Moderatörler (Deneme Süresi)

Moderatörler Deneme Süresinden Geçmeli mi?

• Evet.Gerekli.

Kullanılan: 61 73.5%
  • Hayır.Gerek Yok.

Kullanılan: 22 26.5%

• Kullanılan toplam oy
    83

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nordpace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim merak ettiğim modlar arasında yönetimi çok ağır eleştirenler vardı. Bundan sonraki utumlarını merak ediyorum açıkçası.

musabbu

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Arkadaşlar konu dışı olacak ama biri bana forum kurallarını gönderebilir mi.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
İşini iyi yapan herkes eleştirilir ama çocukça yorum yaptığımı belirten arkadaşa söylemek sormak istediğim birşey var bu yargıya nasıl vardın?

UndyingDarkness

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Aziz3 yazdığın ve konulara yaptığın saçma müdahalerden. Modların daha doğrusu yetkili kişilerin bir ağırlığı vardır. Senin tek ağırlığın vücudunun kütlesidir olsa olsa :D Beni hemen kendine düşman ilan etmez isen sevinirim görüşümü söyledim kardeş :) Pazardan elma alınır gibi mod alındı :)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Aziz3 yazdığın ve konulara yaptığın saçma müdahalerden. Modların daha doğrusu yetkili kişilerin bir ağırlığı vardır. Senin tek ağırlığın vücudunun kütlesidir olsa olsa :D Beni hemen kendine düşman ilan etmez isen sevinirim görüşümü söyledim kardeş :) Pazardan elma alınır gibi mod alındı :)
Aziz3 konusunda haklısın eyvallah,herkes bir göreve yeni başladığında hatalar yapar ama seçildiğimiz daha on gün olmadı ,ağırlığım olmasa da adaletim vardır merak etme:)Pazardan elma alınırken dahi seçiliyor burada siz değerli üyelerimizi yönetecek kişiler seçildi:turned:

gezegen

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
her üyenin üyelik süresi mod olması için deneme süresidir kanımca (mesela ben istesem hemen olurum ) :)

kaldıki bu siteden para kazanan insannar mod seçiminde beleş üye olanlardan daha iyi seçerler inancındayım

ufukcoskun

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Aziz3 yazdığın

Aynen bu konuya katılıyorum, Aziz Yıldırım ile ilgili hangi konu olursa olsun Aziz3 yazıyor. Moderatörsün artık hatırlatalım, başka üyelerin yanlışlarını düzeltmesi gerekirken sürekli aynı hatayı yapıp kendine çeki düzen vermemen ne kadar acı :)

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Aynen bu konuya katılıyorum, Aziz Yıldırım ile ilgili hangi konu olursa olsun Aziz3 yazıyor. Moderatörsün artık hatırlatalım, başka üyelerin yanlışlarını düzeltmesi gerekirken sürekli aynı hatayı yapıp kendine çeki düzen vermemen ne kadar acı :)
şuandan itibaren 1.472 adet mesajımı aramaya başlıyorum sadece bir defa aziz3 yazdım isteyen inceleyebilir:)

findukfaresi

Müdavim
Reaksiyon puanı
73
bence bundan sonra bir hatamız olursa acımayın eleştirin derin ben. böyle böyle kendimizi geliştiririz.

osmanhasimcan

Asistan
Reaksiyon puanı
8
bende bir yöneticiyim..
moderatörlük ve editörlük sıradan işler değildir. moderatörlük bir forum için son derece önemli görevdir. mesaj sayısına göre değerlendirmek de son derece basit bir seçimdir..
bir moderatör forum bilgisine ve yetkilerinin bilincinde olacak şekilde bilgi sahibi olmalıdır
bir moderatörde mesaj sayısından çok üyelerin dikkatini çekebilecek etkili çalışmalar gözlemlenmelidir... ayrıca web üzerinde ve programlar hakkında azda olsa bilgiye sahip olmalıdır...
msn ve facebook kullanmakla counter strike crysis oynamakla, bilgisayarı açıp kapatmakla bu işler öğrenilmiyor....

türkiyede bazı forumlarda sırf iş olsun diye hiç bir bilgiye sahip olmayanlar mesaj sayısı çok diye admin oluyor. bu iş oyuncak değil. eğer oyuncak olursa o forumda ciddiyet yoktur demektir..

saygılarımla..

