Minübüsçülerden Nefret Ediyorum !

Bu konuyu okuyanlar

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Arkadaşlar hepsinden değil ama çoğundan nefret ediyorum. Bu çoğu kısmına giren grupta hep kendini haklı gösteren tipler. Bu kişiler tam trafik canavarı. Daha geçen olan ve 13 kişinin ölmesine sebep olan ve 100'de 100 hatalı olan minübüs şöförünün 40 tane cezası varmış. Lanet olsun bu kişiye. Ve bunun videosunu haberciler gösteriyor minübüsçülere. 2-3'ü dışında diğerleri diyorki haklı minübüsçü orda kırmızı ışıkta geçer. Tanker haksız. Lanet olsun bu kişiliklere. Benim görüşüm şu minübüsçülere eğitim verilmeli. İnsanların canını tehlikeye atıyorlar. Geçen yine bir minübüse bindim yol tıkalı diye karşı şeride geçti ordan sürdü önüne adam geldi çekilmiyor diye küfürler savuruyor. Resmen sinir oldum. Şu e-5teki metro hattı bitsede şunlar kaldırılsa. Son olarak dediğim gibi bazıları hariç. :cursing: :cursing:

recooo1903

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Ve bunun videosunu haberciler gösteriyor minübüsçülere. 2-3'ü dışında diğerleri diyorki haklı minübüsçü orda kırmızı ışıkta geçer. Tanker haksız.
Bunu diyen bir kişi bile varsa :scared::scared::scared::scared:

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
%90 katıksız saf bildiğin öküz bunların belgelerini iptal etmeye başlayacaksın bak nasıl insan moduna dönüyor.

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Minibüsler kalkmalı.. yada hepsi duraklarda durmalı, otobüs gibi..

WARIORKRAL

Doçent
Reaksiyon puanı
3
gecen bizim burdada olmustu karsi seride gecme olayi :D otobusler minibusler yolda yuruyorum sagima bi baktim noluyor yaw burda filan :D turkiye burasi her daim minibuscu haklidir :D

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Sanırım sen de Fox Haber'i izledin az önce. :) Ben de küfrettim bol bol.

olympuskiller

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
özellikle büyük şehirlerde tam anlamıyla minibüsçü terörü yaşanıyor.Şimdi kimse kalkıpta o insanlar da çoluk çocuk sahibi ,ekmek parası için çalışıyorlar falan demesin kurallara uyarak ve biraz bilinçli olarak da pekala ekmek parası kazanılabilir.Asıl vahim olan bu tür sorunları şok etkisi yaratacak olaylarla hatırlamamız yani illa başımıza büyük bir kaza gelince bu tür şeyleri hatırlıyor olmamızdır.Bu sorun bugün çıkmadı dün de çıkmadı yıllardır bu düzen böyle gidiyor.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Hiç sormayın arkadaşlar. Nefret ediyorum. Kalksada kurtulsak hem trafik rahatlar hemde biz bir terorden kurtuluruz.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Hanzoyu şoför yaparsan olacağı bu...

Bayram gecesi Gişelerde haberciler durdular...

Gişeler Bayram nedeniyle Ücretsiz....

Her Gişeye Pankart asmışlar

Bayram Nedeniyle Geçişler Ücretsizdir diye...

Haberciler bekliyor....

Kamyon geliyor gişede duruyor...

Bakıyor gişe kapalı küfrediyor...

Gazeteci beyfendi burada ne yazıyor diye soruyor adam okuyamıyor...

Ardından bir Tır şoförü geliyor bakıyor gişe kapalı geri geri gidiyor diğer gişeye o da kapalı :D

Gazeteci beyfendi burada ne yazıyor diyor?

Adam Geçici Olarak Hizmet Veremiyoruz yazılı diyor :D

Gazeteci hayır efendim Bayram nedeniyle Ücretsizdir yazıyor diyor...

Adam ben ne bileyim okumam yok benim diyor...

Gazeteci Ehliyetiniz var mı diye soruyor...

Adam ahliyetim yok diyor küfrü basıyor gişeden geçiyor...

Minibüsçüler de bu hanzolardan farksız...

Çoğu mahalle kabadayısı...

Bu yüzden mümkün olduğunca uzak dururum bu minibüslerden...

Eğitimsiz sabırsız yontulmamış kalasların yapacağı iş değil bu...

Önce o arabada İnsan taşıdığını Can taşıdığını bilmek zorunda...

ds mosx

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
gecen bizim burdada olmustu karsi seride gecme olayi :D otobusler minibusler yolda yuruyorum sagima bi baktim noluyor yaw burda filan :D turkiye burasi her daim minibuscu haklidir :D
Bizim burda da oluyor ve arkadaşın da dedeği gibide önüne araba cıkarsa bagırıp çagırıyor . :hammer:

Busss

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Aynen ayarlarında sorun var bu televizyonda konuşanların ,her şeyi kendilerine hak olarak görüyorlar kırmızıda geçeriz,ama onların görmesi birşey değiştirmiyor tanker cevabını verdi ama anlayacak adam değiller tanıyorsanız binmeyin bu araçlara.

cemkalan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
minibüsçülerin çoğu yolcu taşıdığının farkında değil.galiba bilgisayarda yarış oyunu oynadıklarını zannediyorlar.

Krazky

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Bu nedenle motor kullanıyorum. En son ne zaman minibüse bindiğimi hatırlamıyorum. Kendi özel aracımla trafikte dikkatli bir şekilde işime gidip geliyorum. Herkes trafik kurallarına uyması gerekmekte yoksa sonu kötü sonuçlanıyor.

