Yardım TYT Türkçe Paragraf Çözme Teknikleri Tavsiyeleriniz

Bu konuyu okuyanlar

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim şekilde yardımcı olabilirseniz sevinirim. 8 ay kaldı zaman su olup gidiyor henüz en ufak bir ilerleme kaydedemedim.

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Bilgi sarmalın paragraf kitabını çöz. İçinde bir çok teknik bilgi var. Sözel 10.000 incisi olarak söylüyorum

1234456

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim şekilde yardımcı olabilirseniz sevinirim. 8 ay kaldı zaman su olup gidiyor henüz en ufak bir ilerleme kaydedemedim.
bol bol kitap oku kitap okuman paragrafı daha iyi anlamana yardımcı olur eğer kitap okuduğunda sıkılıyorsan başta ince ve büyük yazılı kitaplardan başla sonra diğerlerinede geçersin

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
bol bol kitap oku kitap okuman paragrafı daha iyi anlamana yardımcı olur eğer kitap okuduğunda sıkılıyorsan başta ince ve büyük yazılı kitaplardan başla sonra diğerlerinede geçersin
Baştan söylemek istiyorum hocam kitap okuma alışkanlığım hiç yok. Okuduklarımdan hiçbir şey anlamıyorum.

birteacher

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle paragraf soruları artık tamamen değişti, zorlayıcı ve belirleyici bir soru türü olarak yerini aldı. Paragrafta anlamla ilgili öncelikle bol bol kitap okumanızı öneriyorum. Durum tamamen Türkçeyi ne kadar anlayabildiğinizle alakalı. Soruyu anladığınızda soruyu yapabiliyorsunuz. Paragraf sorularını okurken öncelikle soru kökünü okumanızı öneriyorum. Yani paragraftan önce size ne soruyor ona bakarsanız, ne istendiğini bilir ve ona göre bilinçli bir okuma gerçekleştirirsiniz. Buradaki Paragraf Soruları Nasıl Çözülür? makalesini okumanızı öneriyorum. Başarılar dilerim.

sharp44

Doçent
Reaksiyon puanı
351
Baştan söylemek istiyorum hocam kitap okuma alışkanlığım hiç yok. Okuduklarımdan hiçbir şey anlamıyorum.
Stephen Zweig'in hikayeleriyle başla. Kısa kısa ve güzeller. Ben öyle okuma alışkanlığı kazanmıştım.

Son mesajlar