Optimus Black Kullanıcı Memnuniyeti (Anket)

Optimus Black'ten memnun musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    67

Bu konuyu okuyanlar

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
bence gelip gelmemesi o kadar da sorun değil... sonuçta şu haliyle gayet iyi optimus black.. ya da bana mı öyle geliyor acaba? benim için yeterince hızlı mesela...

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Hız olarak sorun zaten kimse yaşadığını tahmin etmiyorum... ama bir yerde yeni bir yazılım geliştiriyordu geliştiriciler ;) onu takipteyim.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Hız olarak sorun zaten kimse yaşadığını tahmin etmiyorum... ama bir yerde yeni bir yazılım geliştiriyordu geliştiriciler ;) onu takipteyim.

tabi ki geliştiriyorlardır.. bence android 2.3 optimus black'te sorunsuz çalışsın diye bu kadar gecikti..

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ben de öyle düşünüyorum. lg'nin bu kadar bekletmesinin ardında başka bir sebep aramak istemiyorum. sonuçta en çok satan smartphone modellerinden bir tanesi optimus black. o kadar alıcı android 2.2 froyo sürümünden 2.3'e geçişi beklerken sanmıyorum ki çıkartmama gibi bir düşüncesi olsun adamların. aksi taktirde bu kadar kullanıcıda bırakacağı kötü izlenim onlar için pek de hayırlı olmaz.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
ben de öyle düşünüyorum. lg'nin bu kadar bekletmesinin ardında başka bir sebep aramak istemiyorum. sonuçta en çok satan smartphone modellerinden bir tanesi optimus black. o kadar alıcı android 2.2 froyo sürümünden 2.3'e geçişi beklerken sanmıyorum ki çıkartmama gibi bir düşüncesi olsun adamların. aksi taktirde bu kadar kullanıcıda bırakacağı kötü izlenim onlar için pek de hayırlı olmaz.

evet haklısın... çoğu insan "lg satışını yapar, arkasını döner gider" diye konuşuyor... optimus black ile telefonlarında iyi bir çıkış yapan lg'nin güncellemeyi getirmemesi gerçekten yanlış olur.. ama dediğim gibi benim için sorun değil.. ben android 2.2'den memnunum.. hee belki ilk smartphone'um, belki anlamıyorum ama bana hızı, uygulamaları vs gayet yeterli geliyor..
sonuçta bu bir telefon.. telefon olarak kullanmak ilk amacım..

HTC INCREDIBLE

Asistan
Reaksiyon puanı
1
androıd ısletım sıstemlerınde sarj sorunu var dıyorlar cabuk bıtme konusunda sanırım bu lg de de var

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
androıd ısletım sıstemlerınde sarj sorunu var dıyorlar cabuk bıtme konusunda sanırım bu lg de de var

evet android işletim sistemli cihazların çoğunda ufak bir şarj sıkıntısı mevcut. fakat optimus black diğer smartphone'lara göe biraz daha avantajlı bu konuda. şarj ömrü rakipleriyle karşılaştırma yapıldığında bir adım önde görünüyor. genel olarak androidde şarj süresini uzatmak biraz da kullanıcılara bağlı. mesela arka planda açık unutulan uygulamalar şarjın çabuk bitmesinde bir etken. ekran parlaklık oranının gerekmediği hallerde sonuna kadar açık olması da öyle. bunlara tedbir alınırsa sıkıntılar büyük ölçüde ortadan kalkmış oluyor.

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yedek bir batarya ile sorunu halledebilr miyiz?

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Yedek bir batarya yanında taşıdıktan sonra hiç bir ürün için sorun kalmaz ki :)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
bu daha çin için hazırlanmış ve test versiyonunda olan bir rom. okuduğum yorumlara göre daha çok sorunu varmış. o yüzden pek tavsiye etmiyorum yüklemenizi.
evet bir çok sorun var ama lg'nin avrupa versiyonunu yakın zamanda yayınlyayacağına dair sağlam bir kanıt bence

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Bencede bekliyelim :D ben çince bilmiyorum ki :D

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
içinde ingilizce ve çince dilleri mevcut. evet yakın zamanda çıkabileceğinin kanıtı fakat bir yandan da hala test için verdikleri sürümde bir sürü bug var. bana kalırsa biz biraz daha fazla bekleyeceğiz gibi görünüyor :)

