Klima Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
EV ELEKTRONİĞİ bölümü olmadığından konuyu buraya açıyorum.. Umarım doğrudur..

Bu sıcaklarda en sonunda isyan ederek klima almaya karar verdik.. Salona taktıracağız.. Salon 30 m2..
klimalardan hiç anlamam.. Birkaç çeşidi falan varmış sanırım.. Yaz kliması, kış kliması vs...

Sizce bu salona kaç gücünde, hangi marka klima almalıyım... Bütçem en fazla 1.000 TL...

Private-B

Doçent
Reaksiyon puanı
1
mitsubishi inverter 12 saat acık hi powerla aylık 45 lira geliyorrr 8 aydır kullanıyoz 35 47 arası gelıyorr

Private-B

Doçent
Reaksiyon puanı
1
45 lira elektirik geliyor12 saat acık duruyor birdee klimayıda 1800 tl aldık

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
öncelikle a sınıfı bir klime olmasına dikkat etmelisiniz.

30 metrekare bir salonu 18000 btu bir klima çok rahat soğutur ve ısıtır.

ucuz olsun diyorsanız arçelik, regal, baymak modellerine bakmanızı tavsiye ederim.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
@angel75 klima alırken metre kare hesabı önemli.
Bunu için Metrekare*500=Btu olarak, almanız gereken klimanın kapasitesi bulunur.
İnverter teknolojili klima almanızı tavsiye ederim,hem sessiz hemde tasarruflu.
Sharp,Mitsubishi,Toshiba yı tercih edebilirsin.Yanlız 1000 liraya alamazsınız bu modelleri.
Arçeliklerinde İnverter leri mevcut,bende normal A sınıfı Arçelik var 13500 Btu memnunum.
Hayırlı Olsun.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Yanlız şunuda eklemek isterim [MENTION=158637]angel75[/MENTION]
Eğer sadece yazın 3-4 ay kullanacaksanız,İnverter klima almanıza gerek yok.
1000 liraya her türlü klima alırsınız.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
@angel75 klima alırken metre kare hesabı önemli.
Bunu için Metrekare*500=Btu olarak, almanız gereken klimanın kapasitesi bulunur.
İnverter teknolojili klima almanızı tavsiye ederim,hem sessiz hemde tasarruflu.
Sharp,Mitsubishi,Toshiba yı tercih edebilirsin.Yanlız 1000 liraya alamazsınız bu modelleri.
Arçeliklerinde İnverter leri mevcut,bende normal A sınıfı Arçelik var 13500 Btu memnunum.
Hayırlı Olsun.

o zaman bana 15.000 lazım... sharp, mitsubishi, toshiba bunlarda yaz kliması kış kliması diye ayrılıyor mu?
bu arada çok teşekkürler...
fakat bu modeller içinde sharp çok tuzludur bence... yoksa almak isterdim :)

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Yok yaz ve kış kilması diye bir şey yoktur.Artık kilmalar hem ısıtıp hem soğutabiliyor bunu içinde gaz ile yapıyor.
Bu yazdığım modeller özellikle Mitsubishi 24 saat çalıştığı yerler var
İşyerimizde.Yıllık temizliği yapılır,8 yıldır sorunsuz çalışanları var.Sistem odamızda General marka var gayet iyi

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
bu klima tasarım olarak müthişmiş... tabi bayanlar ilk tasarıma bakar ya :)
çok teşekkürler.. fakat bayağı pahalıymış...
hehe :) işin aslı bizede 1,290'a felan geldi akrabam Bursanın bölge dağıtım müdürü onun için birazdan fazla faydası oldu alırken :)

ayırdığınız bütce nedir Ablacım ona göre tavsiyelerde bulunayım siz yaz kış kullanmayı düşünmüyorsanız sadece yazın çekilmez sıcakları için ise inverter klima alıp daha fazla ödemenize gerek yok evinizin metre karesine göre fiyat olarak 900 ile 1100 sizin evinizi çivi gibi yapar :)
tabi alacağınız markanında kalite farkı ile :)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
hehe :) işin aslı bizede 1,290'a felan geldi akrabam Bursanın bölge dağıtım müdürü onun için birazdan fazla faydası oldu alırken :)

ayırdığınız bütce nedir Ablacım ona göre tavsiyelerde bulunayım siz yaz kış kullanmayı düşünmüyorsanız sadece yazın çekilmez sıcakları için ise inverter klima alıp daha fazla ödemenize gerek yok evinizin metre karesine göre fiyat olarak 900 ile 1100 sizin evinizi çivi gibi yapar :)
tabi alacağınız markanında kalite farkı ile :)

bütçem 1.000 TL...
fakat öncelikle şu inverter klimanın ne olduğunu anlasam... :s
çünkü siz inverter alın diyorsunuz [MENTION=47324]mustang[/MENTION] gerek yok diyor...
ben sadece yazın kullanacağım bir klima istiyorum...

uA23uA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
[MENTION=158637]angel75[/MENTION] şimdi şöyle birşey.
Normal klimalarda Aletin soğutmasını istediğiniz değeri ayarlarsınız,bunlar tüm kapasite ile bu işi yapmaya çalışır.
Ta ki istenilen değere gelene kadar.
Ama İnverter de Bu güç değişken kullanılır,bir de Klima kompresörleri,invertelerde Bir elektronik sürücü ile sürülür.Yani Frekansı 0 ile 50hz. arasında sürekli değişir,dolayısıyla Kompresörün çektiği Akımda düşer.
Bu durum hem tassarrufa hemde aletin sessiz çalışmasını sağlar.
İlk çıktığında bunlar çok pahalı idi şimdi,1500 lira seviyelerine geldi.
Ama dediğim gibi yazın kullanacaksanız,bu kadar para vermeyin.

