Tasarımı ile büyüleyen bir televizyon: Sony KDL-46HX850 Fiyatı&Özellikleri

Bu konuyu okuyanlar

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
2 ay önce bu televizyon mailime düştüğünde resmen tutuldum diyebilirim.. Fiyatı biraz daha düştüğünde almayı planlıyorum.. Henüz hiçbir teknomarkette göremedim. Bir sitede tv standı ile birlikte 4.041 TL. Sizce nasıl?
Güncel Fiyat: 3.999TL (Teknosa)

297330.jpeg

Özellikler
· Full HD 2D ve 3D ile her ayrıntıyı görün - Ayrıntıya önem verilen, akıcı 2D ve 3D Full High Definition izleme deneyimiyle hareketin içinde kalın.

· Geliştirilmiş 3D görüntü kalitesi ve güçlendirilmiş çevrimiçi video - X-Reality PRO ile gerçekçi ayrıntılar ve daha net 3D görüntüler. Ne izlediğinizi ve görüntünün nasıl geliştirileceğini bile biliyor.

· İnanılmaz ayrıntılara sahip gerçekçi 3D kalitesinin tadını çıkarın - Geliştirilmiş derinlik algısı ile kendinizi 3D'ye daha fazla kaptırın. 3D Süper Çözünürlük keskin görüntüler sağlarken görüntü parazitini azaltıyor

· 4x Yüksek Hızlı 3D Panel ile son derece akıcı hareketli görüntüler - Bulanıklığın ve parazitlerin en aza indirgendiği yüksek kaliteli akıcı görüntü ile her türlü 3D içeriği keyifle izleyin.

· Motionflow XR 800 Hz ile akıcı ve ayrıntılı hareket - Daha az bulanıklık ve yüksek görüntü ayrıntısı için hızlı aksiyon oyunlarını, spor programlarını ve filmleri saniyede 800 kareye eşdeğer hızda izleyin.
297378.jpeg

· Yerel Karartma özellikli Dynamic Edge LED - Yerel karartma LED arka ışığı teknolojisi sayesinde güçlü, ayrıntılı siyah seviyelerine sahip yüksek kaliteli görüntünün keyfini çıkarın.

· OptiContrast Panel ile sinematik görüntü kalitesi - Oda içerisindeki ışıktan kaynaklanan parlama en aza inerken siz yüksek kontrastın ve ayrıntılı siyah tonların keyfini çıkarın.

· İnternete kolayca bağlanabilmek için dahili Wi-Fi® - Eğlenceli içerikleri kablosuz ev ağınızdan ve internetten kablo karmaşası yaşamadan aktarın

· TV'nizden kolayca internete bağlanın - Sony Entertainment Network ile tam ekran filmlere, müziklere, internet videolarına, uygulamalara ve sosyal ağlara erişin.

· Skype™ ile görüntülü ve sesli aramalara hazır - Sesli kontrol özelliği bulunan bir kamera veya mikrofon ekleyerek ücretsiz Skype™ aramalarınızı koltuğunuzdan kalkmadan yapmanın konforunu yaşayın.

· İnternette gezinmek için TV'nizi kullanın - TV'nizde metin ve fotoğrafa dayalı internet sayfalarında gezinme keyfini yaşayın.

· Akıllı telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanın - Media Remote uygulamasını indirin ve iPhone, Android™ telefon veya tablet ürününüzü uzaktan kumanda veya internette gezinmek için fare olarak kullanın.

· Diğer Wi-Fi® cihazlarına doğrudan bağlanın - TV'niz diğer Wi-Fi® Direct cihazlarına kablo, yönlendirici veya karmaşık ayarlara gerek olmadan, doğrudan bağlanabilir.

· TV'deki bir fon müziği hakkındaki ayrıntıları bulun - İzlediğiniz bir TV programında çalan bir şarkıyı mı beğendiniz? TRACK ID düğmesine basın, şarkı hakkındaki tüm bilgilere erişin ve sonra bunu Twitter'da yayınlayın.

· İzlediğiniz bir film hakkındaki tüm ayrıntılara ulaşın - En sevdiğiniz filmler veya TV programları hakkında detaylı bilgilere ulaşın ve bunu isteğe bağlı videolar ve USB kaydı ile ilişkilendirin.

