Huawei U8800 IDEOS X5 Tavsiye Eder misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Vsolozzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android 4.0 teorik olarak 2.3 versiyonların hepsine olacak güya ama bu telefon orjinal 2.2 sürümle geliyor, tabi 2.3 e yükseltilebiliyor. Acaba bir bilginiz varmı bu telefonun 4.0 destekleyip desteklemiyeceğine dair bende almayı düşünüyorumda.

yigor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
huawei u8800 ideos x5 isimli telefonu alalı 5 hafta oldu. bu telefonun tek eksik yönü aldıysan eğer satamazsın piyasası çok düşer ama zaten bu özelliklerdeki bi telefon şu an 1.500tl olduğu için satmakta biraz saçma olabilir. tavsiye ederim mükemmel bir telefon 1.000 - 1.500ghzE kadar çıkartabiliyosun işlemcihızını çeşitli romlarla miui özellikle
ama bu aralar şöyle bi sıkıntım var nasıl çözeceğimi bilmiyorm nereye yazacağımıda:

arkadaşlar şimdi huawei u8800 ideos x5 adlı telefonumu yeni aldım miui rom yükledim her şey çok iyi ama hafıza kartını görmüyor toplam bellek 2 gb gözüküyor ve bilgisayar bağladığımda 2gb olan telefon hafızasına girebiliyorm sadece h sürücüsü hafıza kartı ama kart takılı değilmiş gibi gözükmüyor. telefonumda ve bilgisayarımda kartı göremiyorm.
biçimlendirdim denedim olmadı.
kartı başka alette denendi çalışıyor

yardım ederseniç çok sevinirim arkadaşlar şimdiden teşekkürler...

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
huawei u8800 ideos x5 isimli telefonu alalı 5 hafta oldu. bu telefonun tek eksik yönü aldıysan eğer satamazsın piyasası çok düşer ama zaten bu özelliklerdeki bi telefon şu an 1.500tl olduğu için satmakta biraz saçma olabilir. tavsiye ederim mükemmel bir telefon 1.000 - 1.500ghzE kadar çıkartabiliyosun işlemcihızını çeşitli romlarla miui özellikle
ama bu aralar şöyle bi sıkıntım var nasıl çözeceğimi bilmiyorm nereye yazacağımıda:

arkadaşlar şimdi huawei u8800 ideos x5 adlı telefonumu yeni aldım miui rom yükledim her şey çok iyi ama hafıza kartını görmüyor toplam bellek 2 gb gözüküyor ve bilgisayar bağladığımda 2gb olan telefon hafızasına girebiliyorm sadece h sürücüsü hafıza kartı ama kart takılı değilmiş gibi gözükmüyor. telefonumda ve bilgisayarımda kartı göremiyorm.
biçimlendirdim denedim olmadı.
kartı başka alette denendi çalışıyor

yardım ederseniç çok sevinirim arkadaşlar şimdiden teşekkürler...

x5 settinge girerek Internal/External Storage'den External Storage yi seçip yeniden başlatın :)

yigor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim ilk olarak türkçe oldyuğu için türkçesini söyliymi sana. ayarlara giriyorum ordan DEPOLAMA AYARLARI var. oraya giriyorm şöyle bir görüntü var:
SD KARTI ÇIKAR
SD KARTI BİÇİMLENDİR :(BASILMIYOR SOLUK GÖRÜNTÜ)

SD KART TOPLMA BELLEK ALANI
2.00GB

KULLANILABİLİR BELLEK ALANI
2.00GB

yardım edersen çok sevinirim nasıl teşekkür edicem bilemiyorm kardeşim ya..

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Siz kartı ne olarak biçimlendirdiniz? Fat32 mi, ntfs olarak mı? Fat32 olarak biçimlendirmeyi deneyin.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Miui rom yüklendiğinde telefon garanti dışına çıkar mı?
Birde performans olarak bir fark varmı bu romlar arasında.
Huawei ideos ta miui ekran görüntüsü koyabilirmisiniz arkadaşlar?

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Miui rom yüklendiğinde telefon garanti dışına çıkar mı?
Birde performans olarak bir fark varmı bu romlar arasında.
Huawei ideos ta miui ekran görüntüsü koyabilirmisiniz arkadaşlar?
Performans olarak hissedilir şekilde iyileşme olmasa idi neden rom atılsın ki :)
Ben yüklemedim hafıza kartı almadım daha.
Rom yüklediğinde cihaz garanti kapsamı çıkar, fakat servise gönderileceği zaman stok romu atarsanız tekrar sorun olmaz :)

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Mani Nai'nin dediği gibi stok rom'un yedeğini alıp, garantiye göndermeden önce de kurup gönderirseniz sorun yaşamazsınız diyorlar :) Bu ne derece doğru bilmiyorum. Bende miui kurdum kullanıyorum miui'den memnunum. Stok rom çok sade geliyor şimdi bana :)
Youtube'de miui ile ilgili bir çok video var :)

