KMPlayer Adım Adım Kurulum ve Ayarlar

Bu konuyu okuyanlar

winchester07

Doçent
Reaksiyon puanı
22
KM Player Adım Adım Kurulum ve Ayarlar;

Bu ayarlardan sonra KM Player çok kullanışlı oluyor ayrıca görüntü kalitesi gözle görülür derecede artıyor. sisteminizdeki bütün medya oynatıcıları kaldırıp gönül rahatlığıyla video ve müziklerinizi KM Player'a emanet edebilirsiniz, siddetle tavsiye edilir.

The-KMPlayer.jpg

BSP, GOM, VLC, MPC, WMP, MPC-HC, NeuView... vs. Hepsini Unutun !!! "Codec Pack"leri Boşverin !!!

MKV, AVI, FLV, TS ... ve Birçokları... Rahat Caps Alabilmek... Ücretsiz... Türkçe... Gelişmiş Altyazı Desteği... ve Fazlası İçin "KMP"
Görüntü ve Ses Kalitesini Farkedin !!!

kmp8.jpg

kmp9.jpg

kmp10.jpg

kmp11.jpg

kmp12.jpg

kmp13.jpg

kmp14.jpg

kmp15.jpg

kmp16.jpg

kmp17.jpg

kmp18.jpg

kmp19.jpg

kmp20.jpg

kmp21.jpg

kmp22.jpg

kmp23.jpg

kmp24.jpg

Ayrıca İşinize Yarayabilecek Bazı Kısa Yollar (KMP İçin);

Ctrl + ğ: Altyazıyı Aşağıya Kaydırır.

Ctrl + ü: Altyazıyı Yukarıya Kaydırır.

Alt + x: Altyazıyı Gizle/Göster (TR Dublaj Filmlerde Altyazıyı Gizleyebilir; Sonra Tekrar Altyazıyı Aktif Hale Getirebilirsiniz.)

Alt + o: Açılan Klasörde Altyazıyı Seçebilirsiniz. (KMP Altyazıyı Otomatik Olarak Tanımaktadır, Ancak Klasörde Birden Fazla Altyazı Bulunuyorsa Alfabetik Sırada Önce Hangisi Geliyorsa Onu Açacaktır. Örneğin; Dead or Alive EN Altyazı ve Dead or Alive TR Altyazı Klasörün İçinde Mevcut İse İngilizce (EN) Altyazı Tanıyacaktır. TR Altyazı İçin Kısa Yolu Kullanarak Açılan Klasörde TR Altyazıyı Seçebilirsiniz.)

Ctrl + x: Dual (Çift Ses Çıkışlı) Filmlerde Diller Arası Geçiş Yapar. (Örneğin; Fransızca ve TR Sese Sahip Bir Filmi Fransızca İzlerken Bu Kısa Yolu Kullanarak Türkçe Yapabilir, Türkçe İzlerken Fransızcaya Geçebilirsiniz.)

Shift + ğ/ü: Altyazı Senkron Ayarı İçin Kullanılır. (Altyazı Zamanlama Sorunlarında)

Alt + F1: Altyazı Boyutunu Büyültür

Alt + F2: Altyazı Boyutunu Küçültür

Ctrl + Alt + s: Caps ve Thumbnail Almak İçin

"Download KMPLAYER"

Boyut: 14.40MB

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Denemek isterim bir ara Teşekkürler.

mperk

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
++++
Güzel anlatım olmuş
Ellerinize sağlık..

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
splash pro yu silerek bugün kmplayerı kurdum ayarları denerim bu akşam...
teşekkürler.

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
ibretalindi.gif

ve
Gom player yerine kuruldu...
sağol :)

emrcnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Windows varken media player classic vardı.Arşive ekledim progamı Teşekkürler

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Bir süredir kullanıyorum güzel ve detaylı özellikleri olan bir oynatıcı.

YAVUZS

Asistan
Reaksiyon puanı
1
test edildi onaylandı.

ben şahsen çok begendim hatta o kadarki kısa videoları hem bu programla hemde diğer programlarla denedim. Fark gerçketen beklediğimden daha iyi çıktı.

okanb3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O kadar ayarı MediaPlayer'a yapsam o da güzel olurdu diyesim geldi bir an. :D Ama KmPlayer'i bilirim iyidir. Anlatım için de teşekkürler.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Anlatım için teşekkürler
GomPlayer, KMPlayer' ın yanına çırak olamaz, hatta yanından geçemez

xpprox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
KM Player Adım Adım Kurulum ve Ayarlar;

Bu ayarlardan sonra KM Player çok kullanışlı oluyor ayrıca görüntü kalitesi gözle görülür derecede artıyor. sisteminizdeki bütün medya oynatıcıları kaldırıp gönül rahatlığıyla video ve müziklerinizi KM Player'a emanet edebilirsiniz, siddetle tavsiye edilir.

