iPhone açılmıyor - tüm içerik ve ayarları sıfırla

Bu konuyu okuyanlar

pigeontechs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar kardeşimin telini kullanmaya başladım. resimleri, rehberi vs kalmıştı telefonda. ben de ayarlardan tüm içerik ve ayarları sıfırla yaptım. 2 saat sürer dedi yattım bugün baktığımda tel hiç açılmıyor. ne yapmam lazım?

Edirneli

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
2 tuşa birden basarak açmayı deneyin..
o da olmazsa kapalıyken bilgisayara bağlayın,2 tuşa basarak açın, açılınca üstteki tuşu bırakın home tuşuna basmaya devam edin..
ekranda usb simgesi çıkar ve öyle kalırsa bi update edin..
hiçbirşey bilmiyorsanız forumu araştırın,halledersiniz..
sisteme kolay kolay birşey olmuyor korkmayın

pigeontechs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2 tuş açmıyordu ama bilgisayara bağlayınca şarj uyarısı çıktı. şimdi şarja taktım umarım ondan açılmıyordur. yoksa hiçbirşey bilmiyorum çok uğraştıracak.
teşekkür ederim.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Jailbreakl ise ondan olmuştur, iphone un ayarları sıfırla olayı çok kötü, onun yerine restore yapmak daha mantıklı. Genelde sıfırlayanlar sorunla karşılaşıyor.

fuqollo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon jailbreakli ise ayarlardan sıfırlama yapınca elma simgesinde kalır. iTunes bağlayıp restore yapmanız lazım.

//
edit: Pişti olmuş :tt2:

pigeontechs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
elma simgesi dün 3-4 saat kaldı ben bıraktım öyle sabah kalktığımda simge gitmiş telefon tamamen kapanmıştı. jailbreak dediğiniz yabancı tel. ise evet yurtdışından gelme.
şimdi şarjda baktım elma yine çıkmış. 2 tuş yaptım itunesa bağlan uyarısı verdi. pcye bağladım birşey olduğu yok. ne yapacağız arkadaşlar şimdi :( itunesa bağlan ne demek?

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bilgisayarınıza iTunes programını kurup telefonunuzu bilgisayara bağlamalısınız.Ancak iTunes son versiyonu 4.3.1 i kuracak.Telefon yurtdışından geldiği için uzun bir süre 4.3.1 unlock çıkmasını beklemeniz lazım.

pigeontechs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ama telefon eski iphone 2 sanırım.

edit: itunes sitesinde donload iTunes 10.2.1 for Windows XP, Vista or Windows 7 diyor. bunu indirmemin bana faydası olmaz mı?

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Mutlaka indirmeniz lazım.Eğer iphone 2yse belki son versiyonu kurmayabilir.Restore ederken size versiyonu söylediği zaman 4 ve üstü değilse öyle devam edersiniz eğer olmassa bir teknik servise götürmenizde yarar var.

MeOMaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ;

Cihazınız 2g ise işiniz biraz daha uzun

Activication için 1.4 versiyona düşmeniz gerekir

GOOGLE ' da iphone 1.4 versiyon downgrade başlıkları bulacaksınız

Detaylı anlatımlar size yardımcı olacaktır

Geçmiş olsun.

---------- Post added at 16:11 ---------- Previous post was at 16:02 ----------

Bu arada 2g ler genelde FAKE imei olur

Eğer İMEİ adresiniz kayıtlı ise 3.1.3 Custom firmware atmanız gerekmektedir ( Activication'lu )

3.1.3. Custom indirin iTunesten Rescovery modda Shfit + Restore diyin

İndirdiğiniz firmware dosyasını gösterin işlem hatasız tamamlanırsa eğer

Direk cihazınız açılacaktır

Şayet eğer hata verirsen Downgrade edersiniz.

pigeontechs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
henüz itunesun teli gördüğünü sanmıyorum bunu belli eden birşey olmadı. müzik, oyun vb tarzında bir sayfayla bakışıyoruz. herhalde üye falan olmak lazım. ben sadece bir telefon istemiştim. bu kadar uğraş gerekecek birşeye para vermek ne kadar manasız. bunu telefon isteyenler değil, teknolojiye meraklı olanlar edinmeli herhalde..

bariscaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cİhazın jailbreak liyse sıfırlama yapmaz cihaz donar kalır. Bu yüzden ya recovery moda alın yada dfu moda alın ve cihazınızı update yapın düzelir.Daha önce benimde yaşadığım bir sorun.

pigeontechs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
teşekkürler. dfu modu buldum açtım, update yaptım. işlem bitti. şimdi ekranda
sim kilitli etkinleştirmek için pini olmayan bir sim kartı takın diyor. altında kilidi aç düğmesi var. en altta da slide for emergency var.
kilidi aç dedim pinimi girdim. açılan ekranda itunesa bağlan uyarısı gösteriyor. altta emergency olayı var hala. mesajlar ve arayan numaralar geliyor bu arada. ama işlem yapılmıyor. itune sayfasında simcard desteklenmiyor uyarısı var bu arada. şimdi ne yapıyoruz arkadaşlar?

