Motorola XOOM Android 3.0 Tablet Türkiyede Satışta

Bu konuyu okuyanlar

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Hizlial.com da satışa çıkmış..Android 3.0 yüklü..Fiyatı ve özellikleri blackbery tablete göre daha iyi bence :) Hatta galaxy tabın ilk serisindende iyi diyebilirim . Fiyatı 1440 TL

http://www.hizlial.com/bilgisayar/tasinabilir-bilgisayarlar/motorola-xoom-tablet-pc-android-3-0-10-1-3g-wi-fi-turkiyede-ilk-_30.001.1472.0001.htm

Motorola Xoom 10.1” Tablet Bilgisayar Teknik Özellikler

-NVIDIA Tegra 2, 1GHz dual-core işlemci
-32GB Hafıza
-10.1 inç widescreen HD (1280×800) ekran
-Çoklu dokunmatik kapasitif ekran
-720p HD video desteği
-HDMI-out desteği, mini USB desteği
-Android 3.0 İşletim Sistemi
-Adobe Flash Player desteği
-Önde 2MP web kamera, 3G ve video chat destekli
-Arkada 5MP web kamera, fotoğraf ve 720p HD video, Led flasş destekli
-Oyun konsollarına benzer oyun performansı
-Dahili gyroscope, barometre, dijital pusula, accelerometer ve ışık sensörleri
-3D Google Maps 5.0 desteği
-Mobile hotspot desteği ile erişim noktası olarak kullanılabilme
-10 saate kadar kesintisiz video oynatabilme
-802.11a/b/gn wireless, Bluetooth v2.1 wifi
-249.1mm x 167.8mm x 12.9mm
-708gr

[video=youtube;D7zheLybA-Q]http://www.youtube.com/watch?v=D7zheLybA-Q&feature=player_embedded[/video]

30.001.1472.000101t4.jpg

30.001.1472.000103t4.jpg

30.001.1472.000106t4.jpg

30.001.1472.000105t4.jpg

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
bir tablet kullanıcısı olarak diyebilirim ki sim desteği yoksa o cihaz oyuncaktır zira tablet kullanıyorsa bir insan evladı 24 saat nete bağlı bir cihaz olması lazım mail senkronları takvim senkronları felan :D özellikleri iyi olabilir ama dediğim gibi 3g destekli sim desteği olmadığı sürece tırt bir cihaz :D

ek: bu arada sitedeki grafikerlerde hiç iş yok android tabanlı bir cihaza ios ekranını koymuşlar :D

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
bir tablet kullanıcısı olarak diyebilirim ki sim desteği yoksa o cihaz oyuncaktır zira tablet kullanıyorsa bir insan evladı 24 saat nete bağlı bir cihaz olması lazım mail senkronları takvim senkronları felan :D özellikleri iyi olabilir ama dediğim gibi 3g destekli sim desteği olmadığı sürece tırt bir cihaz :D

ek: bu arada sitedeki grafikerlerde hiç iş yok android tabanlı bir cihaza ios ekranını koymuşlar :D

Özelliklerde 3G(dahili modem) var yazıyor. Sim kart olmayan modeller de ABD'deki modeller. Onlarda sadece 4G sim yuvası var, Avrupa ve diğer bölgeler için çıkan modellerde sim kart yuvası var.

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17

dediğin doğru ama işin içine sim de girince fiyat 2 milyarı bulur..Bide görselleri hizlialdan aldım .benim suçum değil :D

---------- Post added at 21:56 ---------- Previous post was at 21:55 ----------

Özelliklerde 3G(dahili modem) var yazıyor. Sim kart olmayan modeller de ABD'deki modeller. Onlarda sadece 4G sim yuvası var, Avrupa ve diğer bölgeler için çıkan modellerde sim kart yuvası var.

videoda 3g ve 4g özelliklerinin olduğu söyleniyor sanırsam..Video ingilizce olduğundan tam olarak anlayamadım..İngilizcesi iyi olan bir arkadaş bakabilirse ona iyi olur :D

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
videoda 3g ve 4g özelliklerinin olduğu söyleniyor sanırsam..Video ingilizce olduğundan tam olarak anlayamadım..İngilizcesi iyi olan bir arkadaş bakabilirse ona iyi olur :D

Dediğim gibi 4G özelliği sadece ABD modellerinde olacak, o da ancak donanımsal ekleme sayesinde. Yaz aylarında ABD'nin Verizon operatörü xoom'ları toplayıp güncelleştirme işlemine başlayacaktı.

