Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı

Bu konuyu okuyanlar

mhmtabi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gigabyte 770TA-UD3 anakart ile 1 SATA 1 PATA hard disk bulunan bilgisayarıma (SATA diske) önce winxp(32 bit) sonra win7 (64 bit) kurdum, her iki sistem de sorunsuz çalışıyor ancak şöyle bir durum var, xp yi seçtiğimde PATA diski görmesine rağmen win7 yi çalıştırdığımda sadece SATA diski görüyor ve PATA diski kullanamıyorum.Bios ayarlarında baktığımda her iki disk de tanımlanmış durumda. nedendir acaba?

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
mhmtabi,
(Windows 7 üzerinden)
Bilgisayar>sağ tık>Yönet>>Depolama>Disk Yönetimi>

Görünmeyen HDD üzerinde sağ tıklayıp
"Sürücü Harfi ve Yolu Değiştir" komutunu vererek yönergeleri takip edin.

mhmtabi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
rise çok teşekkür ederim, şimdi win7 üzerinden Pata diske erişebiliyorum ama başka bir sorunum daha var, pata diskte Pardus işletim sistemi kurulu ve Grup da aynı disk üzerinde, bios ayarlarından açılış diski olarak tanıtmama rağmen win7 grup yükleyicisi ile başlıyor ve pardusu kullanamıyorum :S

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Windows 7 açılıyorsa mesele yok, Pardus' u bulunduğu yerden kaldırıp yeniden yükleyebilirsin.

TugiForum

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Windows 7'de herhangi bir yazı kişiselleştirmelerine ellemediğim halde... yazı tipleri internet explorer olsun.. başka programların olsun iç metin yazıları bazı yerlerde kalın, bazı yerlerde italik oldu... pencere, metin ayarlarını bir başka win7'li bilgisayarda karşılaştırsamda herhangi bi farlılık yok.. Anlayacağınız bir türlü işin içinden çıkmadım.. Ne olabilir sizce ?

Not: Google'dan arama yaparak verilen çözümleri vermeyin hiçbir alakası yok hepsi xp ve vista üzerine birçoğuda çözülememiş. Kendi Tecrübesi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim..

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Şu anda kullandığım makina Starter sürümü,
Kendi PC me geçince cevap yazacağım :)

hasoci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@ rise hocam;

DV kameramdaki video kaset görüntülerini laptop a aktarmak istiyorum, Vaio da IEEE 1394(Diğer adı i-Link) girişi mevcut, DV kamerada da IEEE 1394 çıkışı mevcut, her iki ucuda aynı olan kablodan aldım, taktım ancak W7 bunu desteklemiyormuş herhalde. W7 içinde yardım bölümünde arama da yaptım. Windows un bu sürümü IEEE 1394 ü desteklemiyor diye bir yazı çıktı. XP desteklerken W7 nin desteklememesi çok saçma geliyor bana, bir çözüm yolu var mı? yoksa XP mi kurmalıyım???

Ben internette ve SDN de arama yaptım ama çok fazla bişeye ulaşamadım.
Ulaştığım bazı linkler;
http://h10010.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?lc=tr&dlc=tr&cc=tr&docname=c01951104
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/gg266402(v=VS.85).aspx
http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/Why-can-t-I-set-up-a-network-using-IEEE-1394

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Kamera bilgisayara bağlanınca sistemin verdiği tepki nedir, varsa kamera sürücü yazılımını kurdunuz mu ?
Sony Vegas, Corel Video vb. bir yazılım üzerinden dv kayıtları PC e aktarmayı denediniz mi ?

Özellikle Sony Vegas bu konuda çok tercih edilen bir yazılımdır.
Sony Vegas ile, DV import, Webcamve diğer kaynaklardan istenilen kalitede HDD bitinceye kadar kayıt, ses/video düzenleme gibi bir çok profesyonel özellik var.

hasoci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herhangi bir tepki vermiyor, samsung marka bir DV var, şuan işyerimde olduğum için net modelini bilemiyorum ancak driver orjinal sitesinde bile yok. Pinnacle Studio 9 u kurdum, onunla import yapmayı denedim ancak bir sonuç elde edemedim. Bence kamerayı görmeme gibi bir sorunu var. Bu da W7 nin IEEE 1394 ü desteklemediğinden kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Bu konuda yardımcı olabilirseniz gerekirse Sony Vegas ı da yüklerim.

