Selamlar bu laptop konusunda yardımcı olur musunuz?

Bu konuyu okuyanlar

greenday

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ŞLEMCİ: Intel Core i7-740QM 1.73 GHz. (Turbo Boost Teknoloji 2.93 GHz. ) 6 MB Cache Bellek İşlemci
RAM: 8 GB DDR3 1066 Mhz. (Max.8 GB) Ram
SABİT DİSK: 640 GB SATA (5400 Rpm) HDD
EKRAN KARTI: NVIDIA GeForce GTX 460M Max. 5118 MB Ekran Kartı oyun için ideal bir laptop mu? özellikle ekran kartı

hyrptr

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ekran kartının testlerini inceleyebilirsiniz.

hyrptr

Asistan
Reaksiyon puanı
2
siz alın beğenmezseniz ikinci el fiyatına bana verirsiniz :D

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
İdeal gibi ama 5118 MB Ekran kartı doğrumu yazıyor orada?...

greenday

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet özellikle ekran kartı konusunda dikkat ediyorum aynı ekran kartınının 1536mb olanıda var hangisi daha ideal ??Oyun Benchmarkları gt 460 fps oranları oldukça iyi

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Bu sistem özelliklerine sahip bir notebook alabiliyorsun ve hala aklında şüphe mi var ? Benchmark ın ne olduğunu biliyorsun ama ekran kartının yeterli olup olmadığını bilmiyorsun öyle mi ?

Bence sen bizle kafa buluyorsun ya ! Neyse, Banchmark değerlerine baktığın sitede oyunlardaki test puanları da mevcut olmalı. Eğer yoksa google da "notebookcheck" yaz araştır. Bi site olacaktı ama hatırlayamadım. Piyasadaki notebook ekran kartlarını iyiden kötüye doğru sıralamış. Güncel de tutuyorlar. Ayrıca ekran kartının özelliklerini, aldığı puanları ve oyunlardaki performanslarını görebilirsin.

Hayırlı olsun

Hsayathiya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ŞLEMCİ: Intel Core i7-740QM 1.73 GHz. (Turbo Boost Teknoloji 2.93 GHz. ) 6 MB Cache Bellek İşlemci
RAM: 8 GB DDR3 1066 Mhz. (Max.8 GB) Ram
SABİT DİSK: 640 GB SATA (5400 Rpm) HDD
EKRAN KARTI: NVIDIA GeForce GTX 460M Max. 5118 MB Ekran Kartı oyun için ideal bir laptop mu? özellikle ekran kartı

Bu makina'nın Markası ve modeli nedir dostum :)

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Bunu al işte...

Ama bide şuradaki konuyu incele sonra karar ver... Benim gözdem Toshiba

---------- Post added at 01:30 ---------- Previous post was at 01:26 ----------

Bu makina'nın Markası ve modeli nedir dostum

Toshiba Qosmio X500

Bu olabilirmi???...

greenday

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum bey efendinin biri kafa bulmak deyimi kullanmış öyle bir şey söz konusu olamaz düşünülemez gercekten fikre ihtiyaçım olduğu için burda bu konuyu açtım markası X500-149 Qosmio TOSHIBA tekrar söylüyorum bu ekran kartı beni geleceğe taşır mı? en iyi olanı bu toshıb arasında ekran kartı olarak

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
bey efendinin biri kafa bulmak deyimi kullanmış

O benim :D Yüzsüzümdür de biraz. Gerçekçi bir yorum yapmamı istersen bekle bunu alma. İntel in yeni işlemcisi gerçekten bu serilere göre çok üstün olacak. Ekran kartları savaşları ile ilgili haber vardı sanırım anasayfa da onu da bir takip et. Bir de toshiba alma :)

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
O benim Yüzsüzümdür de biraz.
:D:D:D:D:D:D:D:D
O benim :D Yüzsüzümdür de biraz. Gerçekçi bir yorum yapmamı istersen bekle bunu alma. İntel in yeni işlemcisi gerçekten bu serilere göre çok üstün olacak. Ekran kartları savaşları ile ilgili haber vardı sanırım anasayfa da onu da bir takip et. Bir de toshiba alma :)
Neden Toshiba alma diyorsunkii???... Ayrıca Toshiba nın bu modeli çok sağlam bi makine Kendisi bi canavar valla ben Toshiba, Dell, Asus, vede Acer dan şaşmam arkadaş... Casper diyorlar yaa casper filan sadece bi hayalet adı var kendi yok...

Ayrıca İntel in yeni işlemcisiyle üretilen ürünlerde bu makinelerin fiyatlarının çok üstünde olacaktır yani çok uçuk fiyatları olacağını düşünüyorum.... Bence bunu alsın işte süper makine bende bunu düşünüyorum ama biraz fiyatı abartılı geliyor...

