Haber Amerika'da Yaşayan Oyuncu Erdem Baş iPhone 13 Pro Max'i Ne Kadara Aldığını Anlattı!

Bu konuyu okuyanlar

salihaktan_

Müdavim
Reaksiyon puanı
564
''Amerika'da kendime telefon almak için bir operatöre gittim, operatöre ayda 45$ ödeyerek All Limited bir telefon satın aldım. (All Limited: Limitsiz konuşma, limitsiz SMS, limitsiz Internet) Operatör 3 yıllık sözleşme karşılığında iPhone 13 Pro Max'i bana hediye etti. Ben iPhone 13 Pro Max 256 Gb telefonun fiyatını sordum ne kadar olur diye. Dediler ki Erdem Bey aylık 12$ vererek bu telefona sahip olabilirsiniz. Yani kısacası Amerika'da 45$ operatöre 12$ da telefona vererek iPhone 13 Pro Max 256 GB telefona sahip oldum.''

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz sizce Amerika'daki telefon ve tarife fiyatları uygun mu?

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
''Amerika'da kendime telefon almak için bir operatöre gittim, operatöre ayda 45$ ödeyerek All Limited bir telefon satın aldım. (All Limited: Limitsiz konuşma, limitsiz SMS, limitsiz Internet) Operatör 3 yıllık sözleşme karşılığında iPhone 13 Pro Max'i bana hediye etti. Ben iPhone 13 Pro Max 256 Gb telefonun fiyatını sordum ne kadar olur diye. Dediler ki Erdem Bey aylık 12$ vererek bu telefona sahip olabilirsiniz. Yani kısacası Amerika'da 45$ operatöre 12$ da telefona vererek iPhone 13 Pro Max 256 GB telefona sahip oldum.''

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz sizce Amerika'daki telefon ve tarife fiyatları uygun mu?
Yıllık 144 dolar 3 yılda 432 dolar. Normalde vade farkı alınması lazım değil mi ya ?

zorrt

Dünya'nın NPC'si
Reaksiyon puanı
159
Allah'ım kafayı yiyecem ya. Ben de istiyorum :D?

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461

Uygun tabiki.Bizde vatandaştan yüzde yüz elli vergi alınıp zulüm yapılır ama bazı kendini bilmezler bunu normal karşılar.

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
Yıllık 144 dolar 3 yılda 432 dolar. Normalde vade farkı alınması lazım değil mi ya ?

Amerika'da vade farkı yok, varsa bile inanılmaz az çıkıyor. 2-3 ay önce hesaplamıştım; operatörden taksitle alınan telefonla Apple sitesindeki telefon arasında 0.80 küsür $ fark vardı.

Gereksiz bir ülkede yaşıyoruz...

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
O kadar sömürgeye sahip olmasına rağmen bence pahalı..

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Amerika'da vade farkı yok, varsa bile inanılmaz az çıkıyor. 2-3 ay önce hesaplamıştım; operatörden taksitle alınan telefonla Apple sitesindeki telefon arasında 0.80 küsür $ fark vardı.

"Gereksiz bir ülke"? Bu ülke için askerlerimizin kanı aktı.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
O kadar sömürgeye sahip olmasına rağmen bence pahalı..
Aynen öyle çok sömürgeciler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gerekli gördüğün yerde yaşa!

O zaten aşikar ama 20 yıldır ülke kan ağlıyor ülkenin ekonomik durumunu telefona göre değerlendiren dayılar mı dersin, 20 yıl önceki ambargodan dolayı oluşan yağ-tüp kuyrukları mı dersin, çöp eğitim sistemi, kokuşmuş hukuk sistemi, yerlerde olan bir alım gücü evet coğrafi konum olarak guzel bir ulkedeyiz ama dar kafalı makarnacılar ulkenin geleceğini belirliyor aman ne harika.
Bu yöneticile bu ülkeye geldiğinde sen 4 yaşındaydın ben bu adamın seçimi kazandığı günü hatırlıyorum.Peki ya sen?

20 yıl önce ambargo mu vardı ? Bizim çocukluğumuzda ambargo yoktu.

