"@" Tuşum çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

muzi97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben foruma yeni katıldım.Kuralları tam bilmiyorum umarım yanlış birşey yapmamışımdır.Benim bilgisayarım laptop laptopumda sorun yok Windows 7 Home Basic Service Pack 1 var.Ben arkadaşımla sohbet ederken bazı tuşlara bastım ve bilgisayarımda değişiklikler olmaya başladı.Önce "@" tuşum basmıyor ve sonrasında futbol oyunu oynarken yön tuşlarıyla ilerliyorum hızlı koşma tuşum "e" iki tuşa birden basıyorum ve şut atmak için "d" tuşuna basmak istiyorum fakat "d" tuşu işlemiyor.Yani en fazla 2 tuşa basabiliyorum 3 tuşa basamıyorum.Format atmak istedim fakat bulamadım.Bana bir çözüm yolu gösterir misiniz ?

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Benim bilgisayarım laptop laptopumda sorun yok
bunu nasıl biliyorsunuz? laptopunuzun klavyesi arızalanmış olabilir. eğer garanti dahilindeyse servise götürüp baktırın. eğer garantisi yoksa bi bilgisayarcıya götürün değiştirtin.

muzi97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım fakat bilgisayarı açıyorum internete giriyorum googleye girince kendi kendine "q" ya basıyor ben başka bi tuşa bastığımda duruyor baka bir tuşa basmasam kendi kendine basmaya devam ediyor bozuk olsaydı böyle yapmazdı heralde ?

S_T_A_L_K_E_R

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Anladım fakat bilgisayarı açıyorum internete giriyorum googleye girince kendi kendine "q" ya basıyor ben başka bi tuşa bastığımda duruyor baka bir tuşa basmasam kendi kendine basmaya devam ediyor bozuk olsaydı böyle yapmazdı heralde ?

Bozuk olduğu için öyle yapıyor olmasın :S

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
eski tip tuş takımlı bir klavye ise tusu sokebilirsin sanırım belki altına birşey kaçmış olabilir. ekmek kırıntısı falan :)))

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Windows 7 kullanıyorsanız, önemli durumlarda sanal klavyeyi kullanabilirsiniz. Başlat'ı tıklayın arama bölümüne ''osk'' komutunu girin, açılan bölümde osk yı tıklayın. Sanal klavye açılacaktır. Geçici bir çözüm bu tabii ki.

Oyunlarda ise özellikle futbol oyunlarında 3 tuş aynı anda çalışmayabiliyor bazen. Bazı klavyelerde ise 4. tuş çalışmaz... Bence klavye yerine oyu konsolu ( gamepad joypad ) kullanmanızı tavsiye ederim. Çok daha keyifli ve bu şekilde laptop'un klavyesini bozulmasını da engellemiş olursunuz.

Format atmadan önce sorunu çözmeye çalışın. Eğer klavye arızalı ise format atmak sorunu çözmeyecektir.

Edit: Yeni yazılan mesajları görmemiştim bu yazıyı yazarken. Gamepad tavsiyesi için geç kalmışım anladığım kadarıyla. :D

Klavyenin Q tuşu hassaslaşmış zaman zaman takılı kalıyor ya da herhangi bir tuşa bastığında Q tuşuna basıyormuş gibi algılıyor. Oyun oynarken zorlamışsınız gibi geldi bana.

muzi97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 kullanıyorsanız, önemli durumlarda sanal klavyeyi kullanabilirsiniz. Başlat'ı tıklayın arama bölümüne ''osk'' komutunu girin, açılan bölümde osk yı tıklayın. Sanal klavye açılacaktır. Geçici bir çözüm bu tabii ki.

Oyunlarda ise özellikle futbol oyunlarında 3 tuş aynı anda çalışmayabiliyor bazen. Bazı klavyelerde ise 4. tuş çalışmaz... Bence klavye yerine oyu konsolu ( gamepad joypad ) kullanmanızı tavsiye ederim. Çok daha keyifli ve bu şekilde laptop'un klavyesini bozulmasını da engellemiş olursunuz.

Format atmadan önce sorunu çözmeye çalışın. Eğer klavye arızalı ise format atmak sorunu çözmeyecektir.

Edit: Yeni yazılan mesajları görmemiştim bu yazıyı yazarken. Gamepad tavsiyesi için geç kalmışım anladığım kadarıyla. :D

Klavyenin Q tuşu hassaslaşmış zaman zaman takılı kalıyor ya da herhangi bir tuşa bastığında Q tuşuna basıyormuş gibi algılıyor. Oyun oynarken zorlamışsınız gibi geldi bana.

Anlıyorum gamepad zaten alacağım fakat 3 tuş eskiden basabiliyordu hatta tuşa bile basabiliyordum dediğim gibi internettekilere özendim tuşları fazla kurcaladım böyle oldu ekmek kırıntısı kaçtığınıda sanmıyorum çünkü hiç yemek yemedim laptopun yanında Q tuşunu açtım fakat bi sorun gözükmüyor.Ekran klavyesinde çalışıyor şaşırdım şimdi windows 7 home basic'i ultimate yaptım fakat yine düzelmedi ben windows dosyasında bi sorun olduğunu düşünüyorum.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Tuşları fazla kurcaladım derken ne demek istediniz anlamadım açıkçası. Hangi işlemleri yaptınız tam olarak?

Windows dosyasında bir sorun yok bence.

Önceden Q tuşu hassas değildi, kendiliğinden çalışmıyordu 3 tuş aynı anda kullanabiliyordunuz. Şimdi ise farkında olmadan Q tuşu da devreye giriyor ve siz 2 tuşu aynı anda kullandığınızı düşünürken 3. tuş olarak çalışıyor. Tabi şut çekmeye çalıştığınızda 4. tuş olarak bastığınız tuşun çalışmaması ve oyuncunun şut çekmemesinin sebebi de bu gibi.

muzi97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır Q tuşu eğer kendi kendine basıyor ise ben buraya yazı yazarkende kendi kendine çıkması lazımdı sadece bilgisayarı açınca oluyor.Ve kurcaladım derken tuşların üstümde ellerimi gezdirdim ondan sonra bilgisayar başlarken frekans sesi çıkıyor kulağımı delecek gibi bir ses 5 saniye sonra siyah bir ekran çıkıyor Windows 7 yazıyor entere basıyorum ondan sonra windows başlatılıyor yazısı çıkıyor.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Oyun oynarken özellikle futbol oyunlarında klavyeye uyguladığınız baskının farkında olmayabilirsiniz.

Futbol oyunlarında yön tuşları dışındaki tuşlar genelde A, S, D, Q, W, E oluyor. oyun oynarken örneğin hızlı koşma olarak kullandığınız tuş E olarak belirtmişsiniz. Diğer kullandığınız tuşlar da muhtemelen Q tuşunun civarındaki tuşlardır. Bu tuşları kullanırken Q tuşu da kendiliğinden devreye giriyor olabilir diye düşünmüştüm.
Yazı yazarken daha nazik basıyoruz, oyun oynadığımız gibi basmıyoruz tuşlara :D

Bilgisayar başlarken frekans sesi çıkarıyor olması da normal bir şey değil. İlk mesajınızdaki gibi ''laptopumda sorun yok'' demeyin bence :D

muzi97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütün bu olaylar zaten o lanet olası tuşların üstünde elimi gezdirirken oldu :D Dediğin gibi başka tuşlara basarken o tuşada etki ediyor olabilir çözüm olmadı fakat yinede teşekkür ederim vaktini ayırdın :)