Bilgisayardan ses gelmiyor Neden Olabilir ?

Bu konuyu okuyanlar

maryo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sevgili kardeşlerim.bilgisayardan fazlalıkları silerken yanlışlıkla. ses kartı veya ses ile ilgili bir yerleri sildim.ses kesildi.sonra 97 audio gibi bir sistem yükledim . ses geldi fakat hoperlorden müthiş bir çınlama se gıcıklayıcı zırlamalar geldi.tekrar sistemi geri yükledim.sesile zırıltılar yok oldu.saglıklı bir ses alabilmem için ne yapmalıyım.açıklayıcı bir biçimde yazarsanız yapabilirim sanıyorum. şi
mdiden teşekkür ederim.
saygı ve sevgiler.

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Realtek'in en güncel sürümünü yüklemeni öneririm

ddyws

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bilgisayar yada laptopunun cd si yok mu tüm driverları içindedir :S

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
yada driver scanner tarzı bir programla driver larını güncelle :)

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Başlat çalıştır'a dxdiag yazın ve enter'a basın.

Uyarı penceresine evet veya hayır'ı tıklayın. Önemli bir şey değil...

Açılan pencerede üstteki butonlardan 1. Ses'i tıklayın ve Aygıt bölümünde Ad bölümünde yazılı olan bilgiyi buraya yazın.

Bu bilgiye göre en güncel sürücüyü bulup indirmeniz gereken linki verelim. Dilerseniz kendiniz bulup indirin ve kurulumu yapın

Tercih sizin...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ses kartı sürücüsü yüklü donanım düzgün calısıyor diyor sesin gelmemesi için hiçbir sorun yok ama ses gelmiyor normal calıyormuş gibi görünüyor format cektim yine olmadı sorun ne olabilir

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bende de oldu.
Dumprep 0-k yüzünden olabilir. kucuk bir virüstür kendısı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ciiiixx; Yukarıda yazdığınız yere baktım, "SB Live! Wave Aygıtı" yazıyor. Bu, Ses Aygıtlarında yazan şey aslında, Realtek ses aygıtı değil bence, ses driver'ı olmadığından listede otomatik bu seçiliydi. DRİVERX'de de o yazılıdır ondan.
Windows Media Player'da müzik çalıyor görünüyor fakat asla ses gelmiyor. İnternette, Youtube'da açtığım videolardan da ses gelmiyor. Lütfen yardım edin bana. Kasayı açıp ses chip'ine bakacak kadar bilgili değilim. Üstelik ses formattan sonra gitti. Daha evvel format attığımda ses kartı yüklemedim CD'den ama ses vardı, yok olmamıştı. Bu formattan sonra ses gitti. Yüklemedim çünkü ses kartı CD'si falan yok elimde. Ekran Kartı ATİ CD'si var mesela. Sonra bilgisayarcılardan Ses CD'si sordum satın almak için, Ses CD'si diye birşey yok, kasayı getirin biz internetten yükleyeceğiz falan dediler. Ben de hem kasayı oraya kadar taşımak hem de para ödemek istemiyorum. Kendim nasıl indiririm, ses e nasıl kavuşurum lütfen yardım edin!:crying:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim ki realtek hd audio autput
lütfen yardım edin ilginiz için teşekkürler

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Ciiiixx; Yukarıda yazdığınız yere baktım, "SB Live! Wave Aygıtı" yazıyor. Bu, Ses Aygıtlarında yazan şey aslında, Realtek ses aygıtı değil bence, ses driver'ı olmadığından listede otomatik bu seçiliydi. DRİVERX'de de o yazılıdır ondan.
Windows Media Player'da müzik çalıyor görünüyor fakat asla ses gelmiyor. İnternette, Youtube'da açtığım videolardan da ses gelmiyor. Lütfen yardım edin bana. Kasayı açıp ses chip'ine bakacak kadar bilgili değilim. Üstelik ses formattan sonra gitti. Daha evvel format attığımda ses kartı yüklemedim CD'den ama ses vardı, yok olmamıştı. Bu formattan sonra ses gitti. Yüklemedim çünkü ses kartı CD'si falan yok elimde. Ekran Kartı ATİ CD'si var mesela. Sonra bilgisayarcılardan Ses CD'si sordum satın almak için, Ses CD'si diye birşey yok, kasayı getirin biz internetten yükleyeceğiz falan dediler. Ben de hem kasayı oraya kadar taşımak hem de para ödemek istemiyorum. Kendim nasıl indiririm, ses e nasıl kavuşurum lütfen yardım edin!:crying:

Yazınızı geç farkettim. Sorun halen devam ediyorsa;

"SB Live! Wave Aygıtı" Creative Sound Blaster Live! Wave aygıtı yani ses kartınız bu.

http://support.creative.com/downloads/welcome.aspx?nDriverType=1#type_1

Bu adresten, sayfanın alt bölümünde işletim sisteminizi seçin ve sürücüyü indirip kurun.

benim ki realtek hd audio autput
lütfen yardım edin ilginiz için teşekkürler

Sizin ses kartınızın sürücüsü ise BURADA.

Açılan sayfadaki kutucuğu işaretleyerek NEXT' i tıklayın.