Bir de aklıma şimdi gelen bir şey var, xoom ilk çıktığında sd kart yuvası falan aktif değildi, güncelleştirme ile bunlar düzeltildi mi?

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Dediğim gibi 4G özelliği sadece ABD modellerinde olacak, o da ancak donanımsal ekleme sayesinde. Yaz aylarında ABD'nin Verizon operatörü xoom'ları toplayıp güncelleştirme işlemine başlayacaktı.

Bir de aklıma şimdi gelen bir şey var, xoom ilk çıktığında sd kart yuvası falan aktif değildi, güncelleştirme ile bunlar düzeltildi mi?

bilmiyorumda orjinal site burda http://www.motorola.com/staticfiles/Consumers/xoom-android-tablet/us-en/techspecs.html tüm özellikleri ayrıntılı verilmiş..öyle bişey görmedim..

---------- Post added at 22:16 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

İPAD 2 VE MOTOROLA XOOM KARŞILAŞTIRMASI

10930.jpg

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Özellikleri üst seviye olmasına rağmen fiyatı iPad'e göre oldukça iyi.

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17

dostum hangi tableti kullanıyorsun.memnun musun.bende yazın gelmesini bekliyorum bir tane alacağımda araştırıyorum :)

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
galaxy tab kullanıyorum çok memnunum misal şu anda onda yazıyorum :D tablet kullanmaya başladıktan sonra pc yi görmez oldum :D kesintisiz internet bağlantım var daha ne olsun boyutları nedeniyle rahatça taşıyabiliyor :)

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
galaxy tab kullanıyorum çok memnunum misal şu anda onda yazıyorum :D tablet kullanmaya başladıktan sonra pc yi görmez oldum :D kesintisiz internet bağlantım var daha ne olsun boyutları nedeniyle rahatça taşıyabiliyor :)

bende tablet alma konusunda kesin kararlıyım..yaz ayları gelsin kesin alacam bi tane ..o zamana kadar da türkiye ye giren tablet sayısı çoğalır..Herkes lg yi bekliyor sanırsam...Samsung 10 inçlik galaxy tab ta mayıs sonu haziran başı gibi gelecek herhalde.. o da çok güzele benziyor.. öyle görünüyor ki seçim yapmakta epey zorlanacam..Ama dediğin gibi benimde tercihim kesinlikle 3g olandan yana olacak..Çünkü yolculukta okulda evde köyde heryerde internete tabletten girmek büyük zevk :D

merdo85

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
7 inçlik galaksi tab ı önerir misiniz arkadaşlar.donanımsal olarak iyi gibi duruyo ama dokunmatik hassasiyeti ve internet performansı zayıf gibi duruyor.galaksi s le tereddütte kaldım hangisini tercih etmeli acaba

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
İzlenimlerim o kadarda iyi yönde değil, arka kamerası biraz düşük geldi ve boyut tasarım olarak pek ilgimi çekmedi doğrusu, alana hayırlı olsun =)

