iPhone 5 Çizilme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Arkadaşlar
İşim gereği New York ta yaşıyorum ve AT&T den iPhone sipariş ettim. Cihaz 2 gün önce elime ulaştı. Daha önce 3G, 3GS ve 4s kullanmıştım. Telefonların hiçbirinde kılıf kullanmamıştım ve telefonlara özen göstermiştim. Teiedonlarda hiçbir çizik oluşmadı. iPhone 5 i de aynı özenle kullandım fakat daha 2. Gününde telefonda çizikler oluştu ve telefonun boyası çıkmaya başladı. Telefonu alıp Apple a gittim ve telefonu yeni bir telefonla değiştirdiler. İlk defa iPhone u kılıfla kullanmaya başladım. Türkiye de değişim işlemi bu kadar kolay olmuyor. Ayrıca bu telefonun Türkiyede 3000 TL üzeri bir fiyatla satılacağı düşünülürse Apple a böyle bir kaplama yapmak yakışmamış.

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Gerçekten değişiyorlar mı?Ben Türkiye garantili aldım 4s'i kazara genpaya gitsem borçlu çıkarım gibi bir his var içimde :D

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
ne ara aldın ne ara çizdin be arkadaş bu ne hız:D

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
türkiyede ıPhone alıp bumper kılıf ne ıblım ekranın cızılmemesı ıcın ekran kaplaması önlu arkalı yaptırmayan görmedım belkı 1 tane görmusumdur ondan sıkıntı olmuyo turkıyede herkez bı ton para bayıldıgı ıcın korumak ıcın elınden gelenı yapıyor

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=259163]yigot[/MENTION] Arkadaşım ben bi telefon için kılıf almak zorunda değilim. Telefonu anahtarla aynı cebe koymayan ve masaya koyacağım zaman önce peçete serip onun üstüne telefonu koyan biriyim. 2. Günden boyası çıkmaya başladı telefonun ve çok kolay çiziliyor. Türkiye de yok ama Apple Store a giderseniz tanıtım amaçlı koyulmuş iPhone 5 lerin çiziklerle dolu olduğunu görürsünüz. Güzelim iPhone 4 ve 4s deki cam tasarımı bırakıp neden plastiğe geçtiler anlamış değilim. Aldım telefonu gittim Apple a bu nasıl iştir daha 2. Günden boyası çıkıyor telefonun kafanızda kırarım telefonu dedim (aynen böyle söyledim). Hem yeni bir telefonla değiştirdiler hem de özür amaçlı Bluetooth hoparlör seti verdiler.

bawyera99

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hangii bu grandcentraldaki mi yoka central parkın karşısındaki mi :)

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
@yigot Arkadaşım ben bi telefon için kılıf almak zorunda değilim. Telefonu anahtarla aynı cebe koymayan ve masaya koyacağım zaman önce peçete serip onun üstüne telefonu koyan biriyim. 2. Günden boyası çıkmaya başladı telefonun ve çok kolay çiziliyor. Türkiye de yok ama Apple Store a giderseniz tanıtım amaçlı koyulmuş iPhone 5 lerin çiziklerle dolu olduğunu görürsünüz. Güzelim iPhone 4 ve 4s deki cam tasarımı bırakıp neden plastiğe geçtiler anlamış değilim. Aldım telefonu gittim Apple a bu nasıl iştir daha 2. Günden boyası çıkıyor telefonun kafanızda kırarım telefonu dedim (aynen böyle söyledim). Hem yeni bir telefonla değiştirdiler hem de özür amaçlı Bluetooth hoparlör seti verdiler.

dedıgın kadar duzgun kullanıyorsan pecete serme olayı felan sonuna kadar haklısın bence gelsın bende beyazını alcam senın bunu demenın ustune saglam bır kasko yaptırırım 100 150 tl ye bısı olursa dırek goturur degıstırır ım turkıyeye apple magazaları acılacakmıs zaten oraya bıle goturum baslarına ata bılırım telefonu belkı banada hoperlor setı verırler :D

ama kılıf lara karsı neden ön yargın oldugunu anlamıs da degılım...

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
dedıgın kadar duzgun kullanıyorsan pecete serme olayı felan sonuna kadar haklısın bence gelsın bende beyazını alcam senın bunu demenın ustune saglam bır kasko yaptırırım 100 150 tl ye bısı olursa dırek goturur degıstırır ım turkıyeye apple magazaları acılacakmıs zaten oraya bıle goturum baslarına ata bılırım telefonu belkı banada hoperlor setı verırler :D

ama kılıf lara karsı neden ön yargın oldugunu anlamıs da degılım...
Kılıflara karşı ön yargılı değilim. Ama Türkiye için düşünürsek gidip 3200 TL verdiğin bir telefon özenle kullanımdan sonra bile çiziliyor ve yetkili servise gidince "Kılıf kullanmazsan öyle olur" şeklinde bir cevap alıyorsun. Hem Türkiye de bu iade işleri çok zor oluyor. Kutusu açılmış iade alamayız deyip geri çeviriyorlar. Bi keresinde Türkiye de Teknosa dan 2 tane boş CD almıştım. Birisinin arkasında dev gibi çizik vardı. Götürdüm teknosaya "Yetkili Servise göndereceğiz 30 gün içinde arıza giderilecek" demişlerdi (!) Madem o kadar pahalı bir fiyata satıyorsun biraz kaliteli malzeme kullansana. 4 ve 4s kasa kalitesi olarak çok iyiydiler ama 5 de kalite bozuldu. Bir de Apple gibi adıyla tanınan bir firmanın böyle kalitesiz ürünler çıkarması hiç hoşuma gitmiyor.

