Güney Kore vatandaşlığı alırsam askerlik yapmam gerekir mi?

Bu konuyu okuyanlar

TaurusCrux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Merhaba arkadaşlar öncelikle bu forumda ilk defa bulunuyorum bir hatam olduysa affedin. Benim aklımda kore vatandaşlığı almak gibi bir fikrim var. Dillerini öğrenmeye başladım iyice de bir düşündüm kararım bu yönde olacak. Eğer ben korede vatandaşlık alırsam Türkiyede askerliğimi yaptım varsayın. Orada da askerlik yapmam gerekecek mi?

Reaksiyon puanı
5,172
Merhaba arkadaşlar öncelikle bu forumda ilk defa bulunuyorum bir hatam olduysa affedin. Benim aklımda kore vatandaşlığı almak gibi bir fikrim var. Dillerini öğrenmeye başladım iyice de bir düşündüm kararım bu yönde olacak. Eğer ben korede vatandaşlık alırsam Türkiyede askerliğimi yaptım varsayın. Orada da askerlik yapmam gerekecek mi?
Kore'de vatandaşlık alacak kadar paran varsa yapmazsın. O para yoksa zaten gidemezsin ...

TaurusCrux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Güney koreyi bilmiyorum ama Avrupa için araştırdığımda 100k euro civarı hesap çıkmıştı. Güney Kore'de benzeri pahalılıkta bir ülke. Oda 3 aşağı 5 yukarı bu civardadır.
100.000 euro çokmuş ya. Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Reaksiyon puanı
5,172
100.000 euro çokmuş ya. Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.
Yaşınızı bilmiyorum ancak Korece öğrenmek yerine çok çalışın iyi İngilizce eğitimi veren bir üniversiteye girin İngilizcenizi geliştirip Avrupa'dan bir şirketten kabul almaya çalışın.

Ben illa Kore'ye gideceğim dersen Türkiye'den Avrupa'ya gidebilen Avrupa'dan her yere gidebilir size bunun garantisini verebilirim?

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Ne için vatandaşlık istiyorsunuz daha farklı ve avantajlı ülkeler varken ?

jasonoleragg

Doçent
Reaksiyon puanı
175
koreye gitmenin pek anlamı yok bencede ingilizce üniversitede oku

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bir ülkeden vatandaşlık almanın en ama en kolay yolu o ülkeden birisi ile evlenmektir :)

Diğer yoluda yasalarına göre olan yatırım yaparak veya oradan Taşınmaz alarak vatandaşlık almaktır. Kore için gördüğüm 400 bin Won bu parada 4.5 Milyon TL yapıyor :)

Diğer türlü oradan en az 5 yıl kalman lazım. 5 yıl kalabilmek için oturma izni alman lazım üstüne 5 yıl orada taş yemiyecen çalışma izni alman lazım falan flan çok meşaketli ve zor bir iş.

TaurusCrux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Ne için vatandaşlık istiyorsunuz daha farklı ve avantajlı ülkeler varken ?
Doğası çok hoşuma gidiyor. Asya ülkelerine karşı zaten hep bir ilgim olmuştur. Aslında ilk düşüncem Japonya' ydı. Fakat gideceğim ülkede yaşamak istediğimden dolayı kalıcı bir izin almam söz konusu vatandaşlık da bunun bir yolu ayrıca oranın vatandaşlarından da bir farkınız çok olmuyor. Japonya çifte vatandaşlık da kabul etmiyormuş ayrıca. Türk olmaktan vazgeçmem gerekiyormuş. O yüzden direkt vazgeçtim. Güney kore çifte vatandaşlık kabul ediyor hemde bir geçmişe sahibiz Kore ile. Doğası kültürü çok hoşuma gidiyor, yaşam şartlarını avantajlarını ve dezavantajlarını da araştırdım ondan sonra burası gerçekten gitmek istediğim yer dedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir ülkeden vatandaşlık almanın en ama en kolay yolu o ülkeden birisi ile evlenmektir :)

Diğer yoluda yasalarına göre olan yatırım yaparak veya oradan Taşınmaz alarak vatandaşlık almaktır. Kore için gördüğüm 400 bin Won bu parada 4.5 Milyon TL yapıyor :)

Diğer türlü oradan en az 5 yıl kalman lazım. 5 yıl kalabilmek için oturma izni alman lazım üstüne 5 yıl orada taş yemiyecen çalışma izni alman lazım falan flan çok meşaketli ve zor bir iş.
4.5 milyon won vatandaşlığı direk almak için mi? Ayrıca dediğiniz 5 yıl kalma şartı 4.5 milyon a ek mi yoksa ikisi farklı seçenekler mi? Eğer farklı seçenek ise 5 yıl seve seve kalırım. İş bulacağıma da inanıyorum kendimi geliştirmek için elimden geleni yapıyorum. Daha zaten yolun başındayım. 12. Sınıftayım biraz daha zamanım var kendimi geliştirmem için. Bu zamanı da iyice kullanacağım.