Meb onaylı Bilgisayar işletmenliği sertifikası

Bu konuyu okuyanlar

sonercelix

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, Meb onaylı bilgisayar işletmenliği sertifikası için kursa gitmek şart mıdır? Kurs içeriğinde
Bilgisayar donanım ve yazılım bilgisi, Word, Excel, Powerpoint, outlook , internet kullanımı var.
Kursa gidilmeden sınava girilmiyor mu, sürücü belgesi olayında olduğu gibi.

timuruntorunu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
devlet işi için arıyosan derste aldığın bilgisayar dersi sertifika olarak kabul ediliyor, diğer konuyu bilmiyorum

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Merhabalar, Meb onaylı bilgisayar işletmenliği sertifikası için kursa gitmek şart mıdır? Kurs içeriğinde
Bilgisayar donanım ve yazılım bilgisi, Word, Excel, Powerpoint, outlook , internet kullanımı var.
Kursa gidilmeden sınava girilmiyor mu, sürücü belgesi olayında olduğu gibi.

>>Bu kursu bir halk eğitim kurumunda veren bir öğretmen olarak şunu söyleyebilirim ki;
>>Yeni ismi BİLGİSAYAR KULLANIM KURSU(eski ismi; bilgisayar işletmenlik kursudur) 7 Modülden (konudan) oluşmaktadır.
1.Modül;Bilgisayar kullanım modülü(henüz foyet kodu yoktur.)
2.Modül;İşletim sistemleri temelleri
3.Modül;İşletim sisteminin gelişmiş özellikleri (win-7 işletim sistemi)
4.Modül;Kelime işlemci(office word 2010)
5.Modül; Elektronik tablolama(Office excel 2010)
6.Modül; Sunu hazırlama (Office power point 2010)
7.Modül; İnternet ve e-posta yönetimi, modüllerinden oluşmaktadır..
Kursun tamamı 160 saat olup 160 saatin 5 te 1'i kadar devamsızlık hakkınız( 32 saat) vardır.Ayrıca milli eğitim bakanlığının yeni uygulamaya koymuş olduğu her modülden de 5 te 1 i kadar devamsız oranı vardır..
>>O nedenle bırakın gitmeden almayı belli bir saati aşarsanız devamsızlıktan kalırsınız...
>>Devamsızlık yapmayan yada sınırları içinde yapıp her modülün sınavından başarılı olan kursiyerlerimize kurs sonunda 1 adet il yada ilçe milli eğitimden onaylı sertifika ve okulun düzenlemiş olduğu transkript verilir(üzerinde almış olduğunuz modüller ve saatleri yazar.Başka kurslara giderseniz bu transkripti gösterek o mödülden başka kursta muaf sayılmanız için...Örneğin; tıbbi sekreterlik kursunun ilk modülü de işletmenlik kursumuzun ilk modülüyle aynıdır.)
>>Bakanlığın kursiyerlerimizden istemiş olduğu şey kursa devam zorunluluğudur...

nurtacfirat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
>>Bu kursu bir halk eğitim kurumunda veren bir öğretmen olarak şunu söyleyebilirim ki;
>>Yeni ismi BİLGİSAYAR KULLANIM KURSU(eski ismi; bilgisayar işletmenlik kursudur) 7 Modülden (konudan) oluşmaktadır.
1.Modül;Bilgisayar kullanım modülü(henüz foyet kodu yoktur.)
2.Modül;İşletim sistemleri temelleri
3.Modül;İşletim sisteminin gelişmiş özellikleri (win-7 işletim sistemi)
4.Modül;Kelime işlemci(office word 2010)
5.Modül; Elektronik tablolama(Office excel 2010)
6.Modül; Sunu hazırlama (Office power point 2010)
7.Modül; İnternet ve e-posta yönetimi, modüllerinden oluşmaktadır..
Kursun tamamı 160 saat olup 160 saatin 5 te 1'i kadar devamsızlık hakkınız( 32 saat) vardır.Ayrıca milli eğitim bakanlığının yeni uygulamaya koymuş olduğu her modülden de 5 te 1 i kadar devamsız oranı vardır..
>>O nedenle bırakın gitmeden almayı belli bir saati aşarsanız devamsızlıktan kalırsınız...
>>Devamsızlık yapmayan yada sınırları içinde yapıp her modülün sınavından başarılı olan kursiyerlerimize kurs sonunda 1 adet il yada ilçe milli eğitimden onaylı sertifika ve okulun düzenlemiş olduğu transkript verilir(üzerinde almış olduğunuz modüller ve saatleri yazar.Başka kurslara giderseniz bu transkripti gösterek o mödülden başka kursta muaf sayılmanız için...Örneğin; tıbbi sekreterlik kursunun ilk modülü de işletmenlik kursumuzun ilk modülüyle aynıdır.)
>>Bakanlığın kursiyerlerimizden istemiş olduğu şey kursa devam zorunluluğudur...

Hocam, yani "Bilgisayar Kullanımı" sertifikasını alan biri KPSS' de Bilgisayar İşletmenliği mesleğini seçebilir mi?
Kpss de bu meslek için zorunluluk: Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası.
Ve ben bu sertifikayı aldım fakat web tasarımı dersi görmedik. Sorun olur mu ?

serifeyilmaz35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Günümüzde çoğu kurumun verdiği online eğitim ve onun sonucunda aldığınız sertifika işinizi görecek seviyede oluyor. Şahsen ben epey bir araştırma içerisine girdim ve İstanbul Boğaziçi Enstitüsü kurumundan online eğitim ve sertifika aldım. Gerçekten güvenilir ve hızlıydı. Kurslara gitmek yerine bu şekilde online eğitimlerle ve alacağınız sertifikalarla iş hayatınıza etki edebilirsiniz düşüncesindeyi.