Captchaları %100 otomatik giren Jdownloader Onaylı Yerli yazılım

Bu konuyu okuyanlar

lelim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba,

Jdownloader ile captcha girmeden sabaha kadar dosya indirmeyi sağlayacak bir çözüm geliştirdim. Sistemim jdownloader forumunda adminler tarafından denenmiş ve onaylanmıştır. ilgili jdownloader forum linkleri mesajın en altındadır.

bildiğiniz gibi dosya indirme sitelerindeki recaptcha resimleri çözülemiyor, o yamuk yumuk yazıları bilgisayar başında bekleyip elle girmeniz gerekiyor. Captcha çözümleri arasında jdownloader forum adminleri tarafından ilk sırada benim yazılımım konmuştur.
Sistemim şöyle işlemektedir, bilgisayar başında olduğunuz ve müsait olduğunuz zamanlarda başkalarının downloadları için captcha'ları siz çözeceksiniz. Buna karşılık kredi kazanacaksınız. Bu kredileri kullanarak da başkaları sizin downloadlarınız için captcha'ları çözecek. Böylece akşamdan linkleri sıraya koyup yatacaksınız, sabah kalktığınızda linkleriniz inmiş olacak.

h ttp://ocrhood.gazcad.com adresinde ingilizce olarak açıklamalar mevcut. kısaca şöyle ki :

öncelikle web sayfamızdan kullanıcı oluşturma linkine tıklayın, bir username ve password girerek kullanıcı oluşturun. Sonra ana sayfaya geri dönüp sayfadan setup i indirin, inen msi dosyasını çalıştırıp klasik next next kurun. Kurulum bittiğinde masaüstünde "CBH Captcha Solver" diye bi kısayol oluşacak. o kısayolu açtığınızda açılan programın username ve password kısmını yeni açtığınız kullanıcı adı ve şifreyle doldurun ve aşağıdaki Start tuşuna basın. Pencerenin en altında sürekli "Asking captcha" - "OK-No captcha" yazısını görüyorsanız program çalışıyor demektir. Şimdi sistemde çözülmeyen bir captcha olduğunda sistem size captcha yı gösterecek ve çözmenizi isteyecek, lütfen en fazla 30 sn içinde captcha yı yazıp enter a basın.
Doğru çözdüğünüz her captcha için 10 puan kazanacaksınız.
Yanlış yaparsanız yada 30sn içinde bir cevap girmezseniz 9 puanınız silinecek.

Bu şekilde ihtiyacınız kadar kredi kazandıktan sonra şimdi kredilerimizi kullanarak download yapalım. Eğer JDownloader ı standart klasörüne kurduysanız c:/Program Files/JDownloader/jd/captcha/methods/ klasörü altında captchaBrotherhood diye bir klasör oluşmuş olacak. JDownloader'ı restart edin. bu kadar basit. Artık JDownloader size captcha sormayacak sizin yerinize captcha ları sisteme çözdürecek. Her çözülen captcha için 8 puanınız silinecek.

sistemimde hiçbir şekilde kredi satılmamaktadır ve satın alınmamaktadır. kullanımı tamamen ücretsizdir.
sistemimde yanlış captcha girenler tespit edilebilmektedir. sistemi bu şekilde baltalamak mümkün değildir.
sistemim henüz beta (deneme) aşamasındadır, görüş, öneri yada istekleriniz için yada sormak istediğiniz birşey olursa lutfen bana [email protected] adresinden, özel mesajla yada bu başlığa cevap yazarak ulasın.

virus yaymak için fake bir yazılım olduğunu düşünebilirsiniz haklı olarak. JDownloader forumunda adminlerin deneyip tavsiye ettiği ilgili linkleri yazıyorum.
h ttp://board.jdownloader.org/showthread.php?t=8216
threadinde ilk sayfada "Possible solutions for "reCaptcha" captchas" yazısı altında "show" düğmesini tıklarsanız Jdwonloader adminleri tarafından tavsiye edilen ilk çözümün benim yazılımım olduğunu görebilirsiniz.

ayrıca Jdownloader web sayfasında benim çözümüm için ingilizce bir support threadimizde var.
h ttp://board.jdownloader.org/showthread.php?t=28886

not: sistemimi denemek isteyen forum adminleri benim sistemdeki username / password bilgilerini verirlerse denemelik kredi yükleyebilim.

lelim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
neye uğraşmaya değermi anlamadım ?
premium hesap almadan sabaha kadar downloadlarınız devam edecek.
para ödemeden bunun başka bir yolunu biliyorsanız lütfen bizimlede paylaşın.

tek yapacağınız yazılımı indirip kurmak ve ortalama 50 saniyede bir gelen captcha resmindeki metni benim yazılıma girmek. 1 saat içinde size birkaç gün yetecek kredi toplamış olacaksınız. siz uyurken başkalarıda sizin captchalarınızı girecek. yazılımın kullanması çok basit.

