Bilgisayar kapanmıyor

Bu konuyu okuyanlar

semiahmed2340

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
meraba arkadaşlar.ilk defa forumda yazı yazıyorum ama genellikle forumu takip ederim.neyse soruma geçeyim.benim pc kapanmıyor!kapat diyom hiç bişey yapmıyor.bekleme diyom gine aynı diğerleri içinde aynı.bazen kapanıyor.oda 20 de 1 neden acaba?yardımcı olursanız sevinirim.

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
Başlat çubuğunda bulunan programları en aza indirgemen gerekiyor bilgisayarının hem açılırken hem de kapanırken zorlanmaması için

semiahmed2340

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
denedim bir işe yaramadı.aslında zorlanmayla ilgisi yok bence.hiç bi tepki vermiyoki.galiba hacklendim.ondan dolayı.lütfen yardım.yoksa format atacam.

alperveli

Müdavim
Reaksiyon puanı
48
Hacklendiğini düşünüyorsan format at yok başka bişey var diyorsan ya da virüs girdi belki ondan kapanmıyor diye düşünüyorsan bilgisayarını virüs testinden geçir bilgisayarını sürekli güncel tutmak istiyorsan virüs programını sık sık güncelle sisteminin yedeğini al disk birleştirmesi yap hacklendiysen demekki bi açığın var

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Virüs taraması yapmanı tavsiye ederim. Bilgisayarında kullanmadığın ama arkada sistemi yoğun bir şekilde çalışmaya mahkum eden yazılımlar varsa onlardan kurtul.

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Eğer ekran kararıyor ama bilgisayar kapanmıyorsa anakartta sorunlu,windows kapanmıyorsa(veya linux her ne kullanıyorsan) bir program kapanmıyordur.

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
bu tür durumlar sıklaşmışsa sorun giderimi için ya sistem geri yüklemesi yapmak yada güzel bir format atmak sistemi rahatlatmak için kullanılabilecek en iyi yontemler arasında ...

webdelisi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Advanced WindowsCare veya ccleaner programlarını bi kur pc deki hataları düzeltir bu programlar sorun basitse halleder işini

sorun hala devam ediyorsa kasayı ac bi güc kaynagını temizle kuzenimin pc de durup dururken pat die kapanıyodu güç kaynagını temizledi sorunu bitti

hala sorun varsa uğrasma artık format at bitsin bu iş

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bana da olmuştu sebebi Spy idi
Ad-Aware falan ile bi tarat,belki ondandır

alicia

Doçent
Reaksiyon puanı
2
benim bilgisayarda inat etti gecen kapandı sandım sabah bi kalktım kapanmamıs arada yapıo uyusluk :p

regedit

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
webdelisi dedi ki:
Advanced WindowsCare programlarını bi kur

aynen katılıyorum harika bi program, hatta bunun incelemeside sdn de yayınlanırsa çok güzel olur ccleaner'a alternatif bence

ceren nida

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tarkan tevetoğlu sizin şarkılarınıza bayılıyorum şuan istanbuldayım nelur içerenköye gelin sizi görüp resim çektirmek istrim neolur beni ciddiye alın sizi çooooooooooooooooooooooooooooooooooooook seviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiyoooooooooooorum :tt1::flowers::biggrin::(ne olur

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
tarkan tevetoğlu sizin şarkılarınıza bayılıyorum şuan istanbuldayım nelur içerenköye gelin sizi görüp resim çektirmek istrim neolur beni ciddiye alın sizi çooooooooooooooooooooooooooooooooooooook seviiiiiiiiiiiiiiiiiiiiyoooooooooooorum :tt1::flowers::biggrin::(ne olur
Tamam geliyorum adres ver :D

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280

:huh::huh:

bybilal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1.ctrl+alt+delete yapıp görev yöneticisini acın
2.sonra ctrl tusuna basılı tutun
3.ctrl tusuna basılı tutarken bilgisayarı kapat bölümünden kapat a tıklayın 3 saniye içinde kapanıyor

Bu uygulamayı Microsoft geliştirmiş pc ye bir zararı yoktur.

crazyboys90001

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
aslında bu tür dandik problemler şundan kaynaklanıyor.sistem bakım diye internette dolaşan programlar gün geliyor sistem dosyalarını gereksiz olarak gösteriyor ve silinmesi gerektiğini bildiriyor.sizde siliyorsunuz tabi içiniz rahat edecek ya silince..sonra forum forum dolaşıyorsunuz ,sistem kapanmıyor yok geç açılıyor gibi

tek tavsiyem sistem bakım adında bir program kurmayın.zaten böyle birşey olsa microsft bunu yapardı..zaten windows bu işi yapacak uygulamalara sahip sistem araçları bölümünde.3 parti programlara gerek yok

Exploit Coder

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Bence sen şanslısın :mrgreen: Millet bilgisayar açılmıyor diye şikayet ediyor sen kapanmıyor diye ediyorsun :D Nasıl bir çelişki.

Not: Söylediklerimin hepsi şakaydı.

kavrak

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
benim windows 7 de bazen aynı hatayı veriyor. güç düğmesine basıp gidiyorum yarım saat sonra pc nin başına geldiğimde halen kapanmamış olduğunu görüyorum. tel çare fişi çelmek. senin sorunun her zaman oluyorsa tabi çözüm yolu aramak lazım

kavrak

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
belki arkadaşın pc si hala kapanmamış olabilir. ondan cevap yazma ihtiyaci hissettik. önemli olan konunun hangi tarihte açıldiğı değil, güncelliği:)

zebani56

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım sorunun muhtemelen regedit ayarlarında ki küçük bir girişten ten kaynaklanıyor advenced system care kur tam tarama yap temizlemesine izin ver sorunun çözülür

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
şöyle söyleyeyim system32 deki dosyalardan biri bozulmuş linux'da böyle bir ihtimal yok sanırım.
tek çaren xp mi artık vista mı her neyse boot edip ya onarım yapmak ya da format atmak.
umarım bu yorumumu okursun :D

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Bilgisayarım kapanmıyo abimin bilgisayarı napcam ben yardım ediin virüs programı nasıl bişey indirmem mi gerekiyo oof :(