Galaxy S3 batarya ömrü hakkında?

Bu konuyu okuyanlar

ufuk256

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar normalde telefonu şarja takıp bitmeden çıkardığımızda pil ömrünün azaldığı bir gerçek, Galaxy s3ü pc ye veri alışverişi için bağladığımda şarj oluyor veri alış verişini yaptığımda çıkarıyorum haliyle şarj etme işlemi bitmeden çıkarmış oluyorum. Çoğu zaman sürekli tak çıkar yapmak zorunda da kalıyorum bu şekilde sürekli tekrar edersek bu işlemi batarya ömrü kısalırmı?

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
o eskiden di yeni nesil bataryalarda öyle bir durum söz konusu değil. hatta şarjın tam bitmesini bekleyip öyle şarjedersen asıl o zararlı. sen şarj tam bitmeden şarjet. yarıda da çıkarmanın bir zararı yoktur internetten araştırabilirsin. güle güle kullan.

erdoganguler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
o eskiden di yeni nesil bataryalarda öyle bir durum söz konusu değil. hatta şarjın tam bitmesini bekleyip öyle şarjedersen asıl o zararlı. sen şarj tam bitmeden şarjet. yarıda da çıkarmanın bir zararı yoktur internetten araştırabilirsin. güle güle kullan.
kesin bir cevap yok mu? bir çok kişide dediğinizin tam tersini söylüyor. şarjı tam bitirip öyle takın şeklinde

onurozan1047

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kesin bir cevap yok mu? bir çok kişide dediğinizin tam tersini söylüyor. şarjı tam bitirip öyle takın şeklinde

Bir çok kişi eski bataryalar üzerinden söylüyor tam bitirip öyle takın diye.. Yeni telefonlardaki bataryalarda artık sorun olmuyor. İstediğiniz zaman şarjdan çıkartıp yarıda şarj edebilirsiniz. Sadece arada bir batarya kalibrasyonu yapmanız gerekir. Onun dışında bir sorun olmuyor. Emin olabilirsiniz ;)

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
Şu batarya kalibrasyonu nedir

onurozan1047

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Google amcadan öğrenebilirsin detayları.. Root olman gerekiyor falan. Bir çok yolu var. Hatta battery calibration tarzında şeylerle android için programlar bulabilirsin.

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar benim bir sorum olacaktı bende ki batarya full bitikken 2 saate doluyor burdan anlaşılır bir sorun olduğu ama asıl sorun dakikada %2 ve daha fazlası sarj gitmesi %50 olana kadar normal kullanıyorum %50ye iniyor telefon kapanıyor batarya bom boş oluyor yani telefon sarjının %50 den asagıya indiğini göremiyorum ne yapabilirim

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim bir sorum olacaktı bende ki batarya full bitikken 2 saate doluyor burdan anlaşılır bir sorun olduğu ama asıl sorun dakikada %2 ve daha fazlası sarj gitmesi %50 olana kadar normal kullanıyorum %50ye iniyor telefon kapanıyor batarya bom boş oluyor yani telefon sarjının %50 den asagıya indiğini göremiyorum ne yapabilirim
bence bataryanda problem var servise gidip şoklatabilirsin :)

blltlgn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
"Lityum iyon piller diğer kimyasallarla hazırlanan denklerine oranla sıklıkla çok daha hafiftirler. Bunun sebebi lityum iyon pillerin en üst seviyede doldurulabilme yoğunluklarıdır. Li ion piller küçük ve taşınabilirdir. Li iyon piller için hafıza etkisi sorunu yoktur, dolayısıyla bu pilleri şarj etmek için tam olarak boşalmalarını beklemek gerekmez. Ayrıca yine aynı nedenden dolayı şarjı yarıda kesmek pil için olumsuz bir etki yaratmaz."

http://tr.wikipedia.org/wiki/Lityum_iyon_pil

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaşlar yazdıklarınız işim gördü batarya ömrünü uzatmaya yardımcı oldu ama şu batarya kalibrasyonu icin söylediğinz recovery telefonumda bulamıyorum bana yardımcı olursanız sevirnirim

hodor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şarj %15 olunca baslat sarja ondan sonra ne zaman istersen cek ama %60 da fln şarja takarsan batarya omru kisalir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar bugün galaxy s3 aldım daha yeni kullanıcıyım..yurtdısından geldiği için 0 değildi onun için s3 ün orjinal şarj aletini vermediler ama samsunga uyumlu baska bie şarj aleti aldım..

Benim endişem acaba orjinal şarj aletinde oldugu gibi şarjını saglam doldururmu

(çünkü orjinal sarj aleti ile sarj edilirse daha uzun gider diyenler var bana sacma geliyor çünkü her iki şarj aletiylede aynı elektriği alıyor sonucta..)

ve kullanıcıları varsa acaba orjinal sarj aleti ile kaç saate full sarj oluyor tamamen bitmiş haldeyken merak ettim?

(bendeki şarj aleti ile 2.5 saatte full sarj oluyor belki 3 saat)

cevaplarınızı bekliyorum arkadaslar acilen kolay gelsin..

not:Bendeki şarj aleti s3 ün kutusundan cıkan orjinal şark eleti değil fakat samsungun orjinal şarj aletidir..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şarj aletinin amperinin düşük olması uzun vadede benim nokia n86'ımın batarya performansını epey azaltmıştı, sonra araştırıp uyumlusunu alınca tekrar düzelmişti ama.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sayın Doçent lütfen uydurmayın. Siz 1000 amperin ne demek olduğunu bilmiyorsunuz sanırım. S3 cihazın şarj aleti 5V 1 A enerji üretir.
Diğer Samsung modelleri ise 800 mAH enerji üretir. Arada çok ciddi fark var.
Amperin yüksek olması bataryanın canına okuyacağı gibi şarj aletini de tehlikeye atar. Çümkü anormal ısıl değerlere ulaşır. Düşük amper de ise batarya normal şarjda 10 saat dayanabiliyorsa , düşük amper ile şarj edildiğinde örnek olarak 6-7 saate düşer.