Facebook Güvenlik Kodu Sorunları ve Çözümleri Ana Başlığı

Bu konuyu okuyanlar

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Facebook Güvenlik Kodu Gelmiyor Sorunu!

Arkadaşlar son günlerde iyice artan bir sorun bu facebook'a telefona gelen mesajla giriş yapabileceğimiz bir sistem yapmışlar iyi hoş güzel fakat ne yaparsak yapalım denemediğimiz yöntem kalmadı facebook telefonuma mesaj göndermiyor kodu gönder diyorsun yok yine bir sey dün durduk yere bir tane gönderdi ama nasıl oldu anlamadım forumlarda binlerce insan bundan şikayetçi bir çözümü olmalı

2jf13br.png

Konuyu açtık facebook mesajı gönderdi telefonuma :D şimdi de Yakınlarda çok fazla sayıda kod denemesi yaptın. Lütfen daha sonra tekrar dene. diyor :) kafayı yememek gerek :hammer:

2ns2vec.png

ModNot: Güvenlik konu ile alakalı sorunları Bu başlık altında paylaşıp çözüm arıyoruz.

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
"Kodumu alamıyorum" dediğinde bi çözüm sunmuyor mu? En azından bi e-posta üzerinden bunu yapması lazım. Bence böyle mağdur bırakmaz Facebook.

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
"Kodumu alamıyorum" dediğinde bi çözüm sunmuyor mu? En azından bi e-posta üzerinden bunu yapması lazım. Bence böyle mağdur bırakmaz Facebook.

yok sadece bizimle iletişime geç var orada bağlantı olarak bende onlarca sekme acıyorum mesaj atıyorum ilginçtir dünde böyle denk geldi onlarca mesajdan sonra kod geliyor yada bir rastlantıda olabilir bak mesela az önce Yakınlarda çok fazla sayıda kod denemesi yaptın. Lütfen daha sonra tekrar dene. diyordu tekrar denedim bu kez kabul etti işte bir kaç aşamayı geçtim son aşamada yine kod istedi bu sefer o kodu bekliyorum ama gelmiyor işte :D gelse gircem :)

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Ben biraz önce bi araştırma yaptım. Facebook'un serverlarının en rahat olduğu zamanlar denememiz öneriliyor. Muhtemelen hesaba uygun bi zamanda erişebileceksin ancak sadece bunu telefona bağlamaları kötü olmuş. Bu arada bir de telefon kayıplarına karşın bi tanınmış aygıt sağlaman iyi olacaktır. Yani bi bilgisayarda aslında kod sormayacak. Bu nasıl kontrol ediliyor bilmiyorum ama muhtemelen bi yolu vardır. Bu şekilde kolayca o özelliği kapabilir veya telefon numaranı değiştirebilirsin.

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Ben biraz önce bi araştırma yaptım. Facebook'un serverlarının en rahat olduğu zamanlar denememiz öneriliyor. Muhtemelen hesaba uygun bi zamanda erişebileceksin ancak sadece bunu telefona bağlamaları kötü olmuş. Bu arada bir de telefon kayıplarına karşın bi tanınmış aygıt sağlaman iyi olacaktır. Yani bi bilgisayarda aslında kod sormayacak. Bu nasıl kontrol ediliyor bilmiyorum ama muhtemelen bi yolu vardır. Bu şekilde kolayca o özelliği kapabilir veya telefon numaranı değiştirebilirsin.

Hesaba girmeden bu özelliği kapatamıyorsun ilk başlarda facebook'a telefondan girebiliyordum sadece bu sorun yüzünden ordan telefon numarasını sildim hani bu sorunu yaşamayım diye daha beter oldu :) sonra telefonu ekleyebildik en azından arada kod alıp deneyebiliyoruz :)
İşte deniyorum bende sürekli bekliyorum kod gelsin tarayıcı çerezlerini sildim ip dns değiştirdim proxy değiştirdim bir yol bulamadım :)

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Ben de çözüm bulabilir miyim diye kendi hesabıma uyguladım ama şimdilik hata vermedi. :D Hata verir de bi çözüme ulaşırsam yazacağım buraya. :D

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Ben de çözüm bulabilir miyim diye kendi hesabıma uyguladım ama şimdilik hata vermedi. :D Hata verir de bi çözüme ulaşırsam yazacağım buraya. :D

gerek yoktu benim hesabın bilgilerini verirdim denerdin :D

mylegend

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende bu sistemi kullanıyorum. sms gelmesi 2-5 dk arası sürüyor. biraz beklersen gelecektir.

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
bir forumda tamay isimli bir arkadaştan alıntıdır..Çözüme ulaştığını söylüyor.

