Mobile Isletim Sistemi

Bu konuyu okuyanlar

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
htc touch 2 cep telefonu kullaniyorum isletim sistemi windows mobile,android kurmak istiyorum bu mumkun mu acilirken sorun cikarir mi

demasu_2000

Asistan
Reaksiyon puanı
1
tocuh pro 2 mi ?

evetse telefonunda android isletim sistemi kullanman mümkün. fakat bunun icin öncelikle baska bir ROM yüklemen gerekiyor, daha sonra gerekli android dosyalarini hafiza kartina yükleyip oradan kurulumsuz calistirabilirsin.

yani windows ile acip oradan androide gecis yapiyorsun, tekrar windows'a dönmek icin telefonu kapatip acman gerekiyor.

bahsettigim seyi su an HD2'de kullaniyorum, cift isletim sistemi ve gayet memnunum.. fakat riskleri de var, eger hata yaparsan telefonun bir daha acilmaz, ROM degistirmeye calistigin icin garanti de ortadan kalkiyor..

daha detayli bilgi ve gerekli dosyalar icin xda-developers forumunu incelemeni öneririm, kolay gelsin..

örnek video:

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
tocuh pro 2 mi ?

evetse telefonunda android isletim sistemi kullanman mümkün. fakat bunun icin öncelikle baska bir ROM yüklemen gerekiyor, daha sonra gerekli android dosyalarini hafiza kartina yükleyip oradan kurulumsuz calistirabilirsin.

yani windows ile acip oradan androide gecis yapiyorsun, tekrar windows'a dönmek icin telefonu kapatip acman gerekiyor.

bahsettigim seyi su an HD2'de kullaniyorum, cift isletim sistemi ve gayet memnunum.. fakat riskleri de var, eger hata yaparsan telefonun bir daha acilmaz, ROM degistirmeye calistigin icin garanti de ortadan kalkiyor..

daha detayli bilgi ve gerekli dosyalar icin xda-developers forumunu incelemeni öneririm, kolay gelsin..

örnek video:

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı

hata yaptim varsayimla hard resetle eski haline gelmez mi cevap icin tesekurler

crazyboys90001

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
bir soru da ben sormak isitoyrum.mesela alacak olduğum nokia cep telefonunda Symbian işletim sistemi olacakmış.

bu Symbian işletim sistemini yenisi çıkınca upgrade yapabilecekmiyim ? ücretsiz olarak ?

demasu_2000

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hata yaptim varsayimla hard resetle eski haline gelmez mi cevap icin tesekurler

hatanin boyutuna bagli tabi ama büyük ihtimalle eski haline getiremezsin. bilgisayardan örnek vereyim, bios update yaparken hata olusursa windowsu istedigin kadar formatla, degisen birsey olmaz.. dolayisiyla tehlike büyük..

fakat bu islerle ugrasan insanlarin detayli anlatimlari mevcut, herseyi dikkatlice ve dogru yaparsan hata ihtimalin yok diyebilirim.

crazyboys90001 dedi ki:
bir soru da ben sormak isitoyrum.mesela alacak olduğum nokia cep telefonunda Symbian işletim sistemi olacakmış.

bu Symbian işletim sistemini yenisi çıkınca upgrade yapabilecekmiyim ? ücretsiz olarak ?

symbian update konusunda bir bilgim yok..