TehPARADOX

Müdavim
Reaksiyon puanı
44
bende bir yöneticiyim..
moderatörlük ve editörlük sıradan işler değildir. moderatörlük bir forum için son derece önemli görevdir. mesaj sayısına göre değerlendirmek de son derece basit bir seçimdir..
bir moderatör forum bilgisine ve yetkilerinin bilincinde olacak şekilde bilgi sahibi olmalıdır
bir moderatörde mesaj sayısından çok üyelerin dikkatini çekebilecek etkili çalışmalar gözlemlenmelidir... ayrıca web üzerinde ve programlar hakkında azda olsa bilgiye sahip olmalıdır...
msn ve facebook kullanmakla counter strike crysis oynamakla, bilgisayarı açıp kapatmakla bu işler öğrenilmiyor....

türkiyede bazı forumlarda sırf iş olsun diye hiç bir bilgiye sahip olmayanlar mesaj sayısı çok diye admin oluyor. bu iş oyuncak değil. eğer oyuncak olursa o forumda ciddiyet yoktur demektir..

saygılarımla..

Katılmamak elde değil.

acuster

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Burda Önüne geleni MOdaratör olduğuna ve çoğunun İşini doğru yapmadığını üyelerle AŞIRI samimi olduğunu düşünüyorum(Hepsinin değil).

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Benim eskiden takıldığım bir forumda konu üzerinde uzman olan kişiler moderatör olurdu. Mesela donanım sorunları bölümüne iyi donanım bilen sorunu olanlara yardım edebilecek biri seçilirdi. Bunun her forumda böyle olması gerektiğini düşünüyorum. İyi bir uygulamaydı bana göre :)

braveheart.fb

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
BURADA daha mantıklı bir öneri gelmişti; Moderatörler ATANMASIN
Üyeler SEÇSİN. Orda bile "nayır n'lamaz" denmişti.

TehPARADOX

Müdavim
Reaksiyon puanı
44
Bir tane evet gerekli diyecek moderatörümüz gelecek mi acaba konuya?

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Bi hata yada yeterlilik olmazsa göreve son verilir zaten. Kasmayalım forumu. :)

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Kendisine verilen görevinde yeterli bulunmayan moderatörün görevine son verilecektir zaten.

ugurhanuslu

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
by efsane hakkında
Moderatör Alımında Üyelerde Olması Gereken Kriterler

2) Daha önce ceza almamış olmalıdır.

ve
ceza puanım yok ama bi defa banlandım 3 günlüğüne ,o zaman ne ceza puan sistemi gelmişti, ne de af çıkmıştı, umarım mod olabilirim
kabul edilmediysen nasıl moderatör oldun?
üyelik hakkında:) soracağım soru şuydu ; eğer kabul edilmememin sebebi 1 defa ceza almam ise eğer başka üyelikle foruma devam etseydim mod olabilirmiydim?:) sadece merak kimse üstüne alınmasın lütfen :)

biraz çelişkili.

findukfaresi hakkında ise
ben olmam. ama çok isterseniz nolur falan derseniz olurum da:)

biraz
yalvardınızmı?

0ReiS0 için ise nasıl yani?
Her Alan İçin Uyur Gezer Misali Başvurdum :)

Hayırlı görevler!

SmiLey

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
Uğurhanuslu sanırım siz de başvurmuştunuz ve yeterli olgunluğu taşımadığınızdan kabul edilmemiştiniz. By efsane hakkında yönetim orada açıklama yaptı. Belli bir gruba -niteliğini tam hatırlamıyorum- ceza alsa dahi şimdi başvurabileceğini söylemişlerdi. Findukfaresi konusuna gelince, bildiğiniz gibi yönetimde bayan* sayısı az. Ve siz de bunu sürekli gündeme getirmiştiniz. Ve findukfaresi ise başvurduğu bölümde yeterli bulundu ve kabul edildi. Görevini de çok iyi yapıyor diğer yeni mod. arkadaşlar gibi. Reis konusuna gelince de sonuçta biz orada tek bir alana başvurun demedik. Arkadaş da yanılmıyorsam "kendisine uygun" bölümlere başvurmuştu. Başvurular değerlendirildiğinde açıkta kalan bir bölüme yerleştirildi sonuçta. Ve ayrıca yine findukfaresi konusunda bir söz daha sarfetmek istiyorum. Hatırlarsanız sizler bundan birkaç ay önce "Sağlık Bölümü Açılsın" başlıklı bir konu açmıştınız ve ısrarla findukfaresi mod. olsun demiştiniz. Şimdi neden böyle bir çelişkiye düştünüz ki? :)

Sonuçta Uğurhanuslu başkalarının açıklarını bulmak ve o bölümleri hakeden arkadaşlara böyle ithamlarda bulunmak doğru değildir. Eleştirmek serbest tabii ki. Ama burada eleştiriden çok üstü kapalı "imalar" var. Sonuçta bizi haksız çıkarmadın.

