Ankara nasıl bir yer?

Bu konuyu okuyanlar

HkanTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
5-6 sene sonra ev alıcam Allah'ın izniyle.Şuan İstanbul'da yaşıyorum, burada ev fiyatları ateş pahası.
Ankaraya baktım Etimesgut,Keçiören ve Sincan ilçelerinde 65 - 70 bin TL arası gayet güzel evler var.Merak ettiğim sorular ise şunlar;
1.İnsanları nasıl?
2.Yukarıda yazdığım ilçeler nasıl, güvenli mi?
3.Yaşamak İstanbul' göre zor mu? ve İstanbul'a göre havası temiz mi?
4.Evi aldıktan sonra kendim Fotoğraf Stüdyosu, Pc Mağazası vs. dükkan açsam İstanbul'da ki gibi müşterisi olur mu?

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Doğma büyüme AnkaraLıyım....

1 - İnsanLarı iyi dir,Tabi arada bozukLarı da çıkar o da şansınıza.

2 - Keçiören Sanatoryum caddesinde 17 senem geçti çok güzeL ve temiz bir iLçe.....ULaşım bakımından her yere rahatça gidebilirsiniz.....Metroda gelecek daha inşaat halinde artık 2 3 sene daha bekletirler sanırım....YaLnız sabahLarı işe otobüs veya doLmuşLa gidecek oLursanız baya bir eziyet çekersiniz....bu diğer ilçeler içinde geçerli....Sabah ve akşam trafiği berbattır.....Hava durumu ise belli oLmuyor kafasına göre dengesini bozuyor insanın :D GüvenLik bakımından ben bu yaşıma kadar bir sorun yaşamadım.

Etimesgut ve Sincan geLişmekte oLan iLçeLer ve şuan çok iyi gördüğüm kadarıyLa....bir de orada yaşayanlara sormak Lazım...fazLa yoLum düşmedi gördüğüm kadarını aktardım......Metroda mevcut.

3 - İstanbuL görmek nasip oLmadı daha :D

4 - Her köşe başında o tür de Fotoğraf ve pc işiyLe uğraşan iş yerLeri mevcut...iyi bir yer de dükkan açarsanız müşteri gelir : )

Eviniz nasip oLur inşaLLah :)

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Bahsettiğin yerler Anadolunun farklı yerlerinden göç etmiş insanlar oturuyor ama öyle sıkıntı yaratacak insanlar değil aksine saf temiz Anadolu insanlarında oluşuyor.
Güvenlik açısından bana göre Türkiyenin en güvenli yerlerinden birisi,bunda başkent olmasının da etkisi vardır.Kimse fazla oyun çeviremiyor.
Bahsettiğin yerlerde yaşamak ;düzenli bir gelirin varsa çok rahat yaşayabilirsin,İstanbul'la kıyaslanmaz bile.
Ticaret yapmak istiyorsan,işyerinin konuma bulunduğun yer etkilidir ona bir şey diyemem.
Ama Ankara kültür ve eğitim seviyesi iyi,düzenli ve rahat yaşam için ideal bir yer.

HkanTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim, internetten de araştırdım gerçekten güzel bir yermiş.
Bir sorum daha olacak, fiyatlar neden bu kadar düşük?

LaWa

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Türkiye'nin hiç bir yerinde Ankara kadar yapılaşma yoktur bence,inşaat sektörü çok iyi durumda.
Yap-Sat çok gelişmiş.Ben Bursadayım,burdaki bina sayısı Ankara'nın çeyreği kadar yok,kentle alakası yok.

fermuar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ankara güzeldir İstanbul'dan geldikten sonra sana tenha gibi gelebilir tabi :)
İstanbul gibi her yerde ayrı merkez yok Ulus,Kızılay hadi Tunalıda diyelim :)
Yaşaması daha kolay Ankara'da hem yaşanabilir en iyi il seçildi. ODTÜ ormanı sayesinde Çankaya taraflarında havası temiz gecekondu yerlerinde sobadan dolayı kış aylarında iyi diyemiyeceğim.
Ev için bütçen ne kadar? Güzel nezih bir yer istersen Çankaya tarafını öneririm açacağın dükkanla burda iş yapabilirsin

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Merhaba arkadaşlar,
Kızılay'da işportacıların ellerinde işporta tezgahlarıyla zabıtaların mesai saatlerinin bitmesini göz göze gelerek beklemeleri ve mesai saati bitiminde zabıtanın kontağı çevirmesiyle işportacının tezgahını açmasının bir olduğu bir yer.
Çok ilgimi çekmişti. Durup onları izliyordum.

fermuar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kızılay'da işportacıların ellerinde işporta tezgahlarıyla zabıtaların mesai saatlerinin bitmesini göz göze gelerek beklemeleri ve mesai saati bitiminde zabıtanın kontağı çevirmesiyle işportacının tezgahını açmasının bir olduğu bir yer.
Çok ilgimi çekmişti. Durup onları izliyordum.

Zabıtanın kontak çevirmesine bazen gerek bile kalmıyor. Haberlerde izlemişsinizdir Karanfil caddesinde 1 hafta kadar kavga olmuştu zabıta ve işportacılar arasında

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Ev alacaksan Batıkent'ten alacaksın sessiz sakin, doğma büyüme batıkentliyim. :D

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Benim gördüğüm kadarıyla çok bayır var. Mis gibi sakaryam ya ooh koskoca sakarya ovası dümdüz :D

HkanTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yorumlarınız için çok teşekkür ederim.İstanbul'un denizi var ama hiç bir işime yaramıyor.Denizin olup olmaması sorun değil.Bütçe konusuna gelince 65 TL civarı.
Az önce 55 TL'ye çok güzel daireler gördüm, içim gitti gerçekten babamla da konuştum Ankara İstanbul'dan daha güzel dedi(kendini çok gitti Ankara'ya)
yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim.

fermuar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
65 bine etimesgut taraflarında çook güzel evler bulursun bir ara bizde baktık 80 bine etide dubleks ev vardı. Hem son projelerle ankara daha da güzelleşecek. Merkeze biraz uzak mı? Sayılabilir 20 km etimesguttan kızılay.