2001 yılında kriz vardı 3 ay içinde 6.500 şirket battı.60 tane banka markası iflas edip kapandı bak banka markası diyorum.

ABD türkiyenin 65 milyar dolarını cebinden aldı götürdü.

IMF : Dünya bankasından 23.5 milyar dolar borç çekti türkiye dünya bankası buna karşılık Türkiye yönetimine kayyum atayınca 3 yılda erken seçim geldi.Seçimi Tayyip kazandı ilk iş IMF kayyumuna adam kayyum ile ülke yönetmem paranızı ödeyecem diyerek gönderdi.2013 yılına kadar dünya bankasına olan borcunu ödedi.

Ben Karadeniz teknik üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi menzunyum.Tam kapsamlı bir ekonomistim.

Türkiyenin şuan kayyum atanacak derecede parasal bir dış borcu yok (para alıp ödemediği borcu yok)

Ürün bazında var Ürün alırken yada ithal ederken devletler belli anlaşmalar yapar.Örneğin 5 TL'lik Ürün alır.Yılda 1TL artı faizi'nden 5 yılda ödenecek diye.Türkiyenin bu tip borcu var.Zaten bu dünyanın %90 bu yönde borçlu...

Son düzenleme:

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

Bu yöneticile bu ülkeye geldiğinde sen 4 yaşındaydın ben bu adamın seçimi kazandığı günü hatırlıyorum.Peki ya sen?

2001 yılında kriz vardı 3 ay içinde 6.500 şirket battı.60 tane banka markası iflas edip kapandı bak banka markası diyorum.

IMF : Dünya bankasından 23.5 milyar dolar borç çekti türkiye dünya bankası buna karşılık Türkiye yönetimine kayyum atayınca 3 yılda erken seçim geldi.Seçimi Tayyip kazandı ilk iş IMF kayyumuna adam kayyum ile ülke yönetmem paranızı ödeyecem diyerek gönderdi.2013 yılına kadar dünya bankasına olan borcunu ödedi.

Ben Karadeniz teknik üniversitesi iktisadi ve idari bilimler fakültesi menzunyum.Tam kapsamlı bir ekonomistim.

Türkiyenin şuan kayyum atanacak derecede parasal bir dış borcu yok (para alıp ödemediği borcu yok)

Ürün bazında var Ürün alırken yada ithal ederken devletler belli anlaşmalar yapar.Örneğin 5 TL'lik Ürün alır.Yılda 1TL artı faizi'nden 5 yılda ödenecek diye.Türkiyenin bu tip borcu var.Zaten bu dünyanın %90 bu yönde borçlus
ğ kuyruğu tüp kuyruğu

Ürün bazında var Ürün alırken yada ithal ederken devletler belli anlaşmalar yapar.Örneğin 5 TL'lik Ürün alır.Yılda 1TL artı faizi'nden 5 yılda ödenecek diye.Türkiyenin bu tip borcu var.Zaten bu dünyanın %90 bu yönde borçlu...
Sokak röportajlarındaki dayılar bizim zamanımızda yağ kuyruğu tüp kuyruğu vardı diyor o zamanlar Kıbrıs Barış Harekatı vardı ve ABD ambargo uygulamış. Babam anlatmıştı bende babamdan biliyorum o zamanlar ben dünyada değildim 90'ların sonlarında doğmuş biriyim sonuçta bilmemem çok normal