Ozan Akcora

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel düşünce, tebrikler. Bir öngörüm bir de önerim olacak;

- Sistemin başarılı çalışabilmesi için yaygın olarak kullanılması gerekiyor; yoksa captcha girecek birini bulmanız zor olacaktır,

- Girilen resimleri hash'leyerek karşılığı olan rakamları tutarsanız elinizde devasa bir captcha arşivi olur, no-sql bir veritabanı ile hızlıca o resmin daha önce girilip girilmediğini aratabilirsiniz, böylece bir süre sonra her ne kadar rastgele resim üretilse de veritabanından bulma şansı olur.

lelim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel düşünce, tebrikler. Bir öngörüm bir de önerim olacak;

- Sistemin başarılı çalışabilmesi için yaygın olarak kullanılması gerekiyor; yoksa captcha girecek birini bulmanız zor olacaktır,

- Girilen resimleri hash'leyerek karşılığı olan rakamları tutarsanız elinizde devasa bir captcha arşivi olur, no-sql bir veritabanı ile hızlıca o resmin daha önce girilip girilmediğini aratabilirsiniz, böylece bir süre sonra her ne kadar rastgele resim üretilse de veritabanından bulma şansı olur.

sistemde şu anda yeterli kullanıcı bulunmaktadır. en fazla 60 saniyede bir sistem başkasına ait captchayı göstermektedir.

resimleri hash'leyip kaydetme fikri teoride mantıklı olsada pratikde işe yaraması bugünün koşullarında imkansız. Jdownloader yazılım ekibi daha önce 3 kere google'in captcha algoritmasını (recaptha) kırdıklarını ama google yazılımcılarının her defasında resmi daha karmaşık hale getirdiğini söyledi. örneğin google şu anda harflere rastgele açıda gölge üretiyor. aynı kelimenin 10.000 kopyasını alsanız google'dan hiçbirisinin hashı birbirini tutmaz.

benim fikre karşı google ve p2p şirketleri şu anda teknik açıdan birşey yapamaz gibi duruyor. sonuçta insan çözüyor bütün captchaları. Captcha kardeşliği çok ama çooook yaygınlaşırsa zaten p2p siteler captcha resim göstermeyi durduracaktır. rapidshare gibi uzun süre bekletme metoduna geçerler büyük ihtimalle.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
tebrikler ama bu çoktandır var zaten daha önce konusuda açılmıstı. filesonic premium bulmak cok kolaylastı free downloadı unuttum diyebilirim uğraşılacak işler değil.

lelim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tebrikler ama bu çoktandır var zaten daha önce konusuda açılmıstı. filesonic premium bulmak cok kolaylastı free downloadı unuttum diyebilirim uğraşılacak işler değil.

bu olay zaten uzun zaman önce çıktı :)

eğer sürekli premium bulmak konusunda sıkıntınız yoksa captcha-takas sistemlerinize ihtiyacınız yoktur tabiki haklısınız.

daha önce çıkan sistem http://www.captchatrader.com
bu sistem 3-4 ay önce çıktı ama bu sistem captchayı hatalı girdiğiniz zaman bunu anlayamıyor. yani kötü niyetli birisi gelen captchalara rastgele kelimeler girse sistem bunu %90 ihtimalle kabul edip kredi veriyor. bu durumu kendinizde deneyebilirsiniz aşağıda bu durumu ispatlayan screenshot'a bakabilirsiniz.
http://i51.tinypic.com/2qnmrzp.jpg

ben zaten kendi yazılımını yazmadan önce captchatrader kullanıyordum. ama bazı kullanıcılar yanlış girdiğinde jdownloader yeniden soruyor ve sürekli kredim gidiyordu, bazı geceler 800-900 krediyle bilgisayarı açık bırakmama rağmen sabaha kredinin bittiği oldu.

captchatrader'da diğer bir sorunda captcha çözdüğünüzde size 7 puan veriyor ama siz captcha çözerken sizden 10 puan kesiyor. bu sizin fazladan pc başında zaman kaybetmeniz demek. arada kalan farkıda (sizin emeğinizi) http://captchatrader.com/captchas/buy sayfasından başka kullanıcılara parayla satıyor.
benim sistemimde captcha çözmekle 10 puan kazanıyorsunuz, captcha çözdürmekle 8 puan kaybediyorsunuz.

benim sistemde 100 dosya indirmek için (100* 8/10) = 80 captcha,
capcthatraderla 100 dosya indirmek için (100*10/ 7) = 142 captcha girmeniz gerekiyor.

aradaki fark nederyse 2 katı.

