Yerli malımız Anka, Haziran'da havada!

Bu konuyu okuyanlar

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Yerli insansız hava aracı ANKA, Haziran ayında TSK'nın kullanıma sunulacak. Savunma Sanayii Müsteşarı, ASELSAN'daki ölümler için de konuştu.

406720120405053508996.jpg

Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, insansız hava aracı ANKA'nın haziran ayında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kullanımına sunulacağını söyledi.

Murad Bayar, Türkiye-İsrail ilişkilerindeki son durumun, savunma sanayisini ciddi boyutta etkilemediğini de söyledi.

Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar, Meclis'te Milli Savunma Komisyonu üyelerine savunma sanayisindeki son duruma ilişkin bilgi sundu.

Müsteşarlığın idari yapısından, yürütülen projelere kadar tüm alanlardaki bilgileri paylaşan Bayar, Türkiye'yi en çok heyecanlandıran yerli insansız hava aracı ANKA'nın Haziran ayında Türk Silahlı Kuvvetlerinin kullanımına sunulacağını belirtti.

Bayar, "Mühendislik, tasarım işlemlerini doğrulama işlemlerini bitireceğiz, bunu bitirdiğimizde. Türk Silahlı Kuvvetlerine prototip tesisatı Haziran'dan itibaren kullanıma vereceğiz. Seri üretim için icra komitemiz 10 uçak için yetki verdi, siparişi vermek üzereyiz" dedi.

İsrail'le İlişkiler Etkilemedi

Bayar, milletvekillerinin Türkiye -İsrail ilişkilerindeki son durumun savunma sanayisine etkisine yönelik sorusunu da cevaplandırdı.

Murad Bayar, bu konuda, "Bizim açımızdan İsrail'e ihtiyaç duyduğumuz alanlar Türkiye'de çözülmüş durumda asgariye indi. Çok ciddi boyutta bizim işlerimizi etkilemiyor" diye konuştu.
"Olaylar Münferit"

Aselsan'daki 3 mühendisin ölümüyle ilgili olarak da konuşan Bayar, "Olaylar üzücü. Bendeki bilgi olaylar münferit, zaman dilimleri farklı, bir çalışan daha öncesinden Aselsan'dan ayrılmış" dedi.

haber7

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
İnşallah daha iyilerinide üretiriz.
Murad Bayar, bu konuda, "Bizim açımızdan İsrail'e ihtiyaç duyduğumuz alanlar Türkiye'de çözülmüş durumda asgariye indi. Çok ciddi boyutta bizim işlerimizi etkilemiyor" diye konuştu.
Bu açıklamayı tam anlayamadım. Ben, israil'e ihtiyaç duyduğumuz gereçleri yerli olarak ürettiğimizi anladım. Ama sanki israil ile anlaştık, bu gereçleri israil'den temin ediyoruz anlamıda çıkıyor gibi. Sizce durum ne?

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
İnşallah daha iyilerinide üretiriz.

Bu açıklamayı tam anlayamadım. Ben, israil'e ihtiyaç duyduğumuz gereçleri yerli olarak ürettiğimizi anladım. Ama sanki israil ile anlaştık, bu gereçleri israil'den temin ediyoruz anlamıda çıkıyor gibi. Sizce durum ne?

savunmada İsrail'e bağımlılığımız minimuma indi. yani israille yaşadığımız sorun savunma sanayimizin gelişmesini etkilemedi diyor :) israilden temin yok. zaten tüm askeri anlaşmalar askıya alınmıştı :)

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Aman ne zor ne zor ! Bizim mühendislere müsade edilseydi Mars' a gitmişlerdi Mars' aaaaa ! Umarım bu güzel haberler iyice şişmiş Türk Halkı için gaz alma projeleri değildir, aksi takdirde hiçbir anlamı yok...

MaşaAllah aslanlarım yürüyün be, heronu ciklet diye çiğner bizim Ankamız... Teknolojisiyle parçalar...

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Haydi Bakalım Allah utandırmasın.

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Aman ne zor ne zor ! Bizim mühendislere müsade edilseydi Mars' a gitmişlerdi Mars' aaaaa ! Umarım bu güzel haberler iyice şişmiş Türk Halkı için gaz alma projeleri değildir, aksi takdirde hiçbir anlamı yok...