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
bütçem 1.000 TL...
çünkü siz inverter alın diyorsunuz @mustang gerek yok diyor...
yok hanım efendi beni yanlış anladınız bende inventer klima almayın daha fazla ödemeyin diyorum :)
inverter klima tasarruf demektir yaz kış kolaylıkla sağlıklı bir şekilde kullanılabilir demektir az enerjiylede maximum performans sağlanabilir demektir işin özü ama sizin için bunu buldum okuduğunuz zaman inverter ile normal arasındaki farkı anlayacaksınız
Buradan

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18

çok teşekkür ederim... sen bu linkleri gönderdiğinde klimanın rengine de bakmam gerektiğini anladım... çünkü televizyonun üzerine koyacağım... siyah tv'nin üzerine beyaz çok sırıtır... duvarlarda beyaz olmadığı için...
samsung hayatta düşünmem... zamanında telefonundan çok çektim beyaz eşyada çekmek istemem :)

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bütçem 1.000 TL...
çünkü siz inverter alın diyorsunuz @mustang gerek yok diyor...
1 yıl önce ben de klima için hayli araştırdım. ve akabinde satın aldım. özet bilgi vereyim. inverter klima kullanılan gaz ve bazı ekipman farklılığı olan, elektrik verimi biraz daha yüksek ve daha düşük sıcaklıklarda ısıtabilen modeldir. Ancak sadece yaz ayı için düşünüyorsan inverter klimaya bi dolu para vermene gerek yok. Önerim Arçelik alman.Şuan 25 m2 odada kullanıyorum gayet memnunum.

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
anladıgım kadarıyla ınverter almaya gerek yok bende sadece yazın sogutma amaclı kullanacagım ıcın fazla para vermeye gerek kalmadıgına karar verdım

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=47324]mustang[/MENTION], [MENTION=278325]SamsungGalaxyS3[/MENTION], [MENTION=197533]Mr.Elm[/MENTION] çok teşekkürler inverter konusu için...
[MENTION=278325]SamsungGalaxyS3[/MENTION] evet yanlış anlamışım pardon :)

biriken iş yükümden dolayı hiç bakamıyorum klimalara... siyah olanları var mı?

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Senede 3-4 ay kullanacağız topu topu. Benim de aklıma vardı lakin çok para cihazlar.
Bu demek oluyor ki vantilatöre devam :)

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
1 _daikın
2_ Mitsubishi

başka markaya da para verme ... benden sana tavsiye

ucandalga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arçelik vestel bosh v.s. bu uyduruk şeyleri almayın. bunlar ucuzdur ve hem sağlığınızdan ederler hemde pahalıya mal olurlar. mitsubishi yada midea'yı fiyat performans olarak tercih edebilirsiniz. 3-4 ay kullanacağınızı düşünüyorsunuz ama en az 6 ay kullanırsınız. klima teknolojilerine göre fiyatları artıyor. toshiba ve sharp klimalar oldukça pahalı ama fiyatlarını sonuna kadar hak ediyorlar. invertör klimalar çok iyidir tavsiye ederim. 1000 tl var deyip sakın uyduruk şeylere vermeyin paranızı...

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
arçelik vestel bosh v.s. bu uyduruk şeyleri almayın. bunlar ucuzdur ve hem sağlığınızdan ederler hemde pahalıya mal olurlar. mitsubishi yada midea'yı fiyat performans olarak tercih edebilirsiniz.
Neye göre markaları karalıyorsunuz anlamıyorum. DAIKIN MITSUBISHI alın demeyi bizde biliyoruz ama sonuçta bütçe ortada. Ayrıca Vesteli tavsiye etmem, Bosch u bilmiyorum ama Arçelik soğutma alanında gayet iyi. Neo bilmemne filtresi, elektron fötürgeçi vs olmayı versin. Filtreyi düzenli temizlediğiniz takdirde sıkıntı olmuyor. Abartmaya lüzum yok bence. işini Arçelik çok rahat görür

ucandalga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
burada tartışmak amacıyla bulunmuyorum. ama mal ortada. koy iki klimayı yan yana kararı sen ver. malzeme kalitesi, işçilik teknoloji v.s. üfürdükleri hava bile farklı. yıllarca kullanılacak ve havasını soluyacaksın. 5 yıl sonra ucuz kliman kaça mal olacak?

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
burada tartışmak amacıyla bulunmuyorum. ama mal ortada. koy iki klimayı yan yana kararı sen ver. malzeme kalitesi, işçilik teknoloji v.s. üfürdükleri hava bile farklı. yıllarca kullanılacak ve havasını soluyacaksın. 5 yıl sonra ucuz kliman kaça mal olacak?
Tartışma yok zaten ifadem sert mi olmuş ki :) öyle hissettirdiyse kusura bakma. Dediğine katılıyorum ama bütçe belli burada ki mesele o paraya hangisi daha makul diye fikir yürütmek deneyimlerden bahsetmek vs. kastım bu idi.