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Her zaman o kadar para vereceksem, en iyi performansa yönelirim. Asus, Toshibadan hem kullanıcı geri bildirimlerinde hem de serviste daha başarılı diye söyledim.

aifos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

yeni işlemciler ne zaman gelir ki ben de bekliyodum ama artık alıcam heralde,toshiba ben de düşünmüyorum aldım bozuk çıktı,asus iyi bencede

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
yeni işlemciler ne zaman gelir ki ben de bekliyodum ama artık alıcam heralde,toshiba ben de düşünmüyorum aldım bozuk çıktı,asus iyi bencede

Yüksek bir miktar ödeyeceksen, Sony ve Asus iyidir. Yeni işlemciler şubatta notebooklar da yaygınlaşır.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510

Bu ne demek yaa.. Aldım bozuk çıktı salça aldım bozuk çıktı der gibi olmuş....

Aynı şey bütün markalar için söz konusu bozuk çıkmayacak diye bişeymi var.. Servisleri var anında değiştirilir.... Ben yinede Toshiba diyorum...

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Alın size kanlı canlı bir örnek... Ben arkadaşımla birlikte Asus aldık Aynı model. Onun notebook ekranında bir piksel hatası çıktı ve çizgi oluştu. Vatan Bilgisayardan almıştık ve servise verdik. Bizi geri aradılar, ürünü değiştireceğiz ama beklemeniz gerek ya da aynı fiyata ya da para ekleyerek yeni bir model/marka alabilirsiniz dediler. Bizim arkadaşta gitti sony aldı. Aldığı sony nin şarj kablosunda sorunu var ve yine servise verecek. Tüm bu zaman zarfında onunla aynı zamanda aynı model aldığımız Asus (bendeki) hala sorunsuz çalışıyor :D Değiştirdiği Sony ye göre artısı çok çok fazla benim Asus un. Çünkü ekranı daha geniş ve ses çıkışı daha kaliteli falan falan. Hani burada Sony en iyisi ya da şu marka en iyisi dememek gerekiyor. Ancak Asus iyi :p :D

Model tasarım içine sinen marka al gerisi yalan :)

Bonney

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Alın size kanlı canlı bir örnek... Ben arkadaşımla birlikte Asus aldık Aynı model. Onun notebook ekranında bir piksel hatası çıktı ve çizgi oluştu. Vatan Bilgisayardan almıştık ve servise verdik. Bizi geri aradılar, ürünü değiştireceğiz ama beklemeniz gerek ya da aynı fiyata ya da para ekleyerek yeni bir model/marka alabilirsiniz dediler. Bizim arkadaşta gitti sony aldı. Aldığı sony nin şarj kablosunda sorunu var ve yine servise verecek. Tüm bu zaman zarfında onunla aynı zamanda aynı model aldığımız Asus (bendeki) hala sorunsuz çalışıyor :D Değiştirdiği Sony ye göre artısı çok çok fazla benim Asus un. Çünkü ekranı daha geniş ve ses çıkışı daha kaliteli falan falan. Hani burada Sony en iyisi ya da şu marka en iyisi dememek gerekiyor. Ancak Asus iyi :p :D

Model tasarım içine sinen marka al gerisi yalan :)

Bir soz vardi : "Iyi veya kotu laptop yoktur sadece sansli veya sansiz kullaci vardir" .
Bu sozu sizin anlatiklarindada dogruladim :-D

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Evet bencede geniş ekranlı ve ses çıkışının kaliteli olması önemli tabii...:laugh:

İşte bunu Toshiba sağlıyor... 18.4 inç. Bu dev ekranın çözünürlüğü de 1920 x 1200 piksel (Full HD).

toshiba-qosmio-x500-31292957703.jpg

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
arkadaşım sorduğun soruyu espiri olarak algılıyorum vede "tabikide yeterli" demiyorum.fiyatı ne kadar bilmiyorum ama oyun için alıcaksan dell alienware modellerinede bakmalısın.belliki paran var.alienware almanı tavsiye ederim

kowalskii

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Evet bencede geniş ekranlı ve ses çıkışının kaliteli olması önemli tabii...:laugh:

İşte bunu Toshiba sağlıyor... 18.4 inç. Bu dev ekranın çözünürlüğü de 1920 x 1200 piksel (Full HD).

toshiba-qosmio-x500-31292957703.jpg

Notebook konuşuyorduk, ayaklı masaüstü canavarı değil :p

aifos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu ne demek yaa.. Aldım bozuk çıktı salça aldım bozuk çıktı der gibi olmuş....

Aynı şey bütün markalar için söz konusu bozuk çıkmayacak diye bişeymi var.. Servisleri var anında değiştirilir.... Ben yinede Toshiba diyorum...

ha ha arkadaşım salça nerden aklına geldi anlamadım komiksin güldürdün beni!! aynen öyle oldu aldım eve geldim baktım şarj almıyo geri verdim,başka bir arkadaşın dediği gibi şans meselesi belki ama sonuçta kişisel olarak beni markaya karşı olumsuz etkiledi ne yapabilirim ki :) tabii ki başka bi markada da çıkabilir sana katılıyorum ayrıca evet serviste var değiştirirler ama sonuç olarak benim aldığım toshiba bozuk çıktı ötesi mi var

---------- Post added at 00:44 ---------- Previous post was at 00:41 ----------

umarım güzel bir model bulabilirim, önerebileceğiniz 2000 TL civarı bir notebook olursa yazın lütfen