· Monolithic Design ile odanıza benzersiz bir stil kazandırın - Süzülme efekti oluşturan ince, gömme ekranla yaşam alanınıza şıklık katın. 6 derece açıyla izleme deneyiminizi geliştirin.
297342.jpeg

· Bilgisayarınızdan ve diğer cihazlarınızdan film ve müzik paylaşın - Bilgisayarınızdan veya MP3 çalarınızdan TV'nize film, müzik ve fotoğraf aktarın veya akıllı telefonunuzdan TV'nize fotoğraf ve videolar gönderin.

Kaynak ve detaylı bilgi için

elmalisoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
tv sonuçta hiç almayın hatta varsa evdekileri de atın :)

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Fiyatı ne kadar ? Kaf dağını aşar mı acaba ? :))

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Tasarım gerçekten süper Özelliklerde Sonuçta Sony :)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Fiyatı ne kadar ? Kaf dağını aşar mı acaba ? :))

4.041 TL'ye gordum internette... 4.490 TL'den dusmus..

bunu da gordum ama istanbul bilisime guvenmedigim icin yazmadim...

evet sonucta Sony.. tek eksisi aktif 3d teknolojisini kullanmasi.. pasife ne zaman gececek belli degil :(

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Tvye o kadar para verilmez yahu.

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
angel75

nıye guvenmıyon kı saglamdır o sıte hb den daha ıyı bence en ufak problemde yenısını gonderıyorlar benım laptopda ordan alınmadır

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
4000 cik miymiş :D geçen saturnde vardı bir tane 13900 küsür tl onu hatırlayınca bu bir şey değil :D

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
bu televizyonu okumustum.. hatta sharp'a gore cok ucuz bulmustum.. neden sharp, sony aktif 3d teknolojisi konusunda israr ediyorlar anlayamiyorum..
umarim birgun alirsin..

yalniz sony'nin tasarimini begenmedin ama bu sharp'in ki bildigin klasik tv modeli...
Bilmiyorum belki bende klasik olduğum içindir.. Sony kaliteli bi markadır belki ama bana hiç bi zaman hitap etmedi.. Sharp olmazsada Panasonic veya Samsung iyidir..

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Bilmiyorum belki bende klasik olduğum içindir.. Sony kaliteli bi markadır belki ama bana hiç bi zaman hitap etmedi.. Sharp olmazsada Panasonic veya Samsung iyidir..

Panasonic'in plazmalarini begeniyorum ben..

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
[MENTION=105455]elmalisoda[/MENTION] ya canı gönülden katılıyorum.. TV varsa atmak lazım.. sadece üzücü haberler yüzünden değil, artık sadece reklam amaçlı kullanımlar için olduğundan diyebilirim hatta gerçeği yansıtmadıklarını da söyleyebilirim.

Sanki Truman Show gibi...

MV5BMjMzMTExMzU0NF5BMl5BanBnXkFtZTcwNDg0MDQyMQ@@._V1._SY317_CR5,0,214,317_.jpg

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
@elmalisoda ya canı gönülden katılıyorum.. TV varsa atmak lazım.. sadece üzücü haberler yüzünden değil, artık sadece reklam amaçlı kullanımlar için olduğundan diyebilirim hatta gerçeği yansıtmadıklarını da söyleyebilirim.

Sanki Truman Show gibi...

MV5BMjMzMTExMzU0NF5BMl5BanBnXkFtZTcwNDg0MDQyMQ@@._V1._SY317_CR5,0,214,317_.jpg

açıkcası ben televizyonu sırf film seyretmek için kullanıyorum.. onun keyfi bir başka oluyor..

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Neden böyle bir marka takıntısı vardır anlamıyorum Sony LCD, LED vs. panel üreten bir firma değil
Fiyatları Türkiye de çok yüksek Tv den tutunda, notebook, oyun konsoluna kadar

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Neden böyle bir marka takıntısı vardır anlamıyorum Sony LCD, LED vs. panel üreten bir firma değil

sony'nin görüntü kalitesi hangi panel üreten bir firmada var?
fiyatlarının yüksek olmasının sebebi; yazılımlarının, satış sonrası desteğinin süper olmasından kaynaklanıyor bence
.. ayrıca aldığın bir ürünü senelerce sorunsuz kullanabiliyorsun..

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201

Kendi adıma çocukluğumdan beri Sony'e karşı sempatim var ama notebook konusunda her zaman ilk tercihim Dell olur.Bu gün konsol alacak olsam xbox alırım. Tv konusunda bir çok markanın çok güzel ürünleri var son dönemde Lg'nin 3D tvleri çok başarılı mesela ama birde gerçek var genel sony ürünlerinin tasarımları gerçekten başarılı (beğenmeyenlerde olabilir) telefon,tv,pc vs. keza bence bu üründe tasarım olarak gerçekten güzel.

