Samsung mu Lg mi ?

Bu konuyu okuyanlar

neoplan89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 15 gün içerisinde 3D led tv alıcam fakat marka konusunda karar veremiyorum,SAMSUNG-LG arasında kaldım diğer markaları düşünmüyorum,samsung'a karşı her zaman bir sempatim var,çok bilgili biri olmasamda netten araştırmadan ürün almam genelde,LG LED konusunda çekimserim biraz LG bazı video formatlarını oynatmıyomuş,altyazılarda sorun oluyomuş sanırım,ama SAMSUNG bütün video formatlarını açıp altyazılarda hiçbir sorun çıkarmıyomuş,ürün incelemesi yapan bazı sitelerde de samsung bir adım önde diyolar LG ye göre,samsung ve lg kendi panellerini üretiyomuş,102 yada 106 ekran alıcam sizin tavsiyeniz hangisi ?

fbnbz.jpg

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar 15 gün içerisinde 3D led tv alıcam fakat marka konusunda karar veremiyorum,SAMSUNG-LG arasında kaldım diğer markaları düşünmüyorum,samsung'a karşı her zaman bir sempatim var,çok bilgili biri olmasamda netten araştırmadan ürün almam genelde,LG LED konusunda çekimserim biraz LG bazı video formatlarını oynatmıyomuş,altyazılarda sorun oluyomuş sanırım,ama SAMSUNG bütün video formatlarını açıp altyazılarda hiçbir sorun çıkarmıyomuş,ürün incelemesi yapan bazı sitelerde de samsung bir adım önde diyolar LG ye göre,samsung ve lg kendi panellerini üretiyomuş,102 yada 106 ekran alıcam sizin tavsiyeniz hangisi ?

fbnbz.jpg

Lg ve samsung kalite bakimindan birbirine yakin fakat lg nin yazilim destegi berbat, samsungun ise tv ye verdigi yazilim destegi tartisilmaz,kisacasi mukemmel, ben de samsung led tv kullaniyorum, cok memnunum.

neoplan89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim bende samsung istiyorum,lg fiyat konusunda biraz daha iyi,samsung biraz daha pahalı

200 hz samsung tv fiyatına 400 hz lg alabiliyosun

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
kardeşim bende samsung istiyorum,lg fiyat konusunda biraz daha iyi,samsung biraz daha pahalı

200 hz samsung tv fiyatına 400 hz lg alabiliyosun

Dostum emin ol pisman olmazsin, ben cok pisman oldum lg alinca, mesela lg ve samsungta widget dedigimiz uygulamar var, tv den youtube, facebook, hava durumu ve daha bir cok farkli online servisi kullanabilmemizi saglayan uygulamar bunlar, lg de 3-4 tane uygulama varken samsungta 10 larcasi var, lg sadece uretiyor ozellik desen samsunga yaklasamaz, paran cikismadi mi bir kac ay bekle istersen, fiyatlar kesin olarak duser, o zaman alirsin. Kolay gelsin.

Bed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Samsung yaptığı her işte birinciliğe oynuyor. LG Samsung ile yarışamaz. Samsung'u tercih etmelisin.

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Dostum benim tv SAMSUNG UE46ES6300 LED 3D , Turkiye de var mi bilmiyorum ama almadan once mutlaka darty gibi sitelere girip begendigin tv ozelliklerini karsilastir istersen. Benim tv 200 hz cmr yani goruntu akisi , 100 hz led teknolojisine sahip, yetiyor, cok da iyi goruntu veriyor.

neoplan89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende zaten 200 hz alıcam,çok manyak görüntü beklemiyorum,çok fazla film izleyen biri değilim,ürün incelemesi yapanlar 200hz yeterli olacaktır diyolar,peki 100 hz kötü mü

neoplan89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar 100hz-200hz arasında çok fazla fark oluyomu peki

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bütçe müsait ise. her ikisindende vazgeçin.
gidin araştırın bakın edin.

panasonic GT50 yada VT50 serisinin inceleyin.

şiddetle öneririm.

ha eğer bütce de sorun varsa VT30 serisinde bazı modelleri indirimde vatanda teknosa da vs.
inceleyin derim.

neoplan89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok abi samsung ve lg den baska marka düşünmüyorum :)

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
[MENTION=302553]neoplan89[/MENTION]
mkv ve dts çalıştırabılecek hangısı ıse onu tercıh etmenı önerırım.

neoplan89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lg'de mkv sorunu oluyomuş sanırım,samsung her formatı açıyomuş
ama lg mkv sorununu çözmüş diyolar bazı modellerde açıyomuş

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
tvde tartışmasız en iyi marka samsung lg yi kötülemiyorum ama samsung dururkende lg alınmazki

bende samsung 46es6140 3dled tv kullanıyorum ve inanılmaz memnunum

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
lg 55LM960V kullanıyorum. bir tek bluray iso formatını açamadı. mkv,avi,mpeg gibi formatları sorunsuz açıyor. hatta 3d fotoğraflarıda açıyor. lg nin avantajı gözlüklerinin pilsiz olması. böylece gözlüklü kullanıma geçiş çok kolay oluyor. ancak samsung'un akıllı tv özellikleri çok daha fazla. lg smart tv uygulamaları java telefonlardaki oyunlar kadar basit. fakat samsung angry birds gibi güncel oyunları sunuyor.

