Driver Bilgiler ?

Bu konuyu okuyanlar

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Arkadaşlar bir sorum olucak. Elime bir pc geldi format atacağım ama hiçbir driver cd'si yok. Benim olmadığı için driver hakkında bilgimde yok. Sizden ricam driver isimlerini tam olarak bana verebilecek bir program var mı ?:wink:

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
yani formattan sonra bu programı yükleyince bütün driverları öğrenirim diyorsun... Deneyeceğim Teşekkürler...

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
formattan sonra değilde önce programla yada direkt aygit yöneticisinden bakip ona göre driverleri indirip makinanın d sine yada herhangi baska bi yere yedegini alsan sonra formatini atip bu yedekleri direk yükleyip yoluna devam etsen daha mantikli degilmi???...sistemini yazarsan sana direkt linkleri yollayabilirm nys kolay gelsn

xarax

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarım/sağ tık Özellikler/Donanım/Aygıt yöneticisi buradan;
49311985jg0.png

Ayrıntılar sekmesi;
modelinibilmediinizaygtpf5.png

www.pcidatabase.com adresinde aşağıdaki resimdeki yerlere üstteki resimdeki kodları yazarak ürünün marka ve modelini öğrenebilirsiniz.
79377274sj0.png

geriye arama motorundan veya üreticinin sitesinden sürücülerinizi indirmek kaldı.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
pcıdatabaseye yazmaya gerek yok zaten belli intel chipset driveri eksik..LPT yazici baglanti portu eksik, intel olduguda orda yazili. Buarada bütün intel chipset driverleri tektir birbirine uyar.nys zaten arkadasin sordugunu bu degildi..

FiRARDA

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarım/sağ tık Özellikler/Donanım/Aygıt yöneticisi buradan;
49311985jg0.png

Ayrıntılar sekmesi;
modelinibilmediinizaygtpf5.png

www.pcidatabase.com adresinde aşağıdaki resimdeki yerlere üstteki resimdeki kodları yazarak ürünün marka ve modelini öğrenebilirsiniz.
79377274sj0.png

geriye arama motorundan veya üreticinin sitesinden sürücülerinizi indirmek kaldı.

yeni birşeyler öğrenmiş olduk teşekkürler

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
formattan sonra değilde önce programla yada direkt aygit yöneticisinden bakip ona göre driverleri indirip makinanın d sine yada herhangi baska bi yere yedegini alsan sonra formatini atip bu yedekleri direk yükleyip yoluna devam etsen daha mantikli degilmi???...sistemini yazarsan sana direkt linkleri yollayabilirm nys kolay gelsn

Kendi makinam olsa zaten sorun yok ama benim makinam değil vve sistem çökmüş. Dediğiniz gibide olabilir ama bunun daha pratik yolu yokmu yani tam olarak istediğim şöyle birşey.. Formatı attım Sizin önereceğiniz programı yükledim ve ekran kartı ses kartı ana kart hepsinin driverı önüme serildi. Varmıdır dünyada böyle bir program. Eğer yoksa dediğiniz yöntemi kullancağım zaten.. İlgilendiğiniz için teşekkürler...:)

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
öle programlar var ama cok araman lazim dostum hemde sagliklı olmuyor malesef entegre driverler eski oluyor..en saglklı yöntemi sana söliyim. makinanın icini ac anakartın üstünden marka ve modelini oku sonra anakartin sitesine gir ve o modelin driverlarini indir.zaten hepsi gerekmez ethernet,chipset bide ses karti, onboard ekran karti varsa driverini cek.sonra ekran kartina bak üstünde yazar noldugu zaten %90 ati yada nvidia olur onlarida sitesinden cek yedekler bu kadar basit..istersen yardimci olabilirm bulmanda..

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
öle programlar var ama cok araman lazim dostum hemde sagliklı olmuyor malesef entegre driverler eski oluyor..en saglklı yöntemi sana söliyim. makinanın icini ac anakartın üstünden marka ve modelini oku sonra anakartin sitesine gir ve o modelin driverlarini indir.zaten hepsi gerekmez ethernet,chipset bide ses karti, onboard ekran karti varsa driverini cek.sonra ekran kartina bak üstünde yazar noldugu zaten %90 ati yada nvidia olur onlarida sitesinden cek yedekler bu kadar basit..istersen yardimci olabilirm bulmanda..

Ya kasa garantili o yöntemi biliyorum ama garntisi olunca arkada barkot var açınca kopuyor. O yüzdn program sordum. Neyse madem yok artık yukarıdaki yöntemlerden birini deneyeceğiz.. Sağolun...:)

jonjon

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Yav uğraşmayın bu kadar, formattan önce veya sonra farketmez Driver magician programını indir ücretlidir ararsan bulursun google amcada, programı açınca ilk önce liveupdate de güncellesin sonrasında update 'e tıkla bütün driverların güncel olanlarını bulsun ..

oihngy.jpg

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
parali program istedikten sonra cok var hocam.....hem etherneti tanimadan hicbir programla hicbirseyi güncelleyemessin malesef illa anakart sitesine gireceksin e girmiskende indirirm zaten herseyi..tabi baska bir makinada.

Sword.q

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
drivergenius u dene driverlerı otomatik güncelliyorda. formattan sonra kur tarasın tüm donanımı tarar marka filan bulr verir en azından ethernet driverını indirirsin gerisini o otomatik halleder zaten.

jonjon

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
parali program istedikten sonra cok var hocam.....hem etherneti tanimadan hicbir programla hicbirseyi güncelleyemessin malesef illa anakart sitesine gireceksin e girmiskende indirirm zaten herseyi..tabi baska bir makinada.

İşletim sistemi yapıyor o görevi !! eskiden xp de uğraşıyoduk dediğin gibi ağ kurma falan yapıyorduk ,şimdi windows 7 kullanıyoruz hiç sorun yok ..

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
bende windows 7 kullaniyorum hocam ama bazen tanimadigi ethernet cikiyor hem onuda bosver arkadas müsteri bilgisayari dedi yani büyük ihtimal xp kuracak bilmem anlatabildimmi.nys isteyen istedigi yöntemi kulanabilir herkese iyi günler

jonjon

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
bende windows 7 kullaniyorum hocam ama bazen tanimadigi ethernet cikiyor hem onuda bosver arkadas müsteri bilgisayari dedi yani büyük ihtimal xp kuracak bilmem anlatabildimmi.nys isteyen istedigi yöntemi kulanabilir herkese iyi günler

Ben xp de format atarken ethernet kablosunu takıpta format atıyordum sorun çıkmıyordu deneyin bakalım olacakmı ..

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Valla ilgilendiğiniz için çok sağolun. Bütün yöntemleri deneyeceğim. Windows 7 istemiyor istese o bulurdu çoğunu ama xp istiyor :) Tekrardan teşekkürler...

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
79377274sj0.png

Gerçekten güzel bir bilgi, teşekkür ederim. Tüm donanımlar için geçerli mi acaba bu işlem???