Yardım Bazı oyunlarımda 30 dkya yakın bir süreden sonra çok drop giriyor

Bu konuyu okuyanlar

Antilop14_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
bilgisayarimda baya bir oyun var. Nerdeyse her 3-4 oyunun birinde 20-35dkdan sonra drop giriyor ama bu öyle bi drop değil.boyle 60ı 10 gibi hissediyorum o kadar kasıyor ki ve sabitleniyor duzelmiyor pcyi aç kapa yapip 3 dk dinlendirmeden.oyun gereksinimleri veya oyunlarla da alakası yok.Stardew valleyde girerken rainbowda girmiyor drop.napabilirim?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Windows 11 mi yüklü ?

cagari31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sistemin ısınıyor olabilir oyun oynarken fan ayarlarını %100 e çekebilirsin ayrıca yapmadıysan şöyle yap Denetim masası sağ üstte bir yer var ora kategoriyse küçük yada büyük simgeleri seç sonrasında güç seçeneklerine gel ek planları göstere tıkla orda yüksek performans var onu tikle bilgisayarın daha fazla elektirik tüketir fakat gözle görülür bir fark olur ayrıca ekran kartının driverinin yüklü olduğuna dikkat et driveri yüklü değilse yükle

Antilop14_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Windows 11 mi yüklü ?
Evet ama yüklemeden once de olan bir seydi
Mesaj otomatik birleştirildi:

sistemin ısınıyor olabilir oyun oynarken fan ayarlarını %100 e çekebilirsin ayrıca yapmadıysan şöyle yap Denetim masası sağ üstte bir yer var ora kategoriyse küçük yada büyük simgeleri seç sonrasında güç seçeneklerine gel ek planları göstere tıkla orda yüksek performans var onu tikle bilgisayarın daha fazla elektirik tüketir fakat gözle görülür bir fark olur ayrıca ekran kartının driverinin yüklü olduğuna dikkat et driveri yüklü değilse yükle
Driver yüklü laptop yuksek performansta . Tek ihtimal isinmasi kaliyor ama cidden laptopun sogutuculari iyi ve bir kez isindigina sahit olmadim buz gibi.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Evet ama yüklemeden once de olan bir seydi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Driver yüklü laptop yuksek performansta . Tek ihtimal isinmasi kaliyor ama cidden laptopun sogutuculari iyi ve bir kez isindigina sahit olmadim buz gibi.
Aynını bende yaşadım ondan dedim. Hiçbir nedeni yoktu. Tek nedeni bu olabilir. Lolde bir anda 110 ken 40 ın üstüne çıkamadım. Kapat aç yaptığımda da aynıydı.

Antilop14_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
hocam bende ek planları göster yazmıyor dengeli(önerilen) diyor ve değiştiremiyorum . fikrin var mı? sadece dengeli seçeneği var.geforcedan yüksek performansa almışım denetim masasından almamışım

Reaksiyon puanı
8,009
Isınmıyorsa,driverda güncelse geriye sadece Windows 11 kalıyor.

MSI Afterburner gibi verileri okuyabileceğiniz bir şey indirip kasma anındaki kullanıma bakabilir misiniz? Ram yetmiyor da olabilir o da anlık drop yaptırıyor.