Sony 4.1 Güncellemesi Sorun ve Çözümler Genel Konu

Bu konuyu okuyanlar

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Yahu bizim halkımız nankor sözüm meclisten dışarı DH de Sony nin güncelleme vereceği modeller haberindeki yorumlara baktım vay efendim Neo v ye niye yok da adam zaten sözünü tutmuş 512 mb ramlere bile ics vermiş ha Arc S e güncelleme vermemesi tartışılır ancak Samsung deseydi ki ben bu telefonlara güncelleme verince cihazlarda sorunlar oluşabilir inanmazdik ancak Sony güncelleme konusunda en iyi firmalardan biri. Ama Arc S e gelmeliydi bence.

Ona kalırsa xperia Go'da da 512 mb ram var ama ona gelecekmiş...

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sola kullanıcılarına ayıp ettiler vallahi...Ben de tam alıcaktım şimdi sony xperia p ye yöneldim ;)

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
arc s için 4.1 beta sürümü test ediliyor dendi şimdi arc s güncelleme almayacak deniyor olmadı bu :(

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
2012 nxt serisinin tümü JB alacak denmişti senin solaya vermezlerse ayıp ederler :)

Burda böyle demiyor ama :)

Sony Mobile has this morning confirmed that Android 4.1 Jelly Bean for its new Xperia devices (Xperia T, Xperia TX and Xperia V) will start to receive the update from the middle of Q1 2013. Sony Xperia devices that launched earlier this year including the Xperia S, Xperia acro S, Xperia ion, Xperia P, Xperia go and Xperia J will be upgraded to Android 4.1 in “due course”. Looks like Xperia miro, Xperia tipo, Xperia tipo dual, Xperia sola and Xperia U users are excluded.

The release date for Jelly Bean is later than we expected, we had always assumed it would launch later this year. Recent owners of the Sony Xperia T/TX may feel the most annoyed especially since Sony said that the handsets will be “upgraded to Android version 4.1 (Jelly Bean) following launch“. We interpret ‘following launch’ as near enough immediately after release – certainly not four months later.

We suspect that the JB launch for the other 2012 Xperia models could take as long as early Q2 2013, given that no concrete information has been given. It’s hard not to commend Sony Mobile for updating many of its mid-range handsets along with their higher-end models. However, Xperia sola and Xperia U owners will rightfully be arguing why they won’t be seeing the update. It’s certainly not a question of hardware specification.

What we do know by now is that Android version upgrades are a slow and painful process for all manufacturers. There’s also every likelihood that Sony Mobile is hindered with the sheer volume of handsets it has released this year and last. Trying to update and certify a new Android version update for all of these handsets must be a logistical nightmare. Let’s hope that as time goes on, Sony gets better at releasing more timely updates.

Thanks Stojan!

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Burda böyle demiyor ama :)

Sony Mobile has this morning confirmed that Android 4.1 Jelly Bean for its new Xperia devices (Xperia T, Xperia TX and Xperia V) will start to receive the update from the middle of Q1 2013. Sony Xperia devices that launched earlier this year including the Xperia S, Xperia acro S, Xperia ion, Xperia P, Xperia go and Xperia J will be upgraded to Android 4.1 in “due course”. Looks like Xperia miro, Xperia tipo, Xperia tipo dual, Xperia sola and Xperia U users are excluded.

The release date for Jelly Bean is later than we expected, we had always assumed it would launch later this year. Recent owners of the Sony Xperia T/TX may feel the most annoyed especially since Sony said that the handsets will be “upgraded to Android version 4.1 (Jelly Bean) following launch“. We interpret ‘following launch’ as near enough immediately after release – certainly not four months later.

We suspect that the JB launch for the other 2012 Xperia models could take as long as early Q2 2013, given that no concrete information has been given. It’s hard not to commend Sony Mobile for updating many of its mid-range handsets along with their higher-end models. However, Xperia sola and Xperia U owners will rightfully be arguing why they won’t be seeing the update. It’s certainly not a question of hardware specification.

What we do know by now is that Android version upgrades are a slow and painful process for all manufacturers. There’s also every likelihood that Sony Mobile is hindered with the sheer volume of handsets it has released this year and last. Trying to update and certify a new Android version update for all of these handsets must be a logistical nightmare. Let’s hope that as time goes on, Sony gets better at releasing more timely updates.