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Herkesin aklında 3200 TL kaldı buna sinir oluyorum. Aynısı 4s çıktığında darty yapmıştı 3300 tlye satmışlardı. Bi kaç ay içinde 2000 tl altı olur. iPhone 5'te evet cizilme sorunu varmış. Keşke ilk partiden almasaydın :9

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
AppStore açılacakmış ama fiyatların çok düşeceğini zannetmiyorum. Normal fiyatında satılsa imacler falan herhalde Windows kullanıcılarının çoğu mac e geçer.

olumlu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar
İşim gereği New York ta yaşıyorum ve AT&T den iPhone sipariş ettim. Cihaz 2 gün önce elime ulaştı. Daha önce 3G, 3GS ve 4s kullanmıştım. Telefonların hiçbirinde kılıf kullanmamıştım ve telefonlara özen göstermiştim. Teiedonlarda hiçbir çizik oluşmadı. iPhone 5 i de aynı özenle kullandım fakat daha 2. Gününde telefonda çizikler oluştu ve telefonun boyası çıkmaya başladı. Telefonu alıp Apple a gittim ve telefonu yeni bir telefonla değiştirdiler. İlk defa iPhone u kılıfla kullanmaya başladım. Türkiye de değişim işlemi bu kadar kolay olmuyor. Ayrıca bu telefonun Türkiyede 3000 TL üzeri bir fiyatla satılacağı düşünülürse Apple a böyle bir kaplama yapmak yakışmamış.
Ohaaa bir çizik yüzünden telefon mu değiştirdiler:cursing::cursing::cursing: Burda öle bişey olsalar bizden bi ı phone 5 parası alırlar yemn ediyom yaa

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ohaaa bir çizik yüzünden telefon mu değiştirdiler:cursing::cursing::cursing: Burda öle bişey olsalar bizden bi ı phone 5 parası alırlar yemn ediyom yaa
Türkiye de bu işler çok zor. Sen memnun olana kadar gerekirse 10 kere değiştiriyorlar telefonu :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende aynı şekilde ıpad ve ıphonum için Apple Avusturya'yı aradım gelip aldılar kapıdan telefonumu ve geri geldiğinde ikiside eskisinden değişikti ımaı ayrıydı ve ben ıpad ve ıphonu vermeden önce arkaya çizik aktmıştım yenisini verirlermi diye evet ikiside yeni paketlerinde geldi.

aquess1999

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
ozaman telefonu kayboldu bulamıyom de bitanedaha al beyin firarda :D
BenqI.jpg

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
bu kadar çabuk soyulma olmaması gerekirdi. bizim arkadaş 4s kullanıyor 3 aydır ne ekranında koruma ne de kap kullanıyor. çizilme yok ama anahtar vs koymaz cebine.

ben de s2 de sadece ekranı kaplamıştım koruyucuyla bende kılıf kullanmıyordum çizilme olmadı. s3 de hiç bir şey kullanmıyorum yine aynı. kasa 4s ile aynı görünüyor sadece inceltilmiş. İlginç dediğine göre telefon hiç çizilmemeli. İyiki değiştirmişler. Bizdekiler sen çizmişsin der geçer...

yo£cu

Asistan
Reaksiyon puanı
2
türkiyede ıPhone alıp bumper kılıf ne ıblım ekranın cızılmemesı ıcın ekran kaplaması önlu arkalı yaptırmayan görmedım belkı 1 tane görmusumdur ondan sıkıntı olmuyo turkıyede herkez bı ton para bayıldıgı ıcın korumak ıcın elınden gelenı yapıyor

demekki ben bu ülkede bi ilkim ama telefonu elimi saunlamadan kullanmıyorum bana temizlik alışkanlığı kazandırdı ıphone :D
jelatin kılıf mılıf yaptırcam da kimseye güvenemiyorum izmirde gidebileceğim bi adres falan yardımcı olan varsa pm alabilirim
telefon 4s bu arada

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
demekki ben bu ülkede bi ilkim ama telefonu elimi saunlamadan kullanmıyorum bana temizlik alışkanlığı kazandırdı ıphone :D
jelatin kılıf mılıf yaptırcam da kimseye güvenemiyorum izmirde gidebileceğim bi adres falan yardımcı olan varsa pm alabilirim
telefon 4s bu arada

İzmir hatay da APPLE magaza sı var Orda gozunun onunde ekran jelatını takarlar bı ton kab var ordan bı tanesını secer alırsın .

sisliarcelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran çizilmesine karşın bir koruyuucu satılıyor isterseniz apple parçaları satan yerlere bakınız.

MrtOzler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
​bu sorunu yaşayıp da garantiye gönderen oldumu acaba merak ediyorum bugun goldda baktım 5 paket açtırdım teşhirde olmak üzere hepsi sorunlu çıktı benim cihaz sağlam ama nokta nokta açılmaya başladı kelleşiyor varsa yaşayan anlatırsa memnun oluruz :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar,İphone 5 in arkasındaki elma çizildi ne yapabilirm

aschil

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İphone 5 beyaz mı yoksa siyah olan mı soyuluyor.Bi ara öyle birşey görmüştüm bir yerde şu rengi almayın diye beyaz mıydı siyah mıydı hatırlayamadım?

antepli2727

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone 5 beyaz mı yoksa siyah olan mı soyuluyor.Bi ara öyle birşey görmüştüm bir yerde şu rengi almayın diye beyaz mıydı siyah mıydı hatırlayamadım?

bende bir yerde okumustum siyah almayın diyorlar çizkleri çok gösteriyormus o yuzden beyaz alın diyolardı en azından çizikleri fazla göstermiyor

Remzi0068

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
siyah kullaniyordum, fakat cok cizik gösteriyor. dün beyaz'ini aldim, siyah'dan daha hos göründügünü ve cizilmedigini söyleyebilirim.