[video=youtube;VHeBJBJTJgw]http://www.youtube.com/watch?v=VHeBJBJTJgw[/video]

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Mani Nai'nin dediği gibi stok rom'un yedeğini alıp, garantiye göndermeden önce de kurup gönderirseniz sorun yaşamazsınız diyorlar :) Bu ne derece doğru bilmiyorum. Bende miui kurdum kullanıyorum miui'den memnunum. Stok rom çok sade geliyor şimdi bana :)
Youtube'de miui ile ilgili bir çok video var :)

[video=youtube;VHeBJBJTJgw]http://www.youtube.com/watch?v=VHeBJBJTJgw[/video]
Overclock yaptıktan sonra batarya tüketiminde bir değişme var mı?

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Yahu gençler hazır aklımdayken 8 gb class 6 yada daha üstü kart kullanan varmı, bişey tavsiye edin bana :)

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Birde şunu merak ediyorum.İdeos x5 lerinizin bataryası ne kadar gidiyor.Yada rekor kimde,herkes yazarsa iyi olur düşüncesindeyim.
İlk ben yazayım,maksimum şu an 2,5 gün gitti.Buda 20 dakika telefon görüşmesi,1 saate yakın internet,30 dakikada müzik dinleyerek oldu.
Ama 8 saatte de bittiği oldu,tabii sürekli nette idim ve radyo açıktı.
Sizlerde yazın bakalım bu canavarlar nasıl aletlermiş görelim.:)

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Beklenen soru geldi :) Ortalama sarj süresi 2 gün bende. Tabi etkin olarak kullanıyorum telefonu.

yigor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siz kartı ne olarak biçimlendirdiniz? Fat32 mi, ntfs olarak mı? Fat32 olarak biçimlendirmeyi deneyin.

denedim kardeşim olmadı ya sildim ilk romunu tekrar kurdum sorun yok miui yi tekrar kurdum yine okulumuyor hafıza kartını. başka rom kurmakta istemiyorm performansı çok iyi çünkü miuinin. aslında kendi romun kullanışını çok seviyorm ama onun hızı yavaş işime gelmiyor

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
denedim kardeşim olmadı ya sildim ilk romunu tekrar kurdum sorun yok miui yi tekrar kurdum yine okulumuyor hafıza kartını. başka rom kurmakta istemiyorm performansı çok iyi çünkü miuinin. aslında kendi romun kullanışını çok seviyorm ama onun hızı yavaş işime gelmiyor
Farklı bir hafıza kartı denediniz mi? Hafıza kartında sorun olabilir.

Şarj süresine gelince benim 1 günden fazla gitmiyor :D Kullanmazsam 1.5 gün gidiyor :)

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Birde şunu merak ediyorum.İdeos x5 lerinizin bataryası ne kadar gidiyor.Yada rekor kimde,herkes yazarsa iyi olur düşüncesindeyim.
İlk ben yazayım,maksimum şu an 2,5 gün gitti.Buda 20 dakika telefon görüşmesi,1 saate yakın internet,30 dakikada müzik dinleyerek oldu.
Ama 8 saatte de bittiği oldu,tabii sürekli nette idim ve radyo açıktı.
Sizlerde yazın bakalım bu canavarlar nasıl aletlermiş görelim.:)

android işletim sistemli cihazların hepsinin şarjı çabuk bitiyor. bekleme süresi uzun fakat aktif kullanımda genelde aşırı şarj tüketiyor bu smartphone'lar. ama huawei ideos x5'te bu konuda bir düzensizlik var sanki yani kimisi uzun gidiyor diyor kimisi çok çabuk bitiyor diyor stabil bir durum yok sanki. yakınımdan bir örnek vermem gerekirse bir arkadaşımda optimus black var diğer bir arkadaşımda huawei ideos x5 mevcut. geçenlerde bir akşam 3 arkadaş bir arada kaldık. iki smartphone arasında karşılaştırma yaptık. aynı anda şarja taktık iki cihazı da ikisi de dolunca çıkarttık. hemen hemen aynı sürelerde oyun oynadık, internete girdik. kısa süreli konuşmalar yaptık falan tam olarak bitiremedik haliyle şarjı kısıtlı vaktimiz olduğundan ama şunu gördük huawei'nin şarjı optimus'a göre çok daha çabuk tükeniyordu.

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
X5 kamera açısından yetersiz kalmakta.. Bunu göze alarak cihazı alın :)

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Farklı bir hafıza kartı denediniz mi? Hafıza kartında sorun olabilir.