# Bu açıklamayı kendi adıma yaptım. Kendi düşüncelerimi yansıttım. :)

findukfaresi

Müdavim
Reaksiyon puanı
73
teşekkürler smiley.

uğurhanuslu o ben olmam yalvarırsanız belki espiri amaçlı yazılmış bir yorumdu :)

TehPARADOX

Müdavim
Reaksiyon puanı
44
Moderatörler veya yöneticiler anketin sonucunu nasıl yorumluyor?

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
by efsane hakkında

ve

kabul edilmediysen nasıl moderatör oldun?

biraz çelişkili.

findukfaresi hakkında ise

yalvardınızmı?

0ReiS0 için ise nasıl yani?

Hayırlı görevler!

Şimdi efendim, bu arkadaşların alımı sırasında mod olduğum için, değerlendirme aşaması hakkında az çok fikrim var.

by_efsane'nin cezası "genel af"tan önce büyük ihtimal, çünkü kayıtlarda cezası gözükmüyor. Buna rağmen arkadaşın bunu belirtiyor olması bizce dürüstlüğünü gösterir.

findukfaresine yalvarmadık, o konuda sadece 1-2 arkadaş ol bizce diye mesaj yazdık, konunun devamını okursan göreceksin zaten. Sonrasında yine tartışıldı ve uygun görüldü.

0reis0 için evet biraz fazla bölüme başvurmuştu, ancak bu onun o başvurduğu bütün bölümlere mod olduğunu göstermez, biz içinden olabilecekleri seçtik. Bu şekilde başvuru bazen avantaj sağlarken, bazen de büyük dezavantajlar sağlayabiliyor. O sizin forumdaki hal, davranış ve konulara olan hakimiyetinize göre değişiyor.

Anketin sonucuna gelince, burada mod olan kimsenin ömürlük olduğunu sanmayın. Eskiler bilir kimler geldi, kimler geçti. Kimisi kendi istediğiyle, kimisi de uygun görülmediği için... Yani bütün modlar zaten sürekli bir denetim altında, içiniz rahat olsun...

ugurhanuslu

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Uğurhanuslu sanırım siz de başvurmuştunuz ve yeterli olgunluğu taşımadığınızdan kabul edilmemiştiniz. By efsane hakkında yönetim orada açıklama yaptı. Belli bir gruba -niteliğini tam hatırlamıyorum- ceza alsa dahi şimdi başvurabileceğini söylemişlerdi. Findukfaresi konusuna gelince, bildiğiniz gibi yönetimde bayan* sayısı az. Ve siz de bunu sürekli gündeme getirmiştiniz. Ve findukfaresi ise başvurduğu bölümde yeterli bulundu ve kabul edildi. Görevini de çok iyi yapıyor diğer yeni mod. arkadaşlar gibi. Reis konusuna gelince de sonuçta biz orada tek bir alana başvurun demedik. Arkadaş da yanılmıyorsam "kendisine uygun" bölümlere başvurmuştu. Başvurular değerlendirildiğinde açıkta kalan bir bölüme yerleştirildi sonuçta. Ve ayrıca yine findukfaresi konusunda bir söz daha sarfetmek istiyorum. Hatırlarsanız sizler bundan birkaç ay önce "Sağlık Bölümü Açılsın" başlıklı bir konu açmıştınız ve ısrarla findukfaresi mod. olsun demiştiniz. Şimdi neden böyle bir çelişkiye düştünüz ki? :)

Sonuçta Uğurhanuslu başkalarının açıklarını bulmak ve o bölümleri hakeden arkadaşlara böyle ithamlarda bulunmak doğru değildir. Eleştirmek serbest tabii ki. Ama burada eleştiriden çok üstü kapalı "imalar" var. Sonuçta bizi haksız çıkarmadın.

