Huawei U8800 IDEOS X5 Tavsiye Eder misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

agkorkmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kesinlikle tavsiye ederiz geröekten 1000 TL'lik telefonlarla aynı özellikleri taşıyor.

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Wildfire S'den daha ucuz olmasının dışında daha da iyi.800 MHZ işlemci, Adreno 205 GPU. 4 inçti sanırım ekran.480X800 çözünürlük olması lazım.Yani o fiyata alacağın en iyi telefon diyebilirim ha daha iyisi diyorsan az daha ekler Optimus Black alırsın.Sanırım tek kötü tarafı kamerası.Yani güzel video veya fotoğraf çekmek istiyorsan pek işini görmez hiç yoktan internetten baktığım kadarıyla öyle yani HD video çeker laflarına inanma pek :) Not:Almazsan döverler :D

Ayrıca not:Wildfire S sahibiyim Vodafone'dan avantajlı diye aldım Wildfire S almasam Kesinlikle Huawei alırdım.Bilmiyorum ama üst modeli gelecek sanırım bu 8800ün mü ne o daha iyi.Ama ne zaman gelir bilmem.Ayrıca 700 tl bütçen varsa hem daha iyi bir telefonun olur hem 150-200 tl cebinde kalır.Bir de turkcell veriyor sanırım bu telefonu cihaz kampanyaları arasında.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Benmi yanlış gördüm özelliklerinde yoksa gerçekten görüntülü konuşma yokmu her özelliği iyi ama görüntülü konuşma yoksa gine kendin bilirsin ama ben almazdım

şimdilik yaygın olmasada işe yaradığı zamanlar çok oldu...

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Görüntülü konuşma kaç kişi kullanıyor ki şunun şurasında ? 500 küsür tllik fiyatıyla 700-800 tllik telefonlar kalitesinde hatta daha iyi örneğin wildfire s 700 tl falan.

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Siparişi verdim arkadaşlar hadi hayırlısı bakalım.Görüntülü konuşma benim için önemli değil :)

Burakfrcsgzl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende alabilirim gerçekten fiyat/performans kralı

resulsen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu model cihazların f/p oranı iyi olmasına karşın şarj konusunda vasat olduklarını duymuştum.Pişman olmazsın inş. hayırlı olsun...

eses2658

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de Huawei Ideos X5 almayı düşünüyorum ama bir taraftan da Huawei Vision'u bekle diyor içimden bir ses... Hadi hayırlısı. ;)

murat_57_

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ben alacaktım vazgeçtim gio aldım. ses sorunu,kasası dandik oluşu,batarya sorunu,birde markanın adının duyulmamışlığı internette dolaşan negatif özellikleri fakat bir o kadarda pozitif özellikleri var bence ekran boyutu gio ile aynı olsaydı onu alırdım büyük telefon taşıyamıyorum da . Bu arada hayırlı olsun.

Lazımdeilsimdil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu kadar ucuza bu fiyat çok iyi ama malzemesi kaliteli olmaya bilir fiyatı çok düşük özelliklere göre

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24
Turkcell T20 alın pişman olmazsınız. bütçeniz sarsılmaz, türkcell'in bir iki tarifesinin hayrını görürsünüz. T20 gerçekten pişman etmeyecek bir telefon bence.

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Huawei'in bir de glory diye bir modeli vardı sanırım çıkacak mı bilmiyorum ama Huawei'in amiral gemisi konumunda diye biliyorum.Bir de bu X5'in üst modeli X6 tasarım ve diğer özellikler olarak daha iyi ama Türkiye'de yok sanırım.Yani şimdi X5 alınca peşinden X6 gelirse pişman olabilirsiniz.

Sonra dolby digital mi ne böyle bir ses sistemi vardı telefonda baya araştırmıştım yani sesinin kötü olduğunu düşünmüyorum.

HD oyunları gayet rahat çalıştıracağını düşünüyorum.Wifi ile ilgili bir kaç sorun okumuştum sadece uzaktayken iyi çekmediği gibi falan ama pek önemli değildir sanırım.Huawei Vision'a gelirsek özellikleri güzelmiş az çok baktım tasarımı da ayrı bir güzel ama o da Türkiye'de yok sanırım.Kasasının dandik olduğunu düşünmüyorum X5'in.