Thanks Stojan!

http://shiftdelete.net/sony-xperia-sola-mi-galaxy-ace-2-mi-39436.html burda 7.05 te verileceği söylenmiş bende [MENTION=218778]tolgacem[/MENTION] in yalancısıyım :)

yiscan

Asistan
Reaksiyon puanı
6
xperia U için neden vermeyecekler ajaba

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
yazıklar olsun sana sony 1 bin tl yakın para verdim solo aldım
sony xperia sola şubat 2012 üretildi daha 8-9 ay önce üretilmiş cihaz ne hakla ne densizlikle 4.1 verilmiyor
tüketici haklarına bayramdan sonra gidiyorum vatan Bilgisyar Telefon iadesi işin işleme başlıyorum ben 1 bin tl para vercem utanmadan 4.1 çıkmıycak birde biz sony firma bilirdik peş para etmez bir firmamiş meger
sözde 2011 4.0 verilcek 2012 lerere 4.1 veya 4.2 verilcekdi ne olur ?
2012 verşlmeyim 2013 leremi verilcek ?
Dipnot:
Telefon Aldırım Tarih 14.10.2012

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2012 modelleri hakkında henüz bir açıklama yapılmadı...Olumsuz düşünmeyin.Bende artık Sony Xperia P alırım yapacak bişey yok...

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Haberde 2012 modelleri için JB gelicek deniyor burda durum karamsar anlamadım olayı :)

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
yazıklar olsun sana sony 1 bin tl yakın para verdim solo aldım
sony xperia sola şubat 2012 üretildi daha 8-9 ay önce üretilmiş cihaz ne hakla ne densizlikle 4.1 verilmiyor
tüketici haklarına bayramdan sonra gidiyorum vatan Bilgisyar Telefon iadesi işin işleme başlıyorum ben 1 bin tl para vercem utanmadan 4.1 çıkmıycak birde biz sony firma bilirdik peş para etmez bir firmamiş meger
sözde 2011 4.0 verilcek 2012 lerere 4.1 veya 4.2 verilcekdi ne olur ?
2012 verşlmeyim 2013 leremi verilcek ?
Dipnot:
Telefon Aldırım Tarih 14.10.2012

Arkadaşlar NXT Series'in hepsine JB verilicek zamanları belli degil milleti galeyan'a getirmeyin lütfen.Sadece U ve Sola'nın ne zaman verilecegi bilinmiyor o kadar .

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Sola için JB verilmeyecek denmedi sadece tarih ile ilgili bi açıklama yok..

Arc S için geleydi iyiydi ama :(

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
http://talk.sonymobile.com/thread/55723 şu ilintideki kişinin sorusuna cevap verirler. anlarız solaya gelecek mi gelmeyecek mi ? ben de sola almayı düşünüyordum. bu jelly bean'in artıları neler diye baktım öyle ahım şahım bir değişiklik yok gibi hız konusu hariç. arama bilmem neyini değiştirmiş çart çurt. hız işi önemli diğerlerini fazla takmıyorum.

http://talk.sonymobile.com/thread/55723 şu ilintideki kişinin sorusuna cevap verirler. anlarız solaya gelecek mi gelmeyecek mi ? ben de sola almayı düşünüyordum. bu jelly bean'in artıları neler diye baktım öyle ahım şahım bir değişiklik yok gibi hız konusu hariç. arama bilmem neyini değiştirmiş çart çurt. hız işi önemli diğerlerini fazla takmıyorum.

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Solaya gelirse anca 2013' ortasında anca gelir :)

bLaCkSouL

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Sola için JB verilmeyecek denmedi sadece tarih ile ilgili bi açıklama yok..

Arc S için geleydi iyiydi ama :(

Solacılar hemen üzülmesin daha belli değil

Solaya gelirse anca 2013' ortasında anca gelir :)

"Looks like Xperia miro, Xperia tipo, Xperia tipo dual, Xperia sola and Xperia U users are excluded."

Cümlede bahsi geçen modeller güncelleme almayacak deniyor. Sola da dahil.