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
7 inçlik galaksi tab ı önerir misiniz arkadaşlar.donanımsal olarak iyi gibi duruyo ama dokunmatik hassasiyeti ve internet performansı zayıf gibi duruyor.galaksi s le tereddütte kaldım hangisini tercih etmeli acaba

ne yönde kullanacağına bağlı..Her kullanıcının beklentisi farklıdır..Bu alet ( galaxy tab 7') kimilerini tatmin ederken kimilerine yeterli gelmeyebilir.Ama şunu söyleyebilirim ki eğer bu motorolada 3g seçeneği varsa galaxy tab ın 7 inçlik versiyonundan kat kat iyidir..Daha samsungun 10 inçlik modelini görmedik.Onu da görünce ikisi arasında kıyaslama yaparız.Birde galaxy tab 7 ' ilk çıktığında 1699 tl idi.. Motorola xoom ise şuan 1400 civarlarında..Yani galaxye göre ucuz..Bakalım galaxy tab 10 inçlik model nasıl bişe olacak ve fiyatı nasıl olacak..

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
valla kim ne derse desin ben tab dan memnunum boyut olarak bence kafi çünkü misal benim gibi sık seyahat ediyorsanız çarşaf gibi bir cihaz kullanmak sıkıntı olur :) donanımsal olarak gayet yeterli kamerası fena değil ama çok iyide değil benim içinde önemli değil çünkü yanımda fotoğraf makinam sürekli bulunur ama dediğim gibi kesinlik vasat değil video performansı başarılı 720 p video çekebiliyorsunuz kafi :) dokunmatik olarak ipad den pek bi farkını göremedim :) yazılım performansı gayet başarılı ve stabil eskisi gibi değil. video performansı çok çok iyi daha açamadığım video olmadı 1080 p ye kadar destek veriyor. müzik performansı da gayet başarılı. oyun performansına diyecek yok ama ben pek oyun arayan biri değilim :D ofis dökümanlarımı düzenliyorum oluşturuyorum sunumunu yapıyorum internete herhangi bir yere bağımlı olmadan girmenin zevkini yaşıyorum torrenti aktif olarak kullanabiliyorum flash sıkıntısı olmadan sitelerde cirit atabiliyorum :D yani pc de yapabildiğim pek çok şeyi bu cihaz da yapabiliyorum :D

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
valla kim ne derse desin ben tab dan memnunum boyut olarak bence kafi çünkü misal benim gibi sık seyahat ediyorsanız çarşaf gibi bir cihaz kullanmak sıkıntı olur :) donanımsal olarak gayet yeterli kamerası fena değil ama çok iyide değil benim içinde önemli değil çünkü yanımda fotoğraf makinam sürekli bulunur ama dediğim gibi kesinlik vasat değil video performansı başarılı 720 p video çekebiliyorsunuz kafi :) dokunmatik olarak ipad den pek bi farkını göremedim :) yazılım performansı gayet başarılı ve stabil eskisi gibi değil. video performansı çok çok iyi daha açamadığım video olmadı 1080 p ye kadar destek veriyor. müzik performansı da gayet başarılı. oyun performansına diyecek yok ama ben pek oyun arayan biri değilim :D ofis dökümanlarımı düzenliyorum oluşturuyorum sunumunu yapıyorum internete herhangi bir yere bağımlı olmadan girmenin zevkini yaşıyorum torrenti aktif olarak kullanabiliyorum flash sıkıntısı olmadan sitelerde cirit atabiliyorum :D yani pc de yapabildiğim pek çok şeyi bu cihaz da yapabiliyorum :D

bilgiler için teşekkürler..eğer daha fazlasını merak eden arkadaşlar varsa onlara önerim bir teknosa mağazasına gitsinler..Çünkü orda standlarda var ve açık şekilde kullanımına izin veriyorlar..ben teknosanın her önünden geçerken içeri girer tablette oyun oynarım internete girerim..zevkli oluyor :D

merdo85

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
ne yönde kullanacağına bağlı..Her kullanıcının beklentisi farklıdır..Bu alet ( galaxy tab 7') kimilerini tatmin ederken kimilerine yeterli gelmeyebilir.Ama şunu söyleyebilirim ki eğer bu motorolada 3g seçeneği varsa galaxy tab ın 7 inçlik versiyonundan kat kat iyidir..Daha samsungun 10 inçlik modelini görmedik.Onu da görünce ikisi arasında kıyaslama yaparız.Birde galaxy tab 7 ' ilk çıktığında 1699 tl idi.. Motorola xoom ise şuan 1400 civarlarında..Yani galaxye göre ucuz..Bakalım galaxy tab 10 inçlik model nasıl bişe olacak ve fiyatı nasıl olacak..
teşekkürler yorumunuz için.

