Haber Sokak söyleşileri yapan ‘Kendine Muhabir’ tutuklandı

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Keşke videoyuda atsaydında öyle değerlendirseydik !

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Keşke videoyuda atsaydında öyle değerlendirseydik !
Bilerek atmamazlık yapmam ben hocam az çok tanımışsındır. İşim olduğu için çıktım

Şu çantalı genç recep tayyip erdoğan'a süleyman soyluya fln epey sallıyor aanarşist olun vs diyor evet.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
Bilerek atmamazlık yapmam ben hocam az çok tanımışsındır. İşim olduğu için çıktım

Şu çantalı genç recep tayyip erdoğan'a süleyman soyluya fln epey sallıyor aanarşist olun vs diyor evet.
Peki muhabir suçlu olacak bir şey diyor mu?

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,589
duymadım hiç soru soruyor sadece
videoyu izlemedim ama eğer muhabir bir şey demiyor sadece soru soruyor ise haksızlıktan başka bir şey değil. Bırak nezarethaneye yatmasını karakola girmesi bile saçmalık.

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
Toplum içinde kargaşa çıkarmaktan içeriye girmiş olabilir ama konuşanda girmeliydi içeriye

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Halkı galeyana getirmek diye bir suç icat ederler yakında.
Mesaj otomatik birleştirildi:

içeri girecek bir suç göremedim ben. Bizi yönetenler siyasilerdir ve hepsi bize hizmet etmek için geliyor. Konuşanı içeri tıkmak için değil.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bence bir sorun yok videoda.

Bu tarz işlerde bence böyle sence şöyle mi olur. Sırf muhalif diye Erdoğan'a ne güzel saymış sövmüş diye güzelleme yapmanın anlamı yok.

Anayasal olarak Cumhurbaşkanına hakaret suç mu değil mi ? İsanların sokağa çağırmak anarji olsun istemek suç mu değil mi ?

Üstüne yok sizi sokaklara döktürttü öldürttürdü diyor. Halk ayaklanmalı diyor yok çaldılar yediler gibi hırsızlar gibi laflar ediyor. Süleyman Soylu Bahçeli ve Erdoğan'a adını vererek direk alenen hırsız diyor.

Not: Bu arada benim anladığım bu konuşan adam daha öncede mahkemeye verilmiş. Konuşmada da söylüyor benim mahkemem devam ediyor beni mahkemeye vermiş bunlar diye...

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Bu tarz işlerde bence böyle sence şöyle mi olur. Sırf muhalif diye Erdoğan'a ne güzel saymış sövmüş diye güzelleme yapmanın anlamı yok.

Anayasal olarak Cumhurbaşkanına hakaret suç mu değil mi ? İsanların sokağa çağırmak anarji olsun istemek suç mu değil mi ?

Üstüne yok sizi sokaklara döktürttü öldürttürdü diyor. Halk ayaklanmalı diyor yok çaldılar yediler gibi hırsızlar gibi laflar ediyor. Süleyman Soylu Bahçeli ve Erdoğan'a adını vererek direk alenen hırsız diyor.

Not: Bu arada benim anladığım bu konuşan adam daha öncede mahkemeye verilmiş. Konuşmada da söylüyor benim mahkemem devam ediyor beni mahkemeye vermiş bunlar diye...
Ben onu bunu bilmem. Bizim oy verdiğimiz insanlara kendi seçmeni rahatça sayıp sövebiliyor.
Teşekkürler.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ben onu bunu bilmem. Bizim oy verdiğimiz insanlara kendi seçmeni rahatça sayıp sövebiliyor.

Anayasada Sadece Cumhurbaşkanı ve Atatürk'e hakaret suç ve hapis cezası var. Muhalefet liderine hakaret suç statüsünde değil. ( Daha doğrusu yatarı yok. )
Ancak manevi tazminat davası açar ve hakaretten ÇATIR ÇATIR PARASINI alır hakaret eden söven varsa muhalefet alır tazminatı fakire fukaraya dağıtır tutan yok. Yakın zamanda küfür yiyen bir şehit yakını vardı bilirsiniz. O mesela Meral Akşenere hakaretten 10 bin mi 15 bin TL ceza yemiş daha önceden... ( Demek ki mahkemeye verirsen karşılığı var hakaretin. )

Yakın zamanda İç İşleri Bakanı Süleyman Soylunun annesi hastanede iken Annesine ve kendisine alnene sin kaflı küfür etmişti birisi ve tweet atmıştı hatırlarsan ! İç İşleri bakında olsan Annen hastanede de olsa söven adama bir şey yapamıyorum diyerek :(

Bana kalsa Sosyal medyaya girişler TC ile olsun söven sayan direk cezasını çeksin ben sosyal medya düzenlemelerini destekliyorum açıkçası böyle olacaksa.