MaşaAllah aslanlarım yürüyün be, heronu ciklet diye çiğner bizim Ankamız... Teknolojisiyle parçalar...

Nedir bu senin alaylı konuşma tarzın ?

Sanki çekememe veya sürekli muhalefet olma çabası.

Bu habere sadece 2 kelime yeter "Hayırlı olsun"... Bunu bile demeden-diyemeden böyle saçma sapan yorumlar neden yaparsınız !

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323

arkadaşım, bir derdiniz mi var?
sanki bu ülkenin başarısı sizi rahatsız etmişe benziyor.
bu yapılan yeni araç israilden aldığımız heronların yerine ikame edilecek, az şey mi bu?
hani daha evvel yaptığınız yorumları bilmesem, avatarınızı görmesem, sizi malum zihniyetten biri gibi zannedecem ya, değilsiniz.
iktidara karşı olma saikiyle yazıyorsanız bunu da anlayamam, nihayetinde bu ülkemizin başarısı, kim olursa olsun iktidarda yapılacaktı bu. doğrusu bu sitede şimdiye kadar hiç kimse beni böyle bir sukut-u hayale uğratmamıştı.

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Nedir bu senin alaylı konuşma tarzın ?

Sanki çekememe veya sürekli muhalefet olma çabası.

Bu habere sadece 2 kelime yeter "Hayırlı olsun"... Bunu bile demeden-diyemeden böyle saçma sapan yorumlar neden yaparsınız !

İstediğimi söylerim, sizi alakadar etmez... Kimseye yorum beğendirme zorunluluğum yok...

--- Mesaj Güncellendi ---

Sorgulamanın anlamını bilmedikleri gibi sorgulaya da yadırgayanlar...

Allah ve Kur'an dışında herkesi / her şeyi sorgularım, bunu da buraya not düşüyorum... Bu yazdığım mesajımın ise yayınlanmasını talep ediyorum... Selametle

--- Mesaj Güncellendi ---

arkadaşım, bir derdiniz mi var?
sanki bu ülkenin başarısı sizi rahatsız etmişe benziyor.
bu yapılan yeni araç israilden aldığımız heronların yerine ikame edilecek, az şey mi bu?
hani daha evvel yaptığınız yorumları bilmesem, avatarınızı görmesem, sizi malum zihniyetten biri gibi zannedecem ya, değilsiniz.
iktidara karşı olma saikiyle yazıyorsanız bunu da anlayamam, nihayetinde bu ülkemizin başarısı, kim olursa olsun iktidarda yapılacaktı bu. doğrusu bu sitede şimdiye kadar hiç kimse beni böyle bir sukut-u hayale uğratmamıştı.

-arkadaşım, bir derdiniz mi var

Derdim, her şeyi sorgulamak ve bu ülke için her zaman en doğrusunu en güzeli istemek... Suçlular dahi size zarar vermeden önce iyi görüntü verirler sonra verecekleri zararı verirler ve iş işten geçer... Senelerdir ülkeyi içten kemirenlerden gına geldiği için her kim olursa olsun bu adam tamamdır diyemiyorum... Bundan öncekiler ve bu iktidar dahil olmak üzere, bundan sonra gelecek olursa yeni gelenleri de her daim inceler ve tam olarak güvenmemeye devam ederim...

Tam güven, tam bağlılık ve sorgulanmama, bunlar ancak Allah (c.c.)' ya olur...

-sanki bu ülkenin başarısı sizi rahatsız etmişe benziyor

-Vatan, Millet, Din, Atalarımız söz konusu olduğunda bunlara bağlılığım hususunda birçok yorumum mevcut ki zaten bunları okuduğunuzu belirtmişsiniz... O zaman beni biraz olsun tanıyorsunuz demektir...

-bu yapılan yeni araç israilden aldığımız heronların yerine ikame edilecek, az şey mi bu

Mutluluğumu belirtmiştim zaten "MaşaAllah aslanlarım yürüyün be, heronu ciklet diye çiğner bizim Ankamız... Teknolojisiyle parçalar..."

iktidara karşı olma saikiyle yazıyorsanız bunu da anlayamam, nihayetinde bu ülkemizin başarısı, kim olursa olsun iktidarda yapılacaktı bu.