Şarj süresine gelince benim 1 günden fazla gitmiyor :D Kullanmazsam 1.5 gün gidiyor :)

Sarj süren çok düşükmüş. Hocam sana Advanced Task Killer ı öneririm. Kullanmadığın arka plandaki uygulamaları kapatmanı sağlıyor, ayarlanabiliyor vs.. yararı olabilir.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Sarj süren çok düşükmüş. Hocam sana Advanced Task Killer ı öneririm. Kullanmadığın arka plandaki uygulamaları kapatmanı sağlıyor, ayarlanabiliyor vs.. yararı olabilir.
Bencede şarj süresi düşük,bunun sebebide overclock gibi geliyor bana.Bugün nette yaptığım araştırmalarda batarya süresinin overclock ile bayağı azaldığı yönünde idi.

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Overclock + ekran parlaklığı en yüksek seviyede + genelde WiFi açık oluyor :)

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Overclock + ekran parlaklığı en yüksek seviyede + genelde WiFi açık oluyor :)
Evet bu şartlarda hangi pda olsa batarya ancak bu kadar giderdi.Peki bu aletlerin bataryaları gün gelince bozulacak.Yedeğini nereden bulabileceğiz.Çünkü bu aletlerin aksesuarlarını bile zor buluyoruz.Ben kılıf ile ekran filmini ta Konya da bulabildim.

Optimus-Prime

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet bu şartlarda hangi pda olsa batarya ancak bu kadar giderdi.Peki bu aletlerin bataryaları gün gelince bozulacak.Yedeğini nereden bulabileceğiz.Çünkü bu aletlerin aksesuarlarını bile zor buluyoruz.Ben kılıf ile ekran filmini ta Konya da bulabildim.
Bataryayı e-bayden alabilirsiniz, 1800mha`lık bataryalar mevcut ayrıca Konya`dan satış yapan sitedeki ekran koruyucular ekranın görüntü kalitesini bozuyor. Ben de oradan almıştım, bir hafta sonra gittigidiyor`da ekranın görüntü kalitesini bozmayan normal ekran koruyucu aldım memnunum. Ayrıca bolca kılıf bulmakta mümkün.

mehmetsaln

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim kafama takılan teknik servislik bir işi olduğunda, parça gerektiğinde... bence o kadar da rahat davranamayacağımız bi telefon ...ayrıca o kadarda sağlam bi telefon olmadığını duydum bilgisi olanlar varsa paylaşabilirlermi

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Bencede şarj süresi düşük,bunun sebebide overclock gibi geliyor bana.Bugün nette yaptığım araştırmalarda batarya süresinin overclock ile bayağı azaldığı yönünde idi.

Aynen öyle. Ben de ilk önce orijinal 2.2.2 romunu yükledim pek memnun kalmadım sonra 2.3.5 miui rom yükledim performans romu ama arayüzü vs. o da pek hoşuma gitmedi ve bu rom ile 1,5 Ghz hızına kadar çıkabiliyor cihaz(Şarjı asıl kısaltan rom). Şimdi yine 2.2.1 Türkiye romuna döndüm nedenini bilmiyorum ama telefonu bu haliyle daha iyi geliyor bana.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Aynen öyle. Ben de ilk önce orijinal 2.2.2 romunu yükledim pek memnun kalmadım sonra 2.3.5 miui rom yükledim performans romu ama arayüzü vs. o da pek hoşuma gitmedi ve bu rom ile 1,5 Ghz hızına kadar çıkabiliyor cihaz(Şarjı asıl kısaltan rom). Şimdi yine 2.2.1 Türkiye romuna döndüm nedenini bilmiyorum ama telefonu bu haliyle daha iyi geliyor bana.
Galiba bu telefon en stabil kendi romu ile çalışıyor.Ama yinede denemek lazım diğer romlarıda.

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Bataryayı e-bayden alabilirsiniz, 1800mha`lık bataryalar mevcut ayrıca Konya`dan satış yapan sitedeki ekran koruyucular ekranın görüntü kalitesini bozuyor. Ben de oradan almıştım, bir hafta sonra gittigidiyor`da ekranın görüntü kalitesini bozmayan normal ekran koruyucu aldım memnunum. Ayrıca bolca kılıf bulmakta mümkün.
Bende konya'dan almıştım ekran koruyucuyu kalitesini biraz bozmuştu. Hepsiburada.com'dan link atabilir misiniz? Bende oradan alıyım :)

capslocksmith

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 aydan fazla oldu ben alalı. fiyatına göre çok çok iyi bence. internetten bide beyaz kılıf aldım, mükemmel görünüyor:)

şarjı az gidiyor doğru fakat --süper task killer ve android booster-- programlarını marketten indirip kurun. çok program denedim. bu ikisi en iyisi. en az 2 kat uzadı pil ömrü:)
antivirüs olarakta NetQin security tavsiye ederim.