Japon Balığım Ölüyor !! Tüm Doktorlar Buraya..

Bu konuyu okuyanlar

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Arkadaşlar yaklaşık 2-3 haftadır beslediğim 2 japon balığı vardı şu an durumları çok kötü :w00t:
Sanırım suyunu değiştirmedim 5-6 gün o yüzden çok fena oldu bi tanesi..Az önce aniden su kıpkırmızı oldu sanırım kandan dolayı..
Yan yan yüzüyo takla filan atıyo kendi etrafında..
Öldü ölecek şu anda solungaçları çok çeperledi..
Suyunu değiştirdim şimdi ama yine çok kötü pulları vs döküldü..
Acil yardım istiyorum buraya arkadaşlar ölüm kalım meselesi..

findukfaresi

Müdavim
Reaksiyon puanı
73
zamannda ben de çok balık öldürdüm. suyuna kolonya döktüm öldü suyu ısınsın diye sobanın arkasına koydum orda unuttum haşlandılar öldü. elektrik çarptı tüm akvaryum öldü :)

valla hiç bilemicem. şimdi balık ele de alınmadığından nabız tansiyon da bakılmaz kanayan yere tampon da yapılmaz ki

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Arkadaşlar ben napcam ben ?
hayvan can çekişiyo

muse

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@2 gibileri doktor oluyor birde vay halimize >_<

@1 ölecek o balıklar kardeşim üzücü ama gerçek bakamıyorsanız unutcaksanız hiç bakmayın kardeşim. Can emanet alıyorsunuz biblo veya oyuncak değil.

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Peter galiba durum vahim. Hava keselerinden biri patlamış su da dengesiz yan yüzmelerinin nedeni bu. Kanama var dedin tam olarak bilmiyorum ama balıklarda kan solungacla temizlenir. Balıklarının yaşama şansı yok gibi. Şimdiden geçmiş olsun

findukfaresi

Müdavim
Reaksiyon puanı
73
@2 gibileri doktor oluyor birde vay halimize >_<

@1 ölecek o balıklar kardeşim üzücü ama gerçek bakamıyorsanız unutcaksanız hiç bakmayın kardeşim. Can emanet alıyorsunuz biblo veya oyuncak değil.

sanırım yüz yıllardır balık beslemiyordum çok küçükken olan şeylerdi o anlattıklarım. doktorluğumla nasıl bağdaştırdın. ben en şefkati merhametli insandan bile daha merhametli olduğuma inanırım hep :)

bakamıyorsanız da beslemeyin diye bir şey yok hayvan beslerken öldürcem ben diye besslemiyoruz ki illaki ölüyorlar ama. bir gün ölecek diye çocuk da mı yapmayalım.

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Şimdi biraz daha iyi sanırım :S
Karnı filan şişti ama suyunu değiştirince hafif kendine geldi gibi..
İyileşirse yarın gidip en kralından pompalı bi akvaryum alcam..

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Nasıl bakamıyorsunuz şu japonlara yaw tek akvaryum içinde 2 japonum var maşallah 2 günde bir yem verip 1- 1,5 ayda bir su değiştriyiyorum

Su+ Akvaryum+ balık + yem

Su içinde yabancı cisimler koydun mu ?

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Nasıl bakamıyorsunuz şu japonlara yaw tek akvaryum içinde 2 japonum var maşallah 2 günde bir yem verip 1- 1,5 ayda bir su değiştriyiyorum

Su+ Akvaryum+ balık + yem

Su içinde yabancı cisimler koydun mu ?
sanırım senin akvaryum hava pompalı..
ben 4 günde bir değiştiriyo(dum)rum
bu arada hergün 2 yem verirdim bu sabah fazla sıcak diye 1,5 yem verdim

Darknes$

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Akvaryumu kendim yaptım hava pompalı nasıl oluyo ? :D

Dip yemi veriyorum 5-10 tane belki daha fazla:p

since1453

Doçent
Reaksiyon puanı
16
1 tane küçük paket meyve suyu al. Meyve suyunu sen iç , Tipetinle akvaryumda jakuzi ortamı oluştur. Balıklara faydası olur mu ? Bilmiyorum ama çok güzel oluyo :D

TheSaviour

Asistan
Reaksiyon puanı
6
1 tane küçük paket meyve suyu al. Meyve suyunu sen iç , Tipetinle akvaryumda jakuzi ortamı oluştur. Balıklara faydası olur mu ? Bilmiyorum ama çok güzel oluyo :D

Buda bi yöntem :D hayvan dünyamiz başımıza yıkılıyo diyerek kalp krizi gecirebilir hem can cekişmekten kurtulur. Ama sen yinede yapma :D

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492

balıklarla oyun oynuyosun yani bir nevi ? :D

---------- saat 20:56 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:55 eklenmişti ----------

Akvaryumu kendim yaptım hava pompalı nasıl oluyo ? :D

Dip yemi veriyorum 5-10 tane belki daha fazla:p

bu arada sana da helal olsun hocam, :)

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Ne yaparsan yap birkaç saat /dakika içinde ölecek balıkların yardıma gereklik birşey kalmamış. :D Ha ayrıca Fatma gerçekten çok merhametliymişsin be abicim. Daha önce akvaryuma asit dökmeyi denemişmiydin ?

findukfaresi

Müdavim
Reaksiyon puanı
73
Ne yaparsan yap birkaç saat /dakika içinde ölecek balıkların yardıma gereklik birşey kalmamış. :D Ha ayrıca Fatma gerçekten çok merhametliymişsin be abicim. Daha önce akvaryuma asit dökmeyi denemişmiydin ?

yahu mert öyle deme

olm 12.5 falandım o zamanlar ben

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
yahu mert öyle deme

olm 12.5 falandım o zamanlar ben

Olum görende ufak çocuk sanacak eee daha ne 12.5 muş ? :D Hayvan alacaksan onlara değer vereceksin sobada balık haşlayarak ne kadar değer verdiğini görüyoruz. O yaşta bunca canilik biraz fazla sanırım annenin numarasını ver bana onla bi görüşmem lazım. :D

since1453

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Evet dediğim taktiği uygula iyi gelir. Sonucunu yaz :clap: Yan yattımı vericen gazı acıma.:devil2::tongue:

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
sanki hafif hafif düzelmeye başladı..
suyun üstünde dolaşıyor şu an..
ama sanırım ciğerleri hala şiş..Büyüklüğünün iki katına çıktı hayvan :(

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
zamannda ben de çok balık öldürdüm. suyuna kolonya döktüm öldü suyu ısınsın diye sobanın arkasına koydum orda unuttum haşlandılar öldü. elektrik çarptı tüm akvaryum öldü :)

valla hiç bilemicem. şimdi balık ele de alınmadığından nabız tansiyon da bakılmaz kanayan yere tampon da yapılmaz ki

Bu Olaylar için Bilirkişi İstiyorum

Bunların Hepsi Tesadüf Olamaz :):):)

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Balıkları tava yapablirsin ama tadları iyi değil.

Son mesajlar