Laptop Ekran Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

PROchemist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Laptop'umun ekranına görüntü gelmiyor. baştan anlatayım en ince ayrıntısına kadar isterseniz;

dün bütün gece açıktı bilgisayar, sabah 6 civarında falan kapattım. Bütün gece nette takılıp, film falan izledim. Bugüne kadar herhangi bir sorunu olmadı, düşme faln gibi. Sadece bataryasız kullandığım için evde 2-3 defa ani elektrik kesintisi nedeniyle kapandı.
Bugün power tuşuna bastığımda bilgisayar başlıyor. caps lock, num lock ve vebcam'ın ışıkları yanıyor. Ancak ekranda hiçbir görüntü yok ve bilgisayar o ışıklar yanık vaziyette bekliyor. Bios falan gelse en azından format atcam ama simsiyah ekran...

Acaba donanımsal olarak mı sorun var yoksa ekranda mı sorun var? Yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Ekranın led aydınlatmaları gitmiş olabilir (aslında çalışıyor ekrana dikkatli bakınca görüntü var ama ledler patladığı için aydınlatmıyor o nedenlede ekran siyah)

PROchemist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acil cevap bekleniyor arkadaşlar...

Bu hafta yetiştirmem gereken 3 tane sunumum var:crying:

---------- Post added at 14:09 ---------- Previous post was at 14:05 ----------

Ekranın led aydınlatmaları gitmiş olabilir (aslında çalışıyor ekrana dikkatli bakınca görüntü var ama ledler patladığı için aydınlatmıyor o nedenlede ekran siyah)

Yok, normalde bilgisayar açılırken bios herşeyi kontrol eder ya, capslock,webcam ışığı falan kontrolden sonra söner ve işletim sistemi ekranı gelirdi biostan sonra. Bunda o ışıklar falan sönmüyor öylece kalıyor. Ekrana da hiçbir görüntü gelmiyor...

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
sorunun donanımsal.yapabileceğin birşey yok.hemen garanti firmasıyla irtibata geç.sunumlar için internet kafeyi deneyebilirsin :)

bende de oldu böyle bir sorun.15 iş günü bekledim.yurt dışından parça beklemişler.

PROchemist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorunun donanımsal.yapabileceğin birşey yok.hemen garanti firmasıyla irtibata geç.sunumlar için internet kafeyi deneyebilirsin :)

bende de oldu böyle bir sorun.15 iş günü bekledim.yurt dışından parça beklemişler.

yapma yaa...:crying: Garanti de bitti. Öfff tam zamanında oldu he:cursing: Zaten para yok, bir de en yoğun olduğum zamana denk geldi:cursing:

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
sana verebileceğim tavsiye sadece şu : bir monitör bağla harici olarak.bende işe yaramıştı.ama ekran kartı çipi yanmışsa sonuç elde edemezsin muhtemelen.istanbuldamısın?laptobunun markası ne ?

PROchemist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sana verebileceğim tavsiye sadece şu : bir monitör bağla harici olarak.bende işe yaramıştı.ama ekran kartı çipi yanmışsa sonuç elde edemezsin muhtemelen.istanbuldamısın?laptobunun markası ne ?

Harici olarak bir ekran bağlama gibi bir seçeneğim yok. Çünkü sürekli okula götürüyorum.

İzmir'deyim. Markası; Fujitsu Siemens Amilo Pi2550

blauzahn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sorun sadece lcd de ise lcd tamir eden bir arkadaşım bana şunları söylemişti, bu cihazlar bozulmuyorlar sadece florasanlarının miadı doluyor, yenisini takınca düzeliyor demişti. Eliniz yatkın ise biraz kurcalama ile halledebilirsiniz bence...