İktidara karşı belirli bir tutumum yok... Daha net ifade açısından örneğin: "Kur'an-ı Kerim ile ilgili yapılan yeni düzenlemeleri, Kirpi adlı askeri aracın seneler sonra nihayet hangardan çıkarılıp Mehmetler' in aktif kullanımına sunulmasını alkışlarken, bağıra bağıra "Biz haçlı ordusuyuz" diyenlerle sırf dünyada birileri "Neler oluyor yahu" diye sorgulamasın diye Şanlı Müslüman Türk Askerleri gidip Libyayı kuşattılar... Mermi sıkmamak hiçbir şeyi değiştirmez, gitmişsen tasvip ediyorsun demektir... Yahut Irak a yapılan 2000-2500 sorti bombalamanın Türkiye' den kalkan Amerikan F16 ları ile yapılmasını takdir etmemi beklemeyin lütfen... Kızlarını israillilerle evlendirip, Ülkemize onların emriyle darbe yapanları içeri atan AKP yi desteklerim mesela (ağlama duvarında dua eden genelkurmay başkanları pehh) ve buna benzer birçok iyi ve kötü örnekle uzar gider bu iş...

Sorguladığım ise şu: "Neden her şeyi doğru yapmıyorlar ?" "Neden bir hareket tüm sinirimizi dindiriyorken bir diğer hareket ise sinir küpü olmamıza neden oluyor ?" O zaman burada bir şeyler yanlış gidiyor demektir...

Sorgulamanın kötü olan yanı nedir ? Sorgulamak bana göre askerde nöbet tutmaya benzer... Bir ülkenin fiziksel anlamda korunmaya ihtiyacı olduğu gibi ayak oyunlarına karşı da her daim hazır ve aktif bir tutum içerisinde olması gerekir... Buna günümüz dünyasında fazlasıyla ihtiyaç vardır, özellikle Türkiye' de... Nedeni gayet açıktır: "Artık savaşlar masada yapılıyor"
ve ben hiçbir avrupa ülkesinin bize saldırmaya cüret edebileceğine inanmıyorum... Çünkü onlar gayet iyi biliyorlar ki Türk Halkı, o şeref...z avrupalı bize ne zaman saldırsa bir bütün oluyor... Kanlı bıçaklı adam bile yek vücut oluyor... Senelerce uğraşıp sağcı solcu, mezhebi şu bu diye ektikleri fitne tohumlarını bizle tekrar savaşarak ektikleri gibi sökmek istemiyorlar...

Neden kuşkum dinmiyor...

Çünkü kamunun hoşuna giden küçük jestler geliyor önce, sonra ardından büyük bir planın yeni etabı devreye giriyor... Halk ne oluyor diye tam homurdanmaya başlıyor küçük bir kıyak daha geliyor halk biraz nefes alıyor... Kısır döngü halinde sürüp giden bir yapı var...

Sizce Müslümanlar' a sıkılan her kurşun, avrupalıların doymak bilmez nefislerinden sebep midir ? Bu engellemek istense yapılamayacak bir şey mi sanki ? Esed muhaliflere kurşun sıkınca Müslümanlar ölüyor müdahale şart naraları atılırken Amerika ve İsrail onca ülkede milyonlarca Müslüman öldürdüğünde niye çıkmıyor bu sesler ? Neden neden... "Nato' nun, Libya' da ne işi var" Sayın Erdoğan' ın kelamıyla...

Kıdemli Albay hocamız bir şey dedi: "Mavi Marmara kuşatıldığında hiçbir Türk ölmezdi, ama bizi yönetenler halkına sahip çıkamadı" Amerika onca sorti ile Müslüman ülkeleri bombalıyor bizim ülkemizden kalkıp... Biz vatandaşlarımı korumak için dikkat edin Korumak İçin bile bir F16 kaldırıp israilli askerleri taciz etmedik... Edemedik, ettirmediler ve nitekim vatandaşarımız bunu canları pahasına ödediler bizse özür bekliyoruz... 7 yaşında küsmüş bir çocuk gibi...

IuTKuI

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Çok doğru konuşmuşsun. Özellikle son 3 paragrafa cani gönülden katılıyor ve destekliyorum seni.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
90 sene sonra gerçekleşiyor inşAllah.

GaMeRR119

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
dışa bağımlılığı bitirecek her hareketi köküne kadar desteklerim...

Son mesajlar