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Baban sana eksik anlatmış.Evet ülkede bazı sıkıntılar vardı yok değil ama ülke bugünkü kadar berbat bir seviyede değildi.AKP den önce 3 lü koalisyon vardı ve bu birlikteliği Siyasetin yüz karası Devlet Bahçeli bozdu.Koalisyon bozulduktan sonra seçime gidildi ve seçimi AKP kazandı.Geçmişte bir şiir okuduğu için hapis yatan Recep Tayyip Erdoğan AKP nin başında ülke yönetimine geçti ve yeni bir dönem başladı.O dönem Fethullah Gülen denen terörist ile kolkola yürüyüp ülkeyi yönetmeye kalktılar.Andımız kaldırıldı.Atatürk ve İsmet İnönü’ye iki ayyaş dendi.AKP gelmeden önce PKK silah bırakmış kuzu olmuştu.30000 Mehmetçiğin katili Abdullah Öcalan idam edilecekti.Amerika’nın baskısıyla Abdullah Öcalanın idamı kaldırıldı.PKK lılar Habur’da Davulla Zurnayla karşılandı.Mehdi Mehdi Kürtçe danslar yapıldı.30000 Mehmetçiğin katiline sayın Öcalan dendi.T.B.M.M de Hdp denilen parti AKP sayesinde kuruldu.Teröristlerle defalarca masaya oturuldu.Sultanahmet ve bir çok yerde patlamalar oldu.AKP nin ülke başına gelme amacı Atatürk’ü ve Cumhuriyeti silip Osmanlı’yı geri getirmekti.Buna tepki olacağını bildikleri için sessiz ve derinden gittiler.Din üzerinden siyaset yapıp insanların duygularıyla oynadılar.Mitinglere Sürekli Kuran-I Kerim getirilmesi ve sürekli siyasete din sokup göz boyadılar.CHP yi hep kötü gösterip gerçek dışı bir algı yaptılar.20 yılda 10 tane seçimi Hdp nin yüzde 12-13 oyuyla kazanmalarına rağmen o dönem Hdp ye tek kelime etmediler ama bugün Kürtler AKP ye tepki koyduğu için “Chp-Hdp ile yürüyor” Hdp PKK nın siyasi uzantısıdır gibi sürekli halkın beynini yıkayacak algılar yaptılar.NATO bütün ülkeleri madencileri koruma kanunu için davet etti.Birçok ülke bu davete giderken sadece Türkiye bu davete katılmadı.13 Mayıs 2014 de Soma’da 301 tane madenci AKP hükümetinin önlem almaması yüzünden hayatını kaybetti.16 nisan 2017 de Cumhuriyeti tamamen ortadan kaldırmak için Referandum yapıldı.Cumhurbaşlığı hükümet sistemini (Padişahlık sistemini) istiyormusunuz? diye soruldu ve Evet yada hayır oylarıyla rejim kararlaştırılsın dendi.AKP deki yobaz zihniyet öyle bir Osmanlı sevgisine sahip tiki Padişahlık sistemini ülkeye kabul ettirmek için 2,5 milyon mühürsüz oya evet mühürü basılıp yüzyılın düzanbazlığına imza atıldı.Yüzde 51 e 49 evet çıkarak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi namı diğer padişahlık yani tek adamlık ülkede başlamış oldu.Recep Tayyip Erdoğan tek adam oldu ve sınırsız yetkilerle donatıldı.Recep Tayyip Erdoğan ülkede yaptığı balkon konuşmasında her şeyin çok iyi olacağını ülkenin çağ atlayacağı masalını insanlara anlattı ama söylediği hiç bir şey gerçekleşmedi.Ali Babacan varken ekonomi dengede giderken onu görevden alıp bu işten anlamayan damadı Berat Albayrak’ı atadı ve Merkez bankasına müdahele etmeye başladı.Bu ülkede Ekonominin her geçen gün kötüye gitmesine neden oldu.AKP döneminde bir sürü yolsuzluk yapıldı.Ülkenin fabrikaları ve değerli arazileri satıldı.Köprüler ve metrolar çok ağır fiyatlarla ve verilen komisyonlarla yapılıp halktan korkunç derecede vergiler alındı.TRT vergisi denilen saçma sapan bir vergi çıkartıldı.Ülkede bir korku imparatorluğu kuruldu.Gazeteciler haksız yere hapse atıldı.15 Temmuzda AKP tarafından Recep Tayyip Erdoğanı insanların gözünde kahraman göstermek için rezil bir tiyatro oynandı ve bu rezil tiyatronun bedelini masum insanlar canıyla ödedi.Ülke bugün gelinen noktada AKP yüzünden dibe vurdu.Hayat pahalılığı ve Cumhurbaşkanının sabah akşam yalan söyleyip insanların aklıyla alay etmesi ve bide utanmadan sıkılmadan vatandaşına sürtük demesi bardağı taşıran son damla oldu.Şu anki hükümet gidici.Bunu kendileride biliyor.Gidene kadar batırabildiğimiz kadar batıralım kafasındalar.Seçim günü bunlara ait terörist grup Sadatla iç savaş çıkarmayı planlıyorlar.Bir sonraki yaz yapılacak seçim ülke için son şanstır.Ya ampul patlayacak ülkeye güneş doğacak yada Türkiye diye bir ülke kalmayacak.
Ben çocukken de Recep Tayyip Erdoğan televizyonda vardı 24 yaşındayım halen televizyonda bu arada ben A Haber izlemiyorum AKP'li değilim hicbir zaman desteklemedim 2017'de başkanlık seçiminde evet demedim cunku butun yetkinin tek bir kisiye ait olması bana sacma geldi halen de bu sekilde dusunuyorum. Ülkemi seviyorum ama artık nefret ettirdiler insan gibi yaşamak bu kadar lüks olmamalı en basitinden telefon, laptop bunlar lüks değil ihtiyac ama geri kafalı teyzeler, dayılar bunu bize lüks görüyor eğer cebinde İPhone varsa zenginsin yav bu nasıl bir kafa arkadaş ?? hic kimse bu telefon neden 15-20 bin diye sorgulamıyor bence asıl sorun bu. Ali Babacan'a gelirsek Deva partisini kurdu mavi AKP diyen var halk ona karşı tepkili zamanında istifa etmedi diye