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Kendi servisine verme garantisi dolduysa makinenin değerinden daha fazla para isteyebiliyorlar utanmadan :) Arkadaşın 3 yıllık dizüstünde aynı sorun oldu, makineden daha iyi makinelerden daha fazla fiyat istediler :) Monitör bulamıyorsan internet cafeden başka seçeneğin yok üzgünüm :(

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Merhaba arkadaşlar. Laptop'umun ekranına görüntü gelmiyor. baştan anlatayım en ince ayrıntısına kadar isterseniz;

dün bütün gece açıktı bilgisayar, sabah 6 civarında falan kapattım. Bütün gece nette takılıp, film falan izledim. Bugüne kadar herhangi bir sorunu olmadı, düşme faln gibi. Sadece bataryasız kullandığım için evde 2-3 defa ani elektrik kesintisi nedeniyle kapandı.
Bugün power tuşuna bastığımda bilgisayar başlıyor. caps lock, num lock ve vebcam'ın ışıkları yanıyor. Ancak ekranda hiçbir görüntü yok ve bilgisayar o ışıklar yanık vaziyette bekliyor. Bios falan gelse en azından format atcam ama simsiyah ekran...

Acaba donanımsal olarak mı sorun var yoksa ekranda mı sorun var? Yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

harddiskte kapanıyor mu bunu kulagını laptopa dayıyarak bir dene bak eğer calısmıyorsa harddisk ses yoksa aynı sorun benim de basıma gelmişti harddiskten sorun oldugunu düşünüyordum anakartı değiştirdiler benimde durduk yere öyle oldu hiç pilsizde kullanmadım alakası yok yani

PROchemist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
harddiskte kapanıyor mu bunu kulagını laptopa dayıyarak bir dene bak eğer calısmıyorsa harddisk ses yoksa aynı sorun benim de basıma gelmişti harddiskten sorun oldugunu düşünüyordum anakartı değiştirdiler benimde durduk yere öyle oldu hiç pilsizde kullanmadım alakası yok yani

evet hdd ışığı yanmıyor. zaten dediğim gibi capslock num lock ve webcam ışığı yanık kalıyor ekranda goruntu yok. hhd ışığı ise power tuşuna ilk bastığımda yanıyor 1 sanıye sonra sonuyor. Yani hdd okunkuyor heralde. bıldıgım kadarıyla hdd okunduğu zaman yanar ışığı...

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
geçmiş olsun anakart çip yada ekran kartı çipi yanmış. anakrt tamırı yapan yerler var istanbuldaysan kadıkoye götür
yada çıkma anakart bakacaksın.

PROchemist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geçmiş olsun anakart çip yada ekran kartı çipi yanmış. anakrt tamırı yapan yerler var istanbuldaysan kadıkoye götür
yada çıkma anakart bakacaksın.

hdd'yi çıkardım şimdi başka bilgisayara bağladım. hdd sağlam. donanımsal hata var belli oldu. bana da çiplerden biri yandı gibi geliyor.
Anlamadığım durduk yere bişey yokken nasıl yanıyor!!!

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
durduk yere cok yanan cihaz var. ilk senınkı değil. servise gotur şanslıysan ucuza yapılır yoksa anakart değişimi derken 200 250 civarı fiyat cıkar.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Bence senin sorunun dizüstü bilgisayarın bataryasını çıkartıp kullanman :) Bunu neden yapar insanlar bilmiyorum cidden, bataryaya hiçbir faydası olmadığı gibi bu tür ciddi sorunlara yol açma ihtimali çok yüksek. Bu şekilde bir elektrik kesintisi yakın zamanda oldu mu?