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
ben şimdiki rom'umla memnunum :) (nova8) 2.3.7 yi de yükledim ama o bile bana eksik geldi. şimdilik 2.2.2 candır :)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
sdn ahalisi için (birazda meraktan) rom'u kurdum. romun kötü tarafı üzerine v10b ,v10a ve v10c yüklenmemesi. yani geri dönüşü biraz sıkıntılı. superoneclick ile root olup cmw kurmak gerekli sonrada cmw'den sistem belleğini tekrar formatlamak gerekli. ancak bunlardan sonra v10b kurulabilir hale geldi. biraz denedikden sonra tekrar cm7 2.3.7'ye döndüm. cmw üzerinden backup almıştım eksiksiz olarak geri yükledi.

bazı ekran görüntüleri çektim
2011-10-23 14.12.11.png
2011-10-23 14.12.27.png
2011-10-23 14.18.05.png

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
çok iyi olmuş valla görüntüler. o sitede kuran kişi görsel olarak pek bir fark göremedim demişti ki evet gerçekten de görsel pek bir fark olmamış gibi. bari biraz değişiklik yapsalardı ,, neyse bakacaz artık tam sürümünde

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
valla bende bir süre değişik bir şey aradım ancak bulamadım. zaten çin versiyonu berbat. marketi falan kaldırmışlar yerine garip bişyler koymuşlar. bir tek radyosu olması iyi. cm7 2.3.7'de radyo yok. belki bu romdaki radyoyu cm7'ye aktarmanın yolunu bulur birisi

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
bir değişiklik yaptıkları da yok 1 senedir rom hazırlayacaklar bir türlü beceremiyolar, bu kadar mı zor yani 2.2 için yaptığın telefonun yazılımını 2.3.4 'e uyarlamak napıyo bunlar bütün gün anlamıyorum ki

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
bir değişiklik yaptıkları da yok 1 senedir rom hazırlayacaklar bir türlü beceremiyolar, bu kadar mı zor yani 2.2 için yaptığın telefonun yazılımını 2.3.4 'e uyarlamak napıyo bunlar bütün gün anlamıyorum ki

sorunlu geleceğine geç gelsin.. düşünsene optimus black'i 2.3'e güncelliyorsun ve birden çalışmamaya başlıyor.. asıl işte o zaman çıldırırız... :)

kapıkolu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba size Optimus Blackle ilgili birkaç soru sormak istiyorum :) Ben de yaklaşık 2-3 aydan beri Optimus Black kullanıcısıyım. Turkcellin sitesinden v10c güncellemesi yaptım. Telefonda birkaç değişiklik oldu. Örneğin Ayarlar>Telefon Hakkında>Yazılım Güncelleme bölümündeki Yazılım Güncelleme butonu yok. Sonra "Ayarlar" yazısı "Ayar" olarak değişti ve Turkcellin gereksiz uygulamaları da silinmedi. Tekrar söyleyeyim ben bunu LGnin sitesinden yaptım. Ardından telefona yarayan, güzel uygulamalar var mı bildiğiniz? Ayrıca telefon için arka kapak bulmakta zorlanıyorum biraz. Aldığımda bir tane orjinal koruyucu kapak verdiler ama pek beğenmedim doğrusu :D Üsküdar-Kadıköy-Beşiktaş falan o civarlarda satan bi yer biliyorsanız bana söylerseniz sevinirim :D Bu arada telefonun şarjı bende oldukça iyi gidiyor bir kere 2bucuk gün şarja takmadan kullandım. Biraz uzun yazdım biliyorum ama işte merakımın kurbanıyım :D Lütfen cevap verin bana :)

---------- Post added at 16:55 ---------- Previous post was at 16:49 ----------

Ayrıca servise göndersem bunları halledebilirler mi? Bir de şu fotoğraf çekerken çıkan sesi nasıl kapatacağım yani bir uygulama falan var mı?

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar merhaba size Optimus Blackle ilgili birkaç soru sormak istiyorum :) Ben de yaklaşık 2-3 aydan beri Optimus Black kullanıcısıyım. Turkcellin sitesinden v10c güncellemesi yaptım. Telefonda birkaç değişiklik oldu. Örneğin Ayarlar>Telefon Hakkında>Yazılım Güncelleme bölümündeki Yazılım Güncelleme butonu yok. Sonra "Ayarlar" yazısı "Ayar" olarak değişti ve Turkcellin gereksiz uygulamaları da silinmedi. Tekrar söyleyeyim ben bunu LGnin sitesinden yaptım. Ardından telefona yarayan, güzel uygulamalar var mı bildiğiniz? Ayrıca telefon için arka kapak bulmakta zorlanıyorum biraz. Aldığımda bir tane orjinal koruyucu kapak verdiler ama pek beğenmedim doğrusu :D Üsküdar-Kadıköy-Beşiktaş falan o civarlarda satan bi yer biliyorsanız bana söylerseniz sevinirim :D Bu arada telefonun şarjı bende oldukça iyi gidiyor bir kere 2bucuk gün şarja takmadan kullandım. Biraz uzun yazdım biliyorum ama işte merakımın kurbanıyım :D Lütfen cevap verin bana :)