Sürücülerin bulunduğu sayfa açılacak. İşletim sisteminize uygun sürücüyü indirip yükleyin...

barbar0s

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anakart modelim bu
format attım driver yükledim sorun yok diyor ama hala ses gelmiyor anlamadım gitti yahu.
yardım edecek olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

9k=

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
drpsu final adlı bir program var birçok teknik servis bende dahil olmak üzere bunu kullanırız.programın boyutu 2.5gb ama her türlü driver ın güncelini bularak yükler ses problemini bu programın çözüceğini sanıyorum.

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
drpsu final adlı bir program var birçok teknik servis bende dahil olmak üzere bunu kullanırız.programın boyutu 2.5gb ama her türlü driver ın güncelini bularak yükler ses problemini bu programın çözüceğini sanıyorum.

Konu çok eski. hortlatmışsınız.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Konu çok eski. hortlatmışsınız.
Konunun daha 2 ay öncesine kadar aktif oldugunu göz önüne alarak konu sahibi arkadaşım ve belkide bu konudan yardım alabilecek diğer arkadaşlarım için yararlı olucağını düşündüm :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benm bilg hp pavilion dv4000 hersey tamam ama isletim sistemimi bulamadm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar nolur yardım edin bilgisayarda program fileste yer açarken ses klosörünü sildim yanlışlıkla şimdi ses yok ve bende bilgisayar hakkında uzman değilim yardımcı olurmusunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya bişey sora blirmiyim ben bilği sayardan müzik dinleyemiyorum neden olbilir şimdiden teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben pcye format attım ses driverlaını yukledim ama ses gelmiyo çozumunu bilen varsa yardım edebilirmi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim bilgisayardan ses geliyor. Fakat youtube tarzı online sitelerden video izlerken ses gelmiyor. Ancak IDM vasıtası ile bilgisayara indirip Medai Player Classic ile seyrederken sesi duyuyorum. K-Lite kodek programını silip tekrar yükledim ama sorun yine devam ediyor.

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Benim bilgisayardan ses geliyor. Fakat youtube tarzı online sitelerden video izlerken ses gelmiyor. Ancak IDM vasıtası ile bilgisayara indirip Medai Player Classic ile seyrederken sesi duyuyorum. K-Lite kodek programını silip tekrar yükledim ama sorun yine devam ediyor.

Youtube vs. yerden video izlerken; saatin yanındaki ses sisgesinin üzerinda sağ tıklayıp "Ses karıştırıcısını aç" deyin. Orada Browserin (İe, Chrome vs. hangisi açıksa o an) altındaki ses çıkışı kapalı olabilir.

Dediğim gibi videyu izlerken deneyin. Aksi takdirde o kısımda browseri göremezsiniz.

Ayrıca bu konuya da göz atabilirsiniz : http://forum.shiftdelete.net/multimedia-ses-goruntu-video/266161-tarayicidan-ses-gelmiyor.html

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İlgilendiğin için sağol. Sorun K-Lite programı ayarlarından kaynaklanıyormuş. Windows görev çubuğundaki K-Lite programına ait olan audio decoder kutucuğunu sağ tıklattım mixer yazan kısımdaki tiki kaldırdım sorun düzeldi. Demek ki K-Lite programı varsayılan ayarlarında audio kısmında mixer otomatik olarak aktif geliyormuş. Onu pasifleştirince sorun halloldu. Yinede alaka gösterdiğiniz için sağolun:thumbup:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yanlışlıkla autodesk 2009 dıye bı program sildim bilgisayardan ses gelmiyo ne yapmam lazım yardımcı olursanız seviniirm.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ses kartı bulunamadı. Eğer bulunması bekleniyorsa donanım üreticisi tarafından sağlanan bir ses sürücüsü yükleyin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya arkadaşlar ses kartını sılmiştim yanlıslıkla gerı progrmı yukledım fakat hala ses yok ses calınıyormuş gibi görünüyo ama calmıyo ne yapabılırım ses ayarlarına felan baktım drıwerı felanda uyumlu aygıt yonetıcısne gırıpte sorun olup olmadıgna baktım sorunn yokk yukledığım drıwer ıle ılgılı ama çoklu ortam ses yonetıcısının yanında soru işaretı war sürücüyü yenıden yukle dıyorum tamamlanamıyor dıyor sılıyorumm gerı yukluyorum olmuyo ses gelmemesnın onla bı alakası warmıdır acaba ? hopörlerınde grııs cıkısına baktım takılı sorun yokk hoperlerın kasaya takılan bı kablosunu telefonma takıp muzık dnleyeblyrm hopörlerden ne yapmam gerek arkadaslar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm hersey normalken kulaklıgı takınca ses gıttıı neden olabılır su an ses yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarın sağ alt köşesindeki simgeler kayboldu..?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Xp Den Windows7 GEçtim Sesi format atarken yüklemesi lazımdı ama yüklemedi bende combo dirver yükleyip yaptım ses bazen var bazen yok lütfen yardımm ::

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s.a bilgisayarıma format attıkdan sonra ses cıkmamaya basladı ınternetten ses kartı programını indirdim ama gene olmadı donatılardan baktım herşey yolunda gozukuyo normalde pc acılırken kolon olmasa bile ses gelmesi lazım acaba sorun ses kartından olabilirmi ?