Son düzenleme:

Krolz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Anayasada Sadece Cumhurbaşkanı ve Atatürk'e hakaret suç ve hapis cezası var. Muhalefet liderine hakaret suç statüsünde değil. ( Daha doğrusu yatarı yok. )
Ancak manevi tazminat davası açar ve hakaretten ÇATIR ÇATIR PARASINI alır hakaret eden söven varsa muhalefet alır tazminatı fakire fukaraya dağıtır tutan yok.

Yakın zamanda İç İşleri Bakanı Süleyman Soylunun annesi hastanede iken Annesine ve kendisine alnene sin kaflı küfür etmişti birisi ve tweet atmıştı hatırlarsan ! İç İşleri bakında olsan Annen hastanede de olsa söven adama bir şey yapamıyorum diyerek :(

Bana kalsa Sosyal medyaya girişler TC ile olsun söven sayan direk cezasını çeksin ben sosyal medya düzenlemelerini destekliyorum açıkçası böyle olacaksa.
E tamam da muhabirin haksız yere tutuklanmasından neden bahsetmiyorsun asıl olay o zaten.
Burada kanunlardan güzelce bahsettin Cumhurbaşkanına hakaret falan suç tamam hoş güzel de anayasanın hangi maddesinde soru soran bir muhabirin (bu muhabir muhalefet de olabilir fark etmez) sırf ekonomiden soru sordu diye tutuklanmasına yol açabilir?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
E tamam da muhabirin haksız yere tutuklanmasından neden bahsetmiyorsun asıl olay o zaten.

Burada mesele muhabirin bunu yayınlaması zaten. Sonuçta o kanal onun adına ve kendi yayınlıyor bunu.

Halkı sokağa çağıran veya alenen Cumhurbaşkanına hakaret eden birini kendi sosyal medya hesaplarından veya youtube üstünden yayınlayabilir misin ?

Sorarlarsa ben çağırmadım sadece yayınladım der geçersin !!!

Bu mantıkla sabah akşam PKK propagandası yaptırsın FETO propagandasıda yaptırırsın Cumhurbaşkanına Atatürk'e flanda sövdürürsün insanları sordular mı abi ben bir şey yapmadım ben soru sordum onlar konuştu sadece deyip geçilsin ?

Not: Bu arada bu adam tutuklandı mı tam belli değil. Kasıtlı olarak eksik bilgi veriliyor gibi geliyor bana. Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi deniyor her yerde. Tutuklayıp tutuklamamk veya tutuksuz yargılama kararı vermek nöbetçi mahkemenin insiyatifinde. Yüzde 99 da tutuksuz yargılama verecektir. Tutuklama verse bile tutuklu kalacağı süre max 1 hafta.

Son düzenleme:

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Muhabirin suçu yayınlamak herhalde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cumhurbaşkanına hakaret ile normal bir vatandaşa hakaret arasında bir fark olmamalı. Cumhurbaşkanı da neticede bir siyasi. Sayın Erdoğandan önceki cumhurbaşkanları için geçerliydi bu kanun ki onlar da görev yaptıkları süre içinde tarafsız ve siyasi parti ile bağları yoktu.

Şimdiki CB ile dünün başbakanı aynı....

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Halkı sokağa çağıran veya alenen Cumhurbaşkanına hakaret eden birini kendi sosyal medya hesaplarından veya youtube üstünden yayınlayabilir misin ?

Sorarlarsa ben çağırmadım sadece yayınladım der geçersin !!!
Yayınlaması demek illa onu haklı buluyor demekte benim mi haberim yok? Ona bakılırsa AKP'lilerde yayınlanıyor o zaman muhabir AKP'li, muhalif yayınlayınca da muhabir muhalif mi oluyor? Ayrıca cumhurbaşkanına hakaret etmek neden suç? Kendisi de bize hakaret edercesine kafamıza çay fırlatınca problem olmuyor ama.
Bu mantıkla sabah akşam PKK propagandası yaptırsın FETO propagandasıda yaptırırsın Cumhurbaşkanına Atatürk'e flanda sövdürürsün insanları sordular mı abi ben bir şey yapmadım ben soru sordum onlar konuştu sadece deyip geçilsin ?
Merak etme birisi zaten PKK propagandası yapıyorsa tutuklanması lazım zaten. Muhalifi yayınlamakla PKK propagandası yapanı yayınlamak bir mi? Kaldı ki şuan Twitter'da Adnan Oktar'ı öven hesaplar bile var onlara bir şey olmuyorken muhalife neden bir şey oluyor?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Bir siyasetçi siyaset yapıyorsa her türlü eleştiriye açık olmak zorunda. Tabii ki o kişilere kişiye ana avrat sövülmesini kast etmiyorum. Ama bugün Türkiye'de CB'na yapılan biraz dozajı aşan eleştiriler hakaret kapsamına alınıyor ve insanların gözü korkutulmaya çalışılıyor.