# Bu açıklamayı kendi adıma yaptım. Kendi düşüncelerimi yansıttım. :)
Öncelikle yorumunuz için teşekkürler.
zaten başvurumun yaşımdan dolayı kabul edilmeyeceğini az-çok biliyordum. bunları yazmamın sebebi moderator olamamam değildir. moderator olunca kimse ekstradan bir şey kazanmaz, sadece buradaki yönetime katkıda bulunur. yanlış mıyım? olamamam konusunda hiç bir sorunum yok. mesajlarımı incelerseniz sağlık bölümü ile ilgili hiçbir konu açmadım. findukfaresi moderatör olsun diye bir şey belirtmedim. kimsenin görevini yerine getirmediği hakkında da bir şikayetim yok. yönetime attığım bir çamur yok bu zamana kadar. şu ana kadar herkes görevini layığıyla. zaten sadece bu konudaki yazıları yazarken moderator arkadaşlar hakkında ufacık bir araştırma yaptım. o da sadece konuya yorum getirmem içindi. yoksa daha önce hiçbir moderatoru araştırmadım, banane zaten. findukfaresi ni zaten az çok tamam söyle rahatla' daki mesajlarındaki samimiyetten tanıyorum. o mesajı koymakla hata ettim. şaka yaptığını biliyordum. Ben yine söylüyorum forumda ki bayan sayısının az olduğunu dile getirmedim hiç bir zaman. forum a bayanlan için girmiyoruz sonuçta. Reis hakkında oradaki uyurgezer misali lafına takılmıştım.

*****************************************************************************************************
teşekkürler smiley.

uğurhanuslu o ben olmam yalvarırsanız belki espiri amaçlı yazılmış bir yorumdu :)
yukarıda belirttim :)

*****************************************************************************************************
Sizin yorumunuz için de çok teşekkürler.
Şimdi efendim, bu arkadaşların alımı sırasında mod olduğum için, değerlendirme aşaması hakkında az çok fikrim var.

by_efsane'nin cezası "genel af"tan önce büyük ihtimal, çünkü kayıtlarda cezası gözükmüyor. Buna rağmen arkadaşın bunu belirtiyor olması bizce dürüstlüğünü gösterir.

findukfaresine yalvarmadık, o konuda sadece 1-2 arkadaş ol bizce diye mesaj yazdık, konunun devamını okursan göreceksin zaten. Sonrasında yine tartışıldı ve uygun görüldü.

0reis0 için evet biraz fazla bölüme başvurmuştu, ancak bu onun o başvurduğu bütün bölümlere mod olduğunu göstermez, biz içinden olabilecekleri seçtik. Bu şekilde başvuru bazen avantaj sağlarken, bazen de büyük dezavantajlar sağlayabiliyor. O sizin forumdaki hal, davranış ve konulara olan hakimiyetinize göre değişiyor.

Anketin sonucuna gelince, burada mod olan kimsenin ömürlük olduğunu sanmayın. Eskiler bilir kimler geldi, kimler geçti. Kimisi kendi istediğiyle, kimisi de uygun görülmediği için... Yani bütün modlar zaten sürekli bir denetim altında, içiniz rahat olsun...
by efsane arkadaşımız hakkında ise zaten eğer yönetim uygun görürse alır. ama kendisi caza aldım ama affa denk gelmedim demişti. o yüzden öyle bir kanıya vardım. tabiki moderatorler sürekli görev başında kalmıyor. zamanla ya kendi istekleriyle ya da yetersiz görüldüklerinde görevden alınıyor. şahit oldum.

iyi günler.

SmiLey

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
Öncelikle yorumunuz için teşekkürler.
zaten başvurumun yaşımdan dolayı kabul edilmeyeceğini az-çok biliyordum. bunları yazmamın sebebi moderator olamamam değildir. moderator olunca kimse ekstradan bir şey kazanmaz, sadece buradaki yönetime katkıda bulunur. yanlış mıyım? olamamam konusunda hiç bir sorunum yok. mesajlarımı incelerseniz sağlık bölümü ile ilgili hiçbir konu açmadım. findukfaresi moderatör olsun diye bir şey belirtmedim. kimsenin görevini yerine getirmediği hakkında da bir şikayetim yok. yönetime attığım bir çamur yok bu zamana kadar. şu ana kadar herkes görevini layığıyla. zaten sadece bu konudaki yazıları yazarken moderator arkadaşlar hakkında ufacık bir araştırma yaptım. o da sadece konuya yorum getirmem içindi. yoksa daha önce hiçbir moderatoru araştırmadım, banane zaten. findukfaresi ni zaten az çok tamam söyle rahatla' daki mesajlarındaki samimiyetten tanıyorum. o mesajı koymakla hata ettim. şaka yaptığını biliyordum. Ben yine söylüyorum forumda ki bayan sayısının az olduğunu dile getirmedim hiç bir zaman. forum a bayanlan için girmiyoruz sonuçta. Reis hakkında oradaki uyurgezer misali lafına takılmıştım.
Sonuçta sen getirmesen dahi dile getirenlerin sayısı fazlaydı. Ayrıca yaştan dolayı elenmedin. Olgunluğunu taşıyamadığından dolayı elendin. -bence- Yaş olarak aramızda fazla bir fark yok. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...