaş yavaş...tüm düz kafayla alaka gösterenlere teşekkürü borç bilirim...:blush:

yener ala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internetten bayi fiyatlarına göre bi hayli ucuza topladığımız parçaların ,malzemelerin (garanti belgeleri ve şartları esnafla konuşulup üzerinde durulmalıdır muhakkak...) bu arada montajı için bi ustada ayarladık desek ; sonrasında neler yapılmalıdır ? sırasıyla hangi kurum ve kuruluşlarla iş yapıcaz ki ilerde sıkıntı yaşamayalım? ayrıca projeyi bayiler haricinde kime yaptırabiliriz? ak akçe kara gün dostudur...:biggrin:hayalet casperi nirvanasına gömdük ,pisi pisi (bilgisayar cihazından bahsediyorum.) tasarrufatta iktisat yapıyoruz...:clover:

yener ala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

debir

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bütçene göre değişiyor seçenekler, ben hep bosch yana kullanırım tercihlerimi... kaliteli ürünler yapıyorlar...

ama evde arçelik var sebebine gelince, garanti bittikten sonra parçaları bosch çok pahalı arçeliğin ucuz dedi bizim birader, arçelik hediye ettiler bana, diğer nedende kombinin bütün bakımlarını ve tamirini kendisi yapabiliyor... bedavada olunca ses çıkarmadım:laugh:

tercihiniz ne olursa olsun, bulunduğun mahalde servisi olup olmadığına bakın derim...

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar kombi konusu benim için hep bir muamma olmuştur aslında çok basit konulardır. bu forumda başka bir mesaj araraken sdn foruma üye oldum. kombi bölümüne rast geldim yeni kurulmuş kombi bölümü. umarım güzel bilgilerle devam eder.

ben ufak bir göz gezdirdim yazılara yeni kombide firmalar genelde kuruluma karışmıyorlar kombinizi tesisatçıya astrınız diyorlar. igdaş vs şirketlerde işlemleriniz tamamsa kombi firması gelip kombinizin ilk çalıştırmasını yapıp bir belge düzenliyorlar kombinizi garantiye alıyorlar.

kombiden çok anlamam ama tesiaat konularında baya çektiğim için kesinlikle herkeze bakır tesisat öneririm hatta bu tesisatıda üstten döşetmeyi öneririmki bir ev tesisatında 1metre petek kadar ısı evin içinde kalır der tesisatçılar. ayne mantıklı bir durum.

yoğuşmalı ve klasik kombiler konusunda ben şahsen 2 evdede klasik kombi kullanıyorum. kendi mantığımca evinizin ısı yalıtımı iyi değilse yoğuşmalı kombiye pek inanmıyorum ama her durumda mutlaka faydası olacağına eminim benim esas merak konum klimadır. inverter klima ev yalıtımsızda olsa her zaman için karlı olduğuna göre mutlaka yoğuşmalı kombininde bir faydası vardır düşüncesindeyim. herkeze selamlar.

yener ala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sdn'den Allah azimüşşan başlık açtığından dolayı razı olsun;amin...

yener ala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
acaba metal boruyla ,yaklaşık 15 metre uzunluğundaki gaz tesisatı için kaç para ödemek makul olur abilerim?:huh:

yener ala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ferroli domikondens aldım, masraflardan yaklaşık 300 lira düşük geldi .ferroli petekler ve vanalarla beraber 3400 lira tüm masraf onlara ait.750 lirada gaz dağıtım şirketine toplam 4150 lira...tabi petek hattı sıva altı tesisat vardı..gebze kadıoğlu ferroli yapan firma 3000 lira peşin ödemeyle..muhakkak peşin ödeme yapın bankadan,faizeden uzaklaşalım mümkünse.netteki toptancıları araştırın ve bayilerle olar mücadelelerinden istifade etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum...:hammer:
Allah azze ve celle yardımcısı olandır her müslümanın..:crying:

yener ala

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dermiydiniz yener parasıyla rezil olacak ?olduk nitekim mahkemelik olacaz görünüyo..alınan ölçüde petek takılmaması sahtekar esnaflıktır.uzun oluşu daha ciddi ,zira birinciyi bağladıktan sonra ikinci vanayı arkada kalan bağlantı yerine iki köşeyle kıvırıp takmalıdır..öncelikle su motorunun ömrünü kısaltır ve bütün kombi bundan etkilenir.13 tane gereksiz dirsekle başıma çorap örülmüş durumda..ferroli müşteri hizmetlerine bildirdik ses çıkmayacağa benziyor...domicondens 18 gündür 1 litre yoğuşma yapmazmıydı..nerde taahhüt edip %100 küsür oranlar veripte konvansiyonel-yoğuşmasıza göre 650 lira fark alınan ve kalitesinden dem vurduğumuz
domicondens ve ferrolinin hassasiyeti...!?

condensler eski teknolojidir premiks tercih edin MUHAKKAK....:crying:

9köy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar nasıl gidiyor kombilerin yakıt durumları. ben 1 ay sadece 3 peteği açarak yaktım havalar tam soğumadan. hatta daha yoğunlukla 2 petek kullandım. 180 küsur geldi. geçen yıl 6m80 ile 7m80 cm petek kullandığımda 220-240 tl yanılmıyorsam geliyordu. sanıırm kötü dokunmuşlar rakamlara. gerçi benim kombim çok iyi değil. bu yıl gelen fatura ondanmıdır bilmem. kızdım gene klimaya döndüm 242 ve 243 tl ödedim tüm elektrik parası 2 klima çalışıyor binde birde mutfaktaki klimayı zaman zaman açıyoruz kısa süre. 2 adette elektrik sobası var fanlı modellereden çok kısa sürede onları kullanıyoruz. diğer çmaşı rmak. bulaşık fırın mikro dahil gelen fatura bu fırını kullanmamaya gayret gösteriyoruz.

20-25 tlde kış aylarında doğal gaz geliyor. mutfak banyo ocak kullanımı. rakam olarak gayet iyi diyorum. ama havaların iyi gitmesyle br zaman kapadım klimanın birisini. normalde 300 tl elektrik fatırasına çoktan razı olmuştum. iyi ısınıp korkmadan çalıştırdığım için.

yanlız esas olnsa keşke doğalgazdan namert vergis almasalarda adam gibi doğalgazı korkmadan kullansak çok daha iyi ısınıp çok daha sağlıklı ısınsak klimanın tozunu yutmasak. ama mümkün olmuyor işte.

eren1986

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
baymak markalı hangi ürün olursa olsun uzak durun inanılmaz mağduriyet yaşıyorum servis ve yedekparça sıkıntıları var kombim 4 yılda 7-8 kere arızalandı aynı parçadan 5 kere arızalandı değişim taleplerim reddediliyor en üst seviyeden en alt seviyeye şikayet ettim değişim talep ettim rica ettim şuan 1 ocak 2019 da bozulan kombim bugün 15 ocak hala tamir bekliyorum çok mağdurum derdimi anlatabileceğim bir birim yok çaresizce bekliyorum ben bir vatandaş olarak uyarıyorum baymak markalı herhangi bir elektronik ürün tercih etmeyin almayın

mordunyam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
demirdöküm kullanıyoruz 2 yıldır hiç sorun yok