Soru Kasalı PC'de ayriyeten RAM eklenebilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Kasalı PC kullanıyorum. 4 GB RAM var Windows + yüklü uygulamalar kullandığı için bence günümüzde yetersiz kalıyor benim için. Sizce 6 veya 8 GB RAM ekleme yapabilir miyim? Yoksa direk 6 veya 8 GB RAM mı takmalıyım? Fiyatı 500'ü geçmezse sevinirim. Tanıdık bilgisayarcıdan alacağım. Bunun performans'a etkisi olur mu?

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Kasalı PC kullanıyorum. 4 GB RAM var Windows + yüklü uygulamalar kullandığı için bence günümüzde yetersiz kalıyor benim için. Sizce 6 veya 8 GB RAM ekleme yapabilir miyim? Yoksa direk 6 veya 8 GB RAM mı takmalıyım? Fiyatı 500'ü geçmezse sevinirim. Tanıdık bilgisayarcıdan alacağım. Bunun performans'a etkisi olur mu?
anakart modelini alalım lütfen?win tuşu+r ,cmd acılacak oraya msinfo32.exe yazınız,sistem bilgisi,sistem özeti,sistem modeli,anakart modeli karşına cıkmış olacak
Mesaj otomatik birleştirildi:

ssd takviyesi yapmanızıda öneririm

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
anakart modelini alalım lütfen?win tuşu+r ,cmd acılacak oraya msinfo32.exe yazınız,sistem bilgisi,sistem özeti,sistem modeli,anakart modeli karşına cıkmış olacak

ssd takviyesi yapmanızıda öneririm
SSD kullanıyorum zaten sağlığı gayet iyi. Anakart: Gibabyte Technology Co., Ltd.

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
SSD kullanıyorum zaten sağlığı gayet iyi. Anakart: Gibabyte Technology Co., Ltd.
bu marka adı modelini istemistim

diger yöntem win+r tuşlarına basınca sayfa acılacak kücüük cmd yazacak enterleyin daha sonra
wmic csproduct get name yazıp enterleyin modeli cıkacak

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Anakartı tahmin mi ediyoruz?

CPU-Z'den SDP sekmesinin ekran görüntüsünü atar mısınız? Mevcut RAM'leriniz ile uyumlu bir RAM seçmelisiniz.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
bu marka adı modelini istemistim

diger yöntem win+r tuşlarına basınca sayfa acılacak kücüük cmd yazacak enterleyin daha sonra
wmic csproduct get name yazıp enterleyin modeli cıkacak
GA-H55M-S2H / F7 sürüm.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
8gb ramı destekliyor ankartın üstüne cıkınca calışma garantisi veremem şuan üstünde kac gb ram var? oda 4+4 oluyor
Şuanda 4 GB RAM var. Direk 8 GB RAM mı alacağım yoksa 4 GB RAM alarak kasaya mı ekleyeceğim?

irsuya

beyond negative diff
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,903
Şuanda 4 GB RAM var. Direk 8 GB RAM mı alacağım yoksa 4 GB RAM alarak kasaya mı ekleyeceğim?
Şu an ki RAM'iniz kaç mhz ve DDR kaç? Bunları yanıtlarsanız uygun bir öneri yapabilirim. 4+4 olur.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
CPU-Z adlı yazılımı indirin ve kurun, Memory ve SDP kısmının ekran görüntüsünü paylaşın.
Buyurun resimler. Zaten bilgisayarcımız var ona taktıracağım. RAM bu ön kısımdaki yer değil mi? Kasada yer vardır değil mi?
Ekran görüntüsü 2022-09-23 141500.png
Ekran görüntüsü 2022-09-23 141515.png