The-KMPlayer.jpg

BSP, GOM, VLC, MPC, WMP, MPC-HC, NeuView... vs. Hepsini Unutun !!! "Codec Pack"leri Boşverin !!!

MKV, AVI, FLV, TS ... ve Birçokları... Rahat Caps Alabilmek... Ücretsiz... Türkçe... Gelişmiş Altyazı Desteği... ve Fazlası İçin "KMP"
Görüntü ve Ses Kalitesini Farkedin !!!

kmp8.jpg

kmp9.jpg

kmp10.jpg

kmp11.jpg

kmp12.jpg

kmp13.jpg

kmp14.jpg

kmp15.jpg

kmp16.jpg

kmp17.jpg

kmp18.jpg

kmp19.jpg

kmp20.jpg

kmp21.jpg

kmp22.jpg

kmp23.jpg

kmp24.jpg

Ayrıca İşinize Yarayabilecek Bazı Kısa Yollar (KMP İçin);

Ctrl + ğ: Altyazıyı Aşağıya Kaydırır.

Ctrl + ü: Altyazıyı Yukarıya Kaydırır.

Alt + x: Altyazıyı Gizle/Göster (TR Dublaj Filmlerde Altyazıyı Gizleyebilir; Sonra Tekrar Altyazıyı Aktif Hale Getirebilirsiniz.)

Alt + o: Açılan Klasörde Altyazıyı Seçebilirsiniz. (KMP Altyazıyı Otomatik Olarak Tanımaktadır, Ancak Klasörde Birden Fazla Altyazı Bulunuyorsa Alfabetik Sırada Önce Hangisi Geliyorsa Onu Açacaktır. Örneğin; Dead or Alive EN Altyazı ve Dead or Alive TR Altyazı Klasörün İçinde Mevcut İse İngilizce (EN) Altyazı Tanıyacaktır. TR Altyazı İçin Kısa Yolu Kullanarak Açılan Klasörde TR Altyazıyı Seçebilirsiniz.)

Ctrl + x: Dual (Çift Ses Çıkışlı) Filmlerde Diller Arası Geçiş Yapar. (Örneğin; Fransızca ve TR Sese Sahip Bir Filmi Fransızca İzlerken Bu Kısa Yolu Kullanarak Türkçe Yapabilir, Türkçe İzlerken Fransızcaya Geçebilirsiniz.)

Shift + ğ/ü: Altyazı Senkron Ayarı İçin Kullanılır. (Altyazı Zamanlama Sorunlarında)

Alt + F1: Altyazı Boyutunu Büyültür

Alt + F2: Altyazı Boyutunu Küçültür

Ctrl + Alt + s: Caps ve Thumbnail Almak İçin

"Download KMPLAYER"

Boyut: 13.99MB
ben yıllardır kullanıyorum herkese tavsiye ederim

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Ben ilk kullanıcılarından biriyimdir :yes: Bilmeyenler için KMplayer kullanıp zayıf PC'lerde HD video izlemenin yolunu anlatmak istedim.

Netbooklarda (ve zayıf masa üstü sistemlerde) HD filmleri izlemek için ayrıca CoreAVC codec kullanılır, bu şekilde videoları kasmadan açabilirsiniz. (CoreAVC paralıdır, ya parasını verip alacaksınız ya da Google amcaya sihirli kelimeleri yazıp malum şekilde kullanacaksınız :) )

CoreAVC codek kurdukdan sonra KMplayer açıp F2 ye basın.
Menüden kod çözücü kullanımı+dahili kod çözücü kullanımı kısmına gelin.
Yandaki menüden H264(AVC-1) ve AVC1 seçili kutuların işaretini kaldırın.

Daha sonra Harici video kod çözücü bölümüne gelip sağdaki menüden Harici Kod Çözücü ara bölümüne tıklayın, orada aşağıda TARA, Sonra Ekle'ye tıklayın.

Bu işlemden sonra Tamam a tıklayın ve sağdaki menüden H264 ve AVC1 bölümlerinin yanındaki ok işaretlerine tıklayıp CoreAVC video decoder seçin.

Bu işlem HD videoları takılmadan seyredebilmenizi sağlar, Klite Codec ile izleyemezsiniz fakat Klite Kodek kurulu olmalı kaldırmanıza gerek yok, bu işlemi sadece yüksek çözünürlüklü videoları izlemek için yapıyoruz.

Yukarıda anlattığım durumdan ayrı bir olay daha var; yine F2 ye basıp menüyü açıyoruz, Genel+Oynatım bölümüne gelip sağdaki kısımda Süper Hız modu etkinleştir'i seçin, bu işlem de ayrıca yüksek çözünürlüklü videoları oynatırken oluşan ses ve video senkron sorununu giderir böyle bir sorununuz yoksa kullanmayın. Fakat bu özelliği seçince KM playerda bir kaç özelliği çalışmaz, örnek izlenen filmin renk ayarları, parlaklık, kontrast vb.

