Soru Katlanır telefonlara neden açıp kapama ömrü biçiyorlar, sayı olarak

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Arkadaşlar bir yerde okudum katlanır telefonlara açılıp kapanma ömrü biçiyorlar örnek 1800 kere açılıp kapanıyor 1800 ü aşınca ne olacak yada telefon bağımlıları telefonlara işi çok olanlar ne yapsın almasın mı şimdi?

Tamamen saçmalık gibi geliyor ne düşünüyorsunuz ?

Ve bir habere göre samsung s serisini iptal edip z serisini amiral yapacakmış s serisinin yerine geçirecekmiş doğru mu?

Rei

Forum Sorumlusu
Super Moderator
Reaksiyon puanı
6,345
Arkadaşlar bir yerde okudum katlanır telefonlara açılıp kapanma ömrü biçiyorlar örnek 1800 kere açılıp kapanıyor 1800 ü aşınca ne olacak yada telefon bağımlıları telefonlara işi çok olanlar ne yapsın almasın mı şimdi?

Ve bir habere göre samsung s serisini iptal edip z serisini amiral yapacakmış s serisinin yerine geçirecekmiş doğru mu?
bencede çok saçma. Ben zaten habire o ekranı açar kaparım unutkan biriyim bir işi yapar diğerini unuturum dakika başı açıp kaparım. Bana bir yıl dayanmaz o. Ayrıca katlanılabilir telefon yapıp katlama ömrü biçmek ayrı saçma şuna benziyor araba ama gaza 100kez basabilirsin.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Hayir, resmi bir aciklama yok. Nereden gordunuz?
Tarayıcının gösterdiği haberlerde ama bulursam atarım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Screenshot_20221210_001933_Edge.jpg

Sayı verilmesi saçma katlanır telefonlar için, 100 iyi bir rakam ama z fold için zira flip için çok az çünkü harici ekranı yok saate bakmak için bile açılacak, o yüzden günde 100 az, günde 400 ü versinler bu iş huzur içinde çözülsün ?

Son düzenleme:

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Tarayıcının gösterdiği haberlerde ama bulursam atarım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyayı görüntüle 175954
Sayı verilmesi saçma katlanır telefonlar için, 100 iyi bir rakam ama z fold için zira flip için çok az çünkü harici ekranı yok saate bakmak için bile açılacak, o yüzden günde 100 az, günde 400 ü versinler bu iş huzur içinde çözülsün ?

Sonuçta menteşesi var ve ekran bir yerden bükülüyor. Bir zahmet ömrü de olsun.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Her zaman ki gibi olay yanlış yorumluyorsun ne yazık ki :( Açılır kapanır ömrü biçmiyorlar. En az o kadar açılıp kapanma garantisi veriyor adamlar.

Adamlar testlerini yaptık araştırdır geliştirdik ve telefonumuza şu kadar açılıp kanapnaya kadar GARANTİ VERİYORUZ DİYORLAR. Aslında bir nevi bu kadar açma kapamada bile bozulmaz gibisinden. Burada harip bir şey yok ki.

Mesela şöyle söyleyim bazı araba firmaları 100 bin km'ye kadar garanti veriyor ! Bazısı 150 bin Km veriyor bazısı km den bağımsız 3 yıl 5 yıl fabrikasyon garantisi veriyor. Bu açma kapama muhabbetide böyle bir şey. Günde 100 kere açıp kapasan bile 5 yılda bozamazsın mekanizmayı demeye getiriyorlar. Bozulursa fabrikasyon hata sayıp garanti kapsamında değiştirecekler demek ki...