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Ben biraz eski kafalıyım galiba, bu fiyata çok iyi laptoplar varken neden insanlar daha düşük donanıma sahip tablet alır anlamış değilim.

Yani hafifliği taşıması zor bişey değil, tableti taşıyan laptop'ı da taşır, sonuçta bunu alıp sırtımızda dağ bayır dolaşmayacağız, 8-10 saat internet başında durulacaksa laptop içinde biraz daha paraya kıyıp uzun şarj olan modellerden ya da yedek batarya alınabilir.

Yani olayı sırf bunun dokunmatiği, şarj süresi ve taşınması kolay lafları ise, bi tablet bu fiyatı haketmiyor diyorum.

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Ben biraz eski kafalıyım galiba, bu fiyata çok iyi laptoplar varken neden insanlar daha düşük donanıma sahip tablet alır anlamış değilim.

Yani hafifliği taşıması zor bişey değil, tableti taşıyan laptop'ı da taşır, sonuçta bunu alıp sırtımızda dağ bayır dolaşmayacağız, 8-10 saat internet başında durulacaksa laptop içinde biraz daha paraya kıyıp uzun şarj olan modellerden ya da yedek batarya alınabilir.

Yani olayı sırf bunun dokunmatiği, şarj süresi ve taşınması kolay lafları ise, bi tablet bu fiyatı haketmiyor diyorum.

Bende şunu soriyim o zaman.. 1 milyara windows laptop alabilecekken insanlar neden 5 milyar verip apple mac alırlar ? Samsung un ve başka firmaların iphone kadar iyi telefonları varken ve çok daha ucuzken insanlar neden 2.5 milyar verip iphone alırlar ?

BU tercih meselesidir..Kim ne isterse onu alır..İnsanlar tableti call of duty , crysis vb oyunları oynamak için almıyor.Bu yorumundan tablet kullanmadığını anlıyorum.Bu bir zevk meselesidir.Tablet kullanmak hele de 3g li ise mükemmel birşey.Bilgisayarla karşılaştırılamaz.

brk.trk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence tasarımı gayet kaba ve ağır. tasarımı çok kötü ve fiyatı çok pahalı bu özelliklere göre.

720p HD video desteği fena değil ama daha ucuza aynı çift çekirdekli işlemciye ve aynı android 3.0 honeycomb sistemine sahip 1080p@30fps 2d çekim yapabilen tabletler var ve 720p'de 3D video kaydı yapabileni... (bkz. lg optimus pad 720p ile 3 boyutlu çekim yapıyor bu tablet...) yine aynı şekilde HDMI çıkışa sahip başka tabletlerde var...

diğer özelliklerine diyecek pek lafım yok ama bu fiyattan daha uyguna daha özellikli bi tablet alınabilir...

son olarakta gerçekten ağır bir cihaz..

tablet bilgisayarı sokakta kullanıyorum benim için elde ne derece tutulabilir bu en çok önemli kısmı. zaten netbook'um var 1kg ağırlığı olsa bile tüm işlerimi görebiliyorum, o varken bunu almak bence gereksiz.. hele ki o paraya :)

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
eğer rahat rahat çantama atıp gezemeyeceksem, laptop gibi elimde ayrı bir şekilde taşımam gerekecekse, taşımak külfet olacaksa niçin gidip bir pad alayım ki? onun yerine laptop alırım ... olmamış motorola...

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
tasarımı kaba bir tablet. fiyatı da bence haddinden daha pahalı. hele ki telekomun kampanyasıyla iyice pahalı hale geliyor.

Son mesajlar