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
sim kilitli etkinleştirmek için pini olmayan bir sim kartı takın diyor. altında kilidi aç düğmesi var. en altta da slide for emergency var.
kilidi aç dedim pinimi girdim. açılan ekranda itunesa bağlan uyarısı gösteriyor. altta emergency olayı var hala. mesajlar ve arayan numaralar geliyor bu arada. ama işlem yapılmıyor. itune sayfasında simcard desteklenmiyor uyarısı var bu arada. şimdi ne yapıyoruz arkadaşlar?

telefonunun sim kilitli sanırım, Türkiye' de ki operatörlerle kullanılamayacak şekilde ayarlanmış.

iPhone 2g unlock diye arat google da.

bariscaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Cihazında arama falan yapılıyorsa tmm.Unlock'a falan ihtiyacın yok.Bi tane kendine itunes hesabı oluşturman lazım itunese bağlanmak için.Daha sonra cihazı jailbreak yap ve doya doya kullan.

Lostdreams

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar
Benimde telefonum ıphone 4 ve bende dün gece tüm içerik ve ayarları sıfırladım.
Arkadaşın söylediği gibi elma resmi çıktı açma tuşlarına basıyorum ama olmuyo bıraktım bende gece
Sabah kalktığımda da aynıydı durum. Telefonumda Jailbreakl yokmuş.
Söylediklerinizi denedim olmadı.
Pc'ye taktım bir kaç dakika şarj oluyo gibi gösterdi sonra yine elma çıktı
Yardım edebilir misiniz lütfen ??

myphone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
at o zaman iphone'u :) yani o kadar para verip bir telefon alacağım bu kadar uğraşacağım... kesin delirip atmıştım... :)

serpilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yıllardır iphone kullanıyorum.Bu sorunlar çoğu kez başıma geldi...Sana tavsiyem iyi bir iphone servisine göndermen aman her internetteki serviside iyi zannetme....Forumlarda gezerken bir kaç arkadaşın tavsiyesine uyup ankarada bir yere gönderdim adamlar yapıp gönderdiler bana tekrar.Diğer forumdaki arkadaşlara kılıf hediye etmişler içine koumuşlar banada bayan olduğum için pembe kılıf ile bembe aparat koymuşlar kargoda bedavaya geldi

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
merhaba, buradaki yazıları okuyarak telefonumu açtım, arkadaşlara çok teşekkür ederim.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
ben de tüm içerik ve ayarları sıfırladım fakat telefon hala o ilemi yağıyo gibi ekrandakı şey dönüp duruyo 10 saat ten sonra. bu normal mi yoksa ne yapmam lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadailar ben telefonda tüm içerik ve aarları sıfırla dedim telefon yurt dışından gelme iphone 3g ama hep elma resminde donuyo ne yapmm lazım lütfen yardım edin saygılar

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Telefon jailbreakli ise sıfırla dersen telefon kitlenir. DFU moduna alıp iTunes üzerinden Restore yapmayı dene.

qmero

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benim pc deki internet vınn olduğundan pc görmüyor interneti ne yapmalıyım acil lütfen :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar formlarda arkadaslar gayet ıyı anlatmıs bende anlamıyordum bu ıslerden eger telefonunuz elma logosunda oylece kalıyorsa saatlerce hatta gun boyu korkmayın eger telefonunuz jeırbeklıyse bu sorunlar her zaman olur oncelıkle bılgısayarınızda mutlaka ıtunes programı olmalısonra telefonunuzu kople kapatın (home+acma kapatma tusuna basarak) sonra usb kablosu ıle tlfnu pc ye baglayın ılk bagladıgızda pc nız telfnu gormez sonra home +acma kapama tusuna aynı anda basılı tutun telefonun ekranına elma logosu gelene kadar elma logosu geldıgı zaman acma kapatma tusundan elınızı cekın home tusuna basmaya halen devam edın sonra tlfnun ekranında usb ısaretı cıkacaktır sonra ıtunesı acıp oradan telefonumuzu yenıden kurabılırsınız yararım olduysa ne mutlu bana kolay gelsın

qmero

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar formlarda arkadaslar gayet ıyı anlatmıs bende anlamıyordum bu ıslerden eger telefonunuz elma logosunda oylece kalıyorsa saatlerce hatta gun boyu korkmayın eger telefonunuz jeırbeklıyse bu sorunlar her zaman olur oncelıkle bılgısayarınızda mutlaka ıtunes programı olmalısonra telefonunuzu kople kapatın (home+acma kapatma tusuna basarak) sonra usb kablosu ıle tlfnu pc ye baglayın ılk bagladıgızda pc nız telfnu gormez sonra home +acma kapama tusuna aynı anda basılı tutun telefonun ekranına elma logosu gelene kadar elma logosu geldıgı zaman acma kapatma tusundan elınızı cekın home tusuna basmaya halen devam edın sonra tlfnun ekranında usb ısaretı cıkacaktır sonra ıtunesı acıp oradan telefonumuzu yenıden kurabılırsınız yararım olduysa ne mutlu bana kolay gelsın
çok sagol da benim int vınn oldugundan itunes interneti görmüyoor bunun başka yolu yok mudur?