Bir belgesel arıyorum ?

Bu konuyu okuyanlar

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Arkadaşlar yaklaşık 5 yıl evvel bir belgesel izlemiştim daha doğrusu tam izleyememiştim yanlış hatırlamıyorsam national geographic kanalında ama ismini bilmiyorum aradım bulamadım aramızda benim gibi belgesel severlerin bol olduğunu düşünerek açtım bu konuyu...

Belgeselin konusu şöyle; İki adam 1900 lü yıllarda balonla dünya turuna çıkarlar amaçları balonla dünya turu yaparak rekor kırmak yanlış hatırlamıyorsam adamlar antartika üzerindeyken kaza geçiyor sonra yaşam savaşı başlıyor yiyecekleri az balondan kalanlarla kendilerine barınak yapıyorlar kimse yardım ekibi göndermiyor adamların yiyecekleri 2 ay içinde tükeniyor sonra bir kutup ayısı ölüsü buluyorlar çiğ çiğ yiyorlar yedikten 3 ay sonra ayının etindeki bir mikroptan ötürü ölüyorlar vs. böyle bir belgesel izleyip ismini hatırlayan varmı ? varsa ismini yazarsa çok sevinirim harika bir belgesel muhakkak izlemem lazım:mellow:

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
vaav :)
konusu süpermiş.
National Geograpic belgesellerini çok izlerim ama buna rastlamadım hiç

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
vaav :)
konusu süpermiş.
National Geograpic belgesellerini çok izlerim ama buna rastlamadım hiç
Ya bulamadım gitti... insanı ekran başına kilitleyen bir belgesel:wink: Discovery Channel,History Channel ide bir yandan araştırıyorum şu balonla dünya turuna çıkmış kişiylerin ismini bulsam belgesele ulaşacağım ama isimlerin bulamıyorum :(

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Film olmasın o yahu.:) Güzel konusu varmış.

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Film olmasın o yahu.:) Güzel konusu varmış.

Black bunun türünde hatıladığım bir film yok buna benzer kar köpekleriyle grönland ı aşmaya çalışan ve aşamayıp hastalıklar ile boğuşarak soğuktan ölen bir film daha izlemiştim:mrgreen: ama üstte anlattığım belgesel gerçekten harika birşey birde bulabilsek çok iyi olucak :p

Balon balığı belgeselini bulduk bizim belgeseli bulamadm hala
[SDNTV]http://video.vidivodo.com/vidservers/server01/videos/2009/11/20/22/v200911202239380326102.flv[/SDNTV]

IRuhAdam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bulabildin mi kardeş aradığın belgeseli bende merak ettim şimdi ?