MonsterMMORPG

Asistan
Reaksiyon puanı
5
saglam download isteyen varsa

fileserve alsin

cok yaygin kullaniliyor ayrica

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Çok güzel bir proje gibi duruyor. Tebrik ederim. :)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Bende tebrik ederim. Bunu bir türk'ün yapması daha güzel :)

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Ama bir gelir modeliyle sunulabilirdi. Hiç çözmek istemeyen arkadaşlara paypal üzerinden para karşılığı kredi satılabilirdi. Hatta para kazanmak isteyen arkadaşlara girdikleri captcha üzerinden daha küçük bir miktar ödeme yapılabilirdi. :)

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Tembel adam işi,tembel adam yaratıcı olur. Ericsson reklamı vardı bazıları hatırlar.
Ericssonlara mesaj klavyesi tasarlamışlardı...Neydi o günler..:D
Bu arada tebrikler...
2998595522_01a29ec993.jpg

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
eline sağlık kardeş... bence güzel bir düşünce...

by10ur

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Güzel düşünülmüş bir sistem tebrikler keyloger'a katılıyorum küçük miktarlar karşılığında kredi satılabilir ve captcha giren kişilere'de küçük miktarda ödemeler yapılması sistemin yaygınlaşmasını ve kısa sürede büyümesini kolaylaştırabilir.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Güzel düşünülmüş bir sistem tebrikler keyloger'a katılıyorum küçük miktarlar karşılığında kredi satılabilir ve captcha giren kişilere'de küçük miktarda ödemeler yapılması sistemin yaygınlaşmasını ve kısa sürede büyümesini kolaylaştırabilir.

Yalnız sistemin yürümesi için, kredinin satıldığı fiyatın 5te1'ini falan girenlere ödemek lazım. Çünkü giriş yapan sayısı, parayla kredi alan sayısından çok daha fazla olacaktır. :)

Bir de sonuçta herkes para için yapmayıp, kendi indirmelerinde kredilerini kullanmaya devam etmek isteyenlerde olacaktır. Güzel bir gelir sistemi çizilirse bu proje çok para kazanabilir. :)

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Önce bedava olsun sonra paralı olur. Ayakları alışsın.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Önce bedava olsun sonra paralı olur. Ayakları alışsın.

"İnsanlara baştan bedava sunduğun bir hizmete sonrasında bir gelir modeli monte edemezsin. Böyle tutan bir model şimdiye kadar görülmedi." Cem Başpınar

Söyleyen arkadaşı Google'da taratırsan, söylediği sözün kıymeti daha fazla olur. :)

lelim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yalnız sistemin yürümesi için, kredinin satıldığı fiyatın 5te1'ini falan girenlere ödemek lazım. Çünkü giriş yapan sayısı, parayla kredi alan sayısından çok daha fazla olacaktır. :)

Bir de sonuçta herkes para için yapmayıp, kendi indirmelerinde kredilerini kullanmaya devam etmek isteyenlerde olacaktır. Güzel bir gelir sistemi çizilirse bu proje çok para kazanabilir. :)

parayla kredi satmayı orta ve uzun vadede düşünmüyorum.
kullanıcılara başkası için fazladan captcha girdin, sana 5-10 cent göndercem, nereye göndereyim diye sorsam, %99'u uğraşmaz ve "bana neden fazla captcha girdiriyorsun otur sen gir girilecekse" deyip kızarlar. %100 haklılar. para vermesem bile alttan alttan kredi satıp insanlara fazla captcha çözdürsem hak yemiş olurum.

ancak şu olabilir. uzun vadede kullanıcılara kredisini istediğine transfer etme imkanı veririm. kredi satmak isteyen forumlarda "captcha kardeşliği 5000 kredi satılıktır şu fiyata" diye ilan verir. alır satarlar kendi aralarında.

sen bu projeden nasıl para kazanacaksanız diye sorarsanız ; muhtemelen inanmayacaksınız ama amacım para kazanmak değil, vatandaşın işini görmek :) çoooooooook fazla kullanıcı olursa captcha resminin yanında reklam gösteririm ancak, onlada server masrafı çıkarsa ne ala :)

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Eline sağlık hocam.

