Moderatörler (Deneme Süresi)

Moderatörler Deneme Süresinden Geçmeli mi?

• Evet.Gerekli.

Kullanılan: 61 73.5%
  • Hayır.Gerek Yok.

Kullanılan: 22 26.5%

• Kullanılan toplam oy
    83

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TehPARADOX

Müdavim
Reaksiyon puanı
44
Moderatörler (Deneme Süresi)​

Moderatör alınmadan önce deneme süresinden geçmesi gerektiğine inanıyorum.Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
yanlış anlama ama bence çok absürd bir konu olmuş sonuçta bu portal bize ait değil ve bizimmiş gibi yorum yapmak bizlere yakışmaz :) biliyorum iyi niyetlisin ama zira moderatörler genlde göze batan işler yapmaz yani düşünsene göremediğin ve tam olarak ne iş yaptığını bilmeyen bir görevli arkadaşımızı denemek bize düşmez :)

TehPARADOX

Müdavim
Reaksiyon puanı
44
yanlış anlama ama bence çok absürd bir konu olmuş sonuçta bu portal bize ait değil ve bizimmiş gibi yorum yapmak bizlere yakışmaz :) biliyorum iyi niyetlisin ama zira moderatörler genlde göze batan işler yapmaz yani düşünsene göremediğin ve tam olarak ne iş yaptığını bilmeyen bir görevli arkadaşımızı denemek bize düşmez :)

Biz üyeler olarak düşüncelerimizi söylersek onlarda bu düşünceleri dikkate alarak ona göre moderatör alımlarında kararımızın az daha olsa etkisi olacağına inanıyorum.

S_T_A_L_K_E_R

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Zaten çoook uzun bir dönemden sonra moderatör olunabiliniyor.Bunun üstüne bir de deneme süresi koymaya gerek yok diye düşünüyorum.

TehPARADOX

Müdavim
Reaksiyon puanı
44
Zaten çoook uzun bir dönemden sonra moderatör olunabiliniyor.Bunun üstüne bir de deneme süresi koymaya gerek yok diye düşünüyorum.

Şu anda moderatör olan kişilerin hangi özelliğine bakarak moderatör yaptılar.Sizce moderatör olmak için mesaj sayısı , günde aktif olduğu süre vs. bunlar moderatör alırken pek fazla işe yarayacağını zannetmiyorum.Bence moderatör olmak isteyen kişilere geçici olarak moderatörlük verilerek 1 ay veya ne kadar gerekiyosa o süreden sonra karar verilip o kişinin gösterdiği başarıya göre kişi moderatör olmalı.

UndyingDarkness

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Deneme süresi değil de biraz titiz davranılmalıydı.

bakın direk isim veriyorum by efsane gibi çocukça mesajlar atan birisini bile mod seçtiler..

Bence yönetim üyeleri izleyip hak edenlere vermeliydi.

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
benimde sana demek istediğim o :) sen ya da ben bilemeyiz zaten takip ediyorlr gözüne kestrdiklerine teklif ediliyor yani mesaj sayısı gibi etkenler söz konusu değildir :)

TehPARADOX

Müdavim
Reaksiyon puanı
44

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Orada gördüğünüz koşullar ilk eleme koşullarıdır.
Yani Başvuru elemesi ilk önce mesaj sayısı vb koşullar ile yapılmaktadır.
Daha sonrasında tüm başvurular tek tek görüşülmekte, gerekli incelemeler yapılmakta ve herkesin fikri alınarak moderatör seçimleri yapılmaktadır.

Deneme süresi formal olmasa informal olarak zaten yaşanan bir süreçtir. Her moderatör yeni başladığında bir deneme süreci yaşar. Adının yanında deneme mod. vs yazması gerekmez...

mikropzoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mod olduktan sonra salan çok kişi gördüm. bence bi süre denemede performansı değerlendirilmeli

yavuz_4106

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Zaten diğer mod'ların görüşü de alınıyor birini mod yapmadan önce..

eray045

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
250
deneme süresi olmasa bile birini mod yaptıktan sonra kontrolü yapılmalı..
isim vermeyeyimde mod olmadan önce şu bölümü çok iyi yaparım zenginleştirir düzene sokarım deyip mod olan sonra salan çok mod var.

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
üyelere ilk önce trial versiyon yüklenmeli sonradan fulle ugrade edilmeli
pis.png

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
deneme süresi olmasa bile birini mod yaptıktan sonra kontrolü yapılmalı..
isim vermeyeyimde mod olmadan önce şu bölümü çok iyi yaparım zenginleştirir düzene sokarım deyip mod olan sonra salan çok mod var.

İsim vemeyeyim demenize gerek yok. :)

Düşüncelerinizi özgür şekilde bildirebilirsiniz. Herkes kendini bilir. Tabi saygı çerçevesinde ve birbirimizi kırmadan. :)

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Evet, sonuçta Moderatörlerinde üstünde bir yönetim hiyerarşisi mevcut. Tepkilerinizi ve isteklerinizi diğer yöneticilere uygun bir şekilde iletirseniz dikkate alınmaması için hiç bir neden kalmaz.

Ama bu tarz kişileri zan altında bırakan konular açmak ve imalı anlatımlarda bulunmak forumumuza yakışmıyor. Son moderatör alımından sonra bu tarz konuların çoğalması şahsen beni farklı şeyler düşünmek gibi bir konuma getirdi. Umarım yanılıyorumdur.

sansr

Doçent
Reaksiyon puanı
17
moderatörler için "deneme mod" luk olacaksa adil bir eylem olarak admin olanlar içinde "deneme adminlik" olsun :p :tongue::mrgreen:

fogu78

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Saçmalık.. Ne o araç mı alıyorsun? Deneme süresiymiş..

Moderator dediğin bir insan sonuçta güvenmiyorsan/güven vermiyorsa, anlaşamıyorsan/anlamıyorsa görev vermezsin.

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Öncelikle Yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederiz.

Ancak Yorumlarınızda isim vermeden çoğunluk olarak ele almışsınız lütfen eleştirilerinizi açıkça kime yapıyorsanız belirttin aksi takdirde bütün modları zan altında bırakıyorsunuz.

Deneme süresine gelince zaten üye olan kişiler forumda bulundukları sürede denetleniyorlarlar çoğu mod 1 2 yıllık forumda bu süre içinde denetlenmiş oylama ilen elenmiş modlardır deneme süresi zaten yapılmış oluyor.

0ReiS0

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Tebrikler TazzzY Güzel Cevaplamışsın Gene Biz Modlar Olarak Her Türlü Eleştirilere Açığız.

6.burhan

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Konu normal üyeler arasında bir anket. Sadece normal üyeler katılırsa daha iyi olur diye düşünüyorum:rolleyes:

SmiLey

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
55
Biz öyle düşünmüyoruz ama. :D Ne olacak şimdi? :D

# Şaka bir yana bence de "deneme süresi" olmasına gerek yok. Zaten "seçilen" kişiler bu görevin sorumluluklarını taşıyabileceği için mod. yapılmışlardır. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...