Notebook fan tozlanması?

Bu konuyu okuyanlar

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
arkadaslar laptopu servise verdiğimde fanını temizlemişlerdi.ve aradan 4 5 ay gecti aldıgım gün oynadıgım oyundaki sıcaklık değer 75i nadir gecerdi ama şimdi 85 95 arası değişiyor ve haliyle takılmalar yasanıyor.bunun sebebi sanırım fan tozlanması cünkü servisteki calısan cok cabuk toz tuttuklarını söyledi ve öylede sanırım 1 haftada laptop soğutucunun fan toz bağladı :) ne yapmam gerekiyor???

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Hem soğutucuyu temizle hem de bilgisayarı.

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
öncelikle çözüm için tesekkürler fakat ben belirtmeyi unuttum daha garanti bitimine 1.5 senden fazla var

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
bence ilk olarak evi temizle bukadar toz nerden geliyor :D

SkuLLeRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bencede en iyisi servise götürmek olur..=) ancak önceden de verdim pek bişi değişmedi diyosun.. pc hangi marka merak ettim doğrusu??

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
En iyi çözüm şu
Termal macunları temizleyip yenisini sürüceksin
Fanları güzel şekilde temizliceksin
Hava girişlerine toz filteresi koyucaksın

Aşağıda ki tarz bezler var.Ne kadar ince olursa o kadar iyi olur...
fotoraf0089jp7.jpg

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
pc su casperin gecen yıl aralık ayında piyasaya sürdüğü i7 işlemcili notebook var ya onlardan ekran kartı gt335m

---------- Post added at 00:24 ---------- Previous post was at 00:23 ----------

bence ilk olarak evi temizle bukadar toz nerden geliyor :D

o konuda haklı sayılabilirsin cok toz oluyor ya giriş kat ev sanırım ondan :D

SkuLLeRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
pc su casperin gecen yıl aralık ayında piyasaya sürdüğü i7 işlemcili notebook var ya onlardan ekran kartı gt335m

hımm evet aslında işlemcininde iyiliğine bakmıyo.. bende baya bi araştırma yaptımda çoğu yerde bana casper larda ısınma sorunu var tavsiye etmeyiz demişlerdi bende ondan almamıştım.. inş. en yakın zamanda çözümlersin sorunu..

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
En iyi çözüm şu
Termal macunları temizleyip yenisini sürüceksin
Fanları güzel şekilde temizliceksin
Hava girişlerine toz filteresi koyucaksın

Aşağıda ki tarz bezler var.Ne kadar ince olursa o kadar iyi olur...
fotoraf0089jp7.jpg

ben yaptım soğutucuyu :D o 4 tane fan taktım cok kaldırmıyor usb adaptör resmide su begenilecek mi bakalım :D

BEN YAPTIM :D
30vk8yt.jpg

---------- Post added at 00:28 ---------- Previous post was at 00:27 ----------

hımm evet aslında işlemcininde iyiliğine bakmıyo.. bende baya bi araştırma yaptımda çoğu yerde bana casper larda ısınma sorunu var tavsiye etmeyiz demişlerdi bende ondan almamıştım.. inş. en yakın zamanda çözümlersin sorunu..

makinada ısınma sorunu oldugunu zannetmiyorum su an sadece firefox msn ve altta calısan bir kac program var ve sıcaklık 58 derece işlemci sıcaklığı ise 68 bence gayet normal oyunlarda da o ısılar normal sanırım :)

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
80 derecedeyse bana göre normal çünkü benimki de 80 derecede çalışıyor. Soğutucu olduğu halde ve benimki de casper :D

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
80 derecedeyse bana göre normal çünkü benimki de 80 derecede çalışıyor. Soğutucu olduğu halde ve benimki de casper :D

benim için normal calısma halinde o sıcaklık fazla :) model ne senin

SkuLLeRa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
makinada ısınma sorunu oldugunu zannetmiyorum su an sadece firefox msn ve altta calısan bir kac program var ve sıcaklık 58 derece işlemci sıcaklığı ise 68 bence gayet normal oyunlarda da o ısılar normal sanırım :)
hımm.. anlıyorum benimki henüz yeni pek o kadar olduğunu görmüyorum ama dediğin gibi oyunun bilgisayarı kasmasına da bakabilir..

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
hee normal canım o gecenlerde elecktroword de bu toshibanın 4 5 milyarlık bi laptopu varya qosmio o elimi tutamadım ya makinanın üzerinde o derece fenaydı

morglin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptopun içindeki tozu ızgaralarından hava üfleyen bir aleti tutarak temizlemeniz mümkün kolayca :) bu alet kaliteli bi saç kurutma makinası olabilir hava üfleyebilen bi elektrik süpürgesi olabilir vs vs ben hep yapıorum valla laptoptada masaüstündede :)

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
garanti etiketi hafif kalkmıstı bende fırsat bu fırsat dedim söktüm temizledim bayada birikmiş :D makina bayaa bir rahatladı açıkcası normal kullanımda en yüksek 58 derece görüyor şimdi :)