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
2 tane sut, 2 tane makarna, suzme peynir, 30'lu yumurta, 1.5kg yogurt, 1 kilo domates ile biber, 180g nescafe gold, ekmek ve 1-2 tane de biskuvi - kek aldim 250 TL odedim daha gecen. iPhone falan gectim millet duzgun beslenemez oldu artik.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bayağı pahalı ve 12 Dolar'a ömür boyu taksit yapmış.

Amazon'da kurye olsan 4000 dolar civari, fast - food zincirlerinde calissan 3000 dolara yakin para kazaniyorsun sen hesapla pahaliligi. Orada calisip da 1 aylik maasi ile o telefonu alamayacak meslek grubu yok. Amazon, Google, Apple, Microsoft gibi sirketlerde calismaya baslayan bir muhendis yillik 150.000 ila 200 bin dolar arasi para kazaniyor. Siradan sirketlerde bu para 70 - 100K arasi.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Amazon'da kurye olsan 4000 dolar civari, fast - food zincirlerinde calissan 3000 dolara yakin para kazaniyorsun sen hesapla pahaliligi. Orada calisip da 1 aylik maasi ile o telefonu alamayacak meslek grubu yok. Amazon, Google, Apple, Microsoft gibi sirketlerde calismaya baslayan bir muhendis yillik 150.000 ila 200 bin dolar arasi para kazaniyor. Siradan sirketlerde bu para 70 - 100K arasi.
Cennete gidince kazanırsınız o parayı Türkiye şükretme ve sabır ülkesidir cennete gidince istediğini yap

Cenentte 13 pro max mi alırsın 2022 model camaro mu alırsın yoksa 10.000.000$ lık yat alıp cennet ırmakları da mı kullanırsın ne yaparsan yap

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Cennete gidince kazanırsınız o parayı Türkiye şükretme ve sabır ülkesidir cennete gidince istediğini yap

Cenentte 13 pro max mi alırsın 2022 model camaro mu alırsın yoksa 10.000.000$ lık yat alıp cennet ırmakları da mı kullanırsın ne yaparsan yap

Burada yeni ise baslayan muhendis - doktor bile sifirdan ev - araba alamaz hale geldi maalesef. Bugun ortalama uzeri bir araba alayim desen sifir 900 bin TL - 1 milyon TL. Is hayatina yeni giren birisi nasil alacak? ABD'de en vasifsiz adamin alabildigi 15-20K'lik arabalar bizim muhendis - doktorlarimiz icin hayal oldu. Ama olsun makam arabamiz cok devletimiz zeval gormesin ihtisamdan tasarruf olmaz bakanlarimiz - vekillerimiz benim yerime de binsin.