Ayrıca Huawei Dünya'nın en büyük iletişim ekipmanları üreticilerinden biri, SDN'de bahsedilmişti.Turkcell, Vodafone bu 945ler T10'lar 20 ler hep Huawei malı aslında.Öyle biliyorum.Ekran boyutu da gayet yerinde diğer amiral telefonların 4.3 inç olduğunu düşünürsek gayet iyi.Batarya olarak her telefon öyle.Şunu söyliyim.Wildfire S'imi eğer hiç ellemezsem sadece beklemede her şey kapalı (gps,wifi falan) 3-4 gün gider.Ama insan kurcalayası geliyor böylelikle 1 buçuk günü anca görüyor.Yani gio'dan kat kat iyi.500 küsürlük fiyatı da cabası.

T20'ye gelirsek Wildfire S daha iyi mesela T20'den.Operatör telefonlarına sıcak bakmıyorum.Hoşuma da gitmiyor T'ler 945ler falan :D

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
açıkçası ben kullanmadım ama çevremde 2 kişi var... kontör almaya giden ama satış elemanı tarafından anında ikna edilip telefon alma hatasına düşen 2 arkadaşım :) hala taksitlerini ödüyorlar ama telefon pert. bir kere ilk günden beri dokunmatiği çok kötü geçişler zor, hızı çok düşük telefonun... şimdi biri nokia n8 aldı diğeri optimus black...gerçekten iyi telefon değil inan o fiyata çok daha kaliteli smartphone'lar bulursun

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
2 aydır sorunsuz kullanıyorum, kasası metal kaplama, malzeme kalitesi orta derece, f/p oranında ise hiç bir cihaz x5 ile boy ölçüşemez.
Pil konusunda ise bi task killer şart, androidde arka plandaki prolar çok sinsi:D
1500 mAh li po pil var, wifi müzik oyun derken 1 gün gidiyor normal olarak.2.3 zencefil çıksın şarjı ve hızı biraz daha iyileşir

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
arkadaşlar, kısa sürede şarj eden şarj aletlerin şarjı da kısa gidiyor. ben orjinal şarj aletini Ankara'da unutunca İstanbul'dan başka bir şarj aleti aldım. eskisi 40 dk da şarj edip max. 2 gün giderken bu alet ortalama 4 saat de felan ediyor lakin abartısız 4 gün gidiyor.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
telefon eline gecince izlenimlerini belirtirmisin bende onu almayı düşüyorum...

ben tavsiye edip amca oğlunun almasını sağladım, şu an bana dua ediyor. cihazı birebir kurcalama fırsatım da oldu. şu kadarını söyliyim, kamerası dışında 1200 lira vererek aldığım xperia x10 dan pek bir farkını göremedim. hız ve kullanılabilirlik, fiyatına göre çok üst seviyede.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Arkadaşım benim tavsiyem üzerine aldı.Yaklaşık 2 aydır kullanıyor.Bende bayağı bir inceledim cihazı,Cihaz ekran olarak mükemmel.İnternette her türlü flash uygulamsını rahatlıkla oynatıyor.Cihaz resmen küçük netbook gibi bir şey.Sadece pil az gidiyor.Bunuda task killer eklentisi ile aştık.
Şu an 2 gün gidiyor şarjı.Birde kamerası iyi değil,söylendiği gibi 720 p olduğuna inanmıyorum:yes:
Bende bu telefonu düşünüyorum.Ama üst modellerinin geleceğide söyleniyor.Bakalım bekleyebilirimde.

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Arkadaşlar telefon bugün öğlen elime ulaştı. Öncelikle telefonu almadan önce youtube'den çekilen videolara baktım, kamera çekiminin iyi olmadığını bilerek almıştım ve benim için kamerasının iyi olması önemli değil :) Daha önceden hiç dokunmatik telefon kullanmamıştım, açıkçası çok hoşuma gitti. İlerleyen günlerde iyice kurcalayıp olumlu olumsuz yanlarını söyleyebilirim. Benim sorum şu, bataryanın içindeki şarjı bitirdim. Bu telefonun ilk şarj süresi ne kadar olmalı. Belirli bir saat mi tutmalıyım yoksa şarjı dolunca fişten çekmelimiyim?