O sebeple diyorum ki bugün Erdoğandır Cumhurbaşkanı yarın başka birisi. Ama kim olursa olsun kanun önünde herkesin eşit olması gerektiği ilkesi de göz önüne alındığında kanunun CB'na yapılan hakaret ile vatandaşa yapılmış hakaret arasında bir ayırım yapmadan düzenlenmesi gerekiyor.

Ancak hakaret suçunun hapis ile neticelenmesi kadar da absürd bir şey olamaz.

Eğer ileride yapılacak sistemde Cumhurbaşkanı Devlet Başkanı olup ve tarafsız bir CB olur ise ( siyasi parti ile bağı olmayan) belki görev süresi boyunca o Cumhurbaşkanı için bu tür bir düzenleme olabilir. Ama o durumda dahi hapis cezası ile cezalandırmak gerçekten absürd....

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Cumhurbaşkanına hakaret ile normal bir vatandaşa hakaret arasında bir fark olmamalı. Cumhurbaşkanı da neticede bir siyasi. Sayın Erdoğandan önceki cumhurbaşkanları için geçerliydi bu kanun ki onlar da görev yaptıkları süre içinde tarafsız ve siyasi parti ile bağları yoktu.

Tarafsız ! Cumhurbaşkanları derken !

Şuan ki sistemde Cumhurbaşkanına ve Atatürk'e hakaret suç mu değil mi ? 1961 yılından beridir bu kanun varmış. Yarın kaldırıyoz desin iktidar olan parti kaldırsın madem rahatsızsınız herkes Cumhurbaşkanına ve Atatürk'e istediği gibi sövsün saysın hakaret etsin hakkıdır nede olsa onlar siyasetçi her türlü küfürü duymaya hakları var derseniz bilemem !

Not: Tekrar söylüyorum bana kalsa sadece Atatürk ve Cumhurbaşkanı için değil herkese hakaret SUÇ OLMALI. Bunun siyasisi normal vatandaşı yok. Her Türlü platforma TC kimlik no ile giriş yapılsın gerçek adın görülsün ve yiyorsa o zaman küfür etsin bakalım insanlara. Cezasıda 1. de atıyorum 1000 TL 2. de 5000 TL 3. de 50 bin TL tekrarlaması halinde 1 yıl hapis hadi eden etsin bakalım küfür hakaret !

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
herkes Cumhurbaşkanına ve Atatürk'e istediği gibi sövsün saysın hakaret etsin hakkıdır nede olsa onlar siyasetçi her türlü küfürü duymaya hakları var derseniz bilemem !
Arkadaş demiş zaten ana avrat düz gidilmesini kast etmediğini. Ana avrat düz gidilen kişi vatandaşsa ona küfür edende ceza almalı zaten. Arkadaşın bahsettiği ettiğin en küçük "hakaret"te tutuklanıyorsun.
Tabii ki o kişilere kişiye ana avrat sövülmesini kast etmiyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Arkadaşın bahsettiği ettiğin en küçük "hakaret"te tutuklanıyorsun.

Arkadaşım kendin söylüyon. HAKARET başka bir şey eleştiri başka bir şey. En küçük hakareti bile ETMEYECEKSİN:

Ben mesela Selahattin Demirtaş olsun Kemal Kılıçdaroğlu olsun GRAM SEVMEM. Ama en ufak bir hakaret etmem. İsimlerini yazarken bile büyük küçük harfe dikkat ederim. Ama başkası çıkıp ben buna gıcık oldum az hakaret edeyim. ( Sordular mı ama az ettim abi deyip yırtayım :) ) Hiç etmeyecen hakaret.
Yarın İsterse Cumhurbaşkanı Selahattin Demirtaş olsun gene hakaret etmeyecen yasada kanunda varsa. İsterse Kemal Kılıçdaroğlu devletin başı olsun gene insanları sokağa isyana çağırmayacan yasak ise.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Arkadaşım kendin söylüyon. HAKARET başka bir şey eleştiri başka bir şey. En küçük hakareti bile ETMEYECEKSİN:

Ben mesela Selahattin Demirtaş olsun Kemal Kılıçdaroğlu olsun GRAM SEVMEM. Ama en ufak bir hakaret etmem. İsimlerini yazarken bile büyük küçük harfe dikkat ederim. Ama başkası çıkıp ben buna gıcık oldum az hakaret edeyim. ( Sordular mı ama az ettim abi deyip yırtayım :) ) Hiç etmeyecen hakaret.
"Hakaret"ten kastım sözlü olmayarak ima yapsan veya videodaki gibi teknik olarak hakaret olmayan hırsız gibi kelimeleri kullanmak. Kendiside bize hakaret edercesine kafamıza çay fırlatıyor o ne olacak. O çay fırlatsın bir şey olmasın liseli öğrenciler etrafa çay fırlatınca tutanak yesinler. Öyle mantık mı var?