MÜJDE GÜNLERDİR UĞRAŞTIM VE SONUNDA HESABIMA GİREBİLDİM
tongue.gif
HEMEN PAYLAŞIYORUM: ARKADAŞLAR HER TELEFONA GÜVENLİK KODU YOLLAMIYORLAR.BENIM TELEFONUM SAMSUNG E250 BANA 2 GÜVENLİK KODU MESAJI GELİYORDU . MESAJLARDAN BIRI HİÇ AÇILMIYOR ; DİĞER MESAJDA 5 HANELİ TAMAMLANMAMIŞ BİR MESAJ BULUNUYORDU.SIMKARTIMI BAŞKA BIR TELEFONA TAKIP TEKRAR KOD GONDER DEDIM AMA TAKTIGIM TELEFONA KOD FALAN GELMEDI (NOKIA) .UZATMAYIM; BANA GELEN 5 HANELİ KODUN SNUNA TEK TEK 0'DAN 9'A KADAR SAYILARI TEK TEK KOYARAK GİRİŞ YAPMAYI DENEDİM.YANI KODU 6 HANELİ YAPTIM. ÖRNEĞİN BANA GELEN KOD 13023 DIYELİM : 130230,130231,130232,....GİBİ.TESADÜFEN BİRİ TUTTU.YNI BILGISAYARI TANIMLA DIYE KUTU CIKTI EV,OFIS,VS ORAYA EV YAZDIM HEMEN ALTTA BILGISAYARI KAYDET KUTUCUGUNDAKI ONAY İŞARETİNİ KALDIRDIM VEEEE FACEBOOKUNMA GIREBILDIM...İNŞALLAH SİZDE BAŞARIRSINIZ GUNLERDIR BASIM ŞİŞTİ !!! İLK İŞİM HESP AYARLARINDAN TELEFON KODUNU HEMN KALDIRMAK OLDU...BAŞARILAR DILIYORUMMM
ka19.gif

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Facebook Güvenlik Kodu Sorunu! ÇÖZÜM SDN.

Arkadaşlar uzun uğraşlar sonucunda hesabımı an itibari ile almış bulunmaktayım.Uyguladığım işlemleri sırası ile size anlatacağım..

Öncelikle şu konuları okuyarak genel bir kanıya sahip olabilirsiniz.

Burada octavarium adlı arkadaş başka bir yöntemle anlatmış.
Facebook "Taninan bir bilgisayardan giris yap" Uyarisi Cozumu

Buda benim çözüm bulmak için açtığım konuydu.
Facebook Güvenlik Kodu Gelmiyor!

1-İlk olarak Facebook'ta kullanılmamıs bir mail hesabı alıyoruz hotmailden iki dakikada alabilirsiniz.

2-Mail hesabımızı aldık ilk işlem tamam.Şimdi facebook hesabınıza kayıtlı mail adresinizle giriş yapmayı deniyorsunuz ama şifreyi yanlış yazıyorsunuz sallıyorsunuz kafadan bir şeyler.

3- Sonrasında açılan sayfada Şifreni mi unuttun?'a tıklıyoruz.

4-Karşımıza hesabımıza tanımlı mail adresi veya adresleri geliyor.Burda mail adreslerinin yanında bulunan işaretleri kaldırıyoruz.

5-İşaretleri kaldırdıktan sonra bunlara artık erişim yokmu? linkine tıklıyoruz.

6-Karşımıza 1. adımda aldığımız mail adresimizi giriyoruz.

7-Mail adresimizi girdikten sonra yeni aldığımız mail adresimize bir mail geliyor ve facebook hesabımız 24 saatliğine kilitlenmiş oluyor.

8-24 saat dolduğunda hatta geçtikten sonra giriş yapın

9-Giriş yaptıktan sonra çıkan sayfada söylenenleri takip edin.

10-Burda önemli olan bir adım telefon numaranızı değiştirin kaldırın ve başka bir telefon ekleyin ve sms kodu yerine facebookun sizi aramasını isteyin zaten telefon numaranızın yanındaki çarpı işaretine basıp kaldırdıktan sonra yeni telefon ekleyin yazacak oraya tıklayarak baska bir telefon numarası yazın ve arama deyin biraz sonra facebook sizi arayacak ve 4 rakamlı kod verecek.

11- Facebooktan aldığınız kodu oraya girdikten sonra devam deyip bilgisayarınızı tanınan bilgisayar olarak tanımladıktan sonra yine bir kod isteyecek ve kodunuz gelecek.

12-Gelen kod 6 haneli olması gerekirlen 5 haneli olabilir korkmayın.Örneğin kod farzedelim ki 45867 diyelim sırayla 0-9 arasında deniyoruz mesela 458670 458671 458672 gibi..

ve işlem tamam geçmiş olsun :)

mylegend

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bazen gönderilen smsler kırık olarak geliyor, yani iki sms geliyor ilkinde numaranın 5 hanesi 2. smste 6. hanesi yer alıyor. birleştirip yazın sorun olmayacaktır. 1 haftadır kullanıyorum sorun yok.

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
bazen gönderilen smsler kırık olarak geliyor, yani iki sms geliyor ilkinde numaranın 5 hanesi 2. smste 6. hanesi yer alıyor. birleştirip yazın sorun olmayacaktır. 1 haftadır kullanıyorum sorun yok.

yok ustam bu sisteme kimse yanaşmasın benden tavsiye :)

merve92.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya ben yapamadım olmuyor bunlara artık erişimin yok mu ya basıyorum sonra
Facebook'a giriş yapabilmene izin vermeden önce kim olduğunu doğrulamamız gerekiyor. Kimliğini doğrulamamıza yardımcı olmak için, Facebook hesabınla ilişkili e-posta adreslerinden birine erişebiliyor olmalısın.