Not: Anlattıklarından hiçbir şey anlamadım abi diyen varsa daha sonra konuya resimli anlatım eklerim, gerçekten anlamayanlar için yani yoksa beni uğraştırmak için şakasını yapmayın, gider uğraşırım valla :D

winchester07

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Ben ilk kullanıcılarından biriyimdir :yes: Bilmeyenler için KMplayer kullanıp zayıf PC'lerde HD video izlemenin yolunu anlatmak istedim.

Netbooklarda (ve zayıf masa üstü sistemlerde) HD filmleri izlemek için ayrıca CoreAVC codec kullanılır, bu şekilde videoları kasmadan açabilirsiniz. (CoreAVC paralıdır, ya parasını verip alacaksınız ya da Google amcaya sihirli kelimeleri yazıp malum şekilde kullanacaksınız :) )

CoreAVC codek kurdukdan sonra KMplayer açıp F2 ye basın.
Menüden kod çözücü kullanımı+dahili kod çözücü kullanımı kısmına gelin.
Yandaki menüden H264(AVC-1) ve AVC1 seçili kutuların işaretini kaldırın.

Daha sonra Harici video kod çözücü bölümüne gelip sağdaki menüden Harici Kod Çözücü ara bölümüne tıklayın, orada aşağıda TARA, Sonra Ekle'ye tıklayın.

Bu işlemden sonra Tamam a tıklayın ve sağdaki menüden H264 ve AVC1 bölümlerinin yanındaki ok işaretlerine tıklayıp CoreAVC video decoder seçin.

Bu işlem HD videoları takılmadan seyredebilmenizi sağlar, Klite Codec ile izleyemezsiniz fakat Klite Kodek kurulu olmalı kaldırmanıza gerek yok, bu işlemi sadece yüksek çözünürlüklü videoları izlemek için yapıyoruz.

Yukarıda anlattığım durumdan ayrı bir olay daha var; yine F2 ye basıp menüyü açıyoruz, Genel+Oynatım bölümüne gelip sağdaki kısımda Süper Hız modu etkinleştir'i seçin, bu işlem de ayrıca yüksek çözünürlüklü videoları oynatırken oluşan ses ve video senkron sorununu giderir böyle bir sorununuz yoksa kullanmayın. Fakat bu özelliği seçince KM playerda bir kaç özelliği çalışmaz, örnek izlenen filmin renk ayarları, parlaklık, kontrast vb.

Not: Anlattıklarından hiçbir şey anlamadım abi diyen varsa daha sonra konuya resimli anlatım eklerim, gerçekten anlamayanlar için yani yoksa beni uğraştırmak için şakasını yapmayın, gider uğraşırım valla :D

anlatım için sağol, bir deneyelim bakalım :)

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Vlc görüntüyü net vermiyordu kmp yi kurdum farkı gördüm.Aylardır mutlu ve musutuz:)
Detaylı anlatımda gayet güzel olmuş

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Vlc görüntüyü net vermiyordu kmp yi kurdum farkı gördüm.Aylardır mutlu ve musutuz:)
Detaylı anlatımda gayet güzel olmuş
VLC bir türlü üzerindeki tutukluğu atamadı. Birşeyler eksik ve hantal yapısından kurtulamadı.

Bana göre KMPlayer, Splayer ve PotPlayer' dan sonra dördüncülüğe belki gelebilir.
Aslında VLC gibi açık kaynak yazılımları çok daha güzel yerlerde görmek isterdik.
Windows için 64 bit sürümü olsa yine de tercih edilirdi.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Rise peki sp ile potp ve kmp arasında sadece performans ve görüntü farkı mı var.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
KMPlayer ile PotPlayer özellik olarak birbirine çok yakın iki oynatıcı..
Kısayolları, kodekleri, menüleri vs. çok benziyor.

Splayer ise son sürümlerinde Donanım hızlandırması ile farklı bir özelliğe kavuştu.
Her üç oynatıcıyı da birbirinden ayırmadan kullanıyorum.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Arayüz gerçekten aynı:)
Son bi soru daha bu seferki zor değil ama:p
64 bit için hangisini tavsiye edersin, yakında 64bite geçeceğimde

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Teşekkürler Rise
Bir başka soru yağmuru programında görüşmek üzere:)

Quadro

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Teşekkürler:) Media player classic'in yerini kaptı pc'de :)

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Yaklaşık 2 senelik kullanıcısıyım belki daha fazla.Belli başlı sorunları var.Mesela bazen HD videolar oynatırken aşırı yavaşlık, donma ile karşılaşabiliyorsunuz.Bazen programı kapatmış olsanız bile işlemlerde program kalıyor ve bekledikçe işlemci/bellek kullanımı artıyor, sistemi yavaşlatıyor.

Son sürümlere doğru bu sorunları pek yaşamadım ama gene de en sağlıklı çalışan bedava medya oynatıcısı benim için hala GOM Player'dır.KM Player'ı sadece CTRL+G özelliği için kullanıyorum. :)