YunusK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xperia solaya güncelleme geldimi
4.0 güncellemesini yapmıştım ama bir sorunum var android sürümü hala 2.3.7 diyor neden bir bilgisi olan LÜTFEN Özelden mesaj atsın LÜTFEN

Uyumsuz-Sami

Asistan
Reaksiyon puanı
174
http://www.techenclave.com/news/exc...arly-december-other-models-also-in-queue/533/
İyi haber...Bu sitedeki açıklamaya göre sola ve u ya jelly bean 4.1 gelecek...
ne zaman ?

Burda Ne demek istiyor tam anlıyamadım yardımcı olurmusunuz bunlar ne demek ? bize ne - ve + sı olcak batarya olarak ekran olarak vb...

Google mühendisleri yeni tanıtılan Anroid JB 4.1 sürümünde arayüzün fps değerini 60 fps arttırarak 120fps çıkardılar.Bu videodada fark ağır çekimde gösteriliyor...

[video=youtube;V5E5revikUU]http://www.youtube.com/watch?v=V5E5revikUU&feature=player_embedded[/video]

roject Butter Nedir?
Project Butter, adı üzerinde Android arayüzünün tereyağı gibi kayması için geliştirilen bir proje. VSync,üçlü tamponlama ve dokunmatik cevap iyileştirmeleriyle oluşturulan bir kod yumağı.
Project Butter'ın İlginç Detayları:
google-project-butter1340826332.jpg
Project Butter, işletim sistemine entegre kodlardan oluşmuyor. Yani sadece Jelly Bean'in Launcher(başlatıcı)'da bulunuyor. Yani Android 4.1 Jelly Bean kullandığınızda başka bir launcher kullanırsanız, bu arayüz hızından mahrum kalabilirsiniz.
VSync teknolojisi, bilgisayarlarda oyun ayarlarından alıştığımız birşey. Ekrandaki FPS'yi sabitlemeye yarar.Vsync sayesinde arayüzün hızı 60 FPS altına düşmeyecek şekilde zorlanıyor. Arayüz geçişlerindeki tüm efektlerde ve animasyonlarda Vsync aktif olacak.
Tripple Buffering yani üçlü tamponlama sayesinde ekran, işlemci ve grafik işlemci arasında maksimum uyum sağlanıyor. İşlemcinin ve grafik işlemcinin gücü, dengeli bir biçimde arayüze yansıtılıyor ve çok hassas geçişler sağlanmış oluyor.
Artan dokunmatik duyarlılıkla beraber, donanım tam olarak kullanabildikten sonra sizin parmak hareketleriniz daha etkili bir şekilde telefona hükmedecek. Ekranda parmağınız hareket halindeyken, işlemcihızı daha yükselecek ve donanımsal olarak performans asla geri düşmeyecek.
İlk sayfada gördüğünüz gibi Android'in arayüzü artık 60 FPS sınırını geçiyor. Jelly Bean başlı başına sadeceProject Butter için bile değerli denebilir.

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
o değilde ben hala umutluyum Arc S için :)

çok tepki var Arc S için, umarım hatalarından dönüp 4.1 güncellemesini verirler :D

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Aralık ayı gelsede jelly bean'lansak :p

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
o değilde ben hala umutluyum Arc S için :)

çok tepki var Arc S için, umarım hatalarından dönüp 4.1 güncellemesini verirler :D

arc s 4.0 da pek iyi değildi bence ben yükledim performansı düştü. 2.3.4 gingerbread daki seri telefon kalmamıştı ortada. tekrar 2.3.4 e döndüm ben. gene aynı şekilde olursa bence hiç vermesinler daha iyi.

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
arc s 4.0 da pek iyi değildi bence ben yükledim performansı düştü. 2.3.4 gingerbread daki seri telefon kalmamıştı ortada. tekrar 2.3.4 e döndüm ben. gene aynı şekilde olursa bence hiç vermesinler daha iyi.
aynen bende 4.0 güncelledikten sonra 2.3 e geri döndüm ama hatalarla dolu bir İCS verdiler ve bunu telafi etmeleri lazım bence, bunun içinde JB sürümünü vermeleri gerekir

AydoganAykanat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cyanogen'deki Arc için olan Arc S'e de uygun mu sayın [MENTION=169407]yalancibahar[/MENTION] ?