Demem o ki bunun marka takıntısı ile alakası yok. Ürünü beğendim ve bunu dile getirdim.

oxelara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
4.041 TL'ye gordum internette... 4.490 TL'den dusmus..

bunu da gordum ama istanbul bilisime guvenmedigim icin yazmadim...

evet sonucta Sony.. tek eksisi aktif 3d teknolojisini kullanmasi.. pasife ne zaman gececek belli degil :(

aktif 3d teknolojisi ile pasif 3d teknolojisinin farkı nedir?

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
aktif 3d teknolojisi ile pasif 3d teknolojisinin farkı nedir?

Görüntü kalitesi olarak pek bir fark yok aralarında aktif olanda her iki gözede 1080p çözünürlük sunar ama gözlükleri kaba,pilli olduğundan kullanışsız.

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
sony'nin görüntü kalitesi hangi panel üreten bir firmada var?
fiyatlarının yüksek olmasının sebebi; yazılımlarının, satış sonrası desteğinin süper olmasından kaynaklanıyor bence
.. ayrıca aldığın bir ürünü senelerce sorunsuz kullanabiliyorsun..

Sony görüntü kalitesini şuanda LG, samsung vs. firmalar verebiliyor hatta arçelik bile :) içerisinde kullanılan malzeme farklıdır ona laf yok:flowers:
Açıkcası sony nin ürünlerini kullanmıyorum, belkide daha uygun fiyata aynı özelliklerde bir ürün bulabildiğim içindir.
Bir ürünü var bende oda ps3 onuda arkadaş zoruyla aldım yoksa xbox kullanıyordum

Kendi adıma çocukluğumdan beri Sony'e karşı sempatim var ama notebook konusunda her zaman ilk tercihim Dell olur.Bu gün konsol alacak olsam xbox alırım. Tv konusunda bir çok markanın çok güzel ürünleri var son dönemde Lg'nin 3D tvleri çok başarılı mesela ama birde gerçek var genel sony ürünlerinin tasarımları gerçekten başarılı (beğenmeyenlerde olabilir) telefon,tv,pc vs. keza bence bu üründe tasarım olarak gerçekten güzel.

Demem o ki bunun marka takıntısı ile alakası yok. Ürünü beğendim ve bunu dile getirdim.
Benimde tam tersi sony karşı fiyatlarından ötürü antipatim var Özellikle Sony notebooklara verilen paraya acırım arkadaşım Amerika dan aldı 550$ TR fiyatı 1700-1900TL
tasarım olarak evet başarılı olabiliyor ama aynı özelliklerde daha uygunu olanı var iken kazıklanıyorum hissi yaratıyor.
ilk mesajınızda Sony olması yeterliyi görünce marka fanatiği olarak izlenim yaratıyor.:flowers:

Shockxx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Televizyonların hepsi aynı o televizyona 4000 TL vereceğime 1000 TL den 4 Televizyon alıp 4 odaya montelerim. Daha hesaplı ;)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=21650]exantric[/MENTION]; sony'nin görüntü kalitesinin lg, samsung veya diğerlerinin verdiğine katılmıyorum..
bir tekno markete girdiğinde yanyana dursalar farkı anlayabiliyorsun.. yani ben fark edebiliyorum..

görüntü aynı değil demem lg veya samsung'un görüntüsünün kötü olduğu anlamına gelmiyor yanlış anlaşılmasın.. onlar da iyi.. özellikle lg'nin pasif 3d teknolojisi gerçekten televizyonu almak için yeterli...

ama dediğin gibi sony pahalı.. buna katılıyorum..

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
bildiğim kadarıyla sony tv ler usb den .mkv video oynatmıyor. bu tv yi alacaksan mkv oynatıp oynatmadığını öğrenin. bunun dışında hiçbir eksi yanı olmadığı gibi mükemmel ötesi bir tv.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
bildiğim kadarıyla sony tv ler usb den .mkv video oynatmıyor. bu tv yi alacaksan mkv oynatıp oynatmadığını öğrenin. bunun dışında hiçbir eksi yanı olmadığı gibi mükemmel ötesi bir tv.

mkv oynatmıyor bildiğim kadarı ile... sadece bu değil eksik yanı... aktif 3d teknolojiside (-) bence...