Dünya Saati Uygulamasına Destek Olun

Bu konuyu okuyanlar

Private-B

Doçent
Reaksiyon puanı
1
amaan kardesim bana şahsi düşüncem oalrak saçma benzin litesi 4.710 olmuş banane şunu kapat katkın olsun beni düşünmeyen ülke devlet il ilçe kasaba köy ben hiç düşünmem düşüncemi iyi bulanda olabilir kötüde saygı duyarım...

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Sanki ışıkları kapanınca barajlar elektrik üretmiyor. Asıl kullanmayınca boşa gidiyor üretilen elektrik.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Sanki ışıkları kapanınca barajlar elektrik üretmiyor. Asıl kullanmayınca boşa gidiyor üretilen elektrik.

Sen enerji depolama diye bir şey duymamışsın bu zamana kadar sanırım hayatında. Yaş kaç merak ettim... Kullanımayan enerji boşa gitmez, depolanır ve yeri geldiğinde kullanılır.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Sen enerji depolama diye bir şey duymamışsın bu zamana kadar sanırım hayatında. Yaş kaç merak ettim... Kullanımayan enerji boşa gitmez, depolanır ve yeri geldiğinde kullanılır.
Enerji nerede depolanabilir? :confused1:
Merak ettim.:)

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Akü, pil ve bilimum bu mantıkla çalışan kapasitörler. Ben de yaşını merak ettim :)
Benim yaşımı merak ediyorsan nickimin altında yazıyor.:)
Ayrıca bırakın bir şehri,bir mahallenin elektriğini depolamak bile teorik olarak imkansız.
Sadece elektriği üretmek için kullandığınız su doğalgaz gibi kaynakları,çekilen yüke göre modülasyon yaptırabilirsiniz.
Nereden biliyorum diye sorarsanız,25 senedir bu işlerin içindeyim.:wink:

--- Mesaj Güncellendi ---

Bu Dünya Saati denen safsatayı büyük şirketlere anlatsınlar.
Yoksa bizim gibi ev kullanıcıları için her saat dünya saati zaten.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26

Akü, pil ve bilimum bu mantıkla çalışan kapasitörler. Ben de yaşını merak ettim :)

Arkadaş bugün güneş enerjisi ile telefonunu şarj ettiği iddia ettiği bir uygulama yüklemiş. Onu deniyordu. Telefonu kulağa götürünce ekranı kapatmak için ekranın üst kısmında bir ışık sensörü var. Güneş ışığının şiddetine göre gerçekten tepki. Şarj %83'tü bakalım ne zaman %84 olacak derken %82'ye düştü. Sizinki de o hesap.

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Yaş 25 (makina mühendisiyim , belki ciddiye alırsın diye yazdım) , ve o senin dediğin depolama işi cep telefonu şarj etmeye benzemez o kadar enerjiyi her istediğin zaman depolayamazsın, imkansız değil zaten insanoğlunun en büyük isteklerinden birisi enerjiyi depolamak ama o da pek ucuza mal olacak bir iş değil. Amacım laf sokmak ya da bilgiçlik taslamak değil bende doğuştan öğrenmedim bunları. Saygılar.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Benim yaşımı merak ediyorsan nickimin altında yazıyor.:)
Ayrıca bırakın bir şehri,bir mahallenin elektriğini depolamak bile teorik olarak imkansız.
Sadece elektriği üretmek için kullandığınız su doğalgaz gibi kaynakları,çekilen yüke göre modülasyon yaptırabilirsiniz.
Nereden biliyorum diye sorarsanız,25 senedir bu işlerin içindeyim.:wink:

--- Mesaj Güncellendi ---

Bu Dünya Saati denen safsatayı büyük şirketlere anlatsınlar.
Yoksa bizim gibi ev kullanıcıları için her saat dünya saati zaten.

Benim cevabım enerji nerede depolanır sorusuna idi. yanlış anlaşılma olmasın. bir şehrin enerjisini depolamayı kastetmedim. bence sorun yanlış olmuş. enerji nerde depolanır ki değil, bu kadar enerji nerde depolanır olsa daha doğru olurdu :)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
enerjiyi depolamak var ise yıldırımları yakalasınlar :)