Ben bu "kredi" işini anlamadım. Kredi nedir, ne işe yarar?

lelim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eline sağlık hocam.

Ben bu "kredi" işini anlamadım. Kredi nedir, ne işe yarar?

hocam yazılımı indirince 30 dakika içine yaklaşık 40-50 tane captcha resmi geliyor sana ve onları cevaplıyorsun. bu captcha resimleri o an dünyanın değişik ülkelerinde jdownloaderla dosya indiren ve pc başında olmayan insanların captchaları.

başkasına 50 tane captcha girince 500 kredi kazanmış oluyorsun (1 captcha girmek 10 kredi).
daha sonra indireceğin dosyaları jdownloader'a ekleyip yatıyorsun. sen gece uyurken jdownloader sana gelen captchaları gerçek zamanlı olarak dünyada o an online olan başkalarına girdiriyor. sabah uyandığında tüm dosyaların inmiş oluyor. kredin azalmış oluyor haliylen. sabah biraz daha kredi kazanıyorsun.

kredi kazanırken yaklaşık 50 saniyede bir captcha soruyor sana. bütün gece yetecek kredileri kısa sürede kazanabiliyorsun.

iZozzy

Doçent
Reaksiyon puanı
2

Katılıyorum. Güzel bi çalışma fakat giden zamana yazık.

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
hocam yazılımı indirince 30 dakika içine yaklaşık 40-50 tane captcha resmi geliyor sana ve onları cevaplıyorsun. bu captcha resimleri o an dünyanın değişik ülkelerinde jdownloaderla dosya indiren ve pc başında olmayan insanların captchaları.

başkasına 50 tane captcha girince 500 kredi kazanmış oluyorsun (1 captcha girmek 10 kredi).
daha sonra indireceğin dosyaları jdownloader'a ekleyip yatıyorsun. sen gece uyurken jdownloader sana gelen captchaları gerçek zamanlı olarak dünyada o an online olan başkalarına girdiriyor. sabah uyandığında tüm dosyaların inmiş oluyor. kredin azalmış oluyor haliylen. sabah biraz daha kredi kazanıyorsun.

kredi kazanırken yaklaşık 50 saniyede bir captcha soruyor sana. bütün gece yetecek kredileri kısa sürede kazanabiliyorsun.

Hmm, anladım teşekkür ederim. Sistem gerçekten iyi bi mantıkğa oturtulmuş, katılımı sağladıktan sonra olay bitmiştir. Ama her zaman henüz girilmeyen bi captcha riski yok mudur?

lelim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hmm, anladım teşekkür ederim. Sistem gerçekten iyi bi mantıkğa oturtulmuş, katılımı sağladıktan sonra olay bitmiştir. Ama her zaman henüz girilmeyen bi captcha riski yok mudur?

sanırım size captcha geldiği an hiçbir üyenin pc başında olmamasını kast ediyorsunuz.
ilk başlarda bu sorun vardı ama 1 aydır falan kullanıcı adedi yeterince fazla olduğu için 7/24 bütün captchaları girecek kullanıcı bulunabiliyor. yaklaşık 1 aydır hiçbir girilmemiş captcha bulunmamaktadır sistemde.

aynı şekilde ben captcha girip kredi kazanacam ama şu an dosya indiren olmadığı için çok uzun süre captcha gelmesini beklemek sorunuda yok. şu anda ortalama 50 saniyede bir (bazen daha kısa) sistem size captcha göndermektedir. üye sayısı arttıkca bu süre dahada düşecektir.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
parayla kredi satmayı orta ve uzun vadede düşünmüyorum.
kullanıcılara başkası için fazladan captcha girdin, sana 5-10 cent göndercem, nereye göndereyim diye sorsam, %99'u uğraşmaz ve "bana neden fazla captcha girdiriyorsun otur sen gir girilecekse" deyip kızarlar. %100 haklılar. para vermesem bile alttan alttan kredi satıp insanlara fazla captcha çözdürsem hak yemiş olurum.

ancak şu olabilir. uzun vadede kullanıcılara kredisini istediğine transfer etme imkanı veririm. kredi satmak isteyen forumlarda "captcha kardeşliği 5000 kredi satılıktır şu fiyata" diye ilan verir. alır satarlar kendi aralarında.