Çözüme gelirsek bir harici monitör bağlayabilirsen büyük ihtimalle anlaşılır nerde hata olduğu. Monitörde veya ekran kartında bir hata olduysa servis bilgisayar değerinden fazla para isteyebilir evet. Geçmiş olsun talihsiz bir durum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bak sımdı ctr alt del yap grw yonetıcsını ac dosya tıkla yeni görev calıstır de expolur.exe yaz tamam de olur ama kesın cozum deıl hep bole yapcan benımde ole

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynen bende öyle capslock numlock webcam ışıkları yanık kalıyor ekrana da görüntü gelmiyor he bide benim laptopda Fujitsu Siemens Amilo Pi2550

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bilgisayar ısındıgı için ekran filmi yanıyo bende 3 kere oldu 100 lira civarında yapıyolar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm herkezinkisi gibi bende ki sorunda aynı monitor acılıyor ama ekranda görüntü yok harici monitorde de calışmıyor sorun ekran kartından mı olabilir yoksa ekran ciphi diye bir parca varmış ondan mı acil cevap bekliyorum lütfen yardımcı olunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benimde böyle bi problemim var ama ama ekranım harici ekranda çalışıyor neden olabilir

ertugrul7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim laptopda şöyle bi sorun var ekran güzel görüntü flan tmm ama ekranı açarken yada kapatırken ,eğerken kaldırıken ekranda karıncalanmalar gitmeler oluyo bazı konumda düzgün bazı konumda ekranda bozulmalar kararmalar yada karıncalamalar aynen çekmeyen bit tv de ekranın bazkıı yerlerinin aşşağı yukarı yada yana kayması gb sorun oluyor acaba neden olabilir acil bi yardım edermisiniz :(

Samet 4177

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba öncelikle kendim denediğim ve olan şeyleri sana söyleyeceğim

1-laptopun bütün güç kaynağını kapat ve neyi varsa hepsini sök usb memory falan hepsini sök

2-laptopun power düğmesine 20-30 sn basıllı tut ve böylece laptoptaki statik elektrik boşalsın

3-laptopun bataryasını herşeyini tak ve başlat

eyer olmazsa laptopun hard diskini sök zaten çok basiz arkasını çevir en altta sol tarafta tek vidası var onu kontrollu bi şekilde sök ve çıkar çıkardıktan sonra laptou battaniye olur poşet olur iyice ısıtacak birşeyle sar ve laptopu başlat yaklaşık 70 dakika veya daha kısa bi süre beklet ve laptopun ısıdan otomatik olarak kapanmasını sağla kapanıncada yaklaşık 40 dakika karışmadan soğumaya bırak tam soğuduktan sonra harddiski yerine tekrardan tak ve laptopu öle çalıştır eyer yine olmazsa laptopun ekrana giden kısa lehimlerde sorun çıkmıştı geçmiş olsun :D

tgbshn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Keske bu soruyu soran kisi nasil cozdugunude yazsaymis :-/

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
ekrana görüntü gelmemesinin yüzlerce sebebi vardır. fakat yüksek ihtimal gpu chipset gibi duruyor. zira eski cihaz ve hiç servise vs termal bakım için vermediğinizi düşünüyorum. ısıtıp geri verirlerse 50 tl'ye bile yapan yerler var. ama en sağlıklısı reballing yada replace işlemi. profesyonel bir servisten yardım almanı öneririm.

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31

1- hdm veya vga kablosu ile harici bir ekran bağla .
eğer ekran gelirse demekki senin laptopun ekran baglantısında sorun var demektir.

Eğer görüntü gelmezse

2- ramlarda sorun olabilir ramları cıkart tak .. eğer 2 modülse tekini tak dene.

eğer ekran geirse ne mutl sana
gelmezse

3- harddiskte sorun olabilir bazen disk bozulunca pc acmaz kendini ekran gelmez.. bunun için harddiski değiştir
ekran gelirse ne mutlu sana
gelmezse

4- işlemcide sorun olabilir işlemciyi düzgün monte edip termal macununu sür
ekran gelirse ne mutlu sana
gelmezse

5- anakartta ciddi bir arıza vardır bilen birine götür tamir edilsin

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
geç kaldın o notebook hedef tahtası olmuştur çoktan yeni almış onuda eskitmiş hatta yeni aldığı yavru tavşanı üzerine işemiş onu da çöp yapmış...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
o notebook çöpe gideli kedileri 6.yavrularını doğurdu...