Soru Oyunlarda isimlerinin başına "Hz" Koyanlar.

Bu konuyu okuyanlar

Enkaren

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Merhaba, ben çok oyun oynamayı seven biri olarak oyunlarda çok fazla Oyuncu isminin başına "Hz yada Hazreti" gibi ekler getiren gördüm oyunlarda isimlerin başına böyle ekler getirmek günah mıdır ?

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Hazreti dediğimiz kişiler aslında bilgili ya da çok deneyimli veya alim kimseler olur, mesela "Paşa hazretleri" falan gibi. Günah olacağını sanmıyorum ama Valorant için falan da kullanılmasını tasvip etmiyorum fakat isteyen kullansın, sadece bi oyun.

Enkaren

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Hazreti dediğimiz kişiler aslında bilgili ya da çok deneyimli veya alim kimseler olur, mesela "Paşa hazretleri" falan gibi. Günah olacağını sanmıyorum ama Valorant için falan da kullanılmasını tasvip etmiyorum fakat isteyen kullansın, sadece bi oyun.
Peygamberlerede "Hz" dediğimiz için günah olabilir diye düşünmüştümde.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Çay perisinin dediği anlamda kullanıyor çoğu. Hatta bir ara Hz yasuo da demişti benim peygamberlerle alay etme amacım yok sadece o anlamda kullanıyorum dedi. Ama hangi türlü lullanıldığını maalesef bilemeyiz...

Enkaren

Asistan
Reaksiyon puanı
57
Çay perisinin dediği anlamda kullanıyor çoğu. Hatta bir ara Hz yasuo da demişti benim peygamberlerle alay etme amacım yok sadece o anlamda kullanıyorum dedi. Ama hangi türlü lullanıldığını maalesef bilemeyiz...
yani amaç önemli ?