E-postana erişmek için yardıma mı ihtiyacın var?

E-posta şifreni kaybettiysen, yaygın e-posta hizmetlerinde e-posta şifreni nasıl yenileyebileceğini öğrenmek için aşağıdaki bağlantılardan birine tıkla.
E-posta adresini okulun veya işyerin verdiyse, lütfen doğrudan kendileriyle iletişime geç
çıkıyor napıcm

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
ya ben yapamadım olmuyor bunlara artık erişimin yok mu ya basıyorum sonra
Facebook'a giriş yapabilmene izin vermeden önce kim olduğunu doğrulamamız gerekiyor. Kimliğini doğrulamamıza yardımcı olmak için, Facebook hesabınla ilişkili e-posta adreslerinden birine erişebiliyor olmalısın.

E-postana erişmek için yardıma mı ihtiyacın var?

E-posta şifreni kaybettiysen, yaygın e-posta hizmetlerinde e-posta şifreni nasıl yenileyebileceğini öğrenmek için aşağıdaki bağlantılardan birine tıkla.
E-posta adresini okulun veya işyerin verdiyse, lütfen doğrudan kendileriyle iletişime geç
çıkıyor napıcm

bunlara erişim yok mu'ya tıklamadan önce yukarda görünen email adreslerinin yanındaki işareti kaldırman gerekiyor yaptın mı bunu

merve92.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hangi işaretleri kaldırıcam anlamadım resimli gösterebilir misin lütfen

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
k9xbf5.jpg

sarı ile üstünü çizdiğim yerlerdeki işaretleri kaldır

sonrada mavi renk ile çevresini çizdiğim yere tıkla

merve92.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o işaretler yok ki bende adını e mailini fln yaz diyrdu (artık oda çıkmıyor) sonra emaili gösteriyr bu mu diyor yanında da bu benm e mailim butınu çıkıyrdu şimdi o da çıkmıyor direkt e mailim yanında da bunlara artık erişimin yok mu butonu çıkıyor

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
o işaretler yok ki bende adını e mailini fln yaz diyrdu (artık oda çıkmıyor) sonra emaili gösteriyr bu mu diyor yanında da bu benm e mailim butınu çıkıyrdu şimdi o da çıkmıyor direkt e mailim yanında da bunlara artık erişimin yok mu butonu çıkıyor

sorununuzu tam anlayamadım fakat Facebook "Taninan bir bilgisayardan giris yap" Uyarisi Cozumu (Facebook "Taninan bir bilgisayardan giris yap" Uyarisi Cozumu - SDN Ozel)

birde bu konuya bir göz atın videolu anlatım yapmış arkadaş deneyin olmazsa mesaj attım size ona göre hareket edebiliriz.Kolay gelsin.

dj.caesar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hadi bakalım bu dediğini bir kez daha denemiştim fakat heralde doğru yapamamıştım çünkü arkadaşlarını seç bölümü gelmemişti kod falan olayı... Şimdi tekrar yaptım arkadaşlara kod gitti kodları girdim ve 24 saat beklemem gerek yarın bu saatlerde bakıcam umarım olur:) 3 yıllık hesap sonuçta... Açtığımda face bilgilerimi indiricem artık başım yandı bi kere 1 haftadır giremiyorum:) umarım olur çözümün:) teşekkürler

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Hadi bakalım bu dediğini bir kez daha denemiştim fakat heralde doğru yapamamıştım çünkü arkadaşlarını seç bölümü gelmemişti kod falan olayı... Şimdi tekrar yaptım arkadaşlara kod gitti kodları girdim ve 24 saat beklemem gerek yarın bu saatlerde bakıcam umarım olur:) 3 yıllık hesap sonuçta... Açtığımda face bilgilerimi indiricem artık başım yandı bi kere 1 haftadır giremiyorum:) umarım olur çözümün:) teşekkürler

ben bu şekilde yaptım :) o yüzden benim çözümüm bu konunun başında başka bir arkadaşın çözümünün olduğu konuyu paylaştım o konuda ki çözüm de bana uymamıştı.Buradaki püf nokta hesap kilitlenme süresi bittikten sonra facebook a kayıtlı mevcut telefon numaranızı kaldırmanız ve baska bir telefon numarası girmeniz eksik gelirsede 5 haneli falan sonuna 0 dan başlayarak 9a kadar deneme yanılma yoluyla kodları girmeniz bu sadece :)

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Serkan bunu yapan kesin açıyor mu Face'sini?

biliyosun basından beri neleri denediğimi :) telefon numarasını değiştirdim hesap kilitlenme süresinin bitmesinden sonra ve yeni numaraya mesajlar geldi gelen mesajlarda eksik geldi ve hallettik sorunu :)

Nuri.alco.

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşa da olmuş ta.Ben sorayım dedim yine.Geçmiş olsun bu arada.