---------- Post added at 16:55 ---------- Previous post was at 16:49 ----------

Ayrıca servise göndersem bunları halledebilirler mi? Bir de şu fotoğraf çekerken çıkan sesi nasıl kapatacağım yani bir uygulama falan var mı?

önce şunu bir netleştirelim arkadaşım optimus black'i turkcell'den mi güncelledin yoksa lg'nin sitesinden mi? bir diyorsun turkcell'den ki turkcell'den nasıl yaptın o işi anlamadım, bir diyorsun lg'nin sitesinden. eğer lg'nin sitesinden güncelleme yaptıysan turkcell uygulamaları siliniyor normalde sen tam yapamamışsındır güncellemeyi. aldığında verilen kapak muhtemelen sert plastik olan kapaktır eğer oysa smartphone'un tasarımını biraz bozuyor gibi evet ama koruma açısından güven verici. ekstra bir kılıf kadıköy'de boğa ve metrobüs arasında bulunan telefoncularda bulunabilir eğer orada yoksa doğu bank'ta varmış oraya bakarsın.

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
turkcell'den güncellemek falan yok ki zaten lg'nin programı yardımıyla yapmış arkadaş ithalatçı firma turkcell olduğu için otomatik turkey rom yüklenmiş. root yapmadan bu uygulamalar silinemiyor.

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
yok turkcell'in sitesinden v10c güncellemesi yaptım demiş de ona şaşırdım bende. çünkü turkcell'in sitesinde optimus black için güncelleme falan yok sadece satışı yapılıyor. kafamı karıştıran kısım o olmuştu.

quiet_boy55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonunumdan çok memnunum şarjı az gidiyor ama bu umrumda değil. Telefonuma aşığım niye 3000 verip tel alayamki 950 liralık tel herşeyi yapıyor hatta ondanda iyi...:)

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Telefonunumdan çok memnunum şarjı az gidiyor ama bu umrumda değil. Telefonuma aşığım niye 3000 verip tel alayamki 950 liralık tel herşeyi yapıyor hatta ondanda iyi...:)

Tamamiyle hepsini yapmasada ortalama %80 yapıyo :) ancak şarj konusuna geldiğimizde ise sana şöyle bir tavsiyede bulunabilirim eğerki istersen :) ekran parlaklığını birazcık kıs sonrasında google marketten task killer adlı programı indir.. buda senin arka planda çalışan uygulamalarını durdurmanı sağlar :) doğal olarakta şarjın az gider :)

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18

hayırlı olsun optimus black'in... benimde şarjım az gidiyordu.. [MENTION=138307]technomind[/MENTION] 'ın dediği gibi task killer uygulamasını ,indirdim ve parlaklılığını kıstım daha iyi gitmeye başladı...

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3

güle güle kullan optimus black'ini zaten smartphone'u alıp da memnun kalmayan pek az kişi var. şarj konusu tüm androidlerde sıkıntı ancak belirli bir süre sonra o süre biraz artıyor kendiliğinden. bir de şöyle bir durum var optimus black yanlış hatırlamıyorsam v10b yüklü olarak geliyor ve bu versiyonda ufak tefek sıkıntılar var mesela arka planda uygulamaları açmaya zorluyor kendiliğinden bu a şarjın gereğinden çabuk bitmesine sebep oluyor. o yüzden benim tavsiyem v10c yada nova rom kullanman olur. sonrasında da arkadaşların dediği parlaklık kısma ve task killer kullanma işlemini gerçekleştirirsin şarj sürende artış olur :)

luciferion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şarj süresini uzatmak istiyorsanız juice defender kullanın ayrıca task killer programları ile ram boşaltmanın android tellerde bir faydası olmadığını aksine şarjı azalttığını bir kaç yerde okumuştum.android sistemi kendisi için gerekli alanı siz program kapatmasanız bile açıyormuş. programların arka planda çalışma mantığı ise programa girmek isteğinizde hazır olması ve çabuk açılması imiş. programı kapattıkça her açışta bataryaya yüklenip daha fazla şarj yiyormuş. o yüzden task killere gerek yok deniyor.