sen bu projeden nasıl para kazanacaksanız diye sorarsanız ; muhtemelen inanmayacaksınız ama amacım para kazanmak değil, vatandaşın işini görmek :) çoooooooook fazla kullanıcı olursa captcha resminin yanında reklam gösteririm ancak, onlada server masrafı çıkarsa ne ala :)

Demek istediğim sistemi anlatamamışım, neyse projeler üzerinden gelir elde etme hesabına başlarsan daha rahat anlaşabileceğimiz zamanlar olur. :wink:

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
sanırım size captcha geldiği an hiçbir üyenin pc başında olmamasını kast ediyorsunuz.
ilk başlarda bu sorun vardı ama 1 aydır falan kullanıcı adedi yeterince fazla olduğu için 7/24 bütün captchaları girecek kullanıcı bulunabiliyor. yaklaşık 1 aydır hiçbir girilmemiş captcha bulunmamaktadır sistemde.

aynı şekilde ben captcha girip kredi kazanacam ama şu an dosya indiren olmadığı için çok uzun süre captcha gelmesini beklemek sorunuda yok. şu anda ortalama 50 saniyede bir (bazen daha kısa) sistem size captcha göndermektedir. üye sayısı arttıkca bu süre dahada düşecektir.

Aslında tam olarak o değildi sorum ama cevap için teşekkür ederim. Şöyle ki, o ana kadar hiç görüşmemiş "unique" bi captcha gelme olasılığı var mıdır? Diyelim ki geldi ve ben uyuyorum o sırada; ben bu captcha'yı çözemediğim için, hemen o an online birine mi gidiyor, örneğin?

lelim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında tam olarak o değildi sorum ama cevap için teşekkür ederim. Şöyle ki, o ana kadar hiç görüşmemiş "unique" bi captcha gelme olasılığı var mıdır? Diyelim ki geldi ve ben uyuyorum o sırada; ben bu captcha'yı çözemediğim için, hemen o an online birine mi gidiyor, örneğin?

jdownloader siz uyumuyor olsanız bile ilkönce online birine soruyor, yanlış cevap gelirse yada 30 saniye içinde o insan cevap vermezse, captchayı başka bir insana soruyor, o insnada cevap vermezse cevap verecek bir insan bulana kadar soruyor.
Yanlış cevap verince yada cevap vermeyince insanlar kredi kaybettiği için, programı açık bırakıp kimse gitmiyor :) zaten 3 kere timeout olursa client programı otomatikman artık captcha istemiyor serverdan.

jdownloader'a captcha geldiği anda o captcha bizim server'a gelir, bizim serverdanda o an online birisine gider o captcha. cevabı insan girdikden sonra bizim servera, bizdende sizin jdownloader geri döner cevap. tabi bunlar çok kısa bir süre içinde olmaktadır.

ben bilgisayar başındaydan jdownloader captchayı bana sorsun derseniz
jdownloader/ settings/ modules/ anti-captcha 'da "disable automatic captcha" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2

Zaten yazılım senin yerine girdiği için senin captcha girme gibi bir sorunun yok ki, gerçek bir kişi senin yerine resme bakıp senin yerine yazıyor, yeter ki kredin bol olsun.

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
jdownloader siz uyumuyor olsanız bile ilkönce online birine soruyor, yanlış cevap gelirse yada 30 saniye içinde o insan cevap vermezse, captchayı başka bir insana soruyor, o insnada cevap vermezse cevap verecek bir insan bulana kadar soruyor.
Yanlış cevap verince yada cevap vermeyince insanlar kredi kaybettiği için, programı açık bırakıp kimse gitmiyor :) zaten 3 kere timeout olursa client programı otomatikman artık captcha istemiyor serverdan.

jdownloader'a captcha geldiği anda o captcha bizim server'a gelir, bizim serverdanda o an online birisine gider o captcha. cevabı insan girdikden sonra bizim servera, bizdende sizin jdownloader geri döner cevap. tabi bunlar çok kısa bir süre içinde olmaktadır.

ben bilgisayar başındaydan jdownloader captchayı bana sorsun derseniz
jdownloader/ settings/ modules/ anti-captcha 'da "disable automatic captcha" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.

Zaten yazılım senin yerine girdiği için senin captcha girme gibi bir sorunun yok ki, gerçek bir kişi senin yerine resme bakıp senin yerine yazıyor, yeter ki kredin bol olsun.

O daha iyiymiş, geçten iyi bi uygulama. Tebrik ederim.