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
491
konu ilgili yere taşınmıştır

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Arkadaşlar konu dışına açtığım bu konu için UYARI aldım.. Sebebi ise yanlış yere açmışım. Bu konunun yeri demekki eğlence kategorisiymiş. Helal olsun diyorum başka birşey demiyorum.

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
491
itiraf bölümü o anlamda eğlence kategorisi değildir.

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Arkadaşlar konu dışına açtığım bu konu için UYARI aldım.. Sebebi ise yanlış yere açmışım. Bu konunun yeri demekki eğlence kategorisiymiş. Helal olsun diyorum başka birşey demiyorum.

haklısın gereksiz olmuş uyarı.. Ama arkadaş da yeni mod oldu biraz anlayış göster :turned: alışacaktır..

hüzün_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
491
haklısın gereksiz olmuş uyarı.. Ama arkadaş da yeni mod oldu biraz anlayış göster :turned: alışacaktır..

yeni moderatör olmakla alakalı değil kendisine gerekli açıklamayı yaptım buraya da yazma gereği duymuş tekrar açıklama yapıyorum...

birlikte alınmış bir karar bu

saygılar

RONEO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bir şeyler yapmak adına www.iem.gov.tr de şikayet bölümünde minibüscü teröristlere dur deyin diye talep te bulunun.. ben yaptım...siz de yapın lütfen... bir işe yarar ... ayrıca hiç bir işe yaramayan şoförler derneğinin de bunda büyük sucu olduğunu da hatırlayın...minibus çalışma koşulları ve çalışan kalitesinin artamsı ve eğitimi vs. süreçlerinden onlar sorumludur... dernek olmak bağış toplamaktan ibaret değildir... yaşam ve hizmet kalitesinin artmasından da sorumludurlar... daha yazacak çok şey var ama bu kadar yeter...
teşekkür ederim

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Ben Minibüslere Binmiyorum Bi Çok Kere Kavga Ettim! Gerçi Çoğu Klimayı Açarmısın Açmasmısın Yüzünden!!Hep Belediye Otobüsünü Bekliyorum işim Olursa Arkadaşlarımda Bilir Beraber gideceksek biryere Onlarda Belediye Otobüsleri Numaralarına Bakarlar Sadece!

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Ulan öğrenciyiz gravatı takmışız.. hala tam bilet alıyon öküz...
artık sivil gezicez bağıra bağıra öğrenci demek lazım..

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Yok abi yok bunların çoğu yontulmamış kalas resmen. Sırf şurdaki atılan mesajları çıktı yapıp minübüs duraklarına asıcaksın.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Foxta muhabir minibüsçülerin yanına gitti ve kazayı gösterdi.Hala bazıları adam orada kırmızıda geçer suç kamyonun demez mi!!!
İstanbuldaki taksi, halk otobüsü, dolmuş ve minibüs şoförlerinin %90'ının ne olduğunu söylemeye gerek varmı bilmiyorum!!!!Ama böyleleri olduğu müddetçe daha çok ailenin yüreği yanar!!

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
demek ki bu küfür minibüsçülere has birşey değilmiş:hammer:

Sen ne saçmalıyorsun. Minübüsçü haksız olduğu halde küfür ediyor. Ve eğer 13 kişinin canına kıyan bir minübüsçüyü diğer bir minibüsçü kırmızı ışıkta geçer haklıdır diye savunuyorsa buna küfür edende sonuna kadar haklıdır. Lütfen şu konuda tartışma çıkarma.

S_T_A_L_K_E_R

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Şoförlerden ben de şikayetçiyim. Doğru düzgün insanların konması gerekli - hepsi pislik demediğimi söylememe gerek yok sanırım- ama minübüs sistemi kalmamalı. Minübüs olmasa ben saat 11'de Bakırköy'den eve neyle döneceğim. Otobüsler 10.30'da bitiyor.

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Sen ne saçmalıyorsun. Minübüsçü haksız olduğu halde küfür ediyor. Ve eğer 13 kişinin canına kıyan bir minübüsçüyü diğer bir minibüsçü kırmızı ışıkta geçer haklıdır diye savunuyorsa buna küfür edende sonuna kadar haklıdır. Lütfen şu konuda tartışma çıkarma.

kızıyorsunuz ama,kızdığınız herşeyi sizlerde yapıyorsunuz. ne demek saçmalama demek,ne demek bol bol küfür ettim demek.küfür etmek,haklı haksız hiç kimseye yakışmaz,bunu ifade etmek niye saçmalamak olsun ki?

bak onlarda küfürle,hakaretle işlerini halletmeye çalışıyorlar,sizlerde.eleştirmek kolay,mesele güzel örnek olabilmek.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
kızıyorsunuz ama,kızdığınız herşeyi sizlerde yapıyorsunuz. ne demek saçmalama demek,ne demek bol bol küfür ettim demek.küfür etmek,haklı haksız hiç kimseye yakışmaz,bunu ifade etmek niye saçmalamak olsun ki?

bak onlarda küfürle,hakaretle işlerini halletmeye çalışıyorlar,sizlerde.eleştirmek kolay,mesele güzel örnek olabilmek.

Diğerlerini bilmem ama ben kolay kolay küfür eden biri değilimdir. Benim ağzımdan küfür duymak neredeyse imkansızdır. Ama böyle bir adliği görünce ister istemez elimde olmadan küfür edebiliyor insan. Biz burda 100'de 100 haksız birine ve pişkin pişkin konuşan adi birine ağzımızı tutamayıp küfür ediyorken onlar karşı şeride geçipte karşıdan gelen araca küfür ediyor. Haksız olduğu halde. Bu aradaki farkı herkez anlayabilir.