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Hayırlı olsun :) Bence şarj normal olmalı batarya dolunca alabilirsin. Mesela 45dk da dolsa diyelim onun sonrasında da hala fişte takılı kalması cihaza artı katmaz heralde.

hexagon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni nesil telefonlarda öyle 16 saat dursun yok efendim 50 saat kalsın gibi bir durum kalmadı diye biliyorum. şahsen ben birkaç on tane telefona denedim hiçbir şey olmadı :) . ben de bu telefonu düşünüyorum lakin çoğunluğun olumlu yorumuna rağmen hala olumsuz yorumlarla karşılaşmak kafa karıştırıcı :S biraz daha beklemek en iyisi galiba bekleyen arkadaşlara da tavsiyem bu yönde olacaktır :)

Mürsel Dedeoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
firma sağlam ve iyi bir donanım üreticisi olabilir ama son kullanıcı için ürettiği
cihazlar çok alımlı diil....
tavsiye etmezdim ama snırım almışsın.....

inşallah umduğun gibi olur.....

221BSHERLOCK

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Nokia çok tecrübeli de ne oldu. İnsanlar hep birbirinin kopyası olan özellik fakiri akıllı telefon demeye bin şahit şeylere 1000, 1500 lira para verdi mesela ben. Ama artık böyle değil. Huawei gayet kaliteli bir marka.

Mürsel Dedeoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nokia çok tecrübeli de ne oldu. İnsanlar hep birbirinin kopyası olan özellik fakiri akıllı telefon demeye bin şahit şeylere 1000, 1500 lira para verdi mesela ben. Ama artık böyle değil. Huawei gayet kaliteli bir marka.

Windows İşletim Sistemi gibi detaylı bir yazılımı,büyükçe bir ekranı,işlevselliği,hakkaten işe yarar şekilde kullanıcısının işini görücek,sürekli
bağlantı halinde kalan (tabii çok çok ucuza),çok farklı ihtiyaçlara cevap verebilen bir cihaz istiyorsan almanya daki alış-veriş merkezlerini bir gezmen gerekicek.....

gerçekten çok farklı,işlevsel ve bir o kadarda kaliteli-çok ucuz cihazlar var,ben
bile o kadar takip ettiğim halde hayretler içerisinde kalıyorum.....

tabii onlar buralarda yokkkk....

ülkemizde satılan cihazlar oyun-müzik-magazin kültürü ile satıldığından maalesef bu kadarıyla yetinicez.....

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
bende kullanıyorum tavsiye ederim
f/p oranı bence çok iyi

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
İlk şarj 3-4 saat filan sürüyor, gerçi ilk şarjı son şarjı yok bunun 3 saate doluyo batarya

Mürsel Dedeoğlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk aldığındanızda kaç saat şarj etmiştiniz acaba?

hocam sen tak 16 saat şarj et telefonu,bu gelecekteki kullanım durumunu çok etkiler....
zor bişi diil,akşam tak sabah çıkart.....
tabii önce üzerindeki şarjı bitir.....

pil tam kapasiteye ulaşşsın....
ilk şarjda yarım yamalak kalırsa,daha 6 aya gelmeden pil ömrü oldukça kısalır....

arada bir de (2-3 ayda bir) yapabilirsen bataryayı sıfırla,yani kapanana kadar kullan ve tak dolsun....

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
hocam sen tak 16 saat şarj et telefonu,bu gelecekteki kullanım durumunu çok etkiler....
zor bişi diil,akşam tak sabah çıkart.....
tabii önce üzerindeki şarjı bitir.....

pil tam kapasiteye ulaşşsın....
ilk şarjda yarım yamalak kalırsa,daha 6 aya gelmeden pil ömrü oldukça kısalır....

arada bir de (2-3 ayda bir) yapabilirsen bataryayı sıfırla,yani kapanana kadar kullan ve tak dolsun....
Milatlık uygulamaları geçiniz. Pil ile alakalı bi makale hazırlanmıştı forumda bulamadım şimdi
Orda da bahsedildi 16 saat şarj olayı eskide kaldı diye, gereksiz diye, pil li po zaten gerek yok.