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
LG'nin yeni nesil TV'lerinde format sorunu ve ses sorunu yok, Smart TV desteği Samsung kadar iyi değil ancak 3D amaçlı alacaksanız LG'den şaşmayın.
TV firmware konusunda LG'de çok yol aldı, 3D film izlemek istiyorsanız dediğim gibi FPR teknolojisi Active Shutter dan çok daha iyi bir teknoloji ve yan etkisi yok, gözlükler hafif ve daha fazla gözlük alıyorsunuz

yunusunlukaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar yeni bir televizyon almayı düşünüyorum en fazla 1.500 tl olacak samsung düşünüyorum ama tv alırken nelere de dikkat edeceğimi bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz
Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

metn.akblk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkdaşlar bende araştırıyorum LG'nin 660s modelinde microsoft le anlaşma yapmış ve her siteye baglanabiliyormus kendi özel kumandasından alt yazı problemi de yokmuş ve ekranları koruyuculuymus . bu özellik samsung un Es8000 inde bile yokmuş onlarda kısıtlı sitelere girebiliyormusuz ekran hassas ve görüntü patlaması denen bir olay varmış bu konularda bilgili olan varsa biraz aydınlatabilirmi bizleri Saygılar ..

backspace951

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
47" Lg cinema 3d aldik ve menmunuz fiyati 1300 AZN hemen hemen 2700 TL Samsungu cok severim hatta tv de samsung alacaktik ama samsung 3d konusunda baya bir kotu gozlukleri sarjli ve pahali hadi bunlara raziyim dersen 3d kalitesi lg de harikadir lg 3d icin FPR teknolojisi kullaniyor ve gozlukleri de cok ucuz yazilim olarak samsung daha iyi. 3d onemiyse LG yok 3D pek izlemiceksen Mutlaka samsung al. bide lg simdiye kadar indirip izledigim her formati acdi MKV olarak ekran kalitesi olsun magic motion kumandasi olsun cok eglenceli tv. 3d ye onem verip lg aldim ama inaninki neredeyse hic kullanmiyoruz cunki bir 3d film kalitelisi 8-9 dan basliyor 50 GB lara kAdar cikiyor ama kisa demo 3d ler izlerim LG nin 3D kalidesi abartilacak kadar iyi. gercek sinemada o efektin yarisinin yarisini gormedim 3d disindada oldukca guzel bir tv ama lg urununun arkasinda durmuyor bir muddet snra unutuluyor ama samsungdan bunu beklemem

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
samsungla lg kalite bakımından biribirine yakınmı arkadaşın bu sektörün içinde olmadığı çok net olduğu belli yoksa böyle bir şey söylemezdi bu sektörün içinde biri olarak lg samsungun kalitesine bırakın yakın olmasını yanından bile geçemez lg baştan sağma tv üretmesin

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
dedikleri gibi lg nin smart tv yazılımı pek iyi değil ama 3d için kullanıcaksan kesinlikle lg den şaşma tek kelimeyle muhteşem!

tuncayy85

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung'u kesinlikle tercih etmeyiniz,panel arızası meydana geliyor ve çağrı merkezi eve gelme zahmetinde dahi bulunmayıp bu duruma normal diyor,işte eklediğim video buyrun izleyin;http://youtu.be/N6FQBeLbcXk

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Paran varsa LG'nin 4K tv'sini al derim. O nasıl bir kusursuzluktur öyle. =) ama fiyatı 10.000TL üstelik indirimli.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708

fbnbz.jpg
kardeş genel olarak 2 markada televizyonda malzeme kalitesi ve genel anlamda kaliteli ama telefonlarda ve tabletlerde yazılım ne kadar önemliyse akıllı televizyonlardada o kadar önemli lg nin yazılımı berbat derecede samsung yazılımda daha önce hatta çok daha önde ekran netlik kalitesini bence bi magazaya git bak evet lg ve samsung panellerini kendileri üretiyor bu yüzden 2 markanın televizyon ve monütörleri ekran bakımından kaliteli ben samsung dan yanayım ama tercih sana kalmışş....

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
2 Sene olmuş halâ öneri yapıyorsunuz adama. :p Adam çoktan almıştır alacağını. :4:

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Yeni alacaklara yol gösteriyoruz. :p bu arada 2 senede ne kadar gelişti teknoloji dimi :p