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Hakaretten kastım sözlü olmayarak ima yapsan veya videodaki gibi teknik olarak hakaret olmayan hırsız gibi kelimeleri kullanmak. Kendiside bize hakaret edercesine kafamıza çay fırlatıyor o ne olacak. O çay fırlatsın bir şey olmasın liseli öğrenciler etrafa çay fırlatınca tutanak yesinler. Öyle mantık mı var?

Söylediklerinin konu ile bağlantısını kuramadım !

Hırsız arsız çaldılar yediler şerefsiz bunlar vatan haini gibi laflar alenen HAKARET Birde başına adını ekledimi direk şahısa hakaret oluyor ve SUÇ ARKADAŞIM. Senin işine gelmiyor diye değişmez bunlar. Kim olursa olsun aynı diyorum sana daha ne diyeyim.

Üstte yazdığım kelimeleri Atatürk içinde kullanırsalar SUÇ.

Konu çay atmaya nerden geldi ! Nerde yazıyor çay atmak suç diye ? Erdoğan 1994 yılından beridir siyasetin içinde ve her gittiği yerde yaptığı mitingte insanlara bir şey dağıtır. Bu yeri gelir top olur yeri gelir satranç takımı olur yeri gelir Çay kahve olur. Onun hakaret ile ne alakası var ! Bunu çoğu siyasi partide yapar. Kimi zamaanda karanfil atarlar.

Liselilerin tutanak yeme muhabbetide Okul müdürü ile alakalı. Müdür çocukların 13-14 yaşlarında siyasi içerik çekmesi ve bunu sosyal medyada yaymalarına karşılık uyarıp tutanak tutmuş olay bu. Ceza yok yaptırım yok. Sonuçta okul bir kamu kuruluşu devlet kurumu ve o çocuklar 18 yaş altı. Ergenlikleri bitsin yetişkin olsunlar üniversitede ne isterse yapsın ne isterse çeksin sosyal medyada yayınlasın çay atsın kim karışacak...

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,487
Söylediklerinin konu ile bağlantısını kuramadım !
Ben sana bağlantısını hemen göstereyim.
Ben, "ettiğin en küçük "hakaret"te tutuklanıyorsun." dedim, sende, "En küçük hakareti bile ETMEYECEKSİN" dedin. Ben de ""Hakaret"ten kastım sözlü olmayarak ima yapsan veya videodaki gibi teknik olarak hakaret olmayan hırsız gibi kelimeleri kullanmak. Kendiside bize hakaret edercesine kafamıza çay fırlatıyor o ne olacak." dedim. Kurabildin mi şimdi bağlantısını?
Konu çay atmaya nerden geldi ! Nerde yazıyor çay atmak suç diye ?
Bir insanın kafasına çay fırlatmak gayette hakaret gibi bir eylem.
Erdoğan 1994 yılından beridir siyasetin içinde ve her gittiği yerde yaptığı mitingte insanlara bir şey dağıtır. Bu yeri gelir top olur yeri gelir satranç takımı olur yeri gelir Çay kahve olur. Onun hakaret ile ne alakası var !
İnsanlara bir şey dağıtabilir ben dağıtmasına bir şey demiyorum ben fırlatmasına laf ediyorum. Gayette bir şeyler dağıtabilir zaten. Saat 5 e kadar aktif olamayacağım 5 ten sonra dediklerine cevap veririm.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Kendiside bize hakaret edercesine kafamıza çay fırlatıyor o ne olacak." dedim. Kurabildin mi şimdi bağlantısını?

Alakaya çay demle tam anlattığın muhabbet.

Bİr insana hırsız demek hakaret değil mi ? Oldu o zaman sabah akşam sana hırsız diyeyim forumda. Her gördüğümde bu hırsız zaten selam vermeyin bu hırsız zaten söylediğini tınlamayın yazayım nede olsa hakaret değil ! Hırsız kerlembit aşağı hırsız Kerlembit yukarı diyelim.

Hakaretin Sözcük anlamı:
1638530258223.png

Not: Konu siyaset bölümünde olsaydı sana en az 10 tane video atardım. BÜTÜN PARTİLER MİTİNG SONRASI VATANDAŞA kürsüden bir şey atarlar bunda parti ayrımı yok gibi bir şey. Bunu kafasına vatandaşın çay fırlatıyora çekmeye çalışmak saçma.