İlgin için çok saol.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
hasoci, Aktarmak istediğin bilgisayara geçince bakalım.
Aygıt Yöneticisinden IEEE 1394 ile ilgili kısmın resmini buraya alıp görürüz.
Windows 7'de herhangi bir yazı kişiselleştirmelerine ellemediğim halde... yazı tipleri internet explorer olsun.. başka programların olsun iç metin yazıları bazı yerlerde kalın, bazı yerlerde italik oldu... pencere, metin ayarlarını bir başka win7'li bilgisayarda karşılaştırsamda herhangi bi farlılık yok.. Anlayacağınız bir türlü işin içinden çıkmadım.. Ne olabilir sizce ?

Not: Google'dan arama yaparak verilen çözümleri vermeyin hiçbir alakası yok hepsi xp ve vista üzerine birçoğuda çözülememiş. Kendi Tecrübesi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim..

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Kardeşim.... "pencere, metin ayarlarını bir başka win7'li bilgisayarda karşılaştırsamda herhangi bi farlılık yok.. " diye belirtmişim.. zaten bildiğim şeyler bunlar. . oralarda bir sorun yok..
Herhangi bir 3. parti tema uyguladınız mı veya sistem dosyası değiştirdiniz mi ?

Paramore

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
- W7'mi kapatır yada yeniden başlatırken arka plan programlarından birisi kapanmakta zorlanıyormuş kapatmaya zorla diye bir seçenek çıkıyor tam tıklamadan kapanıyor hangi program olabilir?

- Şarkılarımı kısacası ses dosyalarını varsayılan olarak media player'a ayarlasamda winampa dönüyor

- Bazen pc takılır gibi olup 20 - 30 saniye sonra yeniden işlemeye başlıyor çoğunda kulağımda kulaklık olduğu için cızırtı gibi sesler duyuyorum harddiskten mi ram yetersizliğinden mi (1 gb ram 110 kadar Vga kullanıyor)

http://i51.tinypic.com/29n6pte.jpg

bu 100 mblık alan nedir

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
- W7'mi kapatır yada yeniden başlatırken arka plan programlarından birisi kapanmakta zorlanıyormuş kapatmaya zorla diye bir seçenek çıkıyor tam tıklamadan kapanıyor hangi program olabilir?

- Şarkılarımı kısacası ses dosyalarını varsayılan olarak media player'a ayarlasamda winampa dönüyor

- Bazen pc takılır gibi olup 20 - 30 saniye sonra yeniden işlemeye başlıyor çoğunda kulağımda kulaklık olduğu için cızırtı gibi sesler duyuyorum harddiskten mi ram yetersizliğinden mi (1 gb ram 110 kadar Vga kullanıyor)

http://i51.tinypic.com/29n6pte.jpg

bu 100 mblık alan nedir
"Kapatmaya zorla" konusu önemli değildir.
Eğer istemiyorsanız bir kaç ayar ile geçebilirsiniz.
Mesela Sistem seslerini devredışı bırakarak..

Dosya ilişkileri:
Herhangi bir MP3 dosyasına sağ tıklayıp >birlikte aç>program seç>Açılan listeden >Windows media Player> pencerenin altındaki seçeneği işaretleyip kapatın..

100 MB lık HDD bölümü:
Windows o bölümü kendisi oluşturmaktadır ve System Recovery (Sistem Kurtarma) için kullanmaktadır.

Kolay gelsin.

TugiForum

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Herhangi bir 3. parti tema uyguladınız mı veya sistem dosyası değiştirdiniz mi ?

Herhangi bir tema ve sistem değişikliği yapılmadı... sadece bikaç kurulu oyunu kaldırdıktan sonra oldu gibime geliyor.. hadi bişilerle oynandı diyelimm bana çözüm sunabilecekmisin ? Ben onu merak ediyorum..

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Herhangi bir tema ve sistem değişikliği yapılmadı... sadece bikaç kurulu oyunu kaldırdıktan sonra oldu gibime geliyor.. hadi bişilerle oynandı diyelimm bana çözüm sunabilecekmisin ? Ben onu merak ediyorum..
Kendimde olsa bin kere çözmüştüm de, senin durumu tam çözemedim ?

hasoci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aktarmak istediğin bilgisayara geçince bakalım.
Aygıt Yöneticisinden IEEE 1394 ile ilgili kısmın resmini buraya alıp görürüz.

Hocam slm, print screen aldım,
adszcxc.jpg

gozcan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus N61Ja marka laptop kullanıyorum. İşletim sistemi Windows 7 64bit. Bilgisayarla beraber gelen haliyle bıraktım, format atmadım. Aldığımdan beri eğer Minidump klasöründeki dosya sayısı fikir verebiliyorsa 8 kere mavi ekran vermiş. İlk tarih 22 Temmuz. Fakat son 1 haftada 4 kere durup dururken mavi ekran verdi. Yani çok sıklaştı. Hem de bilgisayarı zorlayan falan bir şey açık değil, sadece Google Chrome açıkken bile çat diye çöktüğü oldu kaç kere...
Windows yeniden başlayınca çıkan ekrandaki bilgiler şöyle:

Sorun imzası:
Sorunlu Olay Adı: BlueScreen
OS Sürümü: 6.1.7600.2.0.0.768.3
Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
BCCode: 1000007e
BCP1: FFFFFFFFC0000005
BCP2: FFFFF88003A4CF4E
BCP3: FFFFF880052AE3D8
BCP4: FFFFF880052ADC40
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 768_1

Son 2 minidump dosyası için:
http://rapidshare.com/files/426676064/Minidump.rar

Bir umut burada çözüm bulabilirmişim gibi geliyor. Yıllardır hiç bu kadar çaresiz kalmamıştım sorunu anlamakla ilgili. :)
Çok teşekkürler.

Gerekirse başka bilgiler de sağlayabilirim.

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar Windows 7 Ultimete kullanıyorum c'rackli. Güncelleme yapacam ama korkuyorum yaparsam kopya olduğunu anlayacak ve sağ alt ekranda kopya yazısı çıkacak. Bilmiyorum hangi güncelleştirmeleri yapmam lazım. Ekran resmi koydum. Hangisini yapmamam gerektiğini söyleyebilirmisiniz ?
51173536.jpg

RESİM 1

RESİM 2

RESİM 3

51173536.jpg

yusher

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar Windows 7 Ultimete kullanıyorum c'rackli. Güncelleme yapacam ama korkuyorum yaparsam kopya olduğunu anlayacak ve sağ alt ekranda kopya yazısı çıkacak. Bilmiyorum hangi güncelleştirmeleri yapmam lazım. Ekran resmi koydum. Hangisini yapmamam gerektiğini söyleyebilirmisiniz ?
51173536.jpg

RESİM 1

RESİM 2

RESİM 3

51173536.jpg
niye söleyip de illegal işine ortak olalım ki:D

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Burda sorunu olanların %99 kopyacı :D
Niye orjinaline o kadar para veripte gavurları zengin edelim ki :D sonuna kadar kopya xD orjinale verecek param olsa donanımları yenilerdim....

S_T_A_L_K_E_R

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
KB971033 güncelleştirmesini yükleme.Bununla cracklar etkisiz hale geliyo. Eğer yüklersen veya crack bozulursa özelden mesaj at yardımcı olurum.

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Dostum bide ekran kartı güncellemesi var onu yapmasamda Nvidianın sitesinden kendim indirsem son sürümü kursam bir şey fark edermi. Nvidinın sitesideki 94 mb windows 7 güncellemesinde 126 mb ?

S_T_A_L_K_E_R

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Ekran kartını ben hep Nvidianın sitesinden yapıyorum.
Crackleri devre dışı bırakan başka güncelleme bilmiyorum ama yok diye garanti veremem...

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Hepsini yaptım arkadaşım bi dediğini